Epidural u porodilistu Dragiša Misović (Beograd)

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima,molim sve koji mogu da mi daju informaciju da li je istina da u porodilistu Dragisa Misovic Epiduralna anestezija mora da se zakaze?

Da li moze da se desi da me ne prime u tu bolnicu s obzirom da nemam vezu?

Volela bih da cujem iskustva majki koje su se u skorije vreme porodile u ovoj bolnici, a da nisu imale nikoga ko im je bio veza?

Unapred hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam iskustva sa tom bolnicom, ali znam, kad sam se poradjala u julu prosle godine, dosla je trudnica sa bolovima i u terminu koju su vratili iz Misovica. Rekli su joj, nemamo mesta, morate u neko drugo porodiliste. Dali je imala vezu ili ne, ne znam. Tako da, dobro se raspitaj pre nego udjes u termin, da ti se ne desi isto. Ponavljam, to je bilo pre skoro godinu dana, mozda se sada nesto i izmenilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica nije imla vezu, odlazila je od osmog meseca tamo na ultrazvuk kod dr Živaljević... Za epidural se ne zakazuje, nego moraš ranije kod anesteziologa na informativni razgovor i da potpišeš saglasnost.Sve ti oni objasne... Ona je super prošla...

Ja idem tamo ali znam dr... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam, zvala sam raspitala se i zakazala kod nekog Dr. Pepica pregled i da mi otvore karton kod njih,ako neko zna kakav je ovaj Dr. nek pise, ameni sta bog da :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,molim sve koji mogu da mi daju informaciju da li je istina da u porodilistu Dragisa Misovic Epiduralna anestezija mora da se zakaze?

Da li moze da se desi da me ne prime u tu bolnicu s obzirom da nemam vezu?

Volela bih da cujem iskustva majki koje su se u skorije vreme porodile u ovoj bolnici, a da nisu imale nikoga ko im je bio veza?

Unapred hvala svima

Porodila sam se D.M u oktobru i do samog porodjaja je bila ta prica-da je guzva,da treba veza....I stvarno je tako,osim ako imate srece(kao ja:-))pa bas tog dana kad krene porodjaj bude sl.kreveta.I ne samo da je bilo mesta za mene.nego su nam 2 dana bila slobodna jos dva kreveta u sobi.Tako da ne gubi nadu ako nemas vezu,kad krene porodjaj idi tamo,ne vracaju zene kojima je pukao vodenjak vec one koje imaju samo pocetne kontrakcije i koje imaju vise do pocetka porodjaja.A za epidural se ne zakazuje vec je potrebno da odes na neke preglede i da uradis odredjene rezultate da bi bili sigurni da mozes da ga primis i to je to,anesteziolog ce dezurati od pocetka do kraja tvog porodjaja.Ako imas jos neko pitanjes rado cu ti detaljnije odgovoriti.Srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti, kazi mi jos samo sta mi je tacno potrebno za Dragisu Misovic obzirom da nisu potrebne stvari kao za druge bolnice jer u Misovicu ti kako sam cula ne dozvoljavaju da uneses svoj bade mantil, papuce itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti, kazi mi jos samo sta mi je tacno potrebno za Dragisu Misovic obzirom da nisu potrebne stvari kao za druge bolnice jer u Misovicu ti kako sam cula ne dozvoljavaju da uneses svoj bade mantil, papuce itd...

Samo peskiri,sredstva za licnu higijenu(obavezno kupi mast za ispucale bradavice da ne cekas da ti donesu kad vec bude bolno jer ce ti sigurno trebati),mrezasti ulosci(nekoliko paketa),mrezaste gacice,i to je sve.Papuce,spavacicu i b.mantil dobijas i mozes da menjas svaki dan kao i posteljinu(higijena je odlicna),sve je cisto.I bebce presvlace i peru na svaka dva sata i menjaju im pelene...sto se tih stvari tice sve je besprekorno.Jedino je hrana uzasna,a ogranicavaju ti unos svoje pa smo sve bile stalno gladne:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I samo jos nesto dok nisam postala potpuno dosadna :rolleyes: da li si upucena jel se Epidural zaista ne placa?Hvala ti beskrajno jos jednom na svim info.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ont][font="Arial Black]Pozdrav!

Da li neka zna da li se i koliko placa prisustvo izabranog dr na porodjaju u DM? Meni tamo vodi trudnocu dr Rodic koja je stvarno super, a posto u maju idem na pregled (u 31-oj nedelji sam) htela bih da saznam ranije...

Znam da je ludilo oko prijema :unsure:

[/f

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono sto ja znam je da se prisustvo odabranog lekara placa zvanicno 40.000 din. to je zvanicno i javno a pored toga bi trebalo i Dr. castiti ,to barem ocekuju .... da li je tako i u Misovicu zaista neznam???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I samo jos nesto dok nisam postala potpuno dosadna :rolleyes: da li si upucena jel se Epidural zaista ne placa?Hvala ti beskrajno jos jednom na svim info.

