Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

Noćas sam rukom poklopila Filipa dok je spavao...jadniče, ciknuo je u snu jer je vjerovatno ostao bez zraka...duša moja...onda je skočio njegov tata spasilac da ga umiri jer je mama nesmotrena... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćas sam rukom poklopila Filipa dok je spavao...jadniče, ciknuo je u snu jer je vjerovatno ostao bez zraka...duša moja...onda je skočio njegov tata spasilac da ga umiri jer je mama nesmotrena... :(

Zato kad Filip dobije svoju sobicu ima da lala.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaaaa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram vam priznati da ja ne znam da spavam sama sa mm, navikla sam da je bebac između nas... a on u svom krevetu, raširio se i baš ga briga... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćas sam rukom poklopila Filipa dok je spavao...jadniče, ciknuo je u snu jer je vjerovatno ostao bez zraka...duša moja...onda je skočio njegov tata spasilac da ga umiri jer je mama nesmotrena... :(

Nista zato! Ja sam nocas svoje dete udarila kolenom u glavu! :rolleyes: Vrti se kao na raznju i ne mogu ni da zmislim kad se smotao kod mojih nogu. Nije se probudio, ali ja sam odlepila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok su ga mucili grcevi, ovo je bilo resenje. sada ni pod razno nece da spava na meni.

zyf-IMG-08.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divim se muskarcima :)

Ovako je mm uspavljivao Aleksu :)

2f6-IMG-29.jpg

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HAhahahahahahahah, tata je pish... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo moja cerkica ima 13 meseca i preko dana nekad spava po 1-2 sata nekad 3 i kada dodze uvece vreme za spavanje ja se prosto izmorim od pjevanja lulkanja i sve ostalo za da ja uspavam. I kad dodze 00:00 ona zaspi cjelo vreme moram da ja lulkam i pjevam nece da spava ako je stavim na pernicu odma ustane prica hoce da si igra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo moja cerkica ima 13 meseca i preko dana nekad spava po 1-2 sata nekad 3 i kada dodze uvece vreme za spavanje ja se prosto izmorim od pjevanja lulkanja i sve ostalo za da ja uspavam. I kad dodze 00:00 ona zaspi cjelo vreme moram da ja lulkam i pjevam nece da spava ako je stavim na pernicu odma ustane prica hoce da si igra.

Da li ti malena spava jednom dnevno i dva puta?

Imam utisak da smo svi manje vise prosli kroz te faze spavanja oko ponoci. Ja mog Petra vise ne uspavljuem. Kad je vreme za spavanje, ponudim mu mleko i u krevet. Ponekad i posle mleka ustane, ja mu obucem neki dzeperic i pustim ga. Uopste vise ne gubim zivce i vreme na uspavljivanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka (11,5 meseci) spava sa nama u krevetu od njenih pet meseci. Skoro smo priblizili njen krevetac skroz do naseg i skinuli onu stranicu do naseg kreveta, kako bi imali vise prostora i to funkcionise. Problemi su ti sto ona nece da spava kada je sama u krevetu, znaci moramo da legnemo ili ja ili muz kako bi ona spavala i brinem zbog toga sto jedini nacin da se uspava kada se probudi u toku noci je taj da je podojim. Pokusavala sam da je nosim u toku noci da bih je uspavala, da je vozim u kolicima, da je mazim, nista ne pomaze, a ja imam nameru da prestanem da je dojim, ali sta posle? Kako je uspavati? Ne znam, uskoro trebam da se vratim na posao i bilo bi mi pametnije da je odviknem od te navike dok jos ne radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka (11,5 meseci) spava sa nama u krevetu od njenih pet meseci. Skoro smo priblizili njen krevetac skroz do naseg i skinuli onu stranicu do naseg kreveta, kako bi imali vise prostora i to funkcionise. Problemi su ti sto ona nece da spava kada je sama u krevetu, znaci moramo da legnemo ili ja ili muz kako bi ona spavala i brinem zbog toga sto jedini nacin da se uspava kada se probudi u toku noci je taj da je podojim. Pokusavala sam da je nosim u toku noci da bih je uspavala, da je vozim u kolicima, da je mazim, nista ne pomaze, a ja imam nameru da prestanem da je dojim, ali sta posle? Kako je uspavati? Ne znam, uskoro trebam da se vratim na posao i bilo bi mi pametnije da je odviknem od te navike dok jos ne radim.

