Epidural u porodilistu Dragiša Misović (Beograd)

odgovora

Objavljeno

Malo ću off topic, ali vidim da si se porodila, pa poželeh da ti čestitam, nek nam je novi član BEBAC porodice živ i zdrav. Sve najbolje i uživajte! ;)

Hvala Puno!!!! :rolleyes::lol::rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila 11. maja u Narodnog fronta. uz epidural, i ne znam kako zene mogu bez epidurala da se poradjaju. od pocetka trudnoce sam bila zainteresovana za postupak, ali sam prvo zelela da se poradjam u gradskoj bolnici, medjutim tamo mi je zapinjalo kad sam pokusala da se dogovorim za anesteziju, pa sam otisla u front. tamo sam imala poznanstvo sa divnom pedijatrijskom sestrom, koja mi je pomogla da prodjem brzo protokol za epidural... porodjaj mi je trajao 7h, a zbog sporog otvaranja nisam bila kandidat za epidural prva 2h..... ko kaze da ne boli, laze, i da se zaboravi brzo- isto laze... pomogle su mi vezbe zbog disanja i pozitivnog stava, i nakon tih 2h sam dobila manju dozu epidirala da mi ne bi usporilo otvaranje, gde sam bolove osecala duplo manje, ali je idalje bolelo jako! nakon 3h sam dobila jacu dozu jer sam se otvorila dovoljno, onda je i otvaranje brzo islo, i bolovi su napokon prestali, te sam se nakon malo vise od 2h porodila totalno bezbolno... sekli su me i usivanje nije bolelo... skroz sam zadovoljna sa frontom, osim vode sve je ok. pomoglo mi je i poznanstvo sa babicama , ali inace su svi= od doktora preko anesteziologa do osoblja podnosljivi. guzva jeste velika i imaju svi dosta posla, zato su u zurbi stalno, ali obilaze svi jako cesto. ne daj boze da sam morala one bolove da trpim 7 h, i hvala bogu da postoji epidural!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila 11. maja u Narodnog fronta. uz epidural, i ne znam kako zene mogu bez epidurala da se poradjaju

Како могу?

Па порађале су се од кад је света и века сестро слатка :)

Него је наша генерација раслабљена, њањава.

Ја сам исто хтела епидурал, али нисам га добила, иако сам 48 сати лежала у Драгиши у контракцијама, Богме, добро болним. Али издржљивим. Али од кад ми је пукао водењак, до изласка бебе, нисам осетила ни један једини бол, само напињање. Мојој срећи никад краја јер је порођај нешто чега сам се највише бојала у животу.

Нису ми дали, а ни рекли да ми неће дати, јер сам гојазна. Зашто? Немам појма.

Овог пута опет идем природно, без епидурала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko kaze da ne boli, laze, i da se zaboravi brzo- isto laze...

Skoro si se porodila, pa si još pod svežim utiscima. Stvarno boli, ali, videćeš, brzo se zaboravi, za par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može mala pomoć drage moje... Ja sam u 30 nedelji trudnoće. Prva trudnoća. Redovno idem na kontrole u Domu zdravlja. E sad imam nekoliko pitanja pa ako neko zna molila bih za odogovor. Da napomenem da sam se odlučila za bolnicu Dragiša Mišović. Nisam dobila nikakve odgovore od dežurne sestre koja mi se javila na tel. pa molim vas iz vašeg iskustva da mi odgovorite.

Da li je neophodno otići pre porođaja na neki pregled?

Kada otići na prvi pregled ?

Da li treba lekar iz doma zdravlja da napiše uput?

Kome se javiti u bolnici?

Kada se radi ultrazvuk a kada CTG u bolnici?

Koliko puta se radi CTG i kome se javiti (da li to rade sestre ili dokotri)?

Kada se zakazuje razgovor sa anesteziologom ukoliko se odlučite za epi?

