krema za suncanje

odgovora

Objavljeno

Devojke blizi nam se i to duuuuugo ocekivano leto!!!!!!!!

Interesuje me koje ste kreme koristile kada ste isle na more za Vas i Vasu decicu, posto ove godine mi vodimo nasu devojcicu prvi put na more. :rolleyes:

Koje su se najbolje pokazale po Vama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za decu, Chicco faktor 50, pogotovu sto moje dete ima osetljivu kozu, i jako svetao ten. Nije pocrnela, ali nije ni izgorela. Za nas Nivea faktor 30, bar je meni odlicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam obavezu da vam napišem moje iskustvo od letos sa Chicco kremom faktor 50. Kupila sam je svojoj devojčici. Mazala je par puta, i zadnji put kad sam je namazala imala sam crveni lak na noktima. Krema mi je istopila lak!!!!! Mislila sam da je do laka, međutim NE... Probala sam na raznim lakovima i sve ih je skinula...Ne kao aceton ali skoro tako...

Prijavila sam inspekciji, oni su otišli u Chicco, zvali me iz radnje i rekli da su probali to da urade (lak za nokte...) ali nisu uspeli i da je to to. Pitala sam ih što nisu došli da uzmu moju kremu i ispitaju je jer možda nije svaka felerična a oni moraju da znaju šta sa tom kremom nije u redu...Nisu mi dali odgovor, već kao ako sam blizu da dođem da mi vrate novac. Rekla sam im da mi novac nije potreban, ja sam prijavila to zbog druge dece a moje više neću mazati sa njihovim kremicama.

Od tada po preporuci farmaceuta i kozmetičara, dermatologa za malu isključivo koristim Eucerin ili SebaMed Kreme za sunčanje sa faktorom 50 a sebi kupujem šat stignem, uglavnom Niveu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chicco NIKAKOOOOOOOOOOOOOOO,ja koristim i za decu i za sebe Šaljićev Pronasol :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo Aloe Sunscreen SPF30, Organic Children Sun Lotion SPF25 i Lavera Organic Baby and Children Sunscreen Spray SPF30 od prosle sezone. Njima smo verni jer znam da nema parabena i ostalih hemikalija. U Srbiji smo kupovali neku koja ima mineralnu zastitu, al sad se ne mogu setiti koja je u pitanju...

Za sebe i mm-a 1001 probala, sad i sama ove sto maloj kupim stavljam, mm od Nivea preko Ambre Solaire i jos hiljadu u svakoj torbi za sport, kolima, basti mora imati. Sta cemo kad nam je sunce najgori neprijatelj... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam obavezu da vam napišem moje iskustvo od letos sa Chicco kremom faktor 50. Kupila sam je svojoj devojčici. Mazala je par puta, i zadnji put kad sam je namazala imala sam crveni lak na noktima. Krema mi je istopila lak!!!!! Mislila sam da je do laka, međutim NE... Probala sam na raznim lakovima i sve ih je skinula...Ne kao aceton ali skoro tako...

Prijavila sam inspekciji, oni su otišli u Chicco, zvali me iz radnje i rekli da su probali to da urade (lak za nokte...) ali nisu uspeli i da je to to. Pitala sam ih što nisu došli da uzmu moju kremu i ispitaju je jer možda nije svaka felerična a oni moraju da znaju šta sa tom kremom nije u redu...Nisu mi dali odgovor, već kao ako sam blizu da dođem da mi vrate novac. Rekla sam im da mi novac nije potreban, ja sam prijavila to zbog druge dece a moje više neću mazati sa njihovim kremicama.

