Organizacija oko spavanja

odgovora

Objavljeno

Moje dete preko dana spava sat vremena a nocu se cesto budi.Kad malo bolje razmislim ja nisam uopste spavala duze od 2h od kako sam se porodila.Ali ni to ne traje vecno i brzo cu zaboraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da nisam omanula temu.

Napravila sam sebi veliki problem.

U poslednje vreme uvece mm uspavljuje Janu.Znaci zaspi pored njega za 2 min ja je posle samo prebacim u krevetac.

Medjutim,sada je pocela i preko dana da se buni i nece da spava,jer hoce pored njega ,a on nije tu.

Kod mene u kuci za poslednja tri dana pakao.

Juce nije htela da zaspi do 16h popodne,to je bila histerija,da je mm morao da doje sa posla i uspava je.

Cim je legao pored nje istog momenta je zaspala.

Sad je zaspala tek,posle 3 sata neprekidnog plakanja i jos uvek jeca u snu.

Sta da radim,izludecu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to samo faza koja će je proći, ali treba imati strpljenja pomoći joj da to prođe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe, mislim da je faza, neka se tata bazira samo na noćno uspavljivanje, što je super varijanta...a preko dana ti...pokušajte nekako prevazići ovaj problem, mislim, naviknuće se totalno ako budete izlazili u susret njenim željama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah,nadam se da ce proci ubrzo,inace cu ja siznuti.

Filipa,bas to-mm je i danas hteo da dodje ,ali ja sam rekla ne,mislim dokle bi to onda doslo.

Kad nije imala vise snage da place zaspala je.

A sigurna sam da je nista ne boli,jer cim je dovedem u dnevni boravak igra se najnormalnije,tusirala sam je i bila je super raspolozena,ali cim je spustim na krevet pocinje vriska. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne brini, sve će to proći, a neka ju tata uspavljuje, to je dobar ritual, kako za nju tako i za tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je uspavljuje samo ako sam ja nervozna pa vidi da ne mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se nocas sam mm posvadjala :( od 00:30h Marko nije hteo da spava , do 6 jutros :P U dva sam pokusala da ga uspavam posle sat i po igranja i naravno on place i mm mi rece: Jesi ti maloumna ?! Vidis da nece da spava ! Juuuuuu , al sam popiz.... a ja uzmem dete dam njemu, koji inace nocu spava celu noc i zatvorim vrata od sobe , mislim da se gorko pokajao zbog svojih reci ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se nocas sam mm posvadjala :( od 00:30h Marko nije hteo da spava , do 6 jutros :P U dva sam pokusala da ga uspavam posle sat i po igranja i naravno on place i mm mi rece: Jesi ti maloumna ?! Vidis da nece da spava ! Juuuuuu , al sam popiz.... a ja uzmem dete dam njemu, koji inace nocu spava celu noc i zatvorim vrata od sobe , mislim da se gorko pokajao zbog svojih reci ! :D

xexe , da dodam ... sinoc sam dobila buket i katalog za letovanje u znak izvinjenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala je lutka, genijalna... :rolleyes:

Mm uspava dete brže od mene! Mi se mazimo, ljubi ga majka i to potraje 10-15 minuta dok se ne uspava. Ovo je čudesno....

Kako je meden način na koji je dobila tatu da se uspava... Super je snimak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je uvece uspavljuje, a ja uzivkam. Do nekih njenih 10 mescei sam je ja uspavljivala a od tada tata. Mada to i nije neko uspavljivanje, stavi je u krevetac on legne na krevet pravi se da spava i ona tako brzo zaspi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ova može da se spoji sa Beba NE ume da zaspi ?

