Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

To traje skoro mesec dana! Mozda mu se sve spojilo, i zubici i stomacic, stvarno vise ne znam! <_< Vidim da nisam jedina, ima nas! Samo da nije nesto ozbiljno! :mellow: Gladan nije sigurno, lepo rucka! A tvoj bebac? Znaci mi puno ovo caskanje! Pozzzz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da smo jos uvijek mali i dojimo,pretezno zaspimo dok sikimo,tako da nemamo neki poseban ritual uspavljivanja!Samo se pitam sta ce biti kad ga prestanem dojiti?:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke evo i kuma mi se javlja da vec mesec dana oka ne sklapa. Mala (ima 7meseci) se budi na sat vremena i samo "pisti" i ona se nada da su zubici problem. Ja sam bas sinoc pojacala Emi veceru (Milupu i to 250ml pirinchane kase i posle dva sata jos i podoj). Ma nakljukala sam je kao pile... I opet nista... Cini mi se da je jos gore bilo :unsure:

Meni je samo nezgodacija sto nisam u svojoj kuci pa bih znala vec nekako da je "ignorisem" pa bi ona mozda i zaspala bez duzeg placa, ali ovde svi u stavu mirno ako ona zucne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moju cera je uspavljivana tako da lezi na grudima..jedva smo je odvikli kad je postala teska jer je tad neko morao da bude pored nje u krevetu,na srecu brzo bi potom zaspala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke evo i kuma mi se javlja da vec mesec dana oka ne sklapa. Mala (ima 7meseci) se budi na sat vremena i samo "pisti" i ona se nada da su zubici problem. Ja sam bas sinoc pojacala Emi veceru (Milupu i to 250ml pirinchane kase i posle dva sata jos i podoj). Ma nakljukala sam je kao pile... I opet nista... Cini mi se da je jos gore bilo :unsure:

Meni je samo nezgodacija sto nisam u svojoj kuci pa bih znala vec nekako da je "ignorisem" pa bi ona mozda i zaspala bez duzeg placa, ali ovde svi u stavu mirno ako ona zucne.

Ana,a jesi probala da joj namazes CALGEL kad se probudi ili DENTINOX kapi?Mozda jednostavno trazi bliskost sa majkom.Mozda se uplasi necega.Probaj da kad ona legne legnes i ti i da joj ugasis svetlo skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,a jesi probala da joj namazes CALGEL kad se probudi ili DENTINOX kapi?Mozda jednostavno trazi bliskost sa majkom.Mozda se uplasi necega.Probaj da kad ona legne legnes i ti i da joj ugasis svetlo skroz.

Cinjenica je da joj to cak nisam ni jednom stavila, sve racunam moze ona i bez toga :( A sto se tice saveta za bliskost veruj mi to sam probala. Nosala je, pevusila, mazila, ceskala... Jok... Cini mi se da jos vise place. Probala da legnemo zajedno (svetlo nam je stalno ugaseno, jer s'polja dolazi dovoljno svetlosti) i nista....

Ali za utehu je da smo uspeli da sastavimo noc bez budjenja jeeeeeeee!!!! Tek se jutros u 6 probudila (da rucka) pa je sikila korz san i nastavila da spava.

Nadam se da je i kod vas makar malo bolje?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćas sam mu dala mlijeko oko 12, ali opet se budio....

Znam da nije gladan, to definitivno.

Probudi se...i stoji u krevecu...počne vrištati kada vidi da ne obraćamo pažnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Jellenna, sto ti stajem na muku, ali nasmeja me scena u glavi kada sam zamislila Filipa kako stoji u krevetcu i vice na vas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam sve...nemoj se izvinjavati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probudi se...i stoji u krevecu...počne vrištati kada vidi da ne obraćamo pažnju.

Moja Isidora se identično ponaša, svaku noć već nekoliko meseci, oko 3h i oko 5h, s tim što je od pet do pola sedam akcija, a onda odspavka još sat, sat i po. Nije gladana, neće da siki, mazim je, pričam...popije vode...i onda ispred sedam samo padne na moj jastuk i zaspi....

Izludeću više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto moja drugarica kaze, Mora da je nesto u vazduhu :).

Probudio se tacno u dva (tako je vec mesec dana) i do pola 4h se cimao, malo zaplace, malo se prevrce, nosala ga, prebacim ga kod sebe, dam vode, dam mleka... ma nista. Onda je podrignuo i samo se srusio na moj jastuk i zaspao i spavao do 7h, dala mleko, i do 10h. Uopste mi nije jasno zasto se svaku noc budi u 2h i do pola 4??? Isto tako i od drugarice sin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, nevjerovatno...tačno u dva se budi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PROBAJTE SA GELOVIMA ZA ZUBE. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi pregurali jos jednu noc. Do duse bilo je nekog cudnog budjenja kroz mali plac ali uz malo mazenja i dudu, sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćas sam mu dala mlijeko oko 12, ali opet se budio....