... znam da ovo sigurno nekom od vas deluje smešno :unsure: ali pokušavam verujte mi da zamislim kako to sve izgleda, pa vas molim za neke odgovore...

i hvala vam unapred na odgovorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može mala pomoć drage moje... Ja sam u 30 nedelji trudnoće. Prva trudnoća. Redovno idem na kontrole u Domu zdravlja. E sad imam nekoliko pitanja pa ako neko zna molila bih za odogovor. Da napomenem da sam se odlučila za bolnicu Dragiša Mišović. Nisam dobila nikakve odgovore od dežurne sestre koja mi se javila na tel. pa molim vas iz vašeg iskustva da mi odgovorite.

Da li je neophodno otići pre porođaja na neki pregled?

Kada otići na prvi pregled ?

Da li treba lekar iz doma zdravlja da napiše uput?

Kome se javiti u bolnici?

Kada se radi ultrazvuk a kada CTG u bolnici?

Koliko puta se radi CTG i kome se javiti (da li to rade sestre ili dokotri)?

Kada se zakazuje razgovor sa anesteziologom ukoliko se odlučite za epi?

... znam da ovo sigurno nekom od vas deluje smešno :unsure: ali pokušavam verujte mi da zamislim kako to sve izgleda, pa vas molim za neke odgovore...

i hvala vam unapred na odgovorima...

Lekar iz DZ treba da ti napise uput za D.Misovic,onda odes kod njih i zakazes pregled kod nekog od njihovih dr(to uradis na salteru).Na tom pregledu ce ti uraditi i UZ i zakazati sl.pregled.Trebalo bi da ti urade i CTG,ali ja kad sam bila prosle godine nisu imali papira pa sam isla u zemunsku bolnicu jednom sedmicno na CTG.Anesteziolozi drze predavanje odredjenim danom u odredjeno vreme(to isto pitas na salteru),ali prvo opet uzmes upute kod svog dr za odredjene lab.analize koje treba da uradis(ako zelis epidural).Onda sa tim rezultatima odes na taj razgovor sa anesteziologom,on pogleda da li smes da primas anesteziju,ti odslusas predavanje i ako se slozite on ti potpise papir koji poneses na porodjaj.I to je to....valjda nisam konfuzno napisala:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malamaro po ovom napisanom rekla bih da si se ti poradjala u DM.. Kakvo je tvoje iskustvo sa porodilistem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malamaro po ovom napisanom rekla bih da si se ti poradjala u DM.. Kakvo je tvoje iskustvo sa porodilistem?

Jesam,u oktobru prosle god.Samo porodiliste je meni fenomenalno,kao privatna bolnica!Cisto,uredno,doktori i babice(bar oni koji su prisustvovali mom porodjaju)divni,ljubazni,trude se da te opuste i pomognu da sto lakse i brze preguras porodjaj.Ono sto meni nije odgovaralo je taj baby frendli program.Ja sam se jako lose osecala nakon porodjaja,imala sam jake bolove od epizotomije i obilna krvarenja,prilicno me drzala epiduralna tako da nisam mogla nekoliko sati bas da vladam nogama a onda ti donesu dete!!!I na sve to,moj mali Andrej je bio najglasniji u porodilistu,znaci 3 dana bez spavanja,uzas!A sestre samo presvlace i hrane bebe,znaci nece da ti pomognu da ih malo pridrze ili ljuljkaju ili bilo sta urade da mama moze bar sat vremena da dremne.To je moje iskustvo,nazalost-lose,ali one mame koje su imale mirne bebice su bas uzivale.Eto,ukratko:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam,u oktobru prosle god.Samo porodiliste je meni fenomenalno,kao privatna bolnica!Cisto,uredno,doktori i babice(bar oni koji su prisustvovali mom porodjaju)divni,ljubazni,trude se da te opuste i pomognu da sto lakse i brze preguras porodjaj.Ono sto meni nije odgovaralo je taj baby frendli program.Ja sam se jako lose osecala nakon porodjaja,imala sam jake bolove od epizotomije i obilna krvarenja,prilicno me drzala epiduralna tako da nisam mogla nekoliko sati bas da vladam nogama a onda ti donesu dete!!!I na sve to,moj mali Andrej je bio najglasniji u porodilistu,znaci 3 dana bez spavanja,uzas!A sestre samo presvlace i hrane bebe,znaci nece da ti pomognu da ih malo pridrze ili ljuljkaju ili bilo sta urade da mama moze bar sat vremena da dremne.To je moje iskustvo,nazalost-lose,ali one mame koje su imale mirne bebice su bas uzivale.Eto,ukratko:-)

Hvala na ogovoru.. Posto ja planiram tamo porodjaj pa me zanima :) mislim, ja planiram.. :P Ali znam da imaju jako malo mesta pa se nadam da me nece vratiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa doktorom Ilijom Golubovicem iz D.M.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,molim sve koji mogu da mi daju informaciju da li je istina da u porodilistu Dragisa Misovic Epiduralna anestezija mora da se zakaze?

