Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

Moj Lazar ima devet meseci i nocu se budi gotovo na svakihj sat vremena! :blink: Napomenula bih da jos uvek sisa i rucka nemlecnu hranu. Bude budan desetak minuta (nekada i krace) i zaspi ponovo! Jako tesko se uspavljuje (na rukama) i to trajeee! :(

Ako neko ima slicno iskustvo, neka se javi i pomogne mi da resim ovaj "problemcic", jer mali zvrk ima vec deset kilograma!! Hvala unapred! :wub:

Ivana,ja imam malog Savu koji,takodje,prespava celu noc.Ali,znao je da se budi nocu gladan.On stvarno ogladni,nije to samo navika.Naravno da mu nisam davala da jede noccu.Medjutim,uvela sam mu zitarice kao veceru.Ponekad palentu sa nekim vocem.Posle toga,pre spavanja mleko i,obavezno,pre nego ja legnem,podignem ga iako spavka,dodam mu oko 90 ml mleka i on nastavi sa spavanjem.Obicno oko ponoci.Posle mleka malo vodice.Inace na spavanje ide oko 22-22:30h.Nadam se da ce biti od pomoci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti ! I ja pomisljam da je gladan! Ne znam koliko puta u toku dana bi trebalo da rucka! :unsure: Vecera obavezno Cokolino i to obozava! Sisa pre spavanja i to je to! Pokusacu da mu dodam jos nesto! Valjda je to u pitanju! Pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti ! I ja pomisljam da je gladan! Ne znam koliko puta u toku dana bi trebalo da rucka! :unsure: Vecera obavezno Cokolino i to obozava! Sisa pre spavanja i to je to! Pokusacu da mu dodam jos nesto! Valjda je to u pitanju! Pozdrav :rolleyes:

Pa trebalo bi da ima oko 5 obroka do 6.Mozda ima brz metabolizam kao moj Sava pa mu se to sve svari na brzinu.Javi mi obavezno jesi li uspela.Pozdrav! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nova sam na forumu, tako da mozda nisam postavila poruku na pravo mjesto. izvinjavam se svima za to. nasa valentina ima 6 mjeseci i mnogo cudno spava.

krenemo sa uspavljivanjem oko 8 i nekad traje 15 minuta a nekad i par sati.

mnogi pisu da mora dnevno imati dva spavanja od po minimalno sat vremena a ona spava u prosjeku po pola sata po spavanju, a sto je najcudnije ujutru se budi oko 10 a vec u 12 trazi da spava, zatim oko 16-17 sati. sta da radimo, jer zbilja sam na izmaku snaga.njeno uspavljivanje me zivaca kosta :rolleyes: imali ko kakav savjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od rodjenja tako spava,odnosno ne spava?Ja imam petomjesecnu bebu,ali nemamo problema sa spavanjem,budi se jednom ili nijednom u toku noci,a dnevno spava po nekih 1-2h u ralicitim vremenskim razmacima!Da li ste razgovarali sa pedijatrom o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nova sam na forumu, tako da mozda nisam postavila poruku na pravo mjesto. izvinjavam se svima za to. nasa valentina ima 6 mjeseci i mnogo cudno spava.

krenemo sa uspavljivanjem oko 8 i nekad traje 15 minuta a nekad i par sati.

mnogi pisu da mora dnevno imati dva spavanja od po minimalno sat vremena a ona spava u prosjeku po pola sata po spavanju, a sto je najcudnije ujutru se budi oko 10 a vec u 12 trazi da spava, zatim oko 16-17 sati. sta da radimo, jer zbilja sam na izmaku snaga.njeno uspavljivanje me zivaca kosta :rolleyes: imali ko kakav savjet?

