Jednokratna novcana pomoc porodiljama u Beogradu

odgovora

Objavljeno

Zene,da li ja mogu da trazim uopste bilo kakav izvod iz PIO fonda,

ako nikad nisam nigde bila prijavljena niti imala bilo kakve

doprinose i to?Da li neko zna da mi kaze to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,da li neka od vas zna, da li ce mi za drugu ratu,ove jednokratne pomoci za nezaposlene porodilje,stici opet resenje ili
neko obavestenje,ili ce mi samo uplatiti novac na isti racun na koji mi je stigla prva rata? :mellow:

I da li neko zna kada se uplacuje druga rata?Resenje da mi je odobrena pomoc je doneto 30.11,papir sam dobila  21.12,a ja sam tu prvu ratu podigla 29.12.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne stiže ništa više, to ti je to. Uplaćuje se na isti račun.

Svaka sledeća rata se uplaćuje oko 20. u mesecu, dakle naredne 3 očekuj u januaru, februaru i martu.

Izmenjeno od strane Ivushka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel stupilo na snagu ta maximalna porodiljska nadoknada?

Ja sad (ne)srecom nemam tu brigu, al se nadam da cu se jednom vratiti na neki posao gde cu primati vise od 2 prosecne zarade.

Zaista nije posteno.

Dok sam imala visoku platu koju sam posteno zaradjivala uredno su mi proporcionalno skidali socijalno i penziono i ostale dazbine-pa kad dodje vreme da uzmem ono sto mi pripada-prc, ne moze!

A koliko ja znam taj problem oko laznog prijavljivanja su resili time sto za punu nadoknadu moras imati minimum 6 meseci staza.

Ionako drzava "ustedi" isplate silnim porodiljama koje su prijavljene na minimalce.

STRAŠNO! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije je bilo da se porezi i dop placaju samo na max iznos 5 prosecnih mes zarada, a na sve preko sto ti je plata, se ne placa. To je ionako islo u godisnji obracun poreza na doh gradjana pa ako si srecnica da takvu platu imas, verovatno zbog nje upadas odmah u 15posto kategoriju. 

 

Zato su oni sad i stavili plafon na dve prosecne za trudnicko, jer imaju pokrice istorijsko. 

 

Valjda ste me shvatili sta sam htela da kazem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam slusala bas nesto o tome. Jos uvek vazi izgleda to za 5 prosecnih plata ALI

racuna se prosek poslednjih 18 meseci.

Dakle, ako si radila samo poslednjih 12 meseci tebi se racuna 12/18. Ili pak 6 meseci 6/18.

Bas ohrabrujuce za radjanje dece!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.