Epidural u porodilistu Dragiša Misović (Beograd)

odgovora

Objavljeno

ja sam se porodila u DM.

Kao sto vidim i drugim zenama, i meni je nocna mora bila ideja da me ne prime u DM, jer se jezim fronta i visegradske. Molila sam boga smao da ne zavrsim tamo. Cak sam u kolima dok me je MM vozio u bolnicu kukala da cu se poroditi u parku ukoliko me vrate iz DM. Istina je da vracaju ali samo ako u tom trenutku kad dodjes nema slobodnih kreveta (a to se desava u naletima pa nikad ne znas).

Ja sam dosla u DM u 6 ujutru i bila otvorena 2 prst, malo su se razmisljali da li da me zadrze pa odlucise da ostanem JER IMA MEST TRENUTNO. Sreca pa me zadrzase jer se sve odigralo u naredna 3 sata :)

Trudnocu sam vodila privatno, otisla sam u DM mesec dana pre termina kod Dr. Antica koji me je tada prvi put video, odradio pregled i rekao da ako se nista pre toga ne desi da dodjem na termin. Dakle nikakve veze nisam imala!

Tada sam mu takodje rekla da zelim epidural i da MM zeli da prisustvuje. Epidural mi je rekao da moram da potpisem saglasnost da snosim odgovornost za sve eventualne posledice i da idem na to grupno objasnjenje. Na to sam zakasnila (naravno :rolleyes: ) tako da nisam nista ni cula ali ti daju i napismeno, ti odneses kuci procitas i ako hoces potpise. To od tog trenutka pa nadalje nosas sa sobom i svim ostalim papirima. Takodje ti kaze da uradis i neke anlize koje su potrebne njima zbog epidurala (nesto u vezi sa brzinom zgrusavanja krvi i sl). Ti rezultati moraju biti najstariji nedelju dana. i treba ti naravno uput za DM iz DZ.

Medjutim, porodjaj mi je krenuo dve nedelje ranije sto je znacilo da nisam imala nikakve potrebne papire. Saglasnost za epidural sam imala potpisan, analize su mi bile stare mesec dana, a uput nisam ni imala. Ni jednog trenutka niko nije napravio problem, sve je uradjeno kao i da sam imala vazece papire, a MM je otisao kod ginekologa u DZ po uput pa ga je dostavio kasnije (i to cak koliko se secam bukvalno na dan otpusta, on njima uput oni nama bebu :)).

SVE U SVEMU TOPLO PREPORUCUJEM DM!!!!! Uz zelju da nikog od vas ne vrate jer nema mesta :(

Bas mi je drago da imas tako pozitivno iskustvo!

I ja cu se poradjati kod dr.Antica, i jako se radujem sto je u pitanju bas on i bas to porodiliste :)

maakisha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila u DM.

Kao sto vidim i drugim zenama, i meni je nocna mora bila ideja da me ne prime u DM, jer se jezim fronta i visegradske. Molila sam boga smao da ne zavrsim tamo. Cak sam u kolima dok me je MM vozio u bolnicu kukala da cu se poroditi u parku ukoliko me vrate iz DM. Istina je da vracaju ali samo ako u tom trenutku kad dodjes nema slobodnih kreveta (a to se desava u naletima pa nikad ne znas).

Ja sam dosla u DM u 6 ujutru i bila otvorena 2 prst, malo su se razmisljali da li da me zadrze pa odlucise da ostanem JER IMA MEST TRENUTNO. Sreca pa me zadrzase jer se sve odigralo u naredna 3 sata :)

Trudnocu sam vodila privatno, otisla sam u DM mesec dana pre termina kod Dr. Antica koji me je tada prvi put video, odradio pregled i rekao da ako se nista pre toga ne desi da dodjem na termin. Dakle nikakve veze nisam imala!

