Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

nasa mala sova nocu vileni,danju spava,pa vi vidite :lol:

poremetila se kada je primila prvu vakcinu,posto je primila kasno popodne oko pola 6 i nije spavala tu noc...i tako je krenulo

trudimo se da joj vratimo ritam,al bez uspeha,ona kada hoce da spava,ona spava i nema te sile koja ce da je spreci :lol:

sledecu vakcinu cemo da tempiramo ujutru,pa da probamo tako ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Potreban mi je savet, molim vas.

Moja cerkica ima 14 meseci. Od rodjenja imamo problem sa njenim spavanjem, jednostavno, samo smo krivi, navadili smo je da bude sa nama i vise nije moguce da to iskorenimo.

Do 8 meseca joj je krevetac bio u nasoj spavacoj sobi, ali ona se budi na svaki sum, pokret, pa smo odlucili ( da pokusamo i to ) da spava u njenoj sobi, ne bi li bilo bolje.

Medjutim, osim trckaranja 4-5 puta nocu do njene sobe nista drugo nismo postigli.

Ja sam izuzetno iscrpljena, vise stvarnoo ne moguuuu !

U savetovalistu kazu da je pustimo nek se isplacee sama ce zaspati, ali to ne pomaze. Jos uvek se budi nocu, sisa po 3-4 puta najmanje. I samo hoce da spava sa nama.

Jel imate neki predlog, savet, jeste l iimali slicnih problema, kako ste ih resili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin spava samnom od drugog meseca. Pokušala sam da ga vratim u krevetić, ali nije bilo šanse. Do duše, nikad nisam imala srca da ga ostavim da plače.

I sad, sa 2 godine i 4 meseca i dalje se budi noću iako spava samnom. Traži vode, vrpolji se. Nekad to bude samo jednom, a nekad po 4-5 puta.

Hiljadu puta sam pomislila da ne mogu više da izdržim to nespavanje i buđenje, ali eto, navikne se čovek.

Nemam savet, samo pišem da vidiš da nisi jedina sa tim problemom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip ima godinu, oko 12 se budi i tad ga prebacujem kod nas, moja greška, ali nisam mogla izdržati ne spavanje, odnosno nosanje. I dalje se budi...traži čaj...maženje...a ja sam komirana! Tako da znam kako ti je, ali savjet nemam!t2231.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od muke sam se najsmejala, ipak nisam jedina :)

Hvala za ove savete, citala sam, uglavnom isto :)

Kao i kod vecine i kod mene je tako, dete pola spava u kreveticu pola sa roditeljima :)

Moj suprugu to vec smeta sto beba spava izmedju nas. Cesto se raspravljamo da sam je ja na to navikla, a iskreno, lakse mi je da spava pored mene i samo joj dam da doji kad se probudi, nego da dzogiram po sobama po 3-4 put.

Ne znam da li ima svrhe i da li je moguce da sad pocnemo sa "pisti je nek se isplace" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako dijete je individua za sebe...ali mislim da nema vajde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ima svrhe i da li je moguce da sad pocnemo sa "pisti je nek se isplace" ?

Verovatno je moguće, ali za to će ti trebati debeeeelii živci. Može da potraje dosta dugo. Nemam iskustva sa tim metodom, jer nisam ni pristalica toga, ali znam ljude koji su uspeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!!!

Ja ima sina koji ima skoro 16 meseci... Ja imam problema oko spavanja uvece tj. kad ce da legne. Ukoliko mi preko dana dosta dugo spava i ako kasno ustane posle 16h onda se desi da uvece nece da zaspi do kasno, cak i do ponoci. Jednom se desilo da je preko dana spavao tri sata i spavao je do 17h, svekrva mi je cuvala dete jer ja radim, i posle je uvece tek hteo da zaspi u 1.30 sto je bilo dosta suludo... Svi mi pricaju pusti ga neka spava kad hoce, neka ustaje kad hoce, neka spava koliko hoce, nevalja buditi dete i presecati mu san...... Vise to ne slusam, nego sam rekla babi da mu ne da preko dana puno da spava i ujutru da dugo spava, jer treba navici i na vrtic. Sada nam dobro ide, a nocu mi se samo budi i pocne da se igra, kad mu rastu zubici. Inace bebac spava sa mamom i tatom u krevetu, jedno vreme smo izbacili i tatu iz kreveta ali ponovo se vratio kod nas. Inace imala sam problem, jer gde smo ranije ziveli soba nam je mala bila i krevetac je mogao da stane samo ispod nasih nogu, jer soba je u obliku pravougaonika. I kad je zima pocela, prozori nasi ne dihtuju kako treba i onda sam morala da ga prebacim kod nas u krevet da mu ne bi duvalo kod glavice i eto dosao je i ostao kod nas.... Inace to pijenje vode i sokica i mleka nocu nikada nije trazio i ne bi mu davala jer to vrlo brzo prerasta u naviku.... Eto nekih malih saveta oko mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja ćerka 20 meseci spava sa mnom, meni to ne smeta, potpuno sam se navikla na nju u krevetu. Moj problem je što neće da zaspi do ponoći, ponekad i do 1 posle ponoći, a ja i mm radimo. Probali smo da joj ne damo da spava po podne, ali je bivalo još gore - onda zaspi oko 7 uveče kao mrtva, ništa ne može da je probudi, i probudi se u 10, a posle toga nastupa celonoćna žurka. Inače, ona ujutru odspava kada mi odemo na posao do 9-10, a mi smo zato hronično umorni :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf KRISTAL...zeznuto...

