Da li uspevate da uskladite obaveze posao - vrtić?

odgovora

Objavljeno

Da li vam je radno vreme usklađeno sa radom vrtica? Da li vam poslovne obaveze omogućavaju da na vreme preuzmete dete iz vrtića?

Da li su vrtići tolerantni ukoliko kasnite? Da li mislite da vrtići treba duže da rade, odnosno da se uvede i popodnevna smena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene sve to ceka kroz dva meseca i vec je pocela da me hvala ogromna frka.....jednostavno ne znam dal cu sve postici .....frka mi je :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Standardno radno vreme vrtica (8-17h) nam se nikako ne uklapa jer radimo 9-17:30 i putujemo kolima 1h do posla. Zato dodatno placamo za pola sata izjutra i sat vremena popodne. Ta cena ispadne 30% veca od klasicne, ali to nam je jedina opcija za sad. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš vrtić je otvoren od 6-18h. To im je novo radno vreme unazad 10 meseci i mislim da se svi uklapaju. Radili su razne ankete na tu temu i drago mi je da su urodile plodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radno vreme vrtica u koji vodimo Minu je od 07h do 20h, radno vreme drzavnog vrtica je znatno krace - do 16:30h tako da tu ne bi uspevali nikako.. A realno mislim da bi mogli da ga produze jer je zaista komplikovano da se uklopi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzavni vrtici u Beogradu rade od 6 do 18h,samo ko ostavlja dete do 18h treba da donese potvrdu o radnom vremenu.Najbolje bi bilo kada bi majke imale radno vreme od 8-14h,tj 6 sati da rade,onda bi sve stigle i bilo bi mnogo lakse i lepse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to sa vrtićima nikako ne ide u glavu. U Novom Sadu rade do 16:30. Kako ja da stignem po dete kada radim do 16h u banci. A i sami znate da je rad u bankama najsuroviji kapitalizam :angry: i da nema mrdanja dok šefica (koja btw nema ni muža ni dece) ne dozvoli. Ali ja se najviše čudim roditeljima koji slušaju "jadne" vaspitačice kada kažu "dođite po vaše dete već oko dva, svi se nekako snađu i odvedu dete, pa nemojte da vaše ostaje samo do 16:30". I onda se mame i tate polome i čak traže devojke ili žene koje će im pričuvati decu od 14h do 17h. To su čiste budalaštine. I niko se ne buni i svi samo ćute i trče po tu decu ko muve bez glave. I mislim da nisu krivi vrtići, vaspitačice, vlast...nego roditelji koji se lome za dž.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzavni vrtici u Beogradu rade od 6 do 18h,samo ko ostavlja dete do 18h treba da donese potvrdu o radnom vremenu.Najbolje bi bilo kada bi majke imale radno vreme od 8-14h,tj 6 sati da rade,onda bi sve stigle i bilo bi mnogo lakse i lepse

e to bi bilo bas lepoooooooooo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se tesko snalazimo jer mama radi od 15.30 do 21.30 a ja do 15 h,stim sto je meni posao najmanje sat od vrtica.problem je u tome,da kada bih ja stalno podizao Saru koja ima samo 2.5 god,mama je uopste nebi ni vidjala.drugi problem je sto drugu decu uglavnom ima ko da cuva,babe ,dede,a Saru ne,vec je ja cuvam od izlaska iz vrtica pa do 21.30.to je sad,mada mama zna da radi i od 16 pa do 22.00.dalje ja na poslu cesto imam terene,pa sve to moram nekako da odbijam i molim da me nesalju,ili kad moram da ostanem posle podne,takodjer nedolazi u obzir.u zadnje 3 god nisam izasao u 15 h sa posla vec oko 14 i ranije,zahvaljujuci sto je jos firma drzavna,a upravnik i drugi tolerisu.a sta bi radio da radim kod privatnika????? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,zna li neka od vas sta se tacno desava sa predskolsikim ustanovama od ponedeljka?Nikako na vestima ne mogu da provalim da li zatvaraju vrtice zbog vremena ili ne???????????????Frka mi je jako velika,jer ne znam sta cu sa decom.......Pomagajte..................................

Ne rekoh-pitam za teritoriju Beograda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su juče na BG hronici da će u nedelju dati zvanično saopštenje tim povodom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su juče na BG hronici da će u nedelju dati zvanično saopštenje tim povodom...