Da li moze da se desi da me ne prime u tu bolnicu s obzirom da nemam vezu?

Volela bih da cujem iskustva majki koje su se u skorije vreme porodile u ovoj bolnici, a da nisu imale nikoga ko im je bio veza?

Unapred hvala svima

Anjice,

Ja sam se porodila u Misovicu u julu ove godine. Lekaru koji te pregleda kazes da zelis epidural pa on na izvestaju poslednjem pise epidural i salje te na konsultacije kod anesteziologa. Tamo potpises da svojevoljno zelis epidural. Znaci ne zakazuje se ali imaju dosta anesteziologa tako da nemas problem da nemaju dovoljno kadra.

Sto se tice veze nisam je ni ja imala ali sam na poslednja 3 pregleda isla u DM. Na dan kada sam dobila porodjajne bolove bilo nas je 10 a kreveta samo 3 ali su na s sve primili i izasli u susret.

Sve najbolje o DM

Ako te jos jensto konkretno zanima pitak

POzdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elle Je l' ti ne bi bio problem da nam malo pojasnis sta ia kako funkcionice u DM? Posto imaju Baby friendly program pa jer ok ili... i tako neke sitnice.. Unapred hvala.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zar nema nikog da se skoro poradjao ovde?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa izgleda da nema.. Ja sam prosle nedelje lezala na patologiji nekoliko dana i pokupila iskustva nekih trudnica.

Barbarice je l' i ti planiras da se porodis u DM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, u DM... Jer imam neku vezicu... Inace se ne bih cimala pravo da ti kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ces i ti tamo isto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, bas sutra idem na kontrolu i da vidim sta i kako jer mi je termin za 10 dana.. I ja imam neku vezu i uzdam se u nju.

Koji dr.ti vodi trudnocu?

Porodiliste je stvarno super, cisto, sestre su non-stop oko tebe..sve je ok sem hrane. Ja nisam izjelica ali zene su bas kukale na kolicinu i ukus(soli bez jer ti isto jedu i one sa dijabetesom, povisenim pritiskom itd..)pa su im muzevi donosili svaki dan po nesto.. Mada to je zato sto klinicki centar kuva za sve pa samo razdele.. Uh, al' ja ispricah o hrani kao da je u pitanju restoran, a ne porodiliste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe, ja cu slanik u dzep od bademantila :lol: Joj ma ja ionako ne volim niciju hranu osim licnu i kevinu, tako da navikla sam da ne jedem bas kada nisam kuci :lol:

E to za higijenu mi je bitno, jer uzasavam se ne higijenskih uslova...

Kod doktora Golubovica... A kod koga si ti? Jel ides na epid.?

Oooooooobavezno da mi se javis kada se porodis, da mi ispricas kako je bilo!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je jedno jutro bio dezuran kad sam bila, ok je.. Stariji cicica :P

Da, trebala sam prosle nedelje da odem da zakazem ali sam duze ostala kod dr.pa je anesteziolog otisao pa idem sutra.. Pisem ti cam dodjem kako je i sta je..

Uglavnom dr.ti zapise koje analize trebas da uradis(krvna slika, urin, urino kultura, biohemija)i to mu poneses..za dalje ne znam, napisacu ti sutra..

Da, bas je cisto, one cistacice nekoliko puta dnevno ulaze da menjaju kesu u kanti, malo briskaju i tako to..

Mene samo jako nervira sto je spavacica njihova :angry: papuce i bade mantil i nekako ali bas sam se namucila sa spavacicom, al' dobro..