Ne razumem, ako joj se oko 20h ne spava, sto je na silu uspavljujes? I meni Aleksa nekad zaspi za 5min a nekad pola sata, ali cim predje toliko, ja ga spustim na krevet, malo se mazimo, igramo i on se izmori i onda brze zaspi. A nista ti nije pod moranje, pozeljno je da ima red, ali ona ga je sebi sama stvorila na tvoju stetu :). Evo ti Aleksin raspored (mnogi se ne slazu sa njim, ali tako je on odlucio i postujem ). Uvece zaspi izmedju 22 i 23h, spava do 7h (pojede flasicu mleka, nekad caj) i nastavi do 9h. Dorucak u 10h i onda oko 12h opet spavanje, najduze sat, sat i po vremena. E onda opet oko 18h ili 17h pola sata a nekad uopste ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip otkad se rodio pravi probleme u spavanju. Sada će 11 mjeseci, nijednom još nije prespavao noć, budi se bar oko 5 puta. Ide spavati oko 9, a po danu uvijek spava oko pola sata. Znači:

BUĐENJE: oko 7 ujutro,

SPAVANJE OD POLA SATA: oko 10

SPAVANJE OD POLA SATA: oko 15 časova

i to je to...kupanje oko 20:30 i spavanje oko 21 čas.

Znači ja sam komirana od njegovog spavanja, bolje reći ne spavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali problema sa ne spavanjem od pocetka... Uzas,sta reci,nikad da se mamice odmore... :)

On je hteo da spava samo "na sisi"(ruzno mi zvuci,ali kako drugacije objasniti),tako da smo zajedno spavali,nije hteo u svoj krevetac nikad.Budio se na svakih 3sata od rodjenja,pa se to polako proredjivalo.Oko 8.meseca smo mu uzeli deciji krevet,od tad spava tamo,nocu se jos uvek budi minimalno 2x,a danju spava min.2sata(a u zadnje 2nedelje po 4-5sati,kontam da je to neki period rasta ili cega vec),a jedemo kad smo gladni...

Mislim da neke bebe vole neki odredjen ritam dok nekima nije toliko bitno.Dzabe ga ja teram da ruca svaki dan u isto doba kad on tad nije gladan i jednostavno nece jesti.Tako da po meni treba opusteno gledati na taj ritam,korigovati koliko se moze ali ne na silu.Mislim,i mi odrasli radimo kako nam prija,zasto bi deca onda spavala po pravilima?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CHI MAMA, jel on to u komadu 4-5 sati spava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da zamisli... :D A i mama sa njim,posto nocu ne mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem, ako joj se oko 20h ne spava, sto je na silu uspavljujes? I meni Aleksa nekad zaspi za 5min a nekad pola sata, ali cim predje toliko, ja ga spustim na krevet, malo se mazimo, igramo i on se izmori i onda brze zaspi. A nista ti nije pod moranje, pozeljno je da ima red, ali ona ga je sebi sama stvorila na tvoju stetu :). Evo ti Aleksin raspored (mnogi se ne slazu sa njim, ali tako je on odlucio i postujem ). Uvece zaspi izmedju 22 i 23h, spava do 7h (pojede flasicu mleka, nekad caj) i nastavi do 9h. Dorucak u 10h i onda oko 12h opet spavanje, najduze sat, sat i po vremena. E onda opet oko 18h ili 17h pola sata a nekad uopste ne.

I moj Sava spava identicno kao i sin Legende.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej cao!!!I ja imam isti problem moj aleksandar ima 10meseci i jos uvek sisa noc i jos uvek se budi pokusala sam da mu dam vodicu ali ne uspeva on place da mu dam da sisa!!Volela bih da moze da spava celu noc zbog njega jer mu je san potreban sada vise nego ikada....on i preko dana spava 2do 3 sata sto je jako malo!!!!neznam sta da radim u vezi njegovog spavanja jako je zivahan i zahteva veliku paznju sada pocinje i da hoda pa je i za mene jako nezgodno nemogu sve da postignem............

