Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se jaaaako patimo...Pisala sam da je imao proljev, rasla mu je temperatura, odbija hranu, slabo spava...U petak sam ga vodila kod pedijatra, kaže da mu rastu trojke...

Stvarno ne znam šta više raditi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellenna, vidim da već duže vreme imaš problema oko Filipovog noćnog spavanja. S obzirom da on još malo pa puni jednu godinu, trebalo bi da ima jedno spavanje danju i to u 12h i da mu najduže daš da spava do 15h, i uveče ga stavi na spavanje oko 21h. Kada se probudi u toku noću nemoj da ga uzimaš u ruke, već ga opet položi u krevetac i ljuškaj ga ili mu daj ruku. Tu noć neka i plače, pusti ga, ali ne može on tebe da muštra kako hoće. Ovo je naravno najbolje da odradiš vikendom, da ne ideš neispavana na posao. Znači, pokušaj da mu kontrolišeš spavanje nekoliko dana...Možda on danju spava duže nego što bi trebalo, jer teti tako odgovara, pa ti noću pravi cirkus...Takođe mu i rasporedi obroke, on sada može sve da jede, i poslednji obrok neka mu bude oko 19h, da se to sve lepo svari do spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

RUSKINJO, hvala na savjetima...ali on slabo spava i po danu(to je oduvijek)... Spava najviše sat vremena...

Ali moraću pokušati ovo za noćnu torturu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ,nego spava posle svakog podoja . neki mi kazu da njihove bebe spavaju posle svakog 2-3 eg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ti si srećna mama! Ako je do sada na pregledima sve bilo ok, beba lepo napreduje, nema šta da brineš. Svakako tzo napomeni pedijatru na sledećoj kontroli. I pitanjce, koliko spava, ako spava po 15-20min posle svakog podoja to nije razlog za brigu. Takođe, ako slabo spava noću, onda to danju nadoknađuje, pa bi onda to trebalo da redukuješ. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Minja je od 2 meseca spavala celu noc! Tad sam pocela da joj dajem bebelac jer nije dobro napredovala od mog mleka... Ali evo u poslednje vreme hoce da se budi, od kad su poceli da joj izbijaju zubi! Imala je malu pauzu od budjenja kad su joj izasla dva donja, ali sad rastu gornji i opet se budi! Ja joj samo dam dudu i ona nastavi da spava, ali desava se da se nekad budi skoro svakih sat vremena celu noc! Vec sam nekako navikla pa mi nije tesko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka beba je specificna na svoj nacin. Meni nista nije strasno niti da spava po 20 sati niti da spava po 10 sati u toku 24 sata. Bebama treba od 6mjeseci na vise da se "uhodaju" u pravila spavanja i hranjenja.

Bez brige, nisu to roboti, da imaju definisan program i to je to. Morate ih razumjeti, to su nase lutkice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anđelina se sinoć probudila SAMO 2 puta....uh kako to izgleda PRESPAVATI noć B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je bio beba beba (do par meseci) bio je ovaj fazon 31b0e238e78a551694b1c96e7b401f2e.gif

A sad legne sam u krevet odgleda crtani ili ispricamo neku pricicu i to je to.

13524cfe692da9ac6e9d344d9898d072.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legne mi na rame i zaspi u minutu,ako se to racuna u uspavljvanje onda je uspavljujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm...blago vama

Lea u krevecu i dzaku, jedan od nas dvoje pored nje u nasem krevetu...pevanje par pesmica(sama nam trazi)...onda ona kaki...pa presvlacenje...pa trazi da piski...i to iskljucivo u nosu...pa opet pesmice...sve to traje oko pola sata...i onda pajki narednih 11 sati :)

za dnevno spavanje uspavljivanje iskljucivo u kolicima...(probali smo i druge varijante,ali prosto ne ide... :( )

3365f086a5a3ee9434f4fbabb486af90.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm...blago vama

Lea u krevecu i dzaku, jedan od nas dvoje pored nje u nasem krevetu...pevanje par pesmica(sama nam trazi)...onda ona kaki...pa presvlacenje...pa trazi da piski...i to iskljucivo u nosu...pa opet pesmice...sve to traje oko pola sata...i onda pajki narednih 11 sati :)

za dnevno spavanje uspavljivanje iskljucivo u kolicima...(probali smo i druge varijante,ali prosto ne ide... :( )

3365f086a5a3ee9434f4fbabb486af90.gif

za dnevno uspavljivanje samo ako odemo napolje u kolicima isto se uspava..otherwise, nema sanse :)

a svako vece kaki lea kad legne?????ahahahahahahahahaha...ona je stvarni pish zivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, kod nas došlo vreme da se sam uspavljuje...stavim ga u krevetac, poljubimo se, ugasim svetlo i spavanjac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za dnevno uspavljivanje samo ako odemo napolje u kolicima isto se uspava..otherwise, nema sanse :)

U sto nece moja da se uspava na svom biciklu ili u sedistu na mom! :lol::P Mi smo zaboravili kad smo poslednji put kolica upotrebili :rolleyes: al zato gde god podjemo mora neki bicikl da je prisutan! :lol:

Juce se moj zvrk u vrticu uspavala na beanbag dok im je vaspitacica citala pricicu... I onda tako spavala 1.5h dok su se druga deca okolo igrala! Uh sta bih ja da imam tako dubok san! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za dnevno spavanje uspavljivanje iskljucivo u kolicima...(probali smo i druge varijante,ali prosto ne ide... :( )

