Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

Bebama je san neophodan da se odmore i rekapituliraju prethodni dan – otprilike kao i odraslima s tim što bebe rastu i uče intezivnije što dodatno iscrpljuje mali organizam. San je, dakle, bebama neophodan kao i hrana, ljubav i nega.

Koliko vaš bebac spava noću?

Da li vi uspevate da se naspavate i koliko vam suprug pomaže oko noćnog buđenja?

Podelite vaša iskustva sa ostalim majkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMAM BEBU OD 3 MESECA KOJA ZASPI U 8-9h PROBUDI SE OKO 5 SISA I NASTAVI DO 8h. KAKVA SU VASA ISKUSTVA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 3 meseca, zaspi izmedju 21 i 22h, ali se obavezno budi oko 3, pa u 6h, i sve tako na dva sata.

Ali nije uvek tako, nekad se budi i pre tri.

Interesuje me, kakva su Vam iskustva, kad treba detetu krenuti sa izbacivanjem nocnog obroka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 4 meseca i zaspi oko 23h i ne budi se do jutra,nekad spava tako dugo,da je ja probudim!

Anci,sto se tice izbacivanja nocnog obroka,mozes to uraditi vec posle mesec-dva,ali ako ona zeli i nocu da sisa,pusti je,bolje ce napredovati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle ima mesec ipo budi se jednom nekad oko 4-5 a bude i tek oko 7 zaspe oko 9 posle kupanja! prvi mesec nabacio 1300 porastao 5,5cm uopste ga nisam budila da sisa sam kad se probudi dobije! Preko dana je i po 6 sati spavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba je u 3 mesecu.posle kupanja u 9 jede i zaspi,budi se izmedju 2 i 3 opet da jede,pa u 6.moje prvo dete je u tom periodu spavalo celu noc,pozzz svim mamama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ima dva i po meseca. Zaspi oko 22h, posle kupanja i klope, budi se oko 7h da isprati tatu na posao i jede, a zatim spava do 9, 9 i 30. Inace, preko dana jede na 3 sata, a izmedju svaka dva podoja odspava malo: od 15 minuta do sat i po vremena. Nocni podoj je izbacio sam, sa mesec i po dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje zlato prvi mesec nije spavalo nocu nikako, imali smo zurke po celu bogovetnu noc. Sada sa puna dva meseca uglavnom spava 10 sati uz jedno budjenje za sisanje. Mada ima dana kada prespava ceo dan pa ustaje nocu u 3 i hoce da se igramo. A sto se pomoci tice mislim da su muskarci operisani od zvuka bebeceg placa, cast izuzecima naravno, ali moj suprug i necuje kad dete place a kamoli da ustane, nadam se da neke mame imaju koristi od svojih muzeva sto se toga tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babac 3 meseca, zaspi oko 21-22h i spava sve do 7h, odavno je izbacio taj nocni obrok, smo sad siti naspavani, pa imamo volje za dnevne igrarije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U toku prvog meseca bebe, moj suprug nije radio i budio se nocu da presvuce bebu i da mi ga na podoj. Bio je od nemerljive koristi u danima kad me je jos uvek mucila rana od carskog reza. Obzirom da je u toku radnog vremena u kolima i vozi, neophodno je da bude odmoran, pa je prestao da ustaje nocu kad je poceo da radi, osim naravno ako mi nesto zatreba. Otprilike u to vreme je i beba izbacila nocni obrok i budi se tek izmedju 6 i 7 ujutru. Sto se pomoci supruga tice i dalje mi pomaze oko svega kad dodje sa posla - presvlaci bebu, cuva ga ako ja imam neke obaveze, zajedno ga kupamo, a ukoliko se ne uspava sam suprug ga uspavljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip ima 2 meseca zaspi izmedju 22 i 23h budjenje izmedju 5 i 6h sisanje pa spavanje do 9, malo igranja i opet spavanje od 11-13h. Zato od 13-22 sve kad saberes ne spava sat ipo vremena. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago vama tamara,mi se hranimo humanim mlekom,jos ustajati nocu spremati mleko,pariti flasice nije nimalo lako,ali majke smo i moramo sve za svoju decu,kad je upitanju moja andrea nista mi nije tesko

pozzz tamara :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta reci sem blago tebi Tamara ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 4 meseca i nedelju dana, do pre nekih mesec dana spavao je od 22h pa sve do 07h, a sada spava vec u 20:30h i poceo je da se budi nekad 2 puta a nekada jednom malo sisa i nastavi da spava do 07h...kako i zasto je poceo da se budi ne znam a tako je lepo pajkio po celu noc bez budjenja...pozz svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica zaspi oko 22 a budi se izmedju 7 i 8 ujutru! 21.marta puni 3 meseca i ulazi u cetvrti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta reci sem blago tebi Tamara ;)