Od tada po preporuci farmaceuta i kozmetičara, dermatologa za malu isključivo koristim Eucerin ili SebaMed Kreme za sunčanje sa faktorom 50 a sebi kupujem šat stignem, uglavnom Niveu :)

I ju katastrofa. A ja letos Jani koristila bas tu Chicco faktor 50. Dobro je sto si to objavila,odmah menjamo kremu. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, a mi sa Chicco kremom nismo imali lose iskustvo. Pogotovu sto moje dete ima osetljivu kozu, nista joj nije falilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ju katastrofa. A ja letos Jani koristila bas tu Chicco faktor 50. Dobro je sto si to objavila,odmah menjamo kremu. Hvala

Nema na čemu.Ja i prijavljivala inspekciji da bih upozorila roditelje ali DŽABA.... Objasnili su mi posle da Chicco proizvodi kozmetiku a da su SebaMed i Eucerin medicinske kreme...a to je velika razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strasno, a ja sam proslo leto koristla chicco kremu svojoj devojcici! prelazim na druge hvala na obavestenju!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre neki dan uzela novu svajcarksu formulu Ultrasun Suncream 50+ za malu i za sebe da isprobamo pre letovanja. Vec je nedelju dana mazemo i ja sam zadovoljna jer mi koza ruku i lica koja je stalno izlozena suncu ne tamni tako brzo, nije agresivna krema, ne "mirise" na hemiju i lepo se upija u kozu. Jedina mana sto je dosta skupa, al dosad mislim da vredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi porodicno koristimo Aloe Sunscreen SPF30, pokazalo se kao super, nema sanse da izgoris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo i proslo a i ovo cemo da koristimo SebaMed +50 i jednu rusku kremicu, nece da zafali :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steva koristi Chiccovu kremu za sunčanje sa zaštitnim faktorom 50..jako je dobra, pogotovo što je on kao beba bio podložan alergijama na koži..samo imam problem sebi da pronadjem adekvatnu kremu za sunčanje..da li možda znate u trudnoći koja krema sme da se koristi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Steva koristi Chiccovu kremu za sunčanje sa zaštitnim faktorom 50..jako je dobra, pogotovo što je on kao beba bio podložan alergijama na koži..samo imam problem sebi da pronadjem adekvatnu kremu za sunčanje..da li možda znate u trudnoći koja krema sme da se koristi?

Da li si procitala sve komentare,od pocetka? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam obavezu da vam napišem moje iskustvo od letos sa Chicco kremom faktor 50. Kupila sam je svojoj devojčici. Mazala je par puta, i zadnji put kad sam je namazala imala sam crveni lak na noktima. Krema mi je istopila lak!!!!! Mislila sam da je do laka, međutim NE... Probala sam na raznim lakovima i sve ih je skinula...Ne kao aceton ali skoro tako...

Prijavila sam inspekciji, oni su otišli u Chicco, zvali me iz radnje i rekli da su probali to da urade (lak za nokte...) ali nisu uspeli i da je to to. Pitala sam ih što nisu došli da uzmu moju kremu i ispitaju je jer možda nije svaka felerična a oni moraju da znaju šta sa tom kremom nije u redu...Nisu mi dali odgovor, već kao ako sam blizu da dođem da mi vrate novac. Rekla sam im da mi novac nije potreban, ja sam prijavila to zbog druge dece a moje više neću mazati sa njihovim kremicama.

Od tada po preporuci farmaceuta i kozmetičara, dermatologa za malu isključivo koristim Eucerin ili SebaMed Kreme za sunčanje sa faktorom 50 a sebi kupujem šat stignem, uglavnom Niveu :)

Ja Chicco kremu koristim svojoj deci godinama i nikada nam se tako nesto nije desilo.Probala sam usput razne druge kremice ali ni jedna nije bila tako dobra kao Chicco krema.Moja deca su svetle puti i celo leto su u dvoristu u bazenu i nikada nisu pocrveneli.Nama je ok za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si procitala sve komentare,od pocetka? :mellow:

Ma pročitala, ali ne znam da li smeju te kreme da se koriste u trudnoći :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo prvo leto isto koristili chicco 50, proslog leta loreal 50 i sa lorealom sam prezadovoljna.....luka je jako svetle puti, znate onu decu :plava sa plavim ocima (osetljivi do bola).......i stvarno ne da nije ni malo pocrveneo nego uopste a mi smo primorani da ovde budemo non stop na suncu......