Pogledaj temu 'odvikavanje od dojenja'. Mislim da smo i na ovoj temi pisali o tom problemu, na ranijim stranicama. Nama se kao resenje pokazalo uvodjenje AD mleka pred spavanje . Kravlje mleko jos uvek ne vari kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih par noci Nikola mi place u snu,zapravo to mi vise izgleda kao histerisanje u snu,ne razbudi se,a baca se,udara rukama i nogama cim osjeti da nije pored mene,a o spavanju na dojci me prosto izludi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih par noci Nikola mi place u snu,zapravo to mi vise izgleda kao histerisanje u snu,ne razbudi se,a baca se,udara rukama i nogama cim osjeti da nije pored mene,a o spavanju na dojci me prosto izludi!

Ah, zubi, zubi... Koji li mu sad raste? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li su zubi! ;) Od kada je bio bolestan,navikao je da spava sa nama,pa sad svako jutro ustajemo kao presovani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li su zubi! ;) Od kada je bio bolestan,navikao je da spava sa nama,pa sad svako jutro ustajemo kao presovani!

Petar spava samnom od 8.og meseca, pa ima te periode. Da nisam poslusala dr. i Secera da mu jedno vece dam paracetamol, ne bih verovala da je to zbog zuba.

Zato sam i pomislila da je kod vas to isto jer opisujes isto ponasanje. Dr. me je odmah pitala da li mlati rukama i nogama tako neprobudjen i odmah mi je rekla da je to bol od zuba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mateja vec duze vreme spava 2 puta dnevno i po celu noc od 22-22:30h do 8:30-9h.Ali mi imamo jedan drugi problem.Vec par puta se desilo da se budi oko 2-3 nocu i place i to onim placom kao kad je uplasen.Sigurno nesto sanja i to ga uplasi ali nije mi bas svejedno kad ne mogu da ga umirim a ne znam tacan razlog.Ima li neko slicno iskustvo i sta bi to moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije zubić kod Mateja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mateja vec duze vreme spava 2 puta dnevno i po celu noc od 22-22:30h do 8:30-9h.Ali mi imamo jedan drugi problem.Vec par puta se desilo da se budi oko 2-3 nocu i place i to onim placom kao kad je uplasen.Sigurno nesto sanja i to ga uplasi ali nije mi bas svejedno kad ne mogu da ga umirim a ne znam tacan razlog.Ima li neko slicno iskustvo i sta bi to moglo da bude?

Desava se to nama cesto. Ako se nije upiskio i nije mu hladno/vruce, onda sigurno nesto sanja. Mogu biti i zubi, pogotovo ako trojke nisu jos krenule. Ni ja Petra ne mogu da smirim brzo jer se on ustvari ni ne budi, nego tako se zaplace u snu.Onda ga budim, vodim ga na prozor da vidi kako automobili prolaze, malo ga zainteresujem sa necim sto nece puno remetiti mrak i kad se umiri, brzo zaspi.

Ako su zubi... desavace se svaku noc neko vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisu nam izasle trojke,moguce da je i zbog toga..Zainteresujem ga necim dok se ne smiri,kako bih drugacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mateja vec duze vreme spava 2 puta dnevno i po celu noc od 22-22:30h do 8:30-9h.Ali mi imamo jedan drugi problem.Vec par puta se desilo da se budi oko 2-3 nocu i place i to onim placom kao kad je uplasen.Sigurno nesto sanja i to ga uplasi ali nije mi bas svejedno kad ne mogu da ga umirim a ne znam tacan razlog.Ima li neko slicno iskustvo i sta bi to moglo da bude?

Nama se to redovno desava,u sred noci jako place i kada je nunam ne pomaze.Mi smo sad nasli foru,kada se tako probudi i place lepo se igramo sa njom pevamo,smejemo se i ona tada i zaboravi od cega se uplasila.Posle nekih pola sata zaspi.U suprotnom dreka traje do zore.

Sve je to normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristina spava od 9 do ponoci, pa slede budjenja u 2,4,6, i tu prestaje spavanje, jer mi se obe bude u 6. Tokom dana odspava 2 puta po pola sata. Eto, a sa Oliverom je bilo i gore.

Tako je isto i sa mojom Teom. Sve se nadam biće bolje kad bude malo veća... jer stvarno me iscrpljuje ovo nespavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto deca nemirno spavaju? Ovaj moj zvrk se okreće na vse strane. Spava sa mnom i redovno me izubija nogama i obično spavam na ivici kreveta!

Zaspi oko 20h, a budi se izmedju 6h i 7h, i budi se dva puta noću da sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto deca nemirno spavaju? Ovaj moj zvrk se okreće na vse strane. Spava sa mnom i redovno me izubija nogama i obično spavam na ivici kreveta!

Zaspi oko 20h, a budi se izmedju 6h i 7h, i budi se dva puta noću da sisa.

Moj sin je meni sa 2.5 god polomio gornju dvojku,pa ti vidi kako oni spavaju mirno kao andjeli :),..............uskoro puni 5 god,dodali smo jos jednu bebu u krevet,pa se plasim da ne ostanem bez cele vilice :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.