Ja sam kod M.Antic, super je dr..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Antic cicica, a? Pa nije ni cudo sto ga moja bakuta zna :lol:

E da, to bas bzvz sto je njihova spavacia i papuce :/ Al nmvz, manje vukljamo mi :lol:

Javi mi molim te koji testovi trebaju za epid... Mada ja ne znam sta cu i kako, posto imam tahikardiju, pa da mi ne zabrane zbog toga... Mada ne bi trebalo... Pritisak mi je super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, Golubovic je cicica :D

Vazi, napisacu ti sta i kako je za epi.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahahahah, pa na njega sam i mislila, a sto napisah Antic, da me ubijes ne znam :lol: Permutovala sam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na razgovoru za epi.ulaze sve trudnice kolektivno i slusaju to sto im anesteziolog prica. Na kraju njene price ti mozes pitati ako ti nesto nije jasno ili te zanima. Ugl.te posebno pita da li imas neku hronicnu bolest, problem sa kicmom itd. Sta god da imas tj.od cega god da bolujes-makar to bio samo povisen pritisak moras reci.. Na kraju ti da neki papir sa njenim potpisom i ti se moras potpisati pored i sa njim dolazis na porodjaj.. E da, i gleda ti rezlutate krvne slike.. Mislim da je to to i da nista nisam zaboravila. Inace, ona dok prica sve objasni.. I kako se daje i kako deluje..sve.. :D nadam se da sam bila od pomoci..

Barbarice ja nisam pitala za ono, sorry bila sam u ogromnoj zurbi jer sam imala zakazanu kontrolu kod dr.i jos sam kasnila zbog tog razgovora pa sam se skroz pogubila.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusteno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila u DM.

Kao sto vidim i drugim zenama, i meni je nocna mora bila ideja da me ne prime u DM, jer se jezim fronta i visegradske. Molila sam boga smao da ne zavrsim tamo. Cak sam u kolima dok me je MM vozio u bolnicu kukala da cu se poroditi u parku ukoliko me vrate iz DM. Istina je da vracaju ali samo ako u tom trenutku kad dodjes nema slobodnih kreveta (a to se desava u naletima pa nikad ne znas).

Ja sam dosla u DM u 6 ujutru i bila otvorena 2 prst, malo su se razmisljali da li da me zadrze pa odlucise da ostanem JER IMA MEST TRENUTNO. Sreca pa me zadrzase jer se sve odigralo u naredna 3 sata :)

Trudnocu sam vodila privatno, otisla sam u DM mesec dana pre termina kod Dr. Antica koji me je tada prvi put video, odradio pregled i rekao da ako se nista pre toga ne desi da dodjem na termin. Dakle nikakve veze nisam imala!

Tada sam mu takodje rekla da zelim epidural i da MM zeli da prisustvuje. Epidural mi je rekao da moram da potpisem saglasnost da snosim odgovornost za sve eventualne posledice i da idem na to grupno objasnjenje. Na to sam zakasnila (naravno :rolleyes: ) tako da nisam nista ni cula ali ti daju i napismeno, ti odneses kuci procitas i ako hoces potpise. To od tog trenutka pa nadalje nosas sa sobom i svim ostalim papirima. Takodje ti kaze da uradis i neke anlize koje su potrebne njima zbog epidurala (nesto u vezi sa brzinom zgrusavanja krvi i sl). Ti rezultati moraju biti najstariji nedelju dana. i treba ti naravno uput za DM iz DZ.

Medjutim, porodjaj mi je krenuo dve nedelje ranije sto je znacilo da nisam imala nikakve potrebne papire. Saglasnost za epidural sam imala potpisan, analize su mi bile stare mesec dana, a uput nisam ni imala. Ni jednog trenutka niko nije napravio problem, sve je uradjeno kao i da sam imala vazece papire, a MM je otisao kod ginekologa u DZ po uput pa ga je dostavio kasnije (i to cak koliko se secam bukvalno na dan otpusta, on njima uput oni nama bebu :)).

SVE U SVEMU TOPLO PREPORUCUJEM DM!!!!! Uz zelju da nikog od vas ne vrate jer nema mesta :(

maakisha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.