Pozdrav

Ne placa se.Nisi dosadna,slobodno pitaj,znam kako je....... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I samo jos nesto dok nisam postala potpuno dosadna :rolleyes: da li si upucena jel se Epidural zaista ne placa?Hvala ti beskrajno jos jednom na svim info.

Pozdrav

Ne placa se,ja sam ga primala.Nisi dosadna,slobodno pitaj sve sto te zanima,znam kako je....... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo peskiri,sredstva za licnu higijenu(obavezno kupi mast za ispucale bradavice da ne cekas da ti donesu kad vec bude bolno jer ce ti sigurno trebati),mrezasti ulosci(nekoliko paketa),mrezaste gacice,i to je sve.Papuce,spavacicu i b.mantil dobijas i mozes da menjas svaki dan kao i posteljinu(higijena je odlicna),sve je cisto.I bebce presvlace i peru na svaka dva sata i menjaju im pelene...sto se tih stvari tice sve je besprekorno.Jedino je hrana uzasna,a ogranicavaju ti unos svoje pa smo sve bile stalno gladne:-)

Може да се унесе Плазма и сокови, тако је било прошлог пролећа. Тако да ћу ја сад спаковати оба, а може и кафа (3 у 1 нпр) (али то бих ја прокријумчарила за сваки случај), али понети пластичну шољу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ont][font="Arial Black]Pozdrav!

Da li neka zna da li se i koliko placa prisustvo izabranog dr na porodjaju u DM? Meni tamo vodi trudnocu dr Rodic koja je stvarno super, a posto u maju idem na pregled (u 31-oj nedelji sam) htela bih da saznam ranije...

Znam da je ludilo oko prijema :unsure:

[/f

Родићка је ок, била сам једном на прегледу а рече ми пријатељица исти утисак.

Ма бре, нек те породи ко буде у дежурству, не може се ништа наместити. Може чак са везом да испадне горе.

Мене је водила Маја Антић а породио ме Гавриловић, који је екстра и први пут на порођају сам га видела.

Молитва Богородици и биће ок.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak jos jedno pitanje :rolleyes: da li i sta treba da se ponese za bebu osim stvari koje ce mi suprug doneti prilikom otpusta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponećeš pampers pelene . To je jedino što ti treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. hvala svima jos jednom

srdacan pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,molim sve koji mogu da mi daju informaciju da li je istina da u porodilistu Dragisa Misovic Epiduralna anestezija mora da se zakaze?

Da li moze da se desi da me ne prime u tu bolnicu s obzirom da nemam vezu?

Volela bih da cujem iskustva majki koje su se u skorije vreme porodile u ovoj bolnici, a da nisu imale nikoga ko im je bio veza?

Unapred hvala svima

Pozdrav Anja,

porodila sam se u KBC Dragisa Misovic u avgustu prosle godine i prezadovoljna sam.

Vezu nisam imala, nisam morala nikoga da podmicujem i epidural sam dobila najnormalnije na svetu.

Istina je da se pre porodjaja, u 9. mesecu, zakazuje razgovor sa aneseziologom, koji Vam podrobno objasni sta je to epidural i gde se potpisuje Vas pristanak. Naravno, na razgovoru ce Vam reci koje sve analize morate da obavite kako biste ga primili.

Jedini problem, vezan za ovo porodiliste je nedovoljan br kreveta za porodilje, a navala je velika. Cini mi se da imaju samo 30tak mesta pa se zbog toga desava da zene kojima je porodjaj krenuo i dodju u D. Misovica, salju u ostala porodilista.

Nadam se da sam bila od pomoci

Veliki pozdrav

tanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se porodi 29 .04 impresionirana sam bolnicom Misovic zaista sve reci hvale i pravo je bogatstvo za Beograd da ima ovako jednu dobru i kvalitetnu bolnicu Dr . LONCAR i Rajko Nicic NO COMENT naravno u superlativu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila se pre 7 dana u Mišoviću.... Savršeno!!!! Posle iskustva u Višegradskoj ovde sam ostala zatečena kako je sve organizovano... Epidural delovao, hidraulični kreveti za porođaj-totalno otkrovenje ( u pozitivnom smislu), pedijatrijske sestre fantastične tako da ni bebi frendli nije naporan, ginekolozi odlični...sve pohvale za dr Maju Antić...Ulepšala mi je život, žao mi je što je ranije nisam upoznala...toliko nežnosti, stručnosti, strpljenja , ljubavi prema poslu u jednoj ženi...ma, FANTASTIČNO!!!! Higijena savršena...svaki dan nova posteljina, spavaćice...kao u privatnoj bolnici...

