krema za suncanje

odgovora

Objavljeno

Mi koristimo chicco zastitni faktor 50 i nama odgovara, generalno sve od njihove kozmetike. Mada smo poceli sa SebaMed na kraju smo postepeno sve zamenili jer joj uopste nije odgovarala. Mada to sve zavisi od deteta.

Isti slučaj. Ja imam osetljivu kožu i odgovara mi Kiko i Nivea tako da i njemu to koristim i prezadovoljna sam.

Dermatolog nam je rekao da mažemo kremu za sunčanje od aprila jer ima osetljivu kožu i ekcem, i tako radimo. Prezadovoljna sam sa Kiko kozmetikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli ovaj. Nadam se da ce biti ok.

mou-248975.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno sam u dilemi nakon ovih postova šta da kupim. :blink:

Dakle Chicco-ne.

Pitala sam u apoteci i kažu da neće uvoziti Sebamed, dakle nema je više, a vidim da je ovde baš hvaljena kremica.

Imaju Eucerin, šta mislite o tome?

Brinem se jer J ima beleg na obrazu koji je manje pigmentisan nego ostatak kože, dakle beo, i veliki je, od prilike odgovara veličini njegovih usana. Nije tolliko uočljiv, ali je tu.

Kad je na suncu, baš pocrveni.

Baš se brinem, jer mu ništa nisam mazala ovih dana kad je bilo ovo lepo vreme... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno sam u dilemi nakon ovih postova šta da kupim. :blink:

Dakle Chicco-ne.

Pitala sam u apoteci i kažu da neće uvoziti Sebamed, dakle nema je više, a vidim da je ovde baš hvaljena kremica.

Imaju Eucerin, šta mislite o tome?

Brinem se jer J ima beleg na obrazu koji je manje pigmentisan nego ostatak kože, dakle beo, i veliki je, od prilike odgovara veličini njegovih usana. Nije tolliko uočljiv, ali je tu.

Kad je na suncu, baš pocrveni.

Baš se brinem, jer mu ništa nisam mazala ovih dana kad je bilo ovo lepo vreme... :(

Od Nivea +50 se ne gori, niti crni...probaj prvo sa tom..pa onda neki manji faktor. Ja sam moju decu do 4. godine sa tim mazala...a onda sa +30 ili +25. Moja deca su baš svetle puti, kao i ja... :rolleyes: Eucerin je isto ok...mm se mazao sa njim....tako da ako je on jeftiniji od Nivee..možeš i njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je profesor Milojević (dermatolog sa med.fakulteta,jako cenjen) rekao da NE POSTOJI veći faktor od cifre koja je mnogo manja od ovih što mi pišemo,prelistaću malo da nađem pravi podatak,tako da se ne zbunjujemo tim faktorima,važo je da je krema kvalitetna,da ima što manje tih sastojaka koje zapušavaju pore i prave haos....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je profesor Milojević (dermatolog sa med.fakulteta,jako cenjen) rekao da NE POSTOJI veći faktor od cifre koja je mnogo manja od ovih što mi pišemo,prelistaću malo da nađem pravi podatak,tako da se ne zbunjujemo tim faktorima,važo je da je krema kvalitetna,da ima što manje tih sastojaka koje zapušavaju pore i prave haos....

E to sam i ja cula!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je profesor Milojević (dermatolog sa med.fakulteta,jako cenjen) rekao da NE POSTOJI veći faktor od cifre koja je mnogo manja od ovih što mi pišemo,prelistaću malo da nađem pravi podatak,tako da se ne zbunjujemo tim faktorima,važo je da je krema kvalitetna,da ima što manje tih sastojaka koje zapušavaju pore i prave haos....

Cini mi se da si pisala da je u pitanju 28 a ja sam cula da nema veci od 30 jos davno.. al to je otprilike to.

Mi za sad imamo Top ten al smo pri kraju i planiram da joj uzmem Eucerin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da si pisala da je u pitanju 28 a ja sam cula da nema veci od 30 jos davno.. al to je otprilike to.

Mi za sad imamo Top ten al smo pri kraju i planiram da joj uzmem Eucerin.

Zar toliko??????Nešto mi se čini da je i to puno...ne mogu se setiti nikako :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo meni je isto u glavi da ne postoji veći od 30 al totalno nebitno jer ćemo mi deci do određenih godina kupovati 50 :D

A ja odaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavno koristim samo kakao buter - faktor minimalan, ali meni tako odgovara. Nisam osetljiva niti mi je koža osetljiva.

A da, ANi mažem Eucerin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo meni je isto u glavi da ne postoji veći od 30 al totalno nebitno jer ćemo mi deci do određenih godina kupovati 50 :D

A ja odaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavno koristim samo kakao buter - faktor minimalan, ali meni tako odgovara. Nisam osetljiva niti mi je koža osetljiva.

