krema za suncanje

odgovora

Objavljeno

juce smo stigli sa mora,bebi bilo prvo letovanje,pretoplo je bilo,more super,kupali smo je u moru svaki dan,pred put su mi svi govorili da uzmem(i doktori)chicco spf 50,sebamed....ja sam joj kupila BECUTAN spf30 i 50,mazali samo 30,ne da je nije uhvatilo sunce,nego se bela i vratila,doduse do 10/pola 11 ujutru smo bili,a od pola 5 popodne i pod suncobranom,ali u vodi je bila po pola sata ujutru i popodne,pa nije uhvatila sunca,tako da je meni becutan ODLICAN!!!!!A inace koristim za ostale delove njenog slatkog tela chicco i becutan,po potrebi,kako sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce smo stigli sa mora,bebi bilo prvo letovanje,pretoplo je bilo,more super,kupali smo je u moru svaki dan,pred put su mi svi govorili da uzmem(i doktori)chicco spf 50,sebamed....ja sam joj kupila BECUTAN spf30 i 50,mazali samo 30,ne da je nije uhvatilo sunce,nego se bela i vratila,doduse do 10/pola 11 ujutru smo bili,a od pola 5 popodne i pod suncobranom,ali u vodi je bila po pola sata ujutru i popodne,pa nije uhvatila sunca,tako da je meni becutan ODLICAN!!!!!A inace koristim za ostale delove njenog slatkog tela chicco i becutan,po potrebi,kako sta.

drago mi je da si pomen ula bekutan,jer vidim da su poslednjih godina prosirili svoju liniju . kad smo bili mali i nasi roditelji su koristili i bekutan i kosili,pa nam nista nije falilo,ne vidim zasto bi smetalo nasoj deci...znaci kremice su proverena,hvala na informaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da l je moguce to za chicco? Moja komsika sa niveinim samponom za kosu skinula kamenac u kupatilu oko tus kabine, uzas... ko zna sta nama sve serviraju i verujem da chicco u Italiji ili u Grckoj nije isti kao onaj kod nas. Ovakvog sam misljenja i za druge proizvode...a da, za suncanje za decu cemo koristiti sebamed a za nas sta stignemo...

I ja sam mislila da kupim tu chicco kremu ali sada kad sve ovo pročitah predomislila sam se. Mi smo imali njihove kupke i šampone i dobri su. Kada su počele ove vrućine a sa njima i komarci kupila sam njihov aparat protiv komaraca. Mogu da vam kažem da ne valja ni zašta. Ja i bebac spavamo u istom krevetu i komarci samo zuje oko nas. Izujedani smo oboje. A taj aparat i nije bio tako jeftin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne reaguju svi isto na kozmeticke proizvode. I meni su i prijatelji i lekari u porodilistu predlozili SebaMed pa je moj Laza od njihove kreme, kupke i sapuna sav bio osut dok mu nismo kupili Chicco proizvode i koza mu se smirila vec sledeceg dana. Ponekad je potrebno isprobati vise stvari da bi zakljucili sta nasem malisanu najvise odgovara a ne sta odgovara drugoj deci.

Stvarno je neverovatno to kako je lak za nokte odreagovao sa Chiccovom kremom za suncanje. Mozda je u pitanju samo ta jedna krema a mozda nije. Kazu da je ono sto se desi jednom slucajnost, a dva i vise puta vec problem. Ako je neko do sada bio zadovoljan njihovim proizvodima (bez posledica) ne vidim zasto bi ih menjao (zato sto je neko drugi imao problem???) Alexa je bila ljubazna da sa nama podeli svoje lose iskustvo i hvala joj na upozorenju :) ali kao sto je Bokicina mama napisala nije nam rekla da li je dete uopste imalo problema zbog te kreme. Mislim da ne treba na osnovu ovoga osudjivati druge koji koriste Chiccove proizvode i zadovoljni su njima.

A sto se tice njhovog aparata za komarce i ja ga imam (jedan u sobi na struju i jedan za kolica na baterije) i do sada nas ni jedan komarac nije ujeo. Cak se svi utrkuju ko ce da gura kolica jer stiti do 3m :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj naš je na baterije i uopšte ne deluje. Možda samo ovaj aparat nijeuredu. Kao što rekoh pre, i mi koristimo kupku, šampon i mleko chicco i stvarno su super. Takođe dobar je i njihov omekšivač za veš. Tako da nisam htela da kađem da su svi njihovi proizvodi loši. Jednostavno se nama tako zalomilo sa tim aparatom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drago mi je da si pomen ula bekutan,jer vidim da su poslednjih godina prosirili svoju liniju . kad smo bili mali i nasi roditelji su koristili i bekutan i kosili,pa nam nista nije falilo,ne vidim zasto bi smetalo nasoj deci...znaci kremice su proverena,hvala na informaciji.

