Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

Dušice moje male...baby21.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je moja dusica pocela da shvata prednosti uspavljivanja i ljuljuskanja. Spavka kao andjelce :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je moja dusica pocela da shvata prednosti uspavljivanja i ljuljuskanja. Spavka kao andjelce :D:D:D

E, to je lepo čuti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem sa uspavljivanjem sina, koji ce uskoro da napuni 6 meseci, tj. jako tesko zaspe preko dana. Odbija ljulje, korpe i ostala pomagala, a u poslednje vreme "ne dozvoljava" ni meni da ga uspavam na rukama. Sreca je u tome sto se uvece, posle kupanja, nimalo ne patimo vec se ga 10-ak min. uspem uspavati.

Na koji nacin vi uspavljujete svoje malisane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i tate,

Imamo 4 meseca. Do skoro (tacnije do onih groznih vrucina) spavali smo odlicno. Imali smo sikenje u 21h pa sve do 6h spavali smo mirnim snom. Cak i tada smo sisali i vracali se da spavamo do 8h.

Od ovih vrucina, poceo je da se budi u toku noci. Mislila sam da je od vrucina jer ni mi nismo mogli da spavamo. Medjutim, to je nastavljeno.

Evo, u poslednje dve noci budi se na svaki sat ipo do dva. Zapravo ne budi se nego navlaci dekicu preko glave i kao da se u polusnu igra ili slicno a to mu ne da da ima miran san. Naravno, u strahu od toga da spava pokriven preko glave dekicom, ustajem, budim se na svaki njegov pokret a vec kada ne mogu vise, znaci oko 4h dam mu sa sisa i tada se najede i spava npr do 7h.

Sta mislite o ovoj temi? kakva su vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekako sam razumela da je ovde fora sto pre pokusavati da pomognes bebici da sama prestane nego samo cekati pa sta bude. Evo moja Lana pocinje 4 mesec i ja bih polako da je pripremam za izbacivanje nocnog podoja. Isto radim kao neke od vas, priguseno svetlo, uopste ne razgovaram s njom, smanjujem kontakt da shvati da je noc za spavanje itd. Jos uvek se budi u toku noci oko 4, pa opet oko 7, pola 8. Ja bih vas pitala, kad ih vi kupate i kojim redom idete? Prvo podoj pa kupanje ili obrnuto? Ja volim moju malu da kupam tokom dana, uzivkamo obe-tad smo same i najlepse je, pa ne znam kako ce prihvatiti vecernje kupanje...ali izgleda da to bas pomaze spavkanju:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje malo cudoviste :D spavka na svakih dva sata po 45 minuta...Dva sata trazi punu paznju zatm 45 minuta pusti mamu i tatu da se odmore :)

Uvece leze u 21:30h i budi se oko 6h,jede i nastavi do 9h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina vec duze vreme spava jednom dnevno po 3-4sata i celu noc bez problema, tako da sam i ja odmorna i naspavana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo 2 godine, i već oko godinu dana spava noću 10 sati, a danju 1 sat. Ako odspava 1 i 15 minuta, ja sam presrećna. Noću se i dalje budi, tako da ja nikad nisam ispavana.

Koliko sam čitala, trebalo bi da spava oko 13h ukupno dnevno u ovom uzrastu, ali nema šanse da ga nateram da spava više. Ako slučajno ustane pola sata kasnije, onda mu ne dajem da spava preko dana, jer vileni do ponoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebana ima 8 meseci i 2 nedelje, spava dva puta dnevno po sat, sat i po. Od 11h do 12 i 30, i od 16 do 17h. Uveće leže u 21h, spava do 01h, onda malo sisne, pa opet sisne oko 04h i onda se budi izmedju 07 i 09h sve zavisi.

Ali noćas, noćas je spavala celih sat vremena, u medjuvremenu do jutra je skakala po krevecu, po meni i tati, pokušavala da se popne na zid :o , smejala se , pričala, ma užas jedan. Nemam pojma šta joj je bilo. Što neko reče već mi je dosta svega... sanjam dan u kome će ona prespavati noć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebana ima 8 meseci i 2 nedelje, spava dva puta dnevno po sat, sat i po. Od 11h do 12 i 30, i od 16 do 17h. Uveće leže u 21h, spava do 01h, onda malo sisne, pa opet sisne oko 04h i onda se budi izmedju 07 i 09h sve zavisi.