Tada sam mu takodje rekla da zelim epidural i da MM zeli da prisustvuje. Epidural mi je rekao da moram da potpisem saglasnost da snosim odgovornost za sve eventualne posledice i da idem na to grupno objasnjenje. Na to sam zakasnila (naravno :rolleyes: ) tako da nisam nista ni cula ali ti daju i napismeno, ti odneses kuci procitas i ako hoces potpise. To od tog trenutka pa nadalje nosas sa sobom i svim ostalim papirima. Takodje ti kaze da uradis i neke anlize koje su potrebne njima zbog epidurala (nesto u vezi sa brzinom zgrusavanja krvi i sl). Ti rezultati moraju biti najstariji nedelju dana. i treba ti naravno uput za DM iz DZ.

Medjutim, porodjaj mi je krenuo dve nedelje ranije sto je znacilo da nisam imala nikakve potrebne papire. Saglasnost za epidural sam imala potpisan, analize su mi bile stare mesec dana, a uput nisam ni imala. Ni jednog trenutka niko nije napravio problem, sve je uradjeno kao i da sam imala vazece papire, a MM je otisao kod ginekologa u DZ po uput pa ga je dostavio kasnije (i to cak koliko se secam bukvalno na dan otpusta, on njima uput oni nama bebu :)).

SVE U SVEMU TOPLO PREPORUCUJEM DM!!!!! Uz zelju da nikog od vas ne vrate jer nema mesta :(

Da li je i tvoj muz prisustvovao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je i tvoj muz prisustvovao?

Marija, u DM ne paktikuju da muz prisustvuje porodjaju! Bas smo danas bili kod doktora Antica i pitali jos jednom da li mm moze da prisustvuje porodjaju i njegov odgovor je bio "ne", a zatim je rekao mom muzu "izvukao si se" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde zene koja planira u DM javite se da popricamo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde zene koja planira u DM javite se da popricamo :rolleyes:

Ja sam se u DM porodila pre tacno mesec dana. Pitaj sta god da te zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, ja inace idem tamo na kontrolne uz, oni su mi i najblizi, al se plasim kad krene porodjaj i dodjem tamo da ce da me vrate i posalju negde drugde ako nemaju slobodnih kreveta. E to mi je najgore mislim da bih poludela. A za to sam cula da je moguce (ako nemas neku vezu, tesko, ne nadaj se).??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam, zvala sam raspitala se i zakazala kod nekog Dr. Pepica pregled i da mi otvore karton kod njih,ako neko zna kakav je ovaj Dr. nek pise, ameni sta bog da :rolleyes:

Ja sam se prodila u Dragiše Mišović.

Epidural se ne zakazuje i ne naplaćuje, prolazi se procedura pre porođaja da li možeš da je primiš.

Meni je trudnoću do 8. meseca vodila Živaljevićka, posle sam jednom bila kod Pepića i Lončara (Lončar porodio moju mamu sa nama bliznacima :rolleyes: ), a u devetom mesecu sam išla kod dr. Dragana Antića. On me je i porodio.

Tamo su ti svi dr. odlični, tako da bez brige :rolleyes: .

Ja sam menjala doktore jer je tatina sestra tamo bila babica do penzije (penzionisala se skoro), morala sam da zakažem, ali nisam imala obavezu kod jednog doktora da idem :-D... Bolnica je čista, ništa u porordilište sem uložaka i pampersa ne nosiš - sve imaju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna sta se desava ukoliko ste analize za epidural radili u Dragise Misovic, dodjete tamo kad krene porodaj, oni nemaju mesta i posalju vas u Narodnog fronta, Visegradsku ili gde vec... Koja je dalja procedura za epidural, znaci imate papir da mozete da primite, a recimo niste platitli unapred za tu neku drugu bolnicu. Da li ce dati epidural pa posle da platite ili nece priznati te analize? Hvala puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti to ne vazi, jer se u drugim bolnicama to ranije zavrsava i placa, a na licu mesta ako nisi dala pare njima, i kod njih potpisala da pristajes, sta ih briga sto si kod ovih dogovorila. To je moje misljenje. Mada jos se raspitaj, mozda nece odbiti pare i kasnije da im das :)

Inace jos cekam odgovor na moje pitanje (gore) od upucenih trudnica-porodilja iz DM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti to ne vazi, jer se u drugim bolnicama to ranije zavrsava i placa, a na licu mesta ako nisi dala pare njima, i kod njih potpisala da pristajes, sta ih briga sto si kod ovih dogovorila. To je moje misljenje. Mada jos se raspitaj, mozda nece odbiti pare i kasnije da im das :)

Inace jos cekam odgovor na moje pitanje (gore) od upucenih trudnica-porodilja iz DM.

