Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

iskreno se zahvaljujemo na svim odgovorima. drago mi je da niste rekli da smo monstrumi :)

sto se tice bliskosti mislim da nasa beba dovoljno dobija bliskosti od nas. znam da niko nije rekao da mi to bebi ne dajemo nego ste samo naglasili koliko je vazno :)

mislim da i dalje zelimo pokusati neki mali raspored uvoditi bebi ali sasvim blago. mi i do sada nismo bebu silili da spava u 21 nego smo je polako stavljali u krevetac pa ako zaplace malo odemo u sobu budemo sa njom pa izadjemo i tako dalje.

razumijem da se mozda mnogi nece sloziti ni sa tim korakom ali ipak mislim da to toliko i nije strasno.

opet nagasavam da to nikada ne bi uradili ako nam beba bas place, ako je gladna, mokra itd.

sto se tice placa preko dana. mislim da mi samo pokusajemo je u nekim trenutcima malo smiriti da bi mi neke sitnice koje su naj vaznije mogli odraditi.

mi nikada ne bi dozvolili da nam beba dugo place a da i ne pridjemo.

ja sam npr. danas sa bebom ostao sam a ipak sam morao raditi od kuce. kada bi ona zaplakala ja bih joj pricao, prisao i pokusao je smiriti. to bi radio par puta sve dok ona place (nije to ni bio plac nego kmecanje kao sto nam nasi gazu).

kada bi vidio da nista drugo ne pali onda bi je uzeo u ruku par minuta i pricao sa njom i igrao se. ipak poslije par minuta bih je pokusao staviti u ljulju da je malo zabavim samo da bi na poslu odradio sitnicu i tako.

mnogi ce misliti da se sada ovdje pravdam :) to nije slucaj, vise dijelim ono sto radim u nadi da nesto naucimo.

mislim da smo supruga i ja na dobrom putu a pogotov sa ovakvim savjetima kao sto su vasi.

i da - supruga mi je rekla da je rijec "treniranje" mozda malo gruba kada vidi ono sto mi pokusajemo :P

hvala jos jedanput i oprostite na pravopisnim greskama ali odavno nisam pisao na nasem jeziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je sasvim ok da beba ima raspored spavanja, hranjenja, presvlačenja...i vi ne radite ništa strašno ako želite tu svoju nameru da sprovedete u delo. Dete se vaspita od rođenja i vi ste na pravom putu. Što se tiče nosanja bebe...slažem se sa prethodnim postovima, da se što više mazite sa svojom bebom, jer za nekoliko godina ona će bežati od vas... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače naša ćerka se prvih mesec dana uglavnom uspaljivala na rukama..ali eto taj trend se kasnije nije nastavio... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neuhvatljiva mala je med :wub:

Ah...to je bila naša živa lutka...bez ijedne dlake na glavi, koja se sija...HVALA! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovako se naša ćerka najčešće uspavljivala sa mesec dana...

O, srećica mala.... Uživancija :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, srećica mala.... Uživancija :wub:

:rolleyes: Kod tate najlepše..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako vas ista tjesi ja sam rekla da cu od sada da uvedem vojni rezim u kucu :lol: ..... salu na stranu :) beba je jos uvjek mala i potrebno joj je necije prisustvo. Sto ste vise u kontaktu sa bebom, vise pricate sa njom, skakucete dok vam je u narucju to se moze ocekivati da ce beba prije da krene da vas oponasa i na taj nacin ce brze napredovati.

Tako maloj bebi je potrebna bliskost ali npr umjesto konstatnog uspavljivanja stavite bebu na krevet ili sebi na stomak i lezite pored nje, mazite je po glavici, pjevajte i slicno. Na ovaj nacin ce se navici da se uspavljuje bez nosanja a kasnije ce biti potrebno bukvalno par minuta da zaspe kraj vas. Umjesto stalnog nosanja po kuci moj Stefo je obozavao da se ljulja u jaje nosiljci tako da sam ga bukvalno sa sobom nosala u toj nosiljci, dok pravim klopu on je u kuhinji i povremeno ga zaljuljam, pricam sa njim, pjevamo i sl.

Kasnije kada beba jos malo poraste red treba i mora da se zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super - stvarno hvala na svemu sto ste napisali.

veceras kada tata dodje kuci ima da je izgnjavi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Visoki tata, a da li mama doji bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markic je bas samostalna beba , sam se uspavljuje , sam se igra , ali to je sve pocelo tek od 3-4 meseca i on mi to sam dao do znanja ... jednostavno vise nije hteo da ga ljuljuskamo pred spavanje nego se vrpoljio u rukama dok ga ne spustimo u krevetac , tu se smiri i zaspi za minut ...