Haram, tražila sam jedno u pretrazi a dobila drugo... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postovani forumasi,

supruga i ja smo po prvi put postali roditelji pa mozete zamisliti koliko pitanja imamo. nasa mala bebica ima 7 sedmica i polako se navikavamo jedno na drugo :)

ne mogu se pozaliti da je nemirna ali mi imamo dva pitanja za malo iskusnije roditelje.

prvo

-----

prije par dana smo poceli da bebu uspavljujemo u isto vrijeme oko 21 i pokusajmo da je naucimo da se uspava sama. nekada bi malo vise plakala nekada manje. mi je ne pustamo da place duze od minutu max dvije.

je li prerano za ovo ili je ok?

drugo

------

ustanovio sam da zena i ja puno bebu nosamo po rukama tokom dana i onda nekada nemamo vremena ni za rucati. nama je veoma svjestno sta znaci imati bebu ali ja mislim da je to mozda malo previse i da bebu treba (mozda) poceti navikavati da se smiri sama u kreveticu. naravno kada je sita, promjenjena itd.

ovo sam pitanje postavio na jednom americkom forumu i mnogi su se zaprepastili tom odlukom da se beba nekada mora smiriti sama tokom dana i da nekada malo mora oplakati.

odma su poceli pricati kako nemamo osjecanja, kako nismo za djecu itd. ja ipak mislim da kada je beba sita, presvucena i kada je sve ok da se treba vec sada polako navikavati da se sama smiri.

mi bi i tokom dana ako beba zaplace dosli do krevetica i polako sa njom pricali i da se tako izrazim objasnili da smo tu za nju. naravno ako bi previse plakala tj. vristala mi bi je podigli i pokusali smiriti.

da li je ovo sve prerano za nasu bebu ili smo pak na pravom putu.

puno hvala u naprijed i nadam se da i vi necete reci da smo monstrumi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po meni je prerano...nemojte je pustati da place i sto pre izađete u susret bebi pre cete je smiriti...iz mog iskustva kad god sam pustila da place spavanje...bi se oduzilo za sat,dva...uzivajte u svakom trenutku verujte jako brzo porastu pa vam posle bude zao sto ih jos vise niste mazili... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam kako je to, jer ja i dalje Elenu uspavljujem na rukama, ali meni stvarno nije problem jer ona zaspi za par minuta tako da to uopste necu da menjam. Znam dosta roditelja koji puste decu da se uspavaju sama, ali ne znam od kad to pocinje, mislim na starost bebe, i nista deci ne fali. Tako da niste monstrumi i niste jedini :)

A za to nosenje preko dana, normalno da dete ne treba da je non stop na rukama, treba je nositi da oseti toplinu, kako vreme odmice bice joj sve zanimljivije da razgleda okolo, ali isto tako po meni detetu treba i mir, ja sam od pocetka ostavljala Elenu u kreveticu i preko dana, kad rucka, podrigne i kad je presvucena spustim je, navijem joj onu muzicku vrtesku iznad krevetica i ona gleda i cuti, posle se smejala i zabavljala, ali generalno u pocetku dok je suva i sita i ako nema grceve ona bar nije plakala. Mada to je sve bilo na 10-15 min, nikad nije htela duze da kulira sama :)

Ali poznavajuci sebe ja ne bih mogla dete ostaviti da place, sta znam mozda je to greska, ali ja sam je uzimala svaki put i onda se dete odmah smiri, ovako ko zna kad bi to bilo ako bi je ostavila da se smiri sama. Mada evo i sad sa 8 meseci nije nesto naviknuta na ruke niti trazi iako smo je nosili od pocetka, sad je veca pa su joj druge stvari zanimljivije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosao, tata!

Prvo:

Mislim da je malo rano da ocekujete da pocne da spava svako vece u isto vreme, ali mozda ste i na dobrom putu. Ako ne place mnogo kad je spustite, vec place maximum 5 minuta i zaspe, onda ste super i samo nastavite tako. Ipak, mislim da je ona mala za takvo uspavljivanje i da oa jos uvek ne zna sama da se uspava, ipak ste joj vi sad najpotrebniji za sve, pa i za uspavljivanje. ;)

Drugo:

Ako ste je navikli na nosanje, to vam je sto vam je. Morate je nosati ili pustiti dugo da place, ali ponavljam, ipak je ona jos mala i treba joj prisustvo roditelja, kao i nosanje.

A da pokusate sa nekom kolevkom na ljuljanje, ili nesto slicno, ili nekom lezaljkom pa da iznad vise razne sarene zanimacije, mozda ce je to smiriti?

