Epidural u porodilistu Dragiša Misović (Beograd)

odgovora

Objavljeno

Ne, ne. Samo zakaži prvi sledeći UZ kod njih. Od DR iz DZ uzmeš uput, i kreneš redovno i to je to :)

Hvala Ivancice,ljubim puno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana,jesi li imala vezu za DM ili..? ;)

Nisam imala Vezu...Trudnocu sam od samog pocetka vodilas u D.Misovic...

Ali mislim da ni to nije sigurica da upadnes..moja drugarica je isto vodila trudnocu od samog pocetka tamo i nije uspela da upadne nije bilo mesta...

ja sam se bas iznenadila sto sam imala srecu..

ali zato posle porodjaja (porodila sam se u 7:55h)lezala sam tu u sali na tom krevetu na kom sam se porodila do 18h nije bilo mesta...cak su neke tri devojke spavale u nekom sobicku pored sale ....sve je bilo krcato..moja beba je taj dan bila 34.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala Vezu...Trudnocu sam od samog pocetka vodilas u D.Misovic...

Ali mislim da ni to nije sigurica da upadnes..moja drugarica je isto vodila trudnocu od samog pocetka tamo i nije uspela da upadne nije bilo mesta...

ja sam se bas iznenadila sto sam imala srecu..

ali zato posle porodjaja (porodila sam se u 7:55h)lezala sam tu u sali na tom krevetu na kom sam se porodila do 18h nije bilo mesta...cak su neke tri devojke spavale u nekom sobicku pored sale ....sve je bilo krcato..moja beba je taj dan bila 34.. :)

Slazem se sa tobom, ja sam u 24. nedelji i prvi put sam bila u DM na UZ u 21 nedelji. Sto puta sam zvala da zakazem sama pregled i svaki put su me otkacili preko telefona kako nema mesta. Srecom naletim na klijentkinju koja je u DM medicinska sestra i ona mi bez problema zakaze i tako odem na pregled. Posle ti doktorka napise kontrola za toliko i toliko, odes na salter i sestra ti zakaze. Bila sam svedok da je neka trudnica zvala da zakaze kod iste doktorke UZ za septembar i sestra je otkacila, kako nema mesta, a kad je otvorila svesku da meni zakaze, cela druga polovina septembra je bila prazna. Tako da verovatno zbog malih kapaciteta cuvaju mesta i za porodjaj i za UZ preglede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje sveze iskustvo je da u Dm u stede na anesteziji.Bolelo je ko sam djavo da sam se kocila i drhtala,to su bili naponi,kada su rekli da mogu da guram sve je bilo za cas i beba je izletela.Pitala sam samo kako je bez epidurala ako ovako boli sa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje sveze iskustvo je da u Dm u stede na anesteziji.Bolelo je ko sam djavo da sam se kocila i drhtala,to su bili naponi,kada su rekli da mogu da guram sve je bilo za cas i beba je izletela.Pitala sam samo kako je bez epidurala ako ovako boli sa.

koliko si bila otvorena kada su ti dali anesteziju? Ja nista nisam osetila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam vaginaletu i otvorila sam se 4 prsta.Kontrakcije nisu bile bolne, kada su mi ukljucili epidural rekli su to je pocetna doza dodacemo jos.Nakon 2 sata krecu nesnosni bolovi u donjem delu,utisak kao da se raspadam i da moram da guram ali lekar kaze da ne sme.Drhtala sam,kocila se,molila da me rese muke.Babica je rekla da cu da padnem u nesvest ako nastavim da se tresem.Kada su rekli da guram sve je bilo lako.Dosao je anesteziolog da doda dozu za usivanje koje nisam ni osetila.Bila sam besna sto nije dosao pre kada sam umirala od bolova,a lekar je otisao da pije kafu dok sam ja bila sama na stolu.

Inace,sem tog bolnog iskustva iz sale sve pohvale za ostalo osoblje bolnice.Takodje nisam imala bas nikakvu vezu i bila sam primljena.\sestre su sve bile ljubazne,uslovi u bolnici i vise nego dobri,lekari takodje.Velika profesionalnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brundo,kada sam bila pre neki dan u DM na razgovoru za epidural ovako nam je dr objasnila...poenta epidurala je da ublazi kontrakcije koje su bolne i mogu da potraju ali kada krenu naponi tu doza prakticno mora da se smanji da bi mama lakse osetila jacinu napona i kada da gura.Oni kratko traju i u principu beba izadje kod treceg napona. Eto...bar da znamo sta nas ocekuje...pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda secas li se anesteziologa koji ti je davao epidural? Mozda je do njega, i ja sam se pre mesec i po porodila tamo, dva puta su me boli za epidural i nije delovalo , anestezilogu nikako nije bilo jasno kako ne deluje prvi put pa je vadio i opet davao. A pre dve godine sam se isto tamo porodila uz epidural bez i jednog bola cak me ni naponi ni izlaz bebe nisu boleli a osecala sam ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srednjih godina,malo prosed,kratko osisan,Kod mene su aponi trajali sat i po.Lako je bilo izgurati iz tri napona ali pre toga je bio pakao.Na kraju se to zaboravi ali ja pisem dok je jos sveze iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto je izgledao i moj anestezilog tako da je verovatno to bio problem u nasim porodjajima :(

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si.Nadamo se da sledeci put nece biti tako jer mi se sve ostalo u dm svidja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.