I da naprave kolaps u celom Beogradu???????????????????????Sta su smislili ko ce da nam cuva decu dok smo na poslu?Ajde skolska deca,pa nekako i da ih ostavis same na 2-3 sata,ali mali...........

Ti i ja smo u istom vrticu,cim nesto saznas-javljaj!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da naprave kolaps u celom Beogradu???????????????????????Sta su smislili ko ce da nam cuva decu dok smo na poslu?Ajde skolska deca,pa nekako i da ih ostavis same na 2-3 sata,ali mali...........

Ti i ja smo u istom vrticu,cim nesto saznas-javljaj!!!!!!!!!!!!

Ja ne vodim dete već više od mesec dana..ali mogu da kontaktiram naše drugare, pa ću napisati ako nešto saznam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne vodim dete već više od mesec dana..ali mogu da kontaktiram naše drugare, pa ću napisati ako nešto saznam... :)

[/quote

Moji su bili odsutni skoro ceo januar,prosle nedelje isli dva dana,pa se razboleli,mama je dolazila da ih cuva.Sada ni ona ne moze,jos uvek radi,pa mi je zato frka.

Javljaj ti svakako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sada javiše na Dnevniku da đaci imaju prinudni raspust...a vrtići će sami doneti odluku...ja pretpostavljam da će biti neka dežurstva...jer vrtići ipak treba da rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sada javiše na Dnevniku da đaci imaju prinudni raspust...a vrtići će sami doneti odluku...ja pretpostavljam da će biti neka dežurstva...jer vrtići ipak treba da rade.

E,hvala ti puno.

Zvala sam i vaspitacicu,zena nema pojma,kaze da im niko nista ne javlja............ali,kaze da nije normalno da vrtici ne rade........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,hvala ti puno.

Zvala sam i vaspitacicu,zena nema pojma,kaze da im niko nista ne javlja............ali,kaze da nije normalno da vrtici ne rade........

Ako danas ne bude nekog zvničnog saopštenja najbolje da u ponedeljak ujutro pre nego što pođete pozoveš vrtić, čisto da vidiš da li radi naš ili je dežurstvo u nekom drugom...obično bude u Radosnom detinjstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako danas ne bude nekog zvničnog saopštenja najbolje da u ponedeljak ujutro pre nego što pođete pozoveš vrtić, čisto da vidiš da li radi naš ili je dežurstvo u nekom drugom...obično bude u Radosnom detinjstvu.

To je onaj vrtic preko puta naseg u parkicu?

Ja ih moram odvesti za Pozarevac kod mame popodne,ako ne jave nista do 2-3 popodne,ne smem da rizikujem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je onaj vrtic preko puta naseg u parkicu?

Ja ih moram odvesti za Pozarevac kod mame popodne,ako ne jave nista do 2-3 popodne,ne smem da rizikujem :(

Da to je taj...kod pijace...pa znaš šta...neka sutra budu tamo...pa se lako raspitaš za naredne dane...ali ja sam ubeđena da će neki vrtić biti dežuran... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to je taj...kod pijace...pa znaš šta...neka sutra budu tamo...pa se lako raspitaš za naredne dane...ali ja sam ubeđena da će neki vrtić biti dežuran... :)

E,super si,ne znam kako da ti zahvalim......:)

Ali,javljaj ti i dalje ako nesto cujes.

Ja sam na poslu do 3,samo sto vidim na netu-to mi je..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lutkice, samo da ti potvrdim da naš vrtić radi normalno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lutkice, samo da ti potvrdim da naš vrtić radi normalno. :)

Hvala draga,...tamo su............nazalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga,...tamo su............nazalost :(

Odvela si ih u vrtić? Pa dobro...što nažalost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvela si ih u vrtić? Pa dobro...što nažalost?

Možda bi joj bilo lakše da su kod babe... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda bi joj bilo lakše da su kod babe... :rolleyes: :rolleyes:

Baba je daleko,a i beba jos sisa...................:(

Kod sina u grupi bilo ih je svega 7-8,ali su zato kod cerke u jaslicama sve bebe bile na broju.............tako da mi je bilo malo lakse sto su u vrticu po ovoj hladnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.