Znam da nije gladan, to definitivno.

Probudi se...i stoji u krevecu...počne vrištati kada vidi da ne obraćamo pažnju.

I kod nas je isto! :unsure: Nocas se budio cini mi se deset puta! Hoce da sisa, a nista nece da rucka! Da je glad u pitanju, verovatno bi hteo nesto da jede nocu, makar mleko!? :blink: Ne znam vise stvarno... Ustane u krevecu i stoji! Ne place! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana79, ma nesto sve mislim da su u pitanju zubici. Evo kod nas je bilo par kriznih noci kao kod Jellenne i tebe ali zadnje dve su bile fenomenalne. Sve se vratilo na staro c015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel joj se beli nesto u ustima? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se bele dve mrvice u donjoj vilici a izgleda da ce uskoro i u gornjoj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se bele dve mrvice u donjoj vilici a izgleda da ce uskoro i u gornjoj :D

spremi se za napade grizenja :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima na savjetima, valentina jednostavno spava kad oce, matretira nas kad oce, uze nam zivot kad oce :lol:

kazu nam to su slatke muke, no mi to slatko jos nismo probali :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim,i mi odrasli radimo kako nam prija,zasto bi deca onda spavala po pravilima?!

Zato sto se u detinjstvu razvijaju zdrave navike za zivot. Sta ce raditi kad za par godina krenu u vrtic pa u skolu? Tad je jos teze navici ih da lezu u 8-9 jer ustaju u 7, a znamo da im je san itakako neophodan za dobru koncentraciju. ;)

ne smatram da treba da spavaju odredjeni broj sati po pravilima, ili da imaju dnevne dremke po pravilima, ali sam definitivno za to da se uvece leze u normalno vreme a ne ostaje do ponoci recimo ;)

Ja smatram da se sve navike sticu u kuci i najvise od roditelja i njihovog uvodjenja rutine zavise... Beba i dete se mogu i pozeljno je navici ih da lezu u 19-20h. A to u koliko ce izjutra ustati je i u toku dana spavati je manje bitno dok god su oni odmorni, nisu dzangrizavi i normalno funkcionisu (koncentracija, paznja itd). Sad mozda zalazim u malo stariji uzrast, ali to je otuda sto smatram da se zdrave navike od samog starta usvajaju za dobrobit i dece i roditelja.

Recimo mi imamo drugaricu koja spava od 17:30 do 5:30 i to maltene od rodjenja. Nikada nije ostala budna nakon toga, dnevna spavanja je postepeno ukidala i od 2god spava "samo" u tom periodu. E to njeno spavanje nije puno razlicito od onog moje cure jer ona leze u 7-8 i ustaje u 7:15-8-9 al je itekako razlicito od onog deteta koje leze u 23 i prespava pola jutra... Meni to nije prihvatljivo jer da je dobro i firme bi se otvarale u podne a radile do 20h...

Vlado i Romana moj savet bi ti bio da zadrzis vecernje vreme za spavanje, da je uvek stavljas u to vreme (20h je super, kasnije ce ga mozda pomeriti na 21 sto je odlicno i za skolu) ali da dnevna spavanja redukujes po potrebi. Mozda imas bebu koja manje spava i za nju sabloni trajanja sna ne vaze. Zato mislim da je i za nju i za vas od broja prespavanih sati daleko vaznije da na spavanje ide u uvek isto vreme, ni prerano ni prekasno u poredjenju sa vasim kucnim navikama, jer cete jedino tako vi izbeci nervozu oko uspavljivanja a ona stvoriti rutinu koja ce vam svima puno znaciti. Srecno!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto se u detinjstvu razvijaju zdrave navike za zivot. Sta ce raditi kad za par godina krenu u vrtic pa u skolu? Tad je jos teze navici ih da lezu u 8-9 jer ustaju u 7, a znamo da im je san itakako neophodan za dobru koncentraciju. ;)

ne smatram da treba da spavaju odredjeni broj sati po pravilima, ili da imaju dnevne dremke po pravilima, ali sam definitivno za to da se uvece leze u normalno vreme a ne ostaje do ponoci recimo ;)

Micilici,nisi me razumela,moj sin leze svako vece u (skoro)isto vreme,to je oko 21-21:30h,a ustaje svako jutro kao navijen u 8h.Nas nocu jedino muci to budjenje(a i to se proredilo nesto u zadnje vreme-naaajzad,samo da ostane tako :)).Ali smatram da terati decu na spavanje kad je vreme kad oni nisu pospani ili ih terati da jedu kad nisu gladni bas i nema nekog efekta-barem kod nas nema.Ja sam mrzela ono gasenje svetla u 8h kad uopste nisam bila pospana nego blejila u plafon jos 2sata.Dzabe su mene moji terali na zdrave navike,kad to nije bio moj ritam... ;) Ne kazem ja da dete moze ostati budno do ponoci,daleko od toga,ali ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto se u detinjstvu razvijaju zdrave navike za zivot. Sta ce raditi kad za par godina krenu u vrtic pa u skolu? Tad je jos teze navici ih da lezu u 8-9 jer ustaju u 7, a znamo da im je san itakako neophodan za dobru koncentraciju. ;)

ne smatram da treba da spavaju odredjeni broj sati po pravilima, ili da imaju dnevne dremke po pravilima, ali sam definitivno za to da se uvece leze u normalno vreme a ne ostaje do ponoci recimo ;)