Svaka čast na izdržljivosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ja izgleda imam srece :). Meni Aleksa bez problema spava i sa nama a i bez nas tj u svom krevetu i kod mojih kada odem... E sad, kod mene ce biti problem od sledece nedelje kada pocnem da radim, mi smo ga naucili da bude budan do 23h cak i duze, a onda da nam odspava do 9, 10, cak i do 11h. Tako da mene nigde nece biti :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja ćerka 20 meseci spava sa mnom, meni to ne smeta, potpuno sam se navikla na nju u krevetu. Moj problem je što neće da zaspi do ponoći, ponekad i do 1 posle ponoći, a ja i mm radimo. Probali smo da joj ne damo da spava po podne, ali je bivalo još gore - onda zaspi oko 7 uveče kao mrtva, ništa ne može da je probudi, i probudi se u 10, a posle toga nastupa celonoćna žurka. Inače, ona ujutru odspava kada mi odemo na posao do 9-10, a mi smo zato hronično umorni :( .

Potpuno ista prica je bila i kod nas.Sada ne spava preko dana,pa legne oko pola10,ali jos uvek ponekad zna da ostane budna do 12h :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh to spavanje i uspavljivanje mi je nocna mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspavljivanje je prava ceremonija:

pevanje, ljuljanje, te cuca, te lutka,... i traje min. 20 min.

Moja beba jos uvek spava 2 puta u toku dana: ustaje u 7:30, u 11h je prvo spavanje do 12-12:30, onda opet oko 16:30 do 17:30-18:00 a u 22h ide konacno na spavanje.

Mozda bi nocno spavanje bilo bolje ako bi jednom spavala, ali ne mogu to da ukombinujem nikako kad ustaje rano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim i u ovoj temi,mada mislim da sam vec negde pisala o ovom problemu.

Moje dete je zaspalo pre pre 5 min.znaci 12:15 i ovo je super rano kako ume da bude,naravno desava se da zaspi i oko 10-11 uvece,ali to su ekstremne situacije(ili nespava preko dana ili smo bili negde pa je preskocila spavanje) njeno spavanje sto podrazumeva onaj najcvrsci san traje tacno do dva posle ponoci i onda nastaje haos,budjenje na svakih 15-20min do pola sata znaci taman me uhvati san kad eto je opet i tako do 5 ujutru onda se oko 6 budi i trazi mleko i posle toga spava do 9-10 bez trzanja.Probala sam sve i stavljala u moj krevet i pustala muziku i bez muzike u potpunoj tisini,ali njoj to ne pomaze i pritom to kad se budi ona ne place nego se razdere toliko glasno da se uplasim i dok ja dotrcim do krevetca ona kao spava i svako to budjenje trazi da pije vodu i obavezno duda u usta bez nje nista.

Uspavljuje se naravno u rukama i vec pocinjem da se brinem za svoju kicmu,jer mi je sve teze da je nosam u rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvoncice, da li je tako od samog rodjenja, ili se promijenilo vremenom? Pitam jer je Miha za sada ok- uspavam ga oko 21h, spava do 3-4h, jede, i opet nastavi do 7h, pa se bojim da se ne promijeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je zaspalo pre pre 5 min.znaci 12:15 i ovo je super rano kako ume da bude,naravno desava se da zaspi i oko 10-11 uvece,ali to su ekstremne situacije(ili nespava preko dana ili smo bili negde pa je preskocila spavanje) njeno spavanje sto podrazumeva onaj najcvrsci san traje tacno do dva posle ponoci i onda nastaje haos,budjenje na svakih 15-20min do pola sata znaci taman me uhvati san kad eto je opet i tako do 5 ujutru onda se oko 6 budi i trazi mleko i posle toga spava do 9-10 bez trzanja.... kad se budi ona ne place nego se razdere toliko glasno da se uplasim i dok ja dotrcim do krevetca ona kao spava i svako to budjenje trazi da pije vodu i obavezno duda u usta bez nje nista.

