krvna slika kod beba

odgovora

Objavljeno

Nisam ti od pomoci,ali koliko se secam eozinofili su nesto slicno kao sedimendacija.Cini mi se da sve to ukazuje na malu infekciju,zbog prehlade,virusa...sta li je vec...

I lea ih je imala tako blago povisene (oko 4.mes.)pre nego sto smo ustanovili netoleranciju na proteine KM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ti od pomoci,ali koliko se secam eozinofili su nesto slicno kao sedimendacija.Cini mi se da sve to ukazuje na malu infekciju,zbog prehlade,virusa...sta li je vec...

I lea ih je imala tako blago povisene (oko 4.mes.)pre nego sto smo ustanovili netoleranciju na proteine KM.

Imajuci u vidu da joj nosic malo skripi, mislim da je rec o prehladi. U svakom slucaju sutra je regularni sistematski pregled pa videcemo sta ce nam reci. A to da mi nisi od velike pomoci, to ti mislis. I te kako si mi pomogla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

mi smo sa punih šest Stefanu vadili krv iz prsta.

Pedijatar nam je u domu zdravlja rekao da je ok krvna slika iako je leukocite dete imalo 15 a DOZVOLJENO 10. To se našem privanom pedijatru nije dopalo pa smo ponovili krvnu sliku u drugoj klinici.

Rezultati su drastično različiti, posle 20 dana, tako da se često dešava da aparatura nije kako treba (dokaz tome jeste i moje gvožđe u trudnoći koje je po domu zdravlja sa 15 palo na 7 za samo četiri nedelje, a kada sam sutradan ponovila analizu bilo je 11).

Greške se dešavaju, ali ne treba da se dogode bebama!

Isto tako dobili smo referentne vrednosti za bebe, i te vrednosti se daleko razlikuju od nas odraslih! Kod beba je sve POVIŠENO u odnosu na nas.

Stetoskop referentne vrednosti

Veliki pozdrav mamama!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imajuci u vidu da joj nosic malo skripi, mislim da je rec o prehladi. U svakom slucaju sutra je regularni sistematski pregled pa videcemo sta ce nam reci. A to da mi nisi od velike pomoci, to ti mislis. I te kako si mi pomogla ;)

Samo da dodam da je kod nas na kraju sve bilo savrseno u redu. Citiram pedijatra i nutricionistu: idealna krvna slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvi put vadili krv sa 6.5 meseci, do tada je sve bilo Ok sisala je do 5. meseca, a onda nam je Dr predlozila da sa 6 meseci izvadimo krv kako bi proverili stanje gvozdja...bilo je sve OK :) Vadjeno joj je iz prsta, iz pete vade samo Gatrijev test nekon rodjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, znate da smo na prvo bockanje za krvnu sliku vodile malce sa 6 - 7 meseci.

Mene zanima da li ste upoznate sa referentnim vrednostima za KKS kod dece?

Ja sam kad smo bebanu prvi put vadili krv, bila zatečena i zbunjena.

Kad smo dobili rezultate (vadili su mu krv u DZ). dr nam je reka da nam je mali verovatno bio bolestan pa ima leukocite veće od 11.

Nama dete uopšte nije bilo bolesno, i oni nas pošalju da vadimo ponovo.

Kao, pregledali smo ga zdrav je, pa sad može.

Odvedemo ga ponovo, rezultati skoro pa isti, i kaže nama pedijatar u DZ sve ok idite kući.

Mi odnesemo rezltat kod naše privatne dr, i ona nam kaže da smo džabe bockali dete dva puta, da se KKS kod dece razlikuje u odnosu na ref. vrednosti koje stoje u rezultatima koji su za odrasle, i da je malom KKS super.

Sad se vodimo sa ovim ref. vrednostima za decu:

kks.jpg

Ja sam ovako nešto tražila na netu, ali nikad nisam uspela da nađem sve vrednosti na jednom mestu.

A vi, kakva su iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, znate da smo na prvo bockanje za krvnu sliku vodile malce sa 6 - 7 meseci.

Mene zanima da li ste upoznate sa referentnim vrednostima za KKS kod dece?

Ja sam kad smo bebanu prvi put vadili krv, bila zatečena i zbunjena.

Kad smo dobili rezultate (vadili su mu krv u DZ). dr nam je reka da nam je mali verovatno bio bolestan pa ima leukocite veće od 11.