3365f086a5a3ee9434f4fbabb486af90.gif

I kod nas je ista situacija :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo negde oko druge godine imali fazon sa knjigama....svako uzme svoju da cita pa ko prvi zaspi, naravno ona bi prva aspala, a onda je jedno vreme ona mene uspavljivala sa pricom za laku noc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo negde oko druge godine imali fazon sa knjigama....svako uzme svoju da cita pa ko prvi zaspi, naravno ona bi prva aspala, a onda je jedno vreme ona mene uspavljivala sa pricom za laku noc....

ahahahaaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Hvala, u svakom slucaju! Znaci mi svaki odgovor i iskustva drugih majki.

ja nisam podzala moju Lelu kad se uspava sisajući iz istih razloga i nikad nismo imali problema sa njom zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooo mame sve vas razumem, moja Kalina kako-kad, ali nikad nje prespavala citavu noc. Nekad se probudi samo jednom, nekada ne znam koliko puta i uvek razlicito, jedno upali samo duda, nekad voda, dentinox kapi, a nekada se nosamo, i pevamo i sve uzalud...onda ja dam da sisa i posle toga zaspi. Inace, red joj je da vecera zitarice, a posle kupanja sisa i zaspi na sisi bez problema, ali onda nakon pola sata-sat se probudi, dignem je i podrigne i nastavi i onda negde oko ponoci ili 2h kako-kad. Sledeci podoj je bio u 6h, ali sad joj nekad dam i u 4h ako vidim da nece zaspati i onda nastavi do 9h. Ovih dana sam sigurna da nas muce zubici jer joj je pre par noci izbio treci zub, gornja 1 a druga se beli. Dokle ovako, ne znam.....sta da Vam kazem, a da Vas utesim :) strpljenje, strpljenje i samo strpljenje :)

P.S. Ako Vam je za utehu, moje sestre mali ima 15 meseci i dalje sisa u 2h, pa u 6h i od onda je na nogama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li obavezno sacekate da bebice podrignu, pa ih onda stavljate na spavanje? Sta radite vi mame sto vam se beke uspavaju dok sike? Ili vi cije bebe nocu polusanjive sisaju? Moju bebicu od 3 meseca uvek podignem da podrigne, pa joj tako cesto razbijem san i onda mucim muku sat-dva sa novim uspavljivanjem...

e draga moja, ja sam isti problem imala,pa sam prestala da ju dizem u toku noci, ona posisa koliko je zamislila i zaspe... cini mi se da joj nista ne fali i ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace, moja beba ima 4 mjeseca :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci kad ceo dan se igraju ,plivaju ,jure trce uvece tesko zaspe iako su umorni ,a kad nigde ne idu ceo dan samo sede kuci zaspe mnogo brzo... jer ima jos neko ovakav slucaj ???

Isti ovakav slucaj je kod moje drugarice. Ona ima dvoje djece- jedno 3, a drugo godinu dana...

Kod nas je jos sve otvoreno, nismo se jos usemili sa spavanjem, koliko mi se cini... Mihu kupamo oko 20 h, jer mi u to vrijeme toliko zadrijema, da ga je poslije jako tesko razbuditi... Nakon toga hranjenje, pa spavanje. Obicno se budi dva puta- oko 2, i oko 5, pola 6. Kada smo dosli iz porodilista, budio se samo jednom, u 4 h, a sada se to promijenilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je isto radila moja cerka.Mada ima veze i vreme a spavanjem,kao i kod odraskih.Ako je tmurno i kisovito,cini mi se da su i deca snenija.

Elem,imala je nepune dve godine,bilo je lepo,ostajali smo duze napolju,pa kod udjemo,veceramo,kupanje,malo igranje,umelo je da bude i pola 12 dok zaspe.To mi nije odgovaralo.Onda sam pocela da idem tacno po satu,trudila sam se da tacno u 9 i 15 bude u krevetu,ja sam bila ozbiljna,nisam vikala ni grdila,nego joj stavila do znanja da je to vreme i druge nema.Jer i ona cim bi videla da sam ja raspolozena za pricanje,djipanje i ona se razbudjivala.Malo smo se mucili,neke dve nedelje,al izdrzala sam,I tako je i ostalo,tacno oseti kad je vreme za kupanje,sama trazi da legne.Stvorila se navika.I cak ako je popodnevno spavanje trajalo do pola sest,ritual je isti.

Naravno to ne vazi za bebe,tad nismo imali pravila,igrali smo po njenom. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je isto radila moja cerka.Mada ima veze i vreme a spavanjem,kao i kod odraskih.Ako je tmurno i kisovito,cini mi se da su i deca snenija.

Elem,imala je nepune dve godine,bilo je lepo,ostajali smo duze napolju,pa kod udjemo,veceramo,kupanje,malo igranje,umelo je da bude i pola 12 dok zaspe.To mi nije odgovaralo.Onda sam pocela da idem tacno po satu,trudila sam se da tacno u 9 i 15 bude u krevetu,ja sam bila ozbiljna,nisam vikala ni grdila,nego joj stavila do znanja da je to vreme i druge nema.Jer i ona cim bi videla da sam ja raspolozena za pricanje,djipanje i ona se razbudjivala.Malo smo se mucili,neke dve nedelje,al izdrzala sam,I tako je i ostalo,tacno oseti kad je vreme za kupanje,sama trazi da legne.Stvorila se navika.I cak ako je popodnevno spavanje trajalo do pola sest,ritual je isti.

Naravno to ne vazi za bebe,tad nismo imali pravila,igrali smo po njenom. :lol:

I da dodadam,u to vreme smo tv izbacili iz spavace sobe,cak i lampicu nismo vise palili,tisina i mrakic,da docaramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.