Uspavljuje se naravno u rukama i vec pocinjem da se brinem za svoju kicmu,jer mi je sve teze da je nosam u rukama.

Tu fazu smo mi prosli, trajala je jedno dva meseca, kazu od zubica, mada ja sumnjam, jer nisu zubi tada ni izbili. Takodje, bila sam ga odvikla od spavanja na rukama, i to bas ta dva meseca, i bas se odmorila. Medjutim, kada sam bila u Srbiji, lakse mi je bilo da ga na brzinu uspavam na rukama, i evo, nikako da ga odviknem :angry: . Tek mi je malopre prvi put posle desetak dana uspelo. Nadam se da sam na dobrom putu da se vratimo na staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvoncice, da li je tako od samog rodjenja, ili se promijenilo vremenom? Pitam jer je Miha za sada ok- uspavam ga oko 21h, spava do 3-4h, jede, i opet nastavi do 7h, pa se bojim da se ne promijeni...

Nije,sve je bilo u redu prvih sest meseci,znaci budila se samo kad treba da jede,ali 31.decembar na 1.januar znaci docek nove godine-krenuo je haos inace to vece je bilo kao i svako drugo ona je zaspala na vreme naravno da je nisam mucila da sa nama ceka novu godinu,znaci nista se neuobicajeno nije desilo,samo je od te noci pocelo to budjenje i evo jos uvek traje,nemoj da razmisljas na taj nacin on je super beba i moze samo da produzi spavanje tj.da izbaci nocni podoj i da prespava noc,tako je meni bilo sa starijom kcerkom uzivala sam spavale smo do deset ujutru dam joj dorucak i posle nastavimo leskarenje ma ona je bila fantasticna beba,a pocinjem da mislim ustvari tako se ja zezam kad mi je svega preko glave i kazem da je Nina ustvari rodjena da me tj,nas zaj..bava :lol: i tesim se samo time da jednog dana to mora da prestane samo se pitam kad ce taj dan osvanuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu fazu smo mi prosli, trajala je jedno dva meseca, kazu od zubica, mada ja sumnjam, jer nisu zubi tada ni izbili. Takodje, bila sam ga odvikla od spavanja na rukama, i to bas ta dva meseca, i bas se odmorila. Medjutim, kada sam bila u Srbiji, lakse mi je bilo da ga na brzinu uspavam na rukama, i evo, nikako da ga odviknem :angry: . Tek mi je malopre prvi put posle desetak dana uspelo. Nadam se da sam na dobrom putu da se vratimo na staro.

ma ja sam probala sve poznate metode za odvikavanje... i ostavljala je u krevetcu i izlazila iz sobe i vracala se na 5 10 20 min.itd...ali ovde nije uvek problem plakanje pred spavanje i da ona trazi da se nosi nego jednostavno pocne da se igra i igrala bi se do ujutru da ja ne prekinem to i uzmem je u ruke i dobro se izmucim da je uspavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako dete je posebna prica,moj Vuk za ovih godinu dana koliko ima tek sada spava po celu noc.Takodje u pocetku smo sve zivo pokusavali,prvih dana nije ni spavao samo je plakao-vristao da sam ja ludila,nisam vise znala sta da mu radim sit,presvucen ma sve ok al on se dere pa dere ja sedim i placem sa njim :) i nakon 20 dana ja njega stavim sa nama u krevet i on uz siku pored mene zaspa i od te noci je sve pocelo koliko toliko da bude ok.Dojila sam ga i on se budio na svaka 2-3h kako kad da siki.E da bi nam dktorka rekla kad je imao cetiri meseca da izbacimo nocni podoj obavezno jer on super napreduje,ja sam pokusala ali od toga nije bilo nista,on inace nije volio niti hteo vodu ni caj sve je to bilo na silu po nekad po malo kad se mora.Da bi vremen kad je prihvatio vodu hteo da je pije i nocu ali i tad se budio na svaka 2-3h,samo eto sto nije sikio nego je pio nesto drugo.Sa nama u krevetu je spavao do 6-tog meseca,jedno vece sam ga tako stavila u krevetac i on od tada spava u njemu.E kad je prestao da doji sa 10,5 meseci,sam vise nije hteo,ubacila sam mu do godinu dana bebelak koji smo sada zamenili kravljim mlekom.Iz pocetka sam mu bebelak davala pred spavnje ali on ide da spava oko 9h a vecera oko 7:30 tako da ga je slabo pio tada,nego kad se probudi nocu oko 1h ja mu dam i on popije i od tada spava po celu noc znaci budi se samo tad jednom popije mleko sad a tad bebelak i nastavi,a nekad se cak i ne budi nikako.To je to,mi smo svasta pokusali i sve promenili ali na kraju kad tad sve dodje na svoje,kod nekog pre kod nekog pose. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin ima 20 meseci i od prvog dana spava samnom..a posto sam sada opet trudna morali smo muza iseliti iz kreveta jer nema mesta:)hvala Bogu on meni spava celu noc..zna se nekada probuditi,zaplace ali ponovo brzo zaspi...ali sam da spava...to nikako nece,cak i preko dana moram ja leci sa njime:)ali sve to brzo prodje ....zato uzivajmo u svakom momentu;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,drage forumasice :) Verovale ili ne,ovo mi je prvi put da pisem na nekom forumu,zaista. Inace clan sam "Bebca" vec skoro 2 godine,i moram reci da mi je od pocetka trudnoce bio (i ostao) veoma zanimljiv i koristan prijatelj.