Ali noćas, noćas je spavala celih sat vremena, u medjuvremenu do jutra je skakala po krevecu, po meni i tati, pokušavala da se popne na zid :o , smejala se , pričala, ma užas jedan. Nemam pojma šta joj je bilo. Što neko reče već mi je dosta svega... sanjam dan u kome će ona prespavati noć.

To se dešavalo i nama - probudi se u sred noći i srećna, presrećna, igra se, peva, skače, a mi :blink: . Ponekad tako i par noći uzastopno. Ostalo je bila ista priča i kod nas u tom uzrastu - spavanje dva puta dnevno i noćno buđenje par puta.

Mi sada imamo problem što neće da zaspi do ponoći. Mrtva je umorna, ali neće da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u pocetku imali malu kolevku u spavacoj sobi a normalan bebeci krevet u njegovoj, medjutim ja nisam mogla nikako da spavam sa bebom u istoj sobi jer bi se na svaki njegov sus i okret i uzdah budila, ne iz neke preterane brige vec je to valjda neki urodjeni instikt... sve u svemu uopste nisam spavala iako je on spavao po celu noc, ali je sve vrema hrkao, groktao, cvileo, cicao, uzdisao, prdeo, grebao,....

Iz ocaja i umora, kad je imao jedno 15-20 dana ja sam pocela da ga stavljam u njegovu sobu koja je odma pored moje, ugasila sam onaj bebi alarm i ostavila otvorena vrata od obe sobe da mogu da ga cujem. Sad ima skoro sest meseci i spava u svom krevetu od tada, svi smo srecni i zadovoljni a on cim se probudi ja ga cujem, cak i iz dubokog sna.

Zakljucak je da bebe ne spavaju mirno, sad kako je moje prase malo ojacalo stavim ga na jednu stranu kreveta uvece, nadjem ga na drugoj strani okrenutog za 90 stepeni sa nogama provucenim kroz ogradicu i nista mu ne fali. On ako mu nesto smeta verujmi da ce ti dati do znanja a da se ugusi nema sanse.

Tako da posto ne mozes da iskljucis svoj sluh odvoji se malo od njega i pusti da vidis da li ce da se zaista probudi ili ce da nastavi da spava. Moj sin se npr. probudi u 8 i prica, okrece se, igra se a mene mrzi da ustanem da ga uzmem i on se valjda smori ili umori ili sta vec i posle pola sata sam zaspe, a ako je gladan krene da vice kao da me doziva i onda ustanem...

A sad je i mali da bi shvatio da je sam u sobi, posle ces ga mnogo teze nauciti da spava sam, pa ubijes dve muve jednim udarcem:) em se naspavas em ga naucis da bude samostalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je sad počeo stajati u krevecu...dotad je normalno spavao, ali mu se izgleda sviđa varijanta da stoji i da se smije.

Budi se svaka dva sata, pa stane u krevecu i budi nas! Ludiloooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je sad počeo stajati u krevecu...dotad je normalno spavao, ali mu se izgleda sviđa varijanta da stoji i da se smije.

Budi se svaka dva sata, pa stane u krevecu i budi nas! Ludiloooo...

hahaha.... Mogu samo da zamislim kako to izgleda i zvuci i da se slatko nasmejem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je sad počeo stajati u krevecu...dotad je normalno spavao, ali mu se izgleda sviđa varijanta da stoji i da se smije.

Budi se svaka dva sata, pa stane u krevecu i budi nas! Ludiloooo...

Jao tako je i moja radila! Posle nekog vremena kada je videla da ne reagujem onda je bacala na mene sve igracke i jastuke koje su joj bile pod rukom uz vikanje "MAMA!!!" :lol: Tada sam morala dan ustanem... Bas su pisicni ponekada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se isto pravim da spavam...ali počne da vrišti...ma zna malac sve...pa se nagne preko kreveca a ja pohitam da ne padne...izludi me. Samo kako zna ovako malen sve cake...