PA ETO,NAMA JE STVARNO ODGOVARALA,I OPET CU NAREDNE GODINE BECUTAN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanima me koju kremu koristi vase dete za suncanje. mi sad idemo na more ja sam kupila bebi bekutan zastitni faktor 50 interusujeme ima li ko iskustva sa tom kremom.. poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji koriste NIVEA Baby, faktor 50, odlična je. Idemo na more otprilike svaki drugi dan i Sergej je još uvijek bijel, dok Filip lagano tamni. Bekutan smo kratko vrijeme koristili prošle godine i nije loša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chicco NIKAKOOOOOOOOOOOOOOO,ja koristim i za decu i za sebe Šaljićev Pronasol :rolleyes:

Pa to bas i nije mnogo pametno, s obzirom da on nema zastitni faktor! :mellow:

Pretprosle godine kad smo isli na more koristili smo avonovu deciju kremu za suncanje SPF 50, i ja bih je preporucila svakome, jer moja cerkica ima jako svetao ten, ali nije pocrvenela nimalo, a dobila je boju. Ja sam koristila takode avonove losione, prvo SPF 25 a posle par dana SPF 15, takode bih svima preporucila, odlicni su, a imaju i dobre proizvode za posle suncanja, odlican sprej sa vit. C koji hladi, a od ove godine imaju i super kremu sa pantenolom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke blizi nam se i to duuuuugo ocekivano leto!!!!!!!!

Interesuje me koje ste kreme koristile kada ste isle na more za Vas i Vasu decicu, posto ove godine mi vodimo nasu devojcicu prvi put na more. :rolleyes:

Koje su se najbolje pokazale po Vama?

Iskljucivo MUSTELA SPF 50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je nestalo mnogo postova.Da li bi mogle malo da se aktivirate i napisete sa kojim zastitnim kremicama mazete bebu na suncu?

Da li posle svakog kupanja moraju da se mazu,ponovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faktor +30, kupila sam kremu u DM-u. Takođe ćemo koristiti i dobar stari Pantenol prije kreme za sunčanje. Ali ništa nema bez stare dobre hladovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je nestalo mnogo postova.Da li bi mogle malo da se aktivirate i napisete sa kojim zastitnim kremicama mazete bebu na suncu?

Da li posle svakog kupanja moraju da se mazu,ponovo?

Kod nas u praksi se u praksi najbolje pokazao Chicco Sun, onaj sa 50+ faktorom.

Em je efikasan jer crvenilu i ljustenju nije bilo ni traga, em je vodootporan i jedno mazanje bude dovoljno za celo popodne. Sve preporuke. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice pametno si uradila. I ja Janu obavezno mazem pre izlaska napolje bez obzira sto nije na suncu. Koristim eucerin 50+ za decu, preporucujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam obavezu da vam napišem moje iskustvo od letos sa Chicco kremom faktor 50. Kupila sam je svojoj devojčici. Mazala je par puta, i zadnji put kad sam je namazala imala sam crveni lak na noktima. Krema mi je istopila lak!!!!! Mislila sam da je do laka, međutim NE... Probala sam na raznim lakovima i sve ih je skinula...Ne kao aceton ali skoro tako...

Prijavila sam inspekciji, oni su otišli u Chicco, zvali me iz radnje i rekli da su probali to da urade (lak za nokte...) ali nisu uspeli i da je to to. Pitala sam ih što nisu došli da uzmu moju kremu i ispitaju je jer možda nije svaka felerična a oni moraju da znaju šta sa tom kremom nije u redu...Nisu mi dali odgovor, već kao ako sam blizu da dođem da mi vrate novac. Rekla sam im da mi novac nije potreban, ja sam prijavila to zbog druge dece a moje više neću mazati sa njihovim kremicama.

Od tada po preporuci farmaceuta i kozmetičara, dermatologa za malu isključivo koristim Eucerin ili SebaMed Kreme za sunčanje sa faktorom 50 a sebi kupujem šat stignem, uglavnom Niveu :)

Ja Chicco ne koristim uopšte - ništa!

Pre porođdaja sam probala njihov omekšivač i to razblažen po uputsvu za svoje stvari i meni što nemam problem sa materijalima i onekšivačima se pokazao kao jako loš i iritirajuć - sve me je svrbelo od njega.