Mislim da je suvise rano tako maloj bebi nametati raspored , to mi je ok tek tamo posle 9- 10 meseci a do tad mi smo tu za njih i mi se njima prilagodjavamo i pravimo raspored po njima ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Markic je bas samostalna beba , sam se uspavljuje , sam se igra , ali to je sve pocelo tek od 3-4 meseca i on mi to sam dao do znanja ... jednostavno vise nije hteo da ga ljuljuskamo pred spavanje nego se vrpoljio u rukama dok ga ne spustimo u krevetac , tu se smiri i zaspi za minut ...

Mislim da je suvise rano tako maloj bebi nametati raspored , to mi je ok tek tamo posle 9- 10 meseci a do tad mi smo tu za njih i mi se njima prilagodjavamo i pravimo raspored po njima ...

Ne slažem se...što ranije uvoditi raspored...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne slažem se...što ranije uvoditi raspored...

pa ok ... tvoje misljenje ... kod nas nije haos, reda ima ali ne i rasporeda .... Ako mu je zadnje dnevno spavanje trajalo do 18h ne mogu ga opet u 20h terati u krevetac.... Nama raspored nije po satnici nego po jutarnjem budjenju ... u zavisnosti kad se ujutru probudi , jede , posle 3 sata budnog stanja ide na sledecu dremku , nekad i cetir , po njemu vidim dali je nervozan i pospan e sad ... npr danas je na prvu dremku otisao u 10 a probudio se u pola tri tek .... i sta sam trebala? Da ga budim da ne krsi raspored????

PA nismo u vojsci ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ok ... tvoje misljenje ... kod nas nije haos, reda ima ali ne i rasporeda .... Ako mu je zadnje dnevno spavanje trajalo do 18h ne mogu ga opet u 20h terati u krevetac.... Nama raspored nije po satnici nego po jutarnjem budjenju ... u zavisnosti kad se ujutru probudi , jede , posle 3 sata budnog stanja ide na sledecu dremku , nekad i cetir , po njemu vidim dali je nervozan i pospan e sad ... npr danas je na prvu dremku otisao u 10 a probudio se u pola tri tek .... i sta sam trebala? Da ga budim da ne krsi raspored????

PA nismo u vojsci ....

Ni kod nas nije haos. Od prvog dana, sve je podredjenp detetu: ritam spavanja i ritam ishrane. To je nasa odluka da se tako ponasamo jer mozemo. Nemamo obaveza zbog kojih bi dete ubacivali u neku kolotecinu, niti smatramo da je to jako vazno...naprotiv. Doci ce vreme kada ce dete morati zbog drustvenih obaveza uci u neki ritam i ima ce ga citav zivot. Za sada neka bude bezbrizno i slobodno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni kod nas nije haos. Od prvog dana, sve je podredjenp detetu: ritam spavanja i ritam ishrane. To je nasa odluka da se tako ponasamo jer mozemo. Nemamo obaveza zbog kojih bi dete ubacivali u neku kolotecinu, niti smatramo da je to jako vazno...naprotiv. Doci ce vreme kada ce dete morati zbog drustvenih obaveza uci u neki ritam i ima ce ga citav zivot. Za sada neka bude bezbrizno i slobodno. ;)

Isti slucaj ...

Pogotovo kad je bio ovako mali kao bebac visokog tate ... Nisam ni pomisljala da planiram u koliko sati ide na spavanje ....Trudili smo se da to bude izmedju pola osam i pola devet ali nekad se desavalo da bude i kasnije . Tacno su se znali samo razmaci izmedju jela i to ako neki ne prespava :) Posto smo velika spavalica jos od rodjenja .... Sve ostalo je sam diktirao a mi ga pratili .... I da.... puno , puno se mazimo ... pogotovo uvece pre kupanja ,svako vece pola sata pre pre kupanja skroz ga skinemo golog i on jurca po bracnom lezaju , levo desno , igra se zmurke ispod pokrivaca ... ma uzivancija :) to su nam najlepsi momenti i trudicemo se da sto duze traju :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u dobu bebe Visokog tate imali toliko problema da smo sve davali samo da spava i da jede ljudski bilo kad i bilo kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se počela teško uspavljivati preko dana.Pre je bilo dovoljno da samo sisa,i tačno u 12,pa poslije u 4-5.Sad samo što zaspi probudi se.Jedino hoće duže spavati ako ja spavam pored nje.

Pre sam je mogla uspavat i samo stavit u krevetac.Ne znam šta se desilo..Inače noću spava kod mene,a u krevetac preko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Mislim da je ovo sve nameštaljka... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.