Ja znam samo jedan slučaj da im je žena čekala da se porodi u hodniku, jer nije imala vremena da stigne u drugu bolnicu ili pa ova nije htela... To sve zavisi od dana do dana. Ja sam jedan dan i noć čak bila sama u sobi jer je cimerka otišla a niko nije došao da legne. Šta više - potrevi se da je bilo krcato kad sam došla a posle prazno kad sam izlazila - za dva dana pola su nas otpustili...

To sve zavisi kako im je "napunjen" dan...

Ako te mnogo brine - traži vezu... Preciznije idi uvek kod istog doktora pa se kasnije sa njim dogovraj, da bi ostala tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice,

ako nemas vezu, a oni imaju mesta da te prime.....sigurno ce te primiti, ali je problem ako nema mesta.....tako da ti je moj savet da nadjes vezu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuups,zeznuh se ja.......

Dakle moj odgovor pocinje sa Mmmoj a ne sa Ivancice :huh: Sorry,greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru baby ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E baby aj napisi sta si nosila u Misovic? Sta sve treba a sta ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Mišović se nose mrežasti ulošci, pelene - pamepers1, mrežaste gaćice, peškiri (dva veća)...

Papuče, spavaćice i bade-mantil dobiješ kod njih na prijemu i to NE nosiš.

Osim toga - nosiš pribor za ličnu higijenu, plastičnu čašu za vodu, vodu ako nećeš česmušu.

I to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Mišović se nose mrežasti ulošci, pelene - pamepers1, mrežaste gaćice, peškiri (dva veća)...

Papuče, spavaćice i bade-mantil dobiješ kod njih na prijemu i to NE nosiš.

Osim toga - nosiš pribor za ličnu higijenu, plastičnu čašu za vodu, vodu ako nećeš česmušu.

I to je to...

Jeste tako je, s tim sto su jako skrti na tim spavacicama........ja sam bar imala takvo iskustvo, i kada sledeci put budem isla da se poradjam ponecu bar dve moje spavacice :)

Ponesi i nesto da klopas......plazmu, mnogo plazme, i mnogo vode. Ja sam se u 16:50 porodila, dok su me spustili u sobu bilo je vec 19:00 - prosla je vecera.....a ja mrtvaaaaaa gladna......spasila me je ta hranica koju sam ponela sa sobom.

Ja sam nosila i Multimam komprese sa lanolinom i bas su mi pomogle kada je moja malena krenula da klopa moja bradavice i napravila mi ragadice.

Sto se ulozaka tice.....njih nikad dosta.....ja ponela 5 pakovanja, pa su mi moji doneli jos 2, a i onih gacica dosta ponesi, jedno 10 bar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste tako je, s tim sto su jako skrti na tim spavacicama........ja sam bar imala takvo iskustvo, i kada sledeci put budem isla da se poradjam ponecu bar dve moje spavacice :)

Ponesi i nesto da klopas......plazmu, mnogo plazme, i mnogo vode. Ja sam se u 16:50 porodila, dok su me spustili u sobu bilo je vec 19:00 - prosla je vecera.....a ja mrtvaaaaaa gladna......spasila me je ta hranica koju sam ponela sa sobom.

Ja sam nosila i Multimam komprese sa lanolinom i bas su mi pomogle kada je moja malena krenula da klopa moja bradavice i napravila mi ragadice.