Jedina zamerka je hrana, ali verujte mi ni to nije problem...donese muž nešto da se žvakne kad dođe u posetu...

Po meni najbolja bolnica za žene u BG...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,molim sve koji mogu da mi daju informaciju da li je istina da u porodilistu Dragisa Misovic Epiduralna anestezija mora da se zakaze?

Da li moze da se desi da me ne prime u tu bolnicu s obzirom da nemam vezu?

Volela bih da cujem iskustva majki koje su se u skorije vreme porodile u ovoj bolnici, a da nisu imale nikoga ko im je bio veza?

Unapred hvala svima

Prosle godine sam vodila sam celu trudnocu u Misevicu kod dr Radunovic. Kada sam usla u 9. isla sam na razgovor o epiduralu i sve je delovalo kao i da cu se poroditi tamo. Verovala sam da na to imam prava, prvenstveno iz razloga jer zivim nedaleko odatle. Kada sam dobila bolove oko pola jedan ujutro i pocela da krvarim 2 nedelje posto sam usla u 9. mesec, zaputim se u bolnicu. pospani lekar me prima preko volje i kaze da sam otvorena 2 prsta i da cu se uskoro sigurno poroditi ali da kod njih nema mesta i da idem dalje!U SRED NOCI! Zahvalila sam se i otisla u Front gde sam se porodila za 4 sata uz epidural kopji nije radio! Eto, sa prvom bebicom me bas nije sluzila sreca ali je on sreca tako da sam odustala od tuzbe za Dragisu Misevic jer ionako su postali privatna klinika i vidim da se oko toga ne dize prasina. Drugu bebu ocekujem sredinom decembra i znam da treba da idem pravo u Front uz prisustvo supruga, nadam se da i to nije neka naucna fantastika za nas koji nismo spremni da placamo ispod ruke... Moj slucaj , na zalost nije usamljen isto se delilo mojoj drugarici mesec dana kasnije, u avgustu prosle godine. Ali opet, naposletku, ne zelim da uzimam novac od svoje dece da bih punila dzepove licemernih alavih lekara. Tako da SRECNO!Nije Front tooooliko los :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila se pre 7 dana u Mišoviću.... Savršeno!!!! Posle iskustva u Višegradskoj ovde sam ostala zatečena kako je sve organizovano... Epidural delovao, hidraulični kreveti za porođaj-totalno otkrovenje ( u pozitivnom smislu), pedijatrijske sestre fantastične tako da ni bebi frendli nije naporan, ginekolozi odlični...sve pohvale za dr Maju Antić...Ulepšala mi je život, žao mi je što je ranije nisam upoznala...toliko nežnosti, stručnosti, strpljenja , ljubavi prema poslu u jednoj ženi...ma, FANTASTIČNO!!!! Higijena savršena...svaki dan nova posteljina, spavaćice...kao u privatnoj bolnici...

Jedina zamerka je hrana, ali verujte mi ni to nije problem...donese muž nešto da se žvakne kad dođe u posetu...

Po meni najbolja bolnica za žene u BG...

Драго ми је да си добро прошла.

Мени Маја сад води трудноћу.

Прошли пут сам се само породила у Драгиши и било је сјајно.

Сад за пар недеља, ако Бог да опет ћу.

Истина је да су сјајно организовани.

Мада сам се пријавила за епи, нису ми дали а тек сад сазнадох да не дају гојазним особама, тако да овога пута надам се природном, без епија као и прошли пут.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponećeš pampers pelene . To je jedino što ti treba.

Памперс су мени тражили после порођаја, не само на излазу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Držim ti palčeve!!! Maja je meni otkrovenje....

Da, Pampers traže odmah posle porođaja, za bebu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila se pre 7 dana u Mišoviću.... Savršeno!!!! Posle iskustva u Višegradskoj ovde sam ostala zatečena kako je sve organizovano... Epidural delovao, hidraulični kreveti za porođaj-totalno otkrovenje ( u pozitivnom smislu), pedijatrijske sestre fantastične tako da ni bebi frendli nije naporan, ginekolozi odlični...sve pohvale za dr Maju Antić...Ulepšala mi je život, žao mi je što je ranije nisam upoznala...toliko nežnosti, stručnosti, strpljenja , ljubavi prema poslu u jednoj ženi...ma, FANTASTIČNO!!!! Higijena savršena...svaki dan nova posteljina, spavaćice...kao u privatnoj bolnici...

Jedina zamerka je hrana, ali verujte mi ni to nije problem...donese muž nešto da se žvakne kad dođe u posetu...

Po meni najbolja bolnica za žene u BG...

Malo ću off topic, ali vidim da si se porodila, pa poželeh da ti čestitam, nek nam je novi član BEBAC porodice živ i zdrav. Sve najbolje i uživajte! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.