Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

ne znam koliko bo otprilike dete od 1,5 god. trebalo dnevno da spava... moja malecka uveče zaspi oko pola 10,10 a ujutru je već oko pola 7,najkasnije 7 budna... preko dana spava oko 2 sata... nekako imam osećaj da je to malo... mada ona uopšte ne deluje umorno i pospano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10,5 meseci....Preko dana spava dva puta pola sata do sat vremena...Kako kad mu dodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upravo ovih dana pokusavam da Jani uvedem jedno spavanje dnevno. Stavim je oko 1 i spava dva sata,oko pet je grogi,ide ko pijana ali je tad animiram svim mogucim sredstvima i razbudim je. Uvece leze oko 10 i spava mi ujutru do 8i30. Do sada je spavala dva puta dnevno oko 11 i posle oko 3 sve po sat,sat i po. Ali s obzirom da ustaje ujutru u 8i30 pa dok obavimo sve rituale-oblacenje,dorucak,namestanje krevete...,setnja jako mi je brzo da je stavim vec u 11,jednostavno nemam vremena za sve te rituale. Mislim da je dovoljno velika-13 meseci-da spava jednom dnevno. Mislim da je super sto tvoje dete spava jednom dnevno,a pritom uopste nije umorno. U suprotnom mislim da bi samo trazilo da spava,pokazalo bi to na neki nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam koliko bo otprilike dete od 1,5 god. trebalo dnevno da spava... moja malecka uveče zaspi oko pola 10,10 a ujutru je već oko pola 7,najkasnije 7 budna... preko dana spava oko 2 sata... nekako imam osećaj da je to malo... mada ona uopšte ne deluje umorno i pospano...

Ja imam dve bliznakinje od 1.5godinu i posto idu u jaslice, mi pratimo ritam koje one imaju tamo. Bude se oko 5.30-6.30 i u jaslicama je spavanje od 12-14h a uvece zaspe u 20h, tako da mislim da i tvoja devojcica sasvim dovoljno spava, pogotovo sto ne deluje pospano, jer ove moje su u 19.30 totalna koma, bas im se spava i da ih duze drzim budnima bilo bi samo mucenje za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa devojcica je spavalica veeelika...vec sa 20 dana je spavala celu noc(ali sam je ja blesava budila da je nahranim).Sa 17meseci smo izbacili drugo dnevno spavanje.Do tad je spavala od 12h-13h i od 17h-18h.Sada zaspi oko 21:30 i budi se oko 9:30,nekad je i ja probudim ako se ne probudi do 10 (bilo bi joj mnogo) ,pa opet spavanje u 14h oko sat i po do dva.

Mi je uvece stavimo u vrecu za spavanje, pa u krevetac,ja lezim pored nje u svom krevetu,pa joj pricam price i "pevam" uspavanke.Zaspi u najboljem i najcescem slucaju za pola sata,a desava se da sve to potraje i po sat vremena:(U toku dana je uspavljujem u kolicima,(zaspi za 5min.), koje smo prepravili samo za tu svrhu:) Kako vi uspavljujete svoje andjele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja misica ima 12 meseci i spava 2 puta po sat-dva, ali uvece se jedva uspava u 22-23h a budna je vec u 6:30. zato bih joj izbacila jednu dnevnu dremku, kako bi ranije legla navece, jer je meni ovakav tempo ubitacan. (ne odmaram preko dana)Da li je rano da spava jednom i koliko sati sna u toku 24h treba jednogodisnjaku?

Inace i ona se uspavljuje u kolicima preko dana za 10 min a uvece ja lezim sa njom po pola sata sat u mraku i tisini. Cini mi se da zaspim pre nje he he...

i da, nece vise u krevetac. Kako da je "izbacim" iz svog kreveta??? dajte neku ideju, ali lukavu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sa 12 meseci počeli samo jednom dnevno da spavamo... inače nije neki problem da se uspava kad joj se prispava... stavim je na krevet i samo legnem pored nje i ona se uspava u roku od 10 min... kasnije je prebacim u njen krevetac... problem je što se njoj uglavnom ne spava do pola 10,10... ona u vreme uveliko peva i trči po stanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ce napuniti 4meseca i takodje preko dana spava vrlo malo, sve po pola sata. Bolje mi spava samo kada smo napolju :rolleyes: Cak se desilo da spoji 2 sata.