Hvala Jasna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bebu od 6 nedelja, kojsa je pre tri dana pocela da izbacuje nocni podaj. Meni je manji problem noc. Danju mi slabo spava. I kada spava hoce samo na nasim rukama, cim ga spustimo probudi se :( . Da li je neko imao slican problem? I ako je imao da li je uspeo da resi? Nocu spava u krevecu bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena je pocela da spava celu noc tek kada sam pocela da joj uvodim drugu hranu, negde oko 6-og meseca. Vecerala bi oko 18.00, okupala oko 19.30 i dala flasicu i spavala bi mi sve do 06.30-07.00 ujutru. Na duzinu nocnog sna veliki uticaj ima i to koliko dete spava preko dana. Ja sam recimo imala problem ako mi Lena preko dana odspava 2 puta po 2-3 sata da uvece nece na spavanje i da ta borba traje sve do 22.00-23.00 uvece. Ovako sam joj kratila spavanje preko dana i uvece nisam imala problema sa uspavljivanjem. I sada se zna da do 21.00 mora da je u krevecu i tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bebu od 6 nedelja, kojsa je pre tri dana pocela da izbacuje nocni podaj. Meni je manji problem noc. Danju mi slabo spava. I kada spava hoce samo na nasim rukama, cim ga spustimo probudi se :( . Da li je neko imao slican problem? I ako je imao da li je uspeo da resi? Nocu spava u krevecu bez problema.

Dobro je da ti beba nocu spava a to sto preko dana nece to je prolazna faza. Tako je i moje zlato spavalo preko noci a danju tri puta po 15 min. Sada i preko dana odspava ali sve ukupno 2-3 sata.Ipak je lakse kad nocu spavaju. U kom polozaju ti beba spava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da javim, da moja beba, tj. devojčica ima 13 meseci i još uvek nije prespavala noć, ali BUKVALNO ni jednom!

ludim, šizim, mršavim, pa se gojim, ne ličim ni našta, ni sam ni za posao, ni za nju spremna, večito umorna! Sada je malo kasno za sistem-pusti je da isplače, jer ona onda plače najmanje 3 sata i nema izgleda da će zaspati.

Tako da mame malenih beba do 6 meseci, učite decu da spavaju, radite sve što možete, jer ovo je LUDILO!

poz. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena je pocela da spava celu noc tek kada sam pocela da joj uvodim drugu hranu, negde oko 6-og meseca. Vecerala bi oko 18.00, okupala oko 19.30 i dala flasicu i spavala bi mi sve do 06.30-07.00 ujutru. Na duzinu nocnog sna veliki uticaj ima i to koliko dete spava preko dana. Ja sam recimo imala problem ako mi Lena preko dana odspava 2 puta po 2-3 sata da uvece nece na spavanje i da ta borba traje sve do 22.00-23.00 uvece. Ovako sam joj kratila spavanje preko dana i uvece nisam imala problema sa uspavljivanjem. I sada se zna da do 21.00 mora da je u krevecu i tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanja, naša beba je naučila da preko dana spava na grudima kod tate ili mene. To je u početku bilo slatko svima, dok tata nije počeo da radi a ja ostala sama sa bebom. To je značilo da nema šanse da bilo šta uradim preko dana ako će on spavati na meni. Onda je počelo odvikavanje - zaspi kod mene, ja ga spustim u kolica, on se probudi; opet ga uzmem, on zaspi ja ga spustim i tako u krug po ceo dan. Za tri-četiri dana je odustao, i spava u kolicima (kolica sam ja izabrala jer mi je tako lakše, kad se malo promeškolji, ja ga zaljuljam i on nastavi). Eto, moje iskustvo, nadam se da će ti pomoći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas Ogi je navikao posle kupanja u krevetac i sam se uspava posle dojenja, spava do pola sedam ujutru. Tacno je da ako preko dana duze spava, nocu mu treba malo vise da zaspi ali do deset se uvek uspava, posto ga kupamo oko 9. Sa pet meseci je poceo da spava celu noc pre toga je bio haos, niko nije spavao celu noc!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iva u potpunosti te razumem...I moja cerkica ima 15 meseci...od sestog meseca se po 7-8puta budi nocu...mozda je svega 4-5veceri prespavala po celu noc u svom tom periodu...Takodje umor,mrsavljenej(nikad manje kg nisam imala)...rekli mi:kada prestane sisati pocece spavati"kad ono ni to ne pomaze...plakanje ne dolazi u obzir...bar 2-3 sata bi plakala...tako da mame na vama je...da li cete malo izdzati i pustiti bebu dok je jos mala da place ili se patiti godinu pa cak i dve:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj maleni spava od ponoci pa do 10 ujutru, i ne budi se, tako vec 2-3 mj a sad mu je 4 mj. Muz je pomagao kad se maleni budio, pravio je bocu dok sam ja malenog dojila. Nazalost nisam imala dovoljno mlijeka za samo dojenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.