Sto se ulozaka tice.....njih nikad dosta.....ja ponela 5 pakovanja, pa su mi moji doneli jos 2, a i onih gacica dosta ponesi, jedno 10 bar.

Ma meni su posle doneli dodatak, ja sam imala sreće pa je u kujni na neonatologiji radila neka žena iz kraja - pa je bila u fazonu - ovoj maloj donesite da jede kad oće... Mada ja ništa nisam mogla da okusim.. Posle CR-a... A i nisam puno krvarila, pa ni tih gaća nisam imala više od 3...

Što se tiče spavaćica - mogla sam da ih presvlačim na sat vremena - u hodnik odeš uzmeš čistu i presvlačiš bez problema!

Što se tiče multimam kompresica - ponesi - tamo će ti savetovati multimam gel, al su komprese bolje - ne umažeš se a i brže se srede ragade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni su posle doneli dodatak, ja sam imala sreće pa je u kujni na neonatologiji radila neka žena iz kraja - pa je bila u fazonu - ovoj maloj donesite da jede kad oće... Mada ja ništa nisam mogla da okusim.. Posle CR-a... A i nisam puno krvarila, pa ni tih gaća nisam imala više od 3...

Što se tiče spavaćica - mogla sam da ih presvlačim na sat vremena - u hodnik odeš uzmeš čistu i presvlačiš bez problema!

Što se tiče multimam kompresica - ponesi - tamo će ti savetovati multimam gel, al su komprese bolje - ne umažeš se a i brže se srede ragade...

U hodniku jeste uvek bilo cistih spavacica, ali ili su bile pocepane skroz na skroz, ili su bile one grozne roze sto moras skroz da ih podignes do vrata da bi dojila bebu - kroj je tuga bozija!!! A da, bile su i one neke ludacke sto su skroz secene na ledjima :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U hodniku jeste uvek bilo cistih spavacica, ali ili su bile pocepane skroz na skroz, ili su bile one grozne roze sto moras skroz da ih podignes do vrata da bi dojila bebu - kroj je tuga bozija!!! A da, bile su i one neke ludacke sto su skroz secene na ledjima :blink:

E, pa onda su ih za godinu ipo dana sve pohabali... Ja nemam to iskustvo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima. Zanima me sta ste koristile za ranu? Ja bi ponela rivanol al kazu da ga tamo ne dozvoljavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej, Mmmoj, nađoh te...

U potpunoj gužvi prethodnih meseci nisam stigla više da ti pišem na temu o trombocitima... IZVINI!!!!

Čitam, spremaš se polako, porodilište si izabrala...nadam se da si ok, da se problem sa trombocitima sredio.

Za ranu ( verovatno si mislila od epiziotomije ) najbolje je da poneseš Octenisept, sa njim možeš da isprskaš i bradavice ukoliko ti se pojave ragade.

Veliki pozdrav i srećno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima. Zanima me sta ste koristile za ranu? Ja bi ponela rivanol al kazu da ga tamo ne dozvoljavaju.

za ranu ti je najbolje da poneses oktanisept,a kad dodjes kuci nabavi kantarionovo ulje,mene je spasilo jer su me bas iskasapili.I srecno,nadam se da ce te primiti u DM,jer je ubedljivo najbole porodiliste.Veza ti ne treba,samo saradjuj sa babicom,i sve ce biti ok.Srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima. Zanima me sta ste koristile za ranu? Ja bi ponela rivanol al kazu da ga tamo ne dozvoljavaju.

Tamo ce ti reci da koristis Octanisept - koji je inace supeeeeer!!! Naprskas ga doooooobro na onaj mrezasti ulozak i stavis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke, sad znam sta da kupim, da ne uzimam oba. Jos par stvarcica iz apoteke i to je to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na savetovanju u DM za epi i dali mi samo neki tekst na papiru sa potpisom Dr gde i ja treba da potpisem ako hocu. Jel to treba samo da ponesem kad krene porodjaj ili da ranije predam nekom? I kad ce da odluce dal smem da primim ili ne? Dadose mi samo papir. Svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.