Jedino mislim da gresim jer mi je ostala navika iz bolnice i ja je budim u ponoc da je presvucem i dam joj da sisa i nakon toga spava do 5-6. Neznam dali da izbacim to budjenje <_< Sve me uzasava pomisao da bude u jednoj pelenici od kupanja do jutra - vise od 12 sati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do koliko ujutru ona spava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena se ujutru budi izmedju 6.30 i 7.30, spava oko 12 ali nikada ne znam koliko ce spavati tu popodnevnu dremku. Nekada je to 30 min, nekada 2 sata a nekada (kao juce npr) je spavala 3,5 sati!!!! :blink: Uvece nema sanse da izdrzi duze od 8.30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk je počeo da spava jednom dnevno sa malo više od 10 meseci. Nije da sam ja to htela, tako je ispalo, ali se brzo navikao.

Sada, ima 16 meseci, spava od 21-8h a preko dana od 12 pa negde do 14-15, kako kad.

Nije ga problem uspavati, samo ga stavim u krevetić, valjda se umori preko dana, pošto ga izvodim puno bez kolica pa trči, trči, trči...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do koliko ujutru ona spava?

spava do 6.30, eventualno 7.00... ne znam koliko sati je otprilike detetu sa 18 meseci potrebno dnevno sna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Uros ima 7 meseci i budi se 2 puta u toku noci da bi pio vode.

Leze u 21h a budi se oko 7 pola 8h.

U poslednjih nekoliko dana imam problem.Desava se da odjednom pocinje da place u snu po 2-3 sata.Jako tesko ga smirim.Nije ni gladan ni zedan nego samo place i trza se.

Da li je neko od vas imao ovaj problem?Molim vas za pomoc :unsure:

malecki nesto sanja pa se uplasi. ja mislim da je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ima 9 meseci i 3 nedelje, uvece zaspi izmedju 11 i 12, a budi se oko 8:30h ( s tim da se mnogo budi nocu- sto je moj problem). Spava uglavnom 2 puta dnevno, po sat vremena nekad i po dva sata, pre podne oko 13h ( plus minus sat vremena) i poslepodne oko 17h ( isto plus minus sat vremena).

E sad ako neko ima neki predlog za moj problem... Ako neko zna koliko dete treba da bude staro da bi spavalo na normalnom jastuku? Cini mi se da kad doriana stavim kod mene na jastuk lepse spava, kao da trazi nesto mekano, ali mislim da on jos uvek ne sme da spava na takvom jastuku...

mi smo kostu stavili na normalan jastuk sa 8,5 meseci. Tad je navukao neki virus i odgovaralo mu je da spava na necem malo visljem, zbog zapusenog nosa. Prehlada prosla, on i dalje spava na tom jastuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Moj sincic ce za  7 dana napuniti 8 meseci,i mislim da bi u ovom periodu trebao da se budi jednom ili da cak i prespava noc.Medjutim,moje dete se budi bar 4-5 puta,a razlog je sisanje i to ne zato sto je gladan,nego zato sto se uspavljuje sisajuci i preko dana i sad je vec to stvar navike.Pokusala sam i da ga zavaram vodom ali ne vredi......Da li je neko imao slicno iskustvo i kako je izasao na kraj sa ovim nocnim "mazenjem".Hvala unapred! :blink:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac se jako rano uspavka oko 6 i spavka do 6-7. Meni to ne smeta posto sam i ja ranoranilac. Budi se 2 puta u toku noci, oko 1 i oko 5 da siska. Preko dana spava 3-4 puta po pola sata. Zaboravih da napisem da za 10-ak dana puni 6 meseci. Dok njemu odgovara takav ritam i dok lepo napreduje i meni je dobro. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 3 ipo meseca,takodje jako malo spava preko dana.Dva sata je budna i onda zaspe i spava samo pola sata i tako ceo dan do kupanja tj. do 20h,onda kupanje,ruckanje i zaspe do pola 9 i spava do 3-4h ujutru,rucka i nastavi da spava do 5-6h pa opet ruckanje e onda zavisi nekad zaspe do 7 pola 8h a nekad u 6h vec hoce da se igra :blink: Svaki dan je razlicit tako da ne znam kako da uhvatimo neki normalan ritam spavanja a jos uvek nije prespavala celu noc.ko ima dobar savet neka pise :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cica ima 16 meseci. Pregrmeli smo razne faye spavanja i uspavljivanje... Sa dva meseca je počela da spava celu noć, onda je kad je malo odrasla počela da se budi oko 5-6 ujutru (ležemo je oko 9), bivala je gladna, ja joj gurnem flašicu i ona nastavi do 9...

