Krvarenje u prvom trimestru


odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja necu moci spavati 

meni je po kaledaru sada vrijeme za mjesecnicu

od juce me blago boli stomak u donjem dijelu ali skroz blago i povremeno tako me uvijek boli kada dobijem to je podnosljivo i samo malo neugodno nista strasno 

cijeli dan imam osjecaj vlaznosti u rodnici/vagini nije ono tipicno suho

svaki put kada piskim i obrisem se zagledam papir 

 

sada sam vidjela kaooo maalo sukrvice(na skali od 0-10 kolicina bi bila 1) vise onako kao iscjedak gusce ali nije prozirno nego malo vuce na smedjkasto svijeeetlo svijetlo 

ako je moja racunica tacna trebalo bi da sam u 8 sedmici 

 

jel trebam brinuti? 

Dr idem u cetvrtak 

Izmenjeno od strane Jedangram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je malo krvarenja zbog gnezdenja spermatozoida tj probijanja... Ne znam bas da objasnim. Bitno je da ne krvaris mnogo. Niaam ispratila,ali idi proveri kod ginekologa sto pre ako nisi. Mozda ces dobiti utrogestan. Inace mene je takodje boleo stomak kao blago mentrualni bol,valjda i do 12nedeljw. Pila sam utrogestan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali ja sam od danas u 9 sedmici nema vise gnezdjenja spermatiozoida ba :) ja sada imam 15mm svrcu u stomaku

stomak tj onaj neprijatno prijatni osjecaj se smirio kada sam sinoc legla a isla sam u toku noci jos nekoliko puta u wc i nista na papiru nema tako da moguce da je ono bilo samo malo nakupina iscjetka pa se cinilo druge boje

necu se opterecivati poludit cu
 

sinoc sam se u pola 4 probudila sa mislju PA JA SAM U NOVEMBRU IMALA UZASNE BOLOVE PODNO STOMAKA I PILA SAM IBUX i ustanem i pocnem citati o pobacajima jer se pije ibux
doslo mi je da se isamaram - do sada bih i ja umrla da je nesto bilo od tog ibuxa prije 8 sedmica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam tacno. Mozda se materica podize,ne znam napamet. Ali kazem ja sam blage menstrualne bolove imala do 12nedelje..naravno sve manje i redje.

Najbolje sa ides kod lekara on ce ti sve reci. Jesi bila vec?

Ne brini samo toliko,opisti se i uzivaj u trudnoci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da da procitala sam na netu da su ti neki manji bolovi sasvim ok u prvom trimestru jer bas to sto kazes prilagodjava se tijelo i maternica bebi. cak sta vise na aplikaciji mi pise ako vas boli stomak i imate cudan osjecaj ne brinite vasa maternica je sada od velicine sake porasla na velicinu grejpa hmmm :)

doktoru idem sutra imam svakako pregled zakazan zbog ledja pa cu pravo popricati i o bebi tj saopstiti joj
nisam htjela da se narucujem ovako jer siiiigurno ne bih dobila vrijeme prije iduce sedmice (ovdje niko i nista ne zuri) a ako bih trazila sto prije pregled (a a ovaj moj je svakako ubrzo) onda bi to bilo ono max 15min "e trudna si super cestitam vidimo se za 15 dana na normala pregledu"
 

tako da cu sutrasnji pregled iskoristiti da je pitam sve sto sam do sada zapisala :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam skontal kod kakvog lekara ides,ali idi ginekologu bas sto pre da bi sto pre videla da li i koliko si trudn.a Bices mirnija kad mu i kazes sve sto i kako se osecas... :) Samo odmaraj,uzivaj i srecno,neka bdue sve kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovdje gdje ja zivim trudnocu vodi doktor opste prakse i/ili babica. Nema ginekologa osim u nekim valjda ozbiljnijim situacijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ti zivis?:D 

