Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

Drage mame,recite mi:

Da li uspavljujete vase bebe ili im samo procitate bajku,poljubite,ususkate,pozelite laku noc i izadjete iz sobe?

Ako je tako

Od kad vase dete spava samo u sobi?

Koliko je trajao proces odvikavanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju bebu mazim dok ne zaspi,juce sam pokusala da sama spava,bilo je plakanja.

Izdrazala sam,jer je tata bio kuci,pa mi nije dao da idem:o)Majkino zlato je brzo zaspalo,a mama je plakala 2 h...

Veceras ,tata radi ...tako da je mama spavala sa bebom:o)

Ja stvarno nisam spremna da se odmojim i da je ne mazim dok ne zaspi:o) mozda je sebicno,ali sta cu takva sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvu nekad uspavljujem na rukama, ljuškam ga te zaspi, a nekad ga samo stavim u krevet i legnem pored njega dok ne zaspi..vrlo često se dešava da se i ja uspavam sa njim heheh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao bebu nisam je ljuljala vec je samo spustala u krevetic i to je to, ili sam umela da legnem u polulezeci i nju da stavim na sebe (ako me razumes) i samo malo dublje disala i ona tako zaspi ...kasnije pa sve do danas legnem pored nje i pricamo price, malo se mazimo i zaspi, a u poslednjih par dana to radi tata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja se cura uspavljuje sama- ne oduvek, od kad je "porasla". U pocetku, dok je bila bebana uspavljivala sam je dojeci je na krevetu pa je onda prebacim u kolevku, par minuta ljuljam uz uspavanku i ona zaspi. Kada je bila nervozna onda na rukama- nije mi smetalo.

Kad sam pocela da radim a ona bila teska za nosanje uspavljivala sam je na svom krevetu tako sto bi se nas sve ususkale, zagrlile i ne retko obe zaspale. Falila mi je, nedostajala po celi dan i zivela sam za te veceri i nase neznosti. :wub:

Kad je dobila svoju sobu- sa 20-ak meseci, pocela je i sama da spava i sama da se uspavljuje. Bude vecernji ritual, pricica-dve, ponekad mi trazi da joj pevam pesmicu, pevamo zajedno ili mi ona "cita" pricicu, poljubac, ususkavanje nje i kompanije od po nekoliko plisanaca :rolleyes: i laku noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac spava samSama se uspavljuje,posle price za laku noc i mazenja.Prve dve veceri je plakala i bunila se,trazila da je mazim,da legnem pored nje,ali sad vec nije problem zna se ritual.

Nije to nista strasno,oni su vec veliki,moraju da budu samostalni.Ovde deca spavaju sama u svojoj sobi vec od 7-8 meseci(deca mojih prijateljica)

Naravno svako ima svoje misljenje

Lepo je spavati pored bebe i maziti je,ali oni sad moraju da nauce sve,i da znaju za granice.Cerka moje prijateljuce ima 9 god i jos je mama uspavljuje.

Naravno,da pruzam detetu svu ljubav,da je ona srecna i zadovoljna,ali ona u obdaniste isto ima granice sta moze sta ne,mi samo neke od njih primenjujemo kuci,posto je mama slabic.

Zato se strasno plasim toga,da ne napravim neku gresku za kasnije u kasnijem vaspitanju.Ljudi oko mene imaju vece granice i dosledni su njih...uf ne znam stvarno...Za sad nije razmazena i nije tvrdoglava,nadam se da necu pogresiti.

Imate li vi neke granice i koliko ste strogi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćerku, koja sad ima 7 godina sam uspavljivala do 1. godine tako što sam je ili nosila ili ljuškala u krevetiću, posle toga samo se poljubimo, ugasim svetlo i zaspe-vrti se po krevetiću, ali brzo zaspe. Sin ima 21 mesec-do 10 meseci sam ga nosila, a od tad pa do ko zna kad (pokušavala sam nekoliko puta da ga ostavim, ali me samo zove i plače), stavim ga u krevetac i držim za ruku dok ne zaspe. I uveče u većini slučajeva zaspem tako i ja sa njim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od prvog dana pa do dana danasnjeg je ne uspavljujemo, niti nameravamo u buduce. Kupanje, mleko, citanka, poljubac i zagrljaj sa recima "laku noc milice", zatvaranje vrata i to je to. Desi se da i ona zaplace ali to obicno bude kada imamo goste, jer zaboga nesto bitno propusta a mi je stavljamo da spava :rolleyes: ali ja je ne diram pa posle 5-10 min se smiri. Mi nemamo potrebe za tim, niti ona to trazi.