To je bilo dok je bila samo na mleku. Kad smo prešli na klopu, spavala je celu noć, od 20h do 8-9h ili ako je legnem kasnije i kasnije se budi... Tada je spavala 2 puta dnevno po sat, sat i po...uspavljivali bi je u kolicima...Uveče u krevecu sa flašicom...lepo legne, kežemo laku noć, damo joj flašicu sa mlekom i ona dok je popije zaspe....

Sada nam stiže nova beba... Izbacili smo je iz kreveca, uvela sam joj jedno spavanje dnevno. Uveče ako je lepo večerala, sipam joj flašicu čaja, legnem je u krevet dam joj flašicu, legnem pored nje i ona me uhvati za prest, dok popije flašicu, zaspe ( ako nije večerala dam joj mleko sa malo plazma keksa). Legne oko 21h i spava do 9 a nekad i duže...

Preko dana je ležem u 14h i tada imamo istu proceduru sa flašicom i krevetom, čak u poslednje vreme i sama uzme flašicu i ide u sobu da legne :) , spava 2 , 2 i po sata, nekad i 3 ako je šetala pre spavanja.

To mi je spas... Onda ja mogu da spremim ručak za to vreme, ako imam ručak legnem i ja pored nje ;). Kad se probudi, tata je već došao sa posla, ručamo zajedno...

Mnogi mi kažu da uživam dok mogu jer po pravilu će ovo drugo dete da mi vrati za sve ono što Una nije ali se iskreno nadam da greše i da će i bebac biti dobar kao sestra...

A nada poslednja umire :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja andrea sutra puni 3 meseca,i pocela je manje da spava danju jedva 2 sata prespava,ali zato nocu lepo spava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa Andrea ima dane kada spava i po 15 min. dva do tri puta u toku dana , ali nocu se ne budi ...Sada ima 5 i po, abudila se ranije nocu kada smo imale nocni podoj. Sada je nocu mirna i spava do jutra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Andjelu stavim u kolica i vozam je par minuta po kuci i ona zaspi...Posle je prebacim u krevetac...A posle kupanja joj uglavnom samo stavim dudu i ostavim je da sama zaspi...

Isto kao i mi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Starijeg sam ljuljala na jastuku dok mu se ne bi zavrtelo u glavi :rolleyes:  do nekih 3 godine. Ma sa njegovim spavanjem je bio pravi cirkus...zatvori ocio, sklopio rucice na grudi, ja mlataram jastuk, taman pomislim da spava, polako spustam jastuk i odmicem se od njega, on k'o vampir iskolaci oci i ajmo Jovo nanovo.

A ovo malo sam naucila da zaspe sa cuclom i super nam je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 6 meseci i budi se cele noci, ja sam nenaspavana i nemogu da funkcionisem normalno :( sve sam probala..

Danas sam kupila jastuk dormeo ..............videcemo veceras :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi obicno legnemo oko 11-12poneki put i 1..ustaje ujutru da sisa i dok sisa on se uspava i nastavi do 10,osim ako pre toga ne dodje bata da nas probudi! Oko 1mu dam uzinu i tad ga uspavam i tako do 3sata i posle rucak pa setnja pa zaspi u kolica..i sve tako.. :) poneki put zadrema oko 8do 9...jer umoran ... e da ima 11 i po meseci !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sad bili bolesni i ja sam mislila da ćemo sve poremetiti, ali srećom, nismo.

Ono što mene buni je, Vuk ustane oko 8h i oko neki put je gotov da spava već oko 11, jedva izdrži do 12h, kao da mu treba dva spavanja, a opet ako ga ponovo naviknem na dva spavanja, neće mi uveče zaspati do 11, a ovo mi odgovara da zaspe oko 9, onda ja mogu da se spremim za posao i da malo odmorim...

Potpuna konfuzija...

Nadam se da će uveče moći duže da izdrži, jer u 8-8.30h je najleše napolju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.