Dobro,bitno da neko strucan vidi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, vidim da je ova tema zapoceta odavno, ali mozda ima nekoga i dalje, jer cu poludeti dok ne cujem i druga misljenja. Bicu malo opsirnija, izvinite. U 5nedelja+4dana sam trudnoce bila u cetvrtak kada sam bila na UZ pregledu. Dr je rekla da je situacija idealna, grlic dugacak, lepo zatvoren, zuto telo se lepo vidi, pravilnog je oblika, unutra plod lepo se vidi, ali kako je rano, naravno da dodjem za 10ak dana da vidimo srcanu radnju. UZ pregled je bio vaginalni i ne grub uopste. Odmah nakon pregleda, odem kuci, a to je bukvalno 10min proslo, odem do toaleta i na papiru vidim trag roze krvi. Odmah sam zvala, vratila se i primila progesteron injekciju. Inace, pijem i estrofem i utrogestan, ali se bodem i fraksiparinom. Otisla sam tako rano na UZ, jer sam htela da putujem i reko da uradim sve pre puta i konsultujem se sa dr da li smem da putujem. Ona mi odobri put. Sutradan ujutru, na papiru u toaletu samo blagi braon trag, gotovo nista. Krenem ma put, pocne uzasna glavobolja, povracam 5puta iz sve snage usput i kad sam nakon par sati stigla, odem do toaleta i prokrvarim, ali BAS BAS BAS. Ceo dan tako do uvece. Dr mi kaze to nista ne mora da znaci i kaze mi samo da mirujem. Dan posle(tj.juce) i danas u tragovima imam krvi na papiru. Ona kaze da je to ocekivano sve. Ali ja sam svakako van sebe. Jedini simptom trudnoce koji sam imala su bolne grudi i dalje to osecam. Da li je neko imao slicno iskustvo i da se srecno zavrsilo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, vidim da je ova tema zapoceta odavno, ali mozda ima nekoga i dalje, jer cu poludeti dok ne cujem i druga misljenja. Bicu malo opsirnija, izvinite. U 5nedelja+4dana sam trudnoce bila u cetvrtak kada sam bila na UZ pregledu. Dr je rekla da je situacija idealna, grlic dugacak, lepo zatvoren, zuto telo se lepo vidi, pravilnog je oblika, unutra plod lepo se vidi, ali kako je rano, naravno da dodjem za 10ak dana da vidimo srcanu radnju. UZ pregled je bio vaginalni i ne grub uopste. Odmah nakon pregleda, odem kuci, a to je bukvalno 10min proslo, odem do toaleta i na papiru vidim trag roze krvi. Odmah sam zvala, vratila se i primila progesteron injekciju. Inace, pijem i estrofem i utrogestan, ali se bodem i fraksiparinom. Otisla sam tako rano na UZ, jer sam htela da putujem i reko da uradim sve pre puta i konsultujem se sa dr da li smem da putujem. Ona mi odobri put. Sutradan ujutru, na papiru u toaletu samo blagi braon trag, gotovo nista. Krenem ma put, pocne uzasna glavobolja, povracam 5puta iz sve snage usput i kad sam nakon par sati stigla, odem do toaleta i prokrvarim, ali BAS BAS BAS. Ceo dan tako do uvece. Dr mi kaze to nista ne mora da znaci i kaze mi samo da mirujem. Dan posle(tj.juce) i danas u tragovima imam krvi na papiru. Ona kaze da je to ocekivano sve. Ali ja sam svakako van sebe. Jedini simptom trudnoce koji sam imala su bolne grudi i dalje to osecam. Da li je neko imao slicno iskustvo i da se srecno zavrsilo? 

Vidi...to moze da bude nesto a ne mora nista. Zasto ovo kazem? Uradila si sve, sve je ok, ne mozes vise od toga. Ako je trudnoca u redu-odrzace se, ako nije-bolje sada nego kasnije. Fraksiparin, utrogestan, mirovanje, uradila si sve sto je do tebe. Imaj sada malo strpljenja i malo vere, bice onako kako je najbolje za tebe. Imam troje dece ali i dva spontana iza sebe, mogu da razumem strah i brigu ali to ce samo podici kortizol a to ti ne treba. Miruj, pogleda neku smesnu seriju, pricekaj neko vreme, bice sve ok.

Anajid voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Leni, hvala puno. Kada si imala spontane da li te je bolelo i kako je to izgledalo? Koliko dana si krvarila, ako je uopste tako bilo? Danas sam 6nedelja i 1dan. Grudi su me do sinoc bolele, sad tek tek. A to mi je jedini simptom od prvog dana bio. Nista drugo nisam osecala od simptoma.

Izmenjeno od strane Anajid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi je krenuo sam, krvarenje i telo samo odbacilo. Drugi je bio bez krvarenja, srce stalo, radili su kiretazu. Posle sam otkrila trimbofilije i iznela zdravu trudnocu uz Fragmin. Ovako kaze moj dr: evo ga folikul, sad da se nadamo da je tu i jajna celija, da ce da se oplodi, da ce da bude zdrava, da se trudnoca da se odrzi i na konju smo :) Ako nesto nije ok-bolje sad nego kasnije.

Svaki spontani je rana na srcu ali je olaksanje sto znas da mozes ostati trudna i to je neka uteha, kakva takva.

Ali ti nemoj jos da mislis o tome, samo polako, mozda nije nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,usla sam.u devetu nedelju trudnoce,na pocetku trudnoce sam imala grceve slicne menstrualnim i blaga prljanja svetlo smedje boje i ponekad rozkaste,dr je rekao da je sve uredu pregledao me sve je kako treba rekao mi je su to bile kontrakcije i dao mi je da pijem duphaston i da mirujem sto vise,nekoliko dana nisam uopste imala niti grceve niti ta prljanja ali evo jutros sam na papiru vidjela svetlo rozi trag i jednu svetlu kapljicu krvi jako sam se prepala, i grcevi su mi se opet javili doduse ne tako jaki kao pre,umirila sam se i lezim i posle nije bilo prljanja ali me nekad zaboli tako sl menstrualnim bolovima,ako ima neka mama da je prosla sl da mi kaze svoja iskustva ,hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej...evo mene posle duze vremena opet na ovom forumu. Da li neko ima iskustva sa hematomima u ranoj trudnoci i krvarenjem zbog toga? Ja sam u 6. nedelji imala prvi uz, sve super. Posle par dana jako krvarenje, odliv iz cista mira. Mislila sam da je sve otislo, medjutim na uz dr vidi da je sa plodom sve ok, ali da je i hematom tu. Dobila sam progesteron i kuci na delimicno mirovanje. Sve stane i smiri se i danas, 7 dana kasnije, opet ista scena. Sutra idem na pregled....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.