Medjutim jos uvek spavamo u istoj sobi, verovatno je pre navika nego potreba, a znam da se probudim da vidim da li je pokrivena, da li mirno spava, to mi ne stvara problem, mada ipak uskoro nameravam da se preselim kod muza u "odaje" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moju decu navikla na ljuljuskanje i na ruke i mogu vam reci da kad se danas prisetim tog perioda,nista ne bi menjala.Nekada je znalo da mi to padne tesko,jer sam imala manje vremena za sebe,ali nije mi zao.Skroz sam im se predala.Dok su bas bili mali,uspavljivala sam ih na rukama,a kasnije smo zajedno lezali na krevetu zagrljeni,dok sam ja pevala i pevala sve dok ne zaspu.Stariji je dobio svoj krevet sa nepune tri godine dok je mladi dobio krevet sa dve godine.Dok se nisu privikli, dolazili su kod nas u toku noci ili pred jutro,naravno ne stalno.Stariji nas odavno ne posecuje,dok mladi i dan danas.Ali nama to uopste ne smeta cak nam i prija da iskoristimo to sto jos uvek hoce da se mazi,s obzirom da su decaci i da ce jos malo pa ce ih to nervirati i smetati.Dakle koristimo sve sto nam zivot pruza i to maksimalno. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubi teta pilkace. Posle kupanja legmnem pored nje,ona mi malcice dira usne i zaspi za tri minuta :)Onda je ja gledam kako spava jos desetak minuta i divim joj se,malo je cmacem i mazujkam i to je to,uzivancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se moramo nosati i sad ima neki fazon da mi stavlja ručice na lice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja legnem izmedju njih u kre^vet ,posto spavaju zajedno,i jedan mi vrti kosu a drugog zagrlim ,i oni zaspe..Naravno ne odma,.poneki put mladji place,stariji se igra i td ,,ali se na kraju uspavaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se moramo nosati i sad ima neki fazon da mi stavlja ručice na lice...

Isto, probam da sklonim rucice, ali ne ide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kada su klinci poceli da spavaju u svojoj sobi?

mi se vise ne uspavljujemo, popije mlekce, pa u krevetac i sam zaspe. do tada smo zajedno lezali na krevetu, dok on ne zaspe... uzivali i on i mama... ali onda je malac odlucio da tako vise ne moze, vrteo se, vrteoooooo, dok nismo skapirali da hoce u krevetac. imali smo srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li obavezno sacekate da bebice podrignu, pa ih onda stavljate na spavanje? Sta radite vi mame sto vam se beke uspavaju dok sike? Ili vi cije bebe nocu polusanjive sisaju? Moju bebicu od 3 meseca uvek podignem da podrigne, pa joj tako cesto razbijem san i onda mucim muku sat-dva sa novim uspavljivanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li obavezno sacekate da bebice podrignu, pa ih onda stavljate na spavanje? Sta radite vi mame sto vam se beke uspavaju dok sike? Ili vi cije bebe nocu polusanjive sisaju? Moju bebicu od 3 meseca uvek podignem da podrigne, pa joj tako cesto razbijem san i onda mucim muku sat-dva sa novim uspavljivanjem...

I ja sam do skora sve cekala da podrigne pre nego sto se uspavka. Kad je bio maleni bebac i tokom noci sam ga drzala da podrigne, to mi je bilo obavezno.. Medjutim, sada kada se uspavka pustim ga. Ne umem bas strucno da objasnim, ali mislim da to treba raditi do 6 meseci zbog bljuckanja. Posle 6 meseci beba smanjuje bljuckanje i vremenom ono prestaje. Izvini na laickom odgovoru :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini na laickom odgovoru :lol:

:D Hvala, u svakom slucaju! Znaci mi svaki odgovor i iskustva drugih majki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame pomagajte. Imam strasne probleme sa uspavljivanjem bebca preko dana ili bolje reci neuspavljivanjem. Aleksa ima 7 meseci i od rodjenja nema sansi da ga uspavam na rukama. To je bilo super dok nije poceo da se buni i kad ga spustim u krevetac da se sam uspava. I to kako da se buni, dreka do iznemoglosti. Pojma nemam sta da radim, vidim da mu se spava a hoce da zaspi samo uz siku. A ne mogu da ga dojim bas svaki put jer smo uveli i kasice, a njemu se spava na 2-3 sata, valjda. Mozda sam se i tu zeznula, ne znam vise. Ako imate neki savet, bio bi od velike pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu nikako da ti pomognem, mogu samo da se solidarisem, posto je i kod nas postalo tako.. Mislim da je stvar u tome sto se boje da ce nesto da propuste. Spava mu se, spava, spava, ne vidi belu macku, trlja okice, a kada krenem da ga uspavljujem, onda pocne razgledancija! Vrti guzu, gleda na sve strane, a ako pocnem da ga ljuljam da se uspava, onda pocne, sto ti kazes, dreka do iznemoglosti! Ja da se tako derem, na kraju bih se umorila i prestala, ali ne i moja beba.

Moze bar pitanje za iskusnije mame: Ako je tako bilo i kod vas, kada i kako je prestalo??? Samo nam nemojte odgovoriti da je prestalo kada ste vi prestale da ih uspavljujete preko dana! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo odredite u koje vreme beba treba da spava. Do godinu dana, to bi trebalo biti 2x dnevno po 1h najmanje. Takođe, treba da ima i obroke u isto vreme. Mora postojati red i beba će se naviknuti na njega...Npr. ako se beba budi u 6h ujutro, prvo spavanje je oko 10-11h, a drugo oko 15-16h. Jedno spavanje, odspavajte i vi sa bebom, da bi bile naspavane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruskinja vam je dala odlične savete.

Dešavalo se i meni da nekada baš neće da spava. Kada je tako odbijala da spava, ja je iznesem napolje i ona zaspi za pet minuta. A što se tiče uspavljivanja na siki, to navika koju smo jedva prevazišli. Ona je sisala samo kada joj se spava i nije čak ni stvarno sisala, samo se mazila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu nikako da ti pomognem, mogu samo da se solidarisem, posto je i kod nas postalo tako.. Mislim da je stvar u tome sto se boje da ce nesto da propuste. Spava mu se, spava, spava, ne vidi belu macku, trlja okice, a kada krenem da ga uspavljujem, onda pocne razgledancija! Vrti guzu, gleda na sve strane, a ako pocnem da ga ljuljam da se uspava, onda pocne, sto ti kazes, dreka do iznemoglosti! Ja da se tako derem, na kraju bih se umorila i prestala, ali ne i moja beba.

Moze bar pitanje za iskusnije mame: Ako je tako bilo i kod vas, kada i kako je prestalo??? Samo nam nemojte odgovoriti da je prestalo kada ste vi prestale da ih uspavljujete preko dana! :D :D :D

Uuuu solidarnost, ponekad znaci vise nego pomoc. Bas ti hvala, stvarno sam mislila da sam jedina. Ja se sve nadam da kada jos malkice poraste sve ce da se sredi. Barem nocu nemamo problema, od prosle nedelje smo izbacili nocni podoj, nadam se da je i kod tebe tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tony svaka ti čast...

Dosadili su mi više savjeti i prodike. Solidarnost, to mi treba!!!!

Čitam tvoj post i kao da opisuješ uspavljivanje mog Filipa...

Jao vrtenje guzom...presmiješno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu solidarnost, ponekad znaci vise nego pomoc. Bas ti hvala, stvarno sam mislila da sam jedina. Ja se sve nadam da kada jos malkice poraste sve ce da se sredi. Barem nocu nemamo problema, od prosle nedelje smo izbacili nocni podoj, nadam se da je i kod tebe tako

Ni mi nocu nemamo problema.. Sva sreca. Ne znam kako bih to podnela. Od rodjenja spavka nocu, ali se i dalje budi da siska, jednom do dvaput.. Posiska pa se ponovo uspavka. Voli on da spava, ali ne voli da se uspavljuje :D Ih sto ga srocih! U svakom slucaju, niste jedini. Ali, bolje da nam spavkaju nocu, a preko dana cemo nekako izdrzati.. ;) Pozdrav za tebe i tvoju bebicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tony svaka ti čast...

Dosadili su mi više savjeti i prodike. Solidarnost, to mi treba!!!!

Čitam tvoj post i kao da opisuješ uspavljivanje mog Filipa...

Jao vrtenje guzom...presmiješno!

:D :D :D Izgleda da su svi bepci manje vise isti.. ;) ;)

Ni ja ne volim savete! Bas smo neke pametnice.. :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.