Ja smatram da se sve navike sticu u kuci i najvise od roditelja i njihovog uvodjenja rutine zavise... Beba i dete se mogu i pozeljno je navici ih da lezu u 19-20h. A to u koliko ce izjutra ustati je i u toku dana spavati je manje bitno dok god su oni odmorni, nisu dzangrizavi i normalno funkcionisu (koncentracija, paznja itd). Sad mozda zalazim u malo stariji uzrast, ali to je otuda sto smatram da se zdrave navike od samog starta usvajaju za dobrobit i dece i roditelja.

Recimo mi imamo drugaricu koja spava od 17:30 do 5:30 i to maltene od rodjenja. Nikada nije ostala budna nakon toga, dnevna spavanja je postepeno ukidala i od 2god spava "samo" u tom periodu. E to njeno spavanje nije puno razlicito od onog moje cure jer ona leze u 7-8 i ustaje u 7:15-8-9 al je itekako razlicito od onog deteta koje leze u 23 i prespava pola jutra... Meni to nije prihvatljivo jer da je dobro i firme bi se otvarale u podne a radile do 20h...

Vlado i Romana moj savet bi ti bio da zadrzis vecernje vreme za spavanje, da je uvek stavljas u to vreme (20h je super, kasnije ce ga mozda pomeriti na 21 sto je odlicno i za skolu) ali da dnevna spavanja redukujes po potrebi. Mozda imas bebu koja manje spava i za nju sabloni trajanja sna ne vaze. Zato mislim da je i za nju i za vas od broja prespavanih sati daleko vaznije da na spavanje ide u uvek isto vreme, ni prerano ni prekasno u poredjenju sa vasim kucnim navikama, jer cete jedino tako vi izbeci nervozu oko uspavljivanja a ona stvoriti rutinu koja ce vam svima puno znaciti. Srecno!!! ;)

potpisujem

mi smo oba deteta od prvog dana navikavali na istu rutinu, sto verujte zna mnooogo da olaksa zivot kada ja sama ostanem sa njima

kupanje je uvek pocinjalo pripremama u 19h ( kao bebe) sad smo pomerili na 20h, spavanje cele noci budjenje je do skoro bilo u 06h sad su i to pomerili na 7-8h, valjda je lakse nema one vrucine

popodnevno spavanje je uvek u isto vreme minut gore dole zavisi iskljucivo od njih , kada su ujutru ustali, i koliko su bili aktivni prepodne, znaci izmedju 12-13h se ide na spavanjac

retko kad su nervozni, sem ako im nesto fali, boli...mogu slobodno da kazem da su srecni zadovoljni...a i mi zajedno sa njima, jer kad su odmorni i raspolozeni i mi smo i nikakvi problemi nas ne mogu izbaciti iz takta

sem toga i pedijatri psiholozi pedagozi i ostali uceni ljudi koji su godinama u toj bransi se slazu sa stavom da deci treba rutina i autoritet, radeci suprotno samo im cinimo medvedju uslugu

kada imaju rutinu oni se osecaju sigurno i zasticeno, ovo nisu moje reci nego dr , knjiga sta da ocekujete u I god, kreativni centar

ja volim organizaciju, mm isto,jednostavno tako najlakse funkcionisemo, bez stresa nervoze i sl, nisu nam dani isprogramirani ali jedan deo sheme se ponavlja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpunosti se slažem sa MICILICI...dan danas zahvaljujem mojoj mami koja je me je navikla da u san krećem oko 21 čas, a izlazim najkasnije u 8...

To mi je navika i sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno sa Emilijom nisam imala ni deo vasih problema (naravno ne racunam nespavanje zbog zubica). Drugarica kada me pita kako sam to uspela?! Moj odgovor je da zaista nemam pojma. Jednostavno je ona to sama "nametnula". Cak nikada nije zaspala na siki (osim prvih par dana).

Mozda eto jedino sto sam u startu cinila je da cim je spustim u krevetac, ja "nestanem". Jeste da se ona ponekad buni ali samo dva tri "kenka" i ona se okrene u zaspi.

Sto se tice dnevnog spavanja, meni je sasvim ok da to budu intervali oko podne (12 ili 13h) i oko 17h. Kod nas je problem sto nekad zna da odspava 1h a nekad i 3h :blink: Mislim to jeste super da imam ja vise vremena da stignem sva da uradim ali vrlo cesto mi upropasti planove, posebno ako sam namerila da idem negde s'njom. Ali smatram da ce to ona sama polako svesti na neke normalne granice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.