;)

post-24477-1282058326_thumb.jpg

post-24477-1282058437_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpunosti te razumem! Ja sam svasta pokusala ne bi li Laza spojio bar pet sati nocu! Nisam bas imala uspeha! <_< Bez problema nocu pije i vodu ili caj umesto da sisa! Znaci da nije sisanje u pitanju! Razlozi budjenja su mi nejasni! Mozda su i zubici, jer mi dve noci lepo spava ( budi se jednom ili dva puta )! :rolleyes:

Sta tvoja beba obicno vecera? Mozda im ne prija neka vrsta hrane! :huh: Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću poludjeti...noćas se bar deset puta budio...zaspao oko pola deset i oko 2 počelo buđenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću poludjeti...noćas se bar deset puta budio...zaspao oko pola deset i oko 2 počelo buđenje...

uhhhhhhhh i ovo mo je poznato....moja do godinu nije sastavila celu noc...razlog?nemam pojma..nit je gladna .nit mokra bla bla.....znam isto tako da sam se i ja osipala nocu koprivnjacom zbog neispavanosti i stresa i sve tako do godinu dana...bas smo je tesko podigli sto se tice spavanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj acko vecera zitarice,poparicu,palentu.....bas se trudim da vodim racuna da to bude neka laksa hrana pred spavanje!Ubacila sam mu veceru u 9mesecu da se nebi budio nocu mislili smo da je gladan pa da se zato budi....cak smo sad sa 10meseci ubacili uvece pred spavanje i drugo mleko nadaju ci se da ce lepse spavati ali on kad se probudi popije malo tog mleka pa onda opet trazi da sisa.....Ali sada sam ubedjena da je to kod njega jedna vrsta navike...jer se od dolaska iz porodilista budi da sisa nocu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću poludjeti...noćas se bar deset puta budio...zaspao oko pola deset i oko 2 počelo buđenje...

I mi smo sinoc imali taj problem, da sam na kraju siznula i podojila sam je sa jednom sikom... Nadam se da je ovo samo faza.... Videcemo veceras sta ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću poludjeti...noćas se bar deset puta budio...zaspao oko pola deset i oko 2 počelo buđenje...

I kod nas je slicna prica, zaspi oko pola 23h, i oko 2h krece budjenje na svakih 40min do sat. E sad, nekad ga podignem i on podrigne, nekad ima gasove (dakle bas ga muci stomacic) a nekada nista. Evo prekljuce sam mu davala samo mleko da pije, nisam htela kasice, i celu noc mi je prespavao (?!). Veceras ga vodim pedijatru, cudno mi je da sa 9meseci ima toliko problema oko varenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, sad sam je spustila u krevetac, ama nije se okrenula, zaspala je... Ima malu temperaturicu... Videcemo kako cemo veceras pregurati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzas, ponovo neprespavana noc! :( Budio se ne znam koliko puta! Sve na kratko, ali dovoljno da ustanem! Pokusala sam i ja sa uvodjenjem drugog mleka pred spavanje, ali isto! :huh: Popije ga i zaspi do dva, pola tri i posle toga sledi budjenje na svakih sat vremena! :blink: Nadam se da ce sve doci na svoje sa godinu dana kako kaze Lilika! Ostaje da cekamo! Cmokic ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana otkad vam se to dešava? Moj Filip ima 10 i po mjeseci, i to se dešava zadnjih mjesec dana...znači buđenje počinje oko 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je sinoc oko ponoci i oko 5 ujutru bio haos... sat vremena nije htela da zaspi... U ponoc sam je ponovo i podojila i nista... nece da spava samo place... nadam se da je od zubica... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana šta se to događa sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana to je nama preslikano Lea radila 2-5 noci kada su joj rasli zubici...kako nikne...tako ona opet cvrsto spava celu noc...

a jos ako ima malu temp....zubici su provereno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellenna, evo mene Citanja malo utesi... I ja se nadam da su zubici... Ovo iza nas je bila bas cudna noc... Dete se samo vrti po krevetu... U tri okreta na drugom je kraju pa opet nazad... Uplasila sam se da nisu usi u pitanju... jer se samo toga najvise i plasim... ali je moj brat ispipao i rekao da usi nisu sigurno. Evo danas je sve super, sjajno... uh... videcemo sta nas veceras ceka... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.