Nama dete uopšte nije bilo bolesno, i oni nas pošalju da vadimo ponovo.

Kao, pregledali smo ga zdrav je, pa sad može.

Odvedemo ga ponovo, rezultati skoro pa isti, i kaže nama pedijatar u DZ sve ok idite kući.

Mi odnesemo rezltat kod naše privatne dr, i ona nam kaže da smo džabe bockali dete dva puta, da se KKS kod dece razlikuje u odnosu na ref. vrednosti koje stoje u rezultatima koji su za odrasle, i da je malom KKS super.

Sad se vodimo sa ovim ref. vrednostima za decu:

Ja sam ovako nešto tražila na netu, ali nikad nisam uspela da nađem sve vrednosti na jednom mestu.

A vi, kakva su iskustva?

Mislim da negde na Forumu vec ima tema o krvnoj slici..Referentne vrednosti imam samo na rezultatima koje dobijam za Janu. I ima objasnjenja sta znace pojedine skracenice, ako te to zanima da napisem ...Ovako nista pametno sto ti treba kao direktan odgovor na pitanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da negde na Forumu vec ima tema o krvnoj slici..Referentne vrednosti imam samo na rezultatima koje dobijam za Janu. I ima objasnjenja sta znace pojedine skracenice, ako te to zanima da napisem ...Ovako nista pametno sto ti treba kao direktan odgovor na pitanje

Ako već ima tema, ja molim admine da naše poruke presele tamo i spoje.

A i da pogledam druge ref. vrednosti, ja u pretrazi nisam našla.

Mene je zanimalo pre godinu dana, kad su me tako isprepadali kako nije kks dobra, a ispostavi se da ustvari pedijatri upoređuju sa rezultatima za odrasle i da je sa bekom sve u redu.

Mi smo tada u ref. vrednostima imali vrednosti za odrasle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :)

Vidim da sam već i pisala, al beše odavno...

Ja se iskreno nadam da će slika koju sam stavila mnogim mamama da bude od koristi, jer ipak u većini slučajeva lekari ne prave razlike ODRASLI i DECA, pa zbune i zabrinu majke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas idemo na vakcinaciju i drugi UZ kukova pa planiram da trazim uput za KKS , prvi put cemo sad raditi KKS ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prv i put radili krvnu sliku sa 3 mes, pa sad sa sest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prv i put radili krvnu sliku sa 3 mes, pa sad sa sest...

Biće sve to ok, ne brini. važno je da tvoja DR zna ref. vrednosti za bebu od 6 meseci, a ne ko naš pedijatar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama doktorka nije nista pominjala da treba krvnu sliku da radimo :blink:

Bas cu je pitati na sledecem pregledu kada napunimo 6 meseci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama doktorka nije nista pominjala da treba krvnu sliku da radimo :blink:

Bas cu je pitati na sledecem pregledu kada napunimo 6 meseci....

To je ok jer je nama rađena sa 9 meseci. Vrlo je moguće da će vam sada dati one papire da bi ste uradili za sledeću prvu kontrolu koja sledi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo promenili pedijatra u 6 mesecu kad smo otisli kod novog nista nije rekao za krvnu sliku . Sad idemo tek 3 decembra imacemo skoro 8 meseci valjda ce nam reci dal treba ako ne trazicu. Kad je zadnji put vadio krv iz prsta gvozdje je bilo malo nize ali zbog problema sa stolicom rekli su da pricekamo sa lekovima da nebi dodatno iskomplikovali stolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li uradili krvnu sliku?

A kakav je to bio problem sa stolicom kada nisu hteli da vam daju lek za povecanje hemoglobina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zene. Janica je vadila krv iz prstica jutros, da uradimo krvnu sliku. Sada sam isla po rezultate, doktorka onako bacila pogled, kaze aha aha aha, sve je uredu! I samo to toliko! Ja pitam jel treba neku namirnicu da jede vise, neku manje...kaze ona ne ne ne sve je ok.

Da li i neka od vas moze da mi potvrdi da je sve ok? Ja ne znam sta ove skracenice znace, wbc, ly, mo, gr, itd itd idt....