A da, ANi mažem Eucerin

Neee i njoj kakao butter a može i shea butter...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na sunce ne treba izlaziti pre 16h ili još bolje 16 i30,kreme bi trebalo da štite od UV zračenja,a bilo šta da se namaže na kožu,ako se izađe na malo jače sunce,izgoriće,inače nepostoji veći faktor zaštite od 28,to mi je objasnio prof. Milojević,kažu naš najbolji dermatolog....

Evo ga post na prvoj strani ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne izlazim napolje bez eucerin fluid f50. od kako njega koristim ne izlaze mi suncane pege i nemam crvenilo po licu, koza mi je jako osetljiva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se mazemo sa ovom kremom:

http://www.himaya.com/products/sportsformula.html

i Petra smo mazali kad je imao godinu dana, proslog leta i sad.

Maze se samo ujutro i samo sapunom moze da se opere. Nema mackanja svaki cas i odlicno radi 'posao'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se mazemo sa ovom kremom:

http://www.himaya.com/products/sportsformula.html

i Petra smo mazali kad je imao godinu dana, proslog leta i sad.

Maze se samo ujutro i samo sapunom moze da se opere. Nema mackanja svaki cas i odlicno radi 'posao'.

gde se ista nabavlja i po kojoj ceni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i decu mackam eucerinom za decu.. Luka je navikao i on je svetle puti i cim krece negde kaze treba da se mazemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nemackoj. Mislim da je oko 15E 250 ml, ali neas troje nismo potrosili za celo letovanje i ko zna ko se sve 'grebao' od nas. :unsure: Sustina je i sto koza upija brzo, pa nisi u problemu. Ja sa P mazala ujutro cim ustane i sad ga mazem cim ustane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nemackoj. Mislim da je oko 15E 250 ml, ali neas troje nismo potrosili za celo letovanje i ko zna ko se sve 'grebao' od nas. :unsure: Sustina je i sto koza upija brzo, pa nisi u problemu. Ja sa P mazala ujutro cim ustane i sad ga mazem cim ustane.

jel imas nekoga da to nabavi, ja bih kupila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sda trenuyno nemam jer nam taj drug ne dolazi do avgusta ovamo. Pogledaj sajt dobro, Mozda moze da se kupi odavde ako imas devizni racun. Nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam sve firme u srbiji uv filtere nabavljaju od nivee, tako da je nivea definitivno najbolja.bar tamo.

ja sam neko ko na plazu ide sa 200 kremica obozavam da se mackam. luku isto mackam non stop, ne samo da ne izgori vec sto sunce i so isusuju kozu pa da je hidriramo sto vise.

inace uvek njemu kupim decije :

nivea 50

vichy 50

carroten 50

lorea'l 50

to je ono sto preporucujem definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam sve firme u srbiji uv filtere nabavljaju od nivee, tako da je nivea definitivno najbolja.bar tamo.

ja sam neko ko na plazu ide sa 200 kremica obozavam da se mackam. luku isto mackam non stop, ne samo da ne izgori vec sto sunce i so isusuju kozu pa da je hidriramo sto vise.

inace uvek njemu kupim decije :

nivea 50

vichy 50

carroten 50

lorea'l 50

to je ono sto preporucujem definitivno.

Na koje firme mislis? Ne mogu da se setim ni jedne firme koja sama proizvodi kreme za suncanje (a da su siroko rasprostranjeni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koje firme mislis? Ne mogu da se setim ni jedne firme koja sama proizvodi kreme za suncanje (a da su siroko rasprostranjeni).

Pronasol od Šaljića...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam cula, ali ne cudi me. Koje je tvoje misljenje o tome?

Ni mene ne cudi. Sto prirodnije to bolje, a tesko da ces naci nesto prirodno sto ima UV faktor 50. Ja licno mislim da sto manji faktor to bolje, jos ako je pravljeno rucno (recimo u Apotekarskoj ustanovi ili po privatnim apotekama) super.

Jos uvek nemam misljenje o kancerogenosti:lol: , tacnije cekam drugara, asistenta na Farmaceutskom fakultetu da mi kaze sta misle profesori o svemu ovome. :rolleyes:

Pronasol od Šaljića...

Saljic, tuzno ali istinito, sve uvozi iz inostranstva i prepakuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koje firme mislis? Ne mogu da se setim ni jedne firme koja sama proizvodi kreme za suncanje (a da su siroko rasprostranjeni).

ne znam zaista, ali mi je to rekao covek koji radi u nivei u srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam nesto vise o ovome, jel ste culi:

Kreme kancerogene

izgleda da je sve kancerogeno, od vazduha koji disemo, preko zemlje na kojima uzgajamo hranu, sunca koje nas przi i sve ostalo. a na kraju i mozgovi su nam kancerogeni, jer ne znamo vise sta da radimo, koristimo, jedemo, mazemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.