Vasa bebica je mnogo mala, sad ste joj najpotrebniji, a lako cete vi posle kad malo ojaca da joj uvedete red. ;)

Samim tim sto pisete i pitate sve ovo, niste monstrumi! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je rano da se tako maloj bebi uvodi raspored. Takođe, nemojte je ostavljati da plače.

Jedna od najvećih zabluda naših baka je ta "navići će se dete na ruke, nemojte ga nositi".

Mislim da sam ovo napisala već nekoliko puta - taj period VRLO kratko traje, zato nosite svoju bebu koliko god možete, želite ili koliko ona želi. Uskoro će vam biti žao što nije duže trajao taj period. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima jedna super knjizica bas na tu temu probacu da slikam par str. pa cu postaviti cisto da vidis o cemu je rec i sta su posledice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

l7l-IMG-12.jpg

39h-IMG-12.jpg

nadam se da ce pomoci knjiga se zove Klopke za roditelje radi je kreativni centar i mozes na njihovom sajtu onlajn da porucis oko 500 dinara je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je rano da se tako maloj bebi uvodi raspored. Takođe, nemojte je ostavljati da plače.

Jedna od najvećih zabluda naših baka je ta "navići će se dete na ruke, nemojte ga nositi".

Mislim da sam ovo napisala već nekoliko puta - taj period VRLO kratko traje, zato nosite svoju bebu koliko god možete, želite ili koliko ona želi. Uskoro će vam biti žao što nije duže trajao taj period. :)

Mora jedno da se shvati:

Beba je bila 9 meseci u maminom stomaku, u dodiru sa mamom. Odjednom, kad se rodi, mnogi misle da beba treba da se uci nekakvoj samostalnosti. Kada bi malo bolje razmislili, deci, sve do 3 godine je neophodna, prekopotrebna i nadasve najvaznija sva moguca paznja, toplina i dodir.

Samostalnost dolazi kasnije. Deca sama idu ka tome nezavisno od nas. Tad ih treba usmeravati.

Molim autora ove teme da pogleda temu:

Pravilno drzanje bebe

Gde ce videti koliku vaznost ima fetusni polozaj bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po meni je prerano...nemojte je pustati da place i sto pre izađete u susret bebi pre cete je smiriti...iz mog iskustva kad god sam pustila da place spavanje...bi se oduzilo za sat,dva...uzivajte u svakom trenutku verujte jako brzo porastu pa vam posle bude zao sto ih jos vise niste mazili... ;)

I ja mislim da je rano da se tako maloj bebi uvodi raspored. Takođe, nemojte je ostavljati da plače.

Jedna od najvećih zabluda naših baka je ta "navići će se dete na ruke, nemojte ga nositi".

Mislim da sam ovo napisala već nekoliko puta - taj period VRLO kratko traje, zato nosite svoju bebu koliko god možete, želite ili koliko ona želi. Uskoro će vam biti žao što nije duže trajao taj period. :)

Mora jedno da se shvati:

Beba je bila 9 meseci u maminom stomaku, u dodiru sa mamom. Odjednom, kad se rodi, mnogi misle da beba treba da se uci nekakvoj samostalnosti. Kada bi malo bolje razmislili, deci, sve do 3 godine je neophodna, prekopotrebna i nadasve najvaznija sva moguca paznja, toplina i dodir.

Samostalnost dolazi kasnije. Deca sama idu ka tome nezavisno od nas. Tad ih treba usmeravati.

Molim autora ove teme da pogleda temu:

Pravilno drzanje bebe

Gde ce videti koliku vaznost ima fetusni polozaj bebe.

Slažem se potpuno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja cu da dodam, starije dete smo nosili, uspavljivali u rukama i to je tako brzo proslo da mi prosto nedostaje vec sad, iako imam drugo dete koje sad nosim!!!

jednom sam ostavila Luku kao da place i da se sam uspava i posle par minuta sam plakala ja i drzala ga u narucju. to sigurno necu ponoviti.

za mene kao majku je poseban osecaj da je dete uz mene, taj osecaj kad smo svesni da to dete zapravo zavisi od nas mislim da nam daje toliku snagu da je to neverovatno.

iskreno mislim da je bebica jos mala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.