Jana Limit

WBC 10,9 H 3,4-9,7 (iznad granice)

LY 71,0 H 20,0-46,0 (opet iznad granice)

MO 5,5 2,0-12,0

GR 23,5 L 42,0-78,0 (ispod granice)

LY# 7,7 H 1,2-3,4 (iznad granice)

MO# 0,6 0,1-0,8

GR# 2,6 2,1-7,0

RBC 4,81 3,86-5,72

Hgb 127 119-175

Hct 0,375 0,356-0,530

MCV 77,9 L 83,0-97,2 (ispod granice)

MCH 26,4 L 27,4-33,9 (ispod granice)

MCHC 339 320-350

RDW 12,0 11,6-14,0

Plt 226 158-424

MPV 8,9 6,8-10,4

Pct 0,202 0,158-0,424

PDW 16,0 12,0-16,5

Eto, to je to! Bune me ovi rezultati sto su ispod i iznad granice, ali doktorka nista za to nije rekla......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

WoW s'obzirom da tvoja beba ima 6 meseci ona ima odlicnu krvnu sliku.Svaka cast baby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

WoW s'obzirom da tvoja beba ima 6 meseci ona ima odlicnu krvnu sliku.Svaka cast baby.

Jel da????

Joj supeeeeeeeeer!!! Hvala ti!!!!! Ja to nista ne kapiram, a kada vdim da je iznad ili ispod limita bas se zabrinem.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zene. Janica je vadila krv iz prstica jutros, da uradimo krvnu sliku. Sada sam isla po rezultate, doktorka onako bacila pogled, kaze aha aha aha, sve je uredu! I samo to toliko! Ja pitam jel treba neku namirnicu da jede vise, neku manje...kaze ona ne ne ne sve je ok.

Da li i neka od vas moze da mi potvrdi da je sve ok? Ja ne znam sta ove skracenice znace, wbc, ly, mo, gr, itd itd idt....

Jana Limit

WBC 10,9 H 3,4-9,7 (iznad granice)

LY 71,0 H 20,0-46,0 (opet iznad granice)

MO 5,5 2,0-12,0

GR 23,5 L 42,0-78,0 (ispod granice)

LY# 7,7 H 1,2-3,4 (iznad granice)

MO# 0,6 0,1-0,8

GR# 2,6 2,1-7,0

RBC 4,81 3,86-5,72

Hgb 127 119-175

Hct 0,375 0,356-0,530

MCV 77,9 L 83,0-97,2 (ispod granice)

MCH 26,4 L 27,4-33,9 (ispod granice)

MCHC 339 320-350

RDW 12,0 11,6-14,0

Plt 226 158-424

MPV 8,9 6,8-10,4

Pct 0,202 0,158-0,424

PDW 16,0 12,0-16,5

Eto, to je to! Bune me ovi rezultati sto su ispod i iznad granice, ali doktorka nista za to nije rekla......

Ma krvna slika vam je odlicna, bez brige!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma krvna slika vam je odlicna, bez brige!

Hvala :wub:

evo bas googlujem na ovu temu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

krvna slika je ok, samo sto su aparati za merenje bazdareni za odrasle a ovi u lab nikad ne napomenu roditeljima kada se radi za bebe da to malo ispod i iznad je ustvari ok. bitno je i da je hgb dobar, Stefanu je 95 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete iam godinu i po. I NIKADA nismo dobili uputu za pregled krvi. Cini mi se da vas to pedijtri salju kao i na redovni sistematski i vakcine...ili je to neobavezno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je obavezno i krv i urin sa 6 mes.,i zakonom propisano kao i vakcine...

Pa jel ovo ista drzava :lol: Nas nisu nigde uputili, a do sestog meseca smo isli svaki mesec kod pedijatra zbog suma na srcu i od onda redovno svaka tri meseca do 15 meseci. ......???? Nije da ja hocu da mi bockaju dete, ali vidim da je to uobicajeno, pa se cudim kako mi nikada nismo isli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete iam godinu i po. I NIKADA nismo dobili uputu za pregled krvi. Cini mi se da vas to pedijtri salju kao i na redovni sistematski i vakcine...ili je to neobavezno?

Koliko znam, obavezno je sa 6 meseci, pogotovo za dojene bebe. Najvise se gleda hemoglobin, a onda i ostalo. Cudim se da vas ni jednom nisu poslali. KKS je redovna kontrola nakon 6 meseci, pa onda nakon 1. rodjendana. Tada dr. kaze da li treba opet ili ne i kada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.