Skupo i navikano ne znači da je dobro.

Ja sam za sebe koristila uvek Beta Carotene mleko sa faktorom 27 (ili 28 kako ih pakuju) i prezadovoljna sam. Dete trenutno ne mažem sa faktorom, jer smo u bazenu kad dođem sa posla a to je posle 6 uveče, po suncu ne hodamo i ne trčimo, tako da za sad ništa osim Becutana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u praksi se u praksi najbolje pokazao Chicco Sun, onaj sa 50+ faktorom.

Em je efikasan jer crvenilu i ljustenju nije bilo ni traga, em je vodootporan i jedno mazanje bude dovoljno za celo popodne. Sve preporuke. ;)

Ko maže decu, mislim da treba i pre i posle.

Ja sam se uvek na plažama mazala a i obavezno posle kad se vratim sa plaže... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sebe imam ladival od 30+ i top ten carroten od 26 koji sam i ranije koristila i odličan je,da napomenem da sam od onih koji su beli kao duh i lako izgorim,tako da mi je ovo super a za janu i prošle i ove godine sebamed 50+, mazanje pre izlazka iz vikendice i svaki put kad izadje iz vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili becutan nisam bila zadovoljna sve su joj se pojavili lisajevi po rukama od sunca, sad koristimo top ten i super je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili becutan nisam bila zadovoljna sve su joj se pojavili lisajevi po rukama od sunca, sad koristimo top ten i super je ;)

Top ten je odličan i nije pri tom ni skup, ja rekoh da mi ne idemo na sunce... Napolju smo, u hladu, hladu i hladu. Pošto ja po ceo dan radim - u bazen i na sunce - posle 18h... baba ga izvede do 10-11 posle podne ja, tako da zaštitni faktor ne koristimo...

To ćemo kad budemo u novembru išli na Maldive - onda ću iz početka da vas pitam - šta da mažemo... ;)

:D

Samo se macnemo Becutanom preventivno. ;)

O, kako bi na moreeeeeeeee... Sad i odma... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili becutan nisam bila zadovoljna sve su joj se pojavili lisajevi po rukama od sunca, sad koristimo top ten i super je ;)

:) i ja sam kupila taj top ten faktor 50 i moram da priznam da sam prezadovoljna. Dunjica je bela kao pahuljica (plava kosa, plave oci) i nije pocrvenela ni malo. Bila sam u fazonu, probacu, pa ako njoj ne valja ja cu ga koristiti a njoj cu kupiti neku paprenu kremu..ali mislim da je na kraju krajeva sve ok! Pozdrav za sve mamice i poljubac za sve bebice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila caroten (mislim da se tako zove) za decu faktor 50 i za sad sam zadovoljna.Sad smo na oru pa cemo videti kako ce delovati krema ali dok smo bili kuci bila je cesto na suncu i ni jednom nije izgorela.

Da li posle suncanja tj. boravka na suncu (na plazi pored mora) treba mazati dete sa nekim mlekom za telo?Ja do sad nisam nikad ali razmisljam da joj ovde mozda i treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila caroten (mislim da se tako zove) za decu faktor 50 i za sad sam zadovoljna.Sad smo na oru pa cemo videti kako ce delovati krema ali dok smo bili kuci bila je cesto na suncu i ni jednom nije izgorela.

Da li posle suncanja tj. boravka na suncu (na plazi pored mora) treba mazati dete sa nekim mlekom za telo?Ja do sad nisam nikad ali razmisljam da joj ovde mozda i treba.

Opet ja. :D

Preporučljivo je, možeš da joj mažeš kremu za sunčanje i posle sunca i kupanja, mada mislim da je najbolje da je uveče posle kupanja namažeš mlekom bez zaštitnog faktora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prosle godine koristili chicco kremu,a ove godine sam kupila niveu 50+,lakse se razmazuje,ali mi ostavlja odvratne zute fleke na belim stvarima,cim se pokvasi majica ona pozuti tu gde je bila u dodiru sa namazanim delom tela,i jedino vanish skine fleke.siznula sam kad sam videla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice pametno si uradila. I ja Janu obavezno mazem pre izlaska napolje bez obzira sto nije na suncu. Koristim eucerin 50+ za decu, preporucujem

mi smo isto na eucerinu ove godine. obojicu mazem, iako nisu nikad direktno na suncu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo chicco zastitni faktor 50 i nama odgovara, generalno sve od njihove kozmetike. Mada smo poceli sa SebaMed na kraju smo postepeno sve zamenili jer joj uopste nije odgovarala. Mada to sve zavisi od deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.