Veoma mi je interesantna ova tema,i drago mi je sto vidim da skoro sve imamo slicnih problema.

Moja Helena ima 1 godinu i 8 meseci i spava s mojim muzem i samnom u krevetu.Ja nisam bila za to,jer je prva dva,tri meseca spavala u krevecu ali je moj muz hteo da spava sa nama da ne bi na svaka 2 sata ustajali, jer je sisala.A posto je jos uvek dojim i dalje se budi nocu,i dalje spava sa nama.Lakse mi je tako jer oboje radimo.A inace i ona zaspi kasno,oko 23h.24h...to je greska nas mladih roditelja posto nam je receno da bebu prilagodimo svom ritmu...mada je mozda i bolje tako, npr. leti kada je jako vrucina i pozelite da setate do 00h to je ok,da ste dete navikli da legne u 21h to bi bilo nemoguce! Sve ima svoje prednosti i mane,i kako vi mislite da je najbolje za vas i vase dete,tako i radite-to je najrealniji i najbolji savet.A konstantan umor i iscrpljenost je nesto sto ide ruku pod ruku sa roditeljstvom i od toga ne mozemo pobeci.Samo da su nama nasa decica ziva i zdrava,a i mi sa njima,a za sve ostalo cemo se vec nekako snaci ;) .

Puno pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,drage forumasice :) Verovale ili ne,ovo mi je prvi put da pisem na nekom forumu,zaista. Inace clan sam "Bebca" vec skoro 2 godine,i moram reci da mi je od pocetka trudnoce bio (i ostao) veoma zanimljiv i koristan prijatelj.

Veoma mi je interesantna ova tema,i drago mi je sto vidim da skoro sve imamo slicnih problema.

Moja Helena ima 1 godinu i 8 meseci i spava s mojim muzem i samnom u krevetu.Ja nisam bila za to,jer je prva dva,tri meseca spavala u krevecu ali je moj muz hteo da spava sa nama da ne bi na svaka 2 sata ustajali, jer je sisala.A posto je jos uvek dojim i dalje se budi nocu,i dalje spava sa nama.Lakse mi je tako jer oboje radimo.A inace i ona zaspi kasno,oko 23h.24h...to je greska nas mladih roditelja posto nam je receno da bebu prilagodimo svom ritmu...mada je mozda i bolje tako, npr. leti kada je jako vrucina i pozelite da setate do 00h to je ok,da ste dete navikli da legne u 21h to bi bilo nemoguce! Sve ima svoje prednosti i mane,i kako vi mislite da je najbolje za vas i vase dete,tako i radite-to je najrealniji i najbolji savet.A konstantan umor i iscrpljenost je nesto sto ide ruku pod ruku sa roditeljstvom i od toga ne mozemo pobeci.Samo da su nama nasa decica ziva i zdrava,a i mi sa njima,a za sve ostalo cemo se vec nekako snaci ;) .

Puno pozzz

Ja svoju ćerku nisam prilagođavala i navikavala da kasnije zaspi, čak šta više, od kad se rodila nikako nismo mogli da je uspavamo na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emilija ima trenutno savrsen bioritam i zaista sam prezadovoljna, nadam se da ce tako i ostati. Ali se nebih slozila sa MissJ da beba bude budna do ponoci. Mnogi naucnici tvrde da je najbolje obnavljanje energije u organizmu ako se zaspi najkasnije do 23h. I najbitniji je san od 23 do 01h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.