I zanima me kako se tako brzo razbudi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Lazar ima devet meseci i nocu se budi gotovo na svakihj sat vremena! :blink: Napomenula bih da jos uvek sisa i rucka nemlecnu hranu. Bude budan desetak minuta (nekada i krace) i zaspi ponovo! Jako tesko se uspavljuje (na rukama) i to trajeee! :(

Ako neko ima slicno iskustvo, neka se javi i pomogne mi da resim ovaj "problemcic", jer mali zvrk ima vec deset kilograma!! Hvala unapred! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, evo pogledaj OVDE, mozda ces naci neki odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Anice, vidim da nisam jedina koja ima ovaj problem! Navikli smo ga na uspavljivanje u rukama i to je to! :rolleyes:

Iz navedenih primera vidim da dete treba da bude zrelo da bi samo prestalo da se budi u toku noci! Zato mi ne preostaje nista drugo nego da cekam i probam da izdrzim ovaj tempo nespavanja! Hvala ti! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja to nebi nazvala problemom,obicno kazu da deca koja doje imaju tu naviku da se bude nocu mada i to nije bas kod sve dece.Moj Vuk sada ima 9.5 meseci i nikada do sada jos uvek nije prespavao noc,nekad se probudi 2 nekad 3 puta a nekad i vise.Uglavnom zdrava je i napredna beba sto je najbitnije.Nama je pedijatar,kad smo isli na kontrolu sa 4 meseca rekao da izbacimo nocni podoj,da je on i suvise veliki i da super napreduje da bi sisao nocu.Mi smo nocni podoj uspeli izbaciti ali i dalje se budi nocu popije malo vode ili caja i nastavi da spava.Ja sam se navikla na takvu noc tako da mi sve to sto radim nocu deluje kao da sanjam :lol:

Ja nznam sta bi te posavetovala,mozda mu tvoje mleko nije dovoljno da bi prespavao nocu,pa mu daj bebelak ili tako nesto ali se prvo posavetuk sa vasim pedijatrom.A mozda i da probas sa cajem ili vodicom,mozda je i zedan a ne gladan. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Anice, vidim da nisam jedina koja ima ovaj problem! Navikli smo ga na uspavljivanje u rukama i to je to! :rolleyes:

Iz navedenih primera vidim da dete treba da bude zrelo da bi samo prestalo da se budi u toku noci! Zato mi ne preostaje nista drugo nego da cekam i probam da izdrzim ovaj tempo nespavanja! Hvala ti! :wub:

Nema na cemu Ivana... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Ognjen prespava celu noc...od cetvrtog meseca tako,samo sto sam ga jos mesec dana budila nocu da jede...Posle sam ga pustila i lepo spavka,budi se ujutru oko 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi! :blink: Tako je moja cerkica spavala! Laza je potpuno drugaciji! Valjda ce i on poceti u skorije vreme! Cula sam da je svako dete prica za sebe i da mora da postigne psihicku zrelost da bi prespavalo noc! :P Zato strpljivo cekamo da se i to desi! Pozzz :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Lazar ima devet meseci i nocu se budi gotovo na svakihj sat vremena! :blink: Napomenula bih da jos uvek sisa i rucka nemlecnu hranu. Bude budan desetak minuta (nekada i krace) i zaspi ponovo! Jako tesko se uspavljuje (na rukama) i to trajeee! :(

Ako neko ima slicno iskustvo, neka se javi i pomogne mi da resim ovaj "problemcic", jer mali zvrk ima vec deset kilograma!! Hvala unapred! :wub:

Moj sin je bio upravo takav i to je trajalo do 1,5 god........ uh al' sam te utešila i savetovala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOD NAS NEMA PRAVILA....MI POPIJEMO MLEKO, NEKAD SAM ZASPE, NEKAD JE POTREBNO DA SE MALO MAZIMO I NOSAMO I PEVUSIMO, NEKAD ZASPE MALTE NE SEDECI NASLONJEN NA SUPRUGA ILI MENE GLEDAJUCI BABY TV.....SVE ZAVISI OD RASPOLOZENJA....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.