ove godine sam mu kupila nivea30 cisto ovde za park....a kad budemo idemo isli na more kupicu mu opet loreal50 ali i vichy 50.....

za nas uglavnom koristimo nivea...inace sve firme kupuju uv filtere, ili kako to vec ide, iz nivee......to znam da mi je rekao covek koji radi za niveu godinama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da l je moguce to za chicco? Moja komsika sa niveinim samponom za kosu skinula kamenac u kupatilu oko tus kabine, uzas... ko zna sta nama sve serviraju i verujem da chicco u Italiji ili u Grckoj nije isti kao onaj kod nas. Ovakvog sam misljenja i za druge proizvode...a da, za suncanje za decu cemo koristiti sebamed a za nas sta stignemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim kremu za suncanje Uriage 50, do prosle godine je postojao 90 faktor a prosle god.je taj zamijenjen sa 50+.

Ovo mi je preporucio ljekar jer sam u prethodnoj trudnoci "zakacila"velike probleme sa licem zbog "nezasticenog"suncanja.

Meni je krema extra ali ako neko ima negativno iskustvo sa kozmetikom Uriage molim vas recite mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chicco NIKAKOOOOOOOOOOOOOOO,ja koristim i za decu i za sebe Šaljićev Pronasol :rolleyes:

A mi 2007. godine koristili taj Šaljićev Pronasol po preporuci, i nije nam pomogao-izgoreli smo... :( Sledećih godina smo koristili CHICCO, deca nisu izgorela, ali nisu ni pocrnela, ove godine ćemo izgleda Sebamed, koji se ovde najviše hvali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi CHICCO kremu koristimo od 2001 godine i nismo imali nikakvih problema,ali posle svih ovih procitanih komentara,nisam se usudila da je kupim i ove godine.Pre par dana sam kupila EUCERIN faktor 50 i za sad sam zadovoljna,nadam se da ce tako i ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli sebaMed, ali iz razloga sto nam je inace cela "kozmetika" (kupka i sampon) sebaMed (po preporuci pedijatra). E sad, posto i sami znate koliko bebica koja prvi put docekuje leto moze da ima osetljivu kozu, Emilija je super odreagovala. Evo, vec nam je koza potamnela... :rolleyes: a meni nikako nece ;) E, sad, da li je dobro to sto je u opste potamnela ili ne :huh: ...U svakom slucaju, licno sam bas zadovoljna sa SebaMedom (faktor 50)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mi 2007. godine koristili taj Šaljićev Pronasol po preporuci, i nije nam pomogao-izgoreli smo... :( Sledećih godina smo koristili CHICCO, deca nisu izgorela, ali nisu ni pocrnela, ove godine ćemo izgleda Sebamed, koji se ovde najviše hvali...

Na sunce ne treba izlaziti pre 16h ili još bolje 16 i30,kreme bi trebalo da štite od UV zračenja,a bilo šta da se namaže na kožu,ako se izađe na malo jače sunce,izgoriće,inače nepostoji veći faktor zaštite od 28,to mi je objasnio prof. Milojević,kažu naš najbolji dermatolog....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

alexa nam nije rekla da li je dete imalo nekih problema usled koriscenja te kreme,mada bih se i ja pogubila kad bih videla da krema za bebu ima takva hemijska svojstva da moze da skida lak!

slazem se sa ivanom i micikom,em ima preduvanih i preskupih brendova( a mi po mentalitetu siromasne zemlje smatramo da je sve sto je skupo isto tako i kvalitetno),em nije isti kvalitet za zapadno i istocno trziste( to znam na osnovu kozmetickih preparata koje sam kupovala i dobijala iz inostranstva,ista marka i pakovanje i kod nas i kod njih,a rezultat ni priblizan).

hvala za ove informacije,ove godine jos nisam izlazila na sunce,pa nisam ni znala sta sebi da u trudnoci kupim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.