Refluks (ger) kod beba

odgovora

Objavljeno

Savamala sta se sa vama desava?Jel; ste pili onaj sirup i da li ste se resili refluska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,svima!!! Moja beba ima mesec i po lepo napreduje za prvi mesec dobila je 1110 gr.Ali mene muci sledece ona mnogo nemirno spava grci se stenjei zabacuje glavu pozadi kazu to su grcevi,ali ja nesto mislim da nije jer ona od tog stenjanja non stop bljucka.I nesto sto me najvise brine je ona sisa na dva sata po nekih deset petnest min. i pred kraj sisanja pocne da stenje i da se grci kao da je nesto zaboli.Sve ovo ispricala sam doktorki ona kaze da je to normalno kod beba koje sisaju.Sta vi mislite!!!!!!!!!!!!!

Dojene bebe se mnogo lakse nagutaju vazduha i taj vazduh im smeta, te bi moglo vrlo cesto da se desi da podrignu vise puta. Zato, kada beba pocne tako da se uvije po krevecu, uzmi je i podigni da podrigne. Mleko koje izbaci tj. bljucne je onaj deo mleka koji zadje sa mehuricem vazduha jer je u lezecem polozaju. Glavu zabacuje instiktivno da bi 'napravila mesta' za mehuric da izadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako i dalje dojiti bebu koja ima problema sa ovim?

Nama sumnjaju na refuks, ove nedelje idemo na UZ, mozda je i nesto drugo u pitanju. Nemam pojma. U svakom slucaju da li su vase bebe puno bljucale od samog pocetka ili se vremenom stanje pogorsavalo?

Marija je uvjek malo vise bljucala ali sada, sa tri mjeseca je postalo katastrofa. Bukvalno izbaci sve iz zeludca. Zadnji mjesec je jako malo napresovala, oko 350 grama i onda je pocela da gubi na kilazi. Predlozili su mi da joj pored dojenja dajem i anti refux mlijeko i sutra idemo na vaganje. Ja bi radije da je samo dojim. Da li je moguce i na koji nacin da to izvedem a da ne povraca i ne bljuca.

Spava mi na blagom uzvisenju, ne drzim je polozenu ni u jednom momentu, ne hvatam je preko stomaka ali ona svaki put moje mlijeko izbaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame moja beba ima 2 i po meseca i verujem da ima tzv. tihi refluks. ne povraca ona tako mnogo mozda svega 2-3 puta da je stvarno povratila, cak i bljuckanje nije tako obilno ali tacno se vidi da joj se sadrzaj vraca i da ga ona guta, pritom se vidi bol na njenom licu pa kratko plakanje ali jako kao kukanje, izvijanje glavice i kad jede i kasnije, siri ruke i cesto se zagrcne, stuca posle svakog obroka a nekada i dva sata posle. Rekla bih da je ovo muci od rodjenja ali niko niie pridavao tome vaznosti a ja citama vec dva meseca i shvatam da je problem refluks. Posto nazalost nisam imala mleka od rodjenja je na ovom zlu od adaptiranog mleka za koje mislim da je glavni krivac i jedva cekam uvodjenje hrane. Sad smo na Aptamolu Comfort jer ima problema sa stolicom na 3-4 dan pa me je strah da joj uvedem AR formulu jer sam citala da dovodi do zatvora. Vidim da su neke mame pisale da im je bebi stolica zelena zbog refluksa sto je slucaj i kod nas. uzasno me boli kad gledam kako se pati kad joj dodje ta kiselina i odjednom postane jako kenkava i razdrazljiva. Pocela je da place kad pije mleko i pojede sve samo kad pajki a nekada ni tad. Nasla sam par imena lekara kod nas koji se bave refluksom pa cu pokusati da dodjem do njih jer obicni pedijatri ne pridaju mnogo znacaja tome kod nas sto je suludo jer je to mucenje za bebu pre svega a i za rodjitelje. Interesuje me da li su vase bebe koristile neke lekove i koje i kakva su iskustva sa AR formulama po pitanju stolice bebe? Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame moja beba ima 2 i po meseca i verujem da ima tzv. tihi refluks. ne povraca ona tako mnogo mozda svega 2-3 puta da je stvarno povratila, cak i bljuckanje nije tako obilno ali tacno se vidi da joj se sadrzaj vraca i da ga ona guta, pritom se vidi bol na njenom licu pa kratko plakanje ali jako kao kukanje, izvijanje glavice i kad jede i kasnije, siri ruke i cesto se zagrcne, stuca posle svakog obroka a nekada i dva sata posle. Rekla bih da je ovo muci od rodjenja ali niko niie pridavao tome vaznosti a ja citama vec dva meseca i shvatam da je problem refluks. Posto nazalost nisam imala mleka od rodjenja je na ovom zlu od adaptiranog mleka za koje mislim da je glavni krivac i jedva cekam uvodjenje hrane. Sad smo na Aptamolu Comfort jer ima problema sa stolicom na 3-4 dan pa me je strah da joj uvedem AR formulu jer sam citala da dovodi do zatvora. Vidim da su neke mame pisale da im je bebi stolica zelena zbog refluksa sto je slucaj i kod nas. uzasno me boli kad gledam kako se pati kad joj dodje ta kiselina i odjednom postane jako kenkava i razdrazljiva. Pocela je da place kad pije mleko i pojede sve samo kad pajki a nekada ni tad. Nasla sam par imena lekara kod nas koji se bave refluksom pa cu pokusati da dodjem do njih jer obicni pedijatri ne pridaju mnogo znacaja tome kod nas sto je suludo jer je to mucenje za bebu pre svega a i za rodjitelje. Interesuje me da li su vase bebe koristile neke lekove i koje i kakva su iskustva sa AR formulama po pitanju stolice bebe? Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage mame. Moj beban ima 7 meseci i od pre recimo mesec dana je krenuo da bljuca pomalo a onda bas bas pa i u mlazevima..to je za mene ba traumaticno kao majku! A napredni smo lepo ruckamo i volimo a ruckamo! Bili smo kod pedijatra i receno nam je da imamo blagi oblik refluksa-gera. Uvela nam je aptamil ar mleko  sa kojim pravim papice i cini mi se da malcice manje bljuva... ba sam ocajna i molim boga kad e to da prestane... pedijatrica nam je rekla da ne moze preko noci... sad mi je malcice lakse jer vidim da nismo jedini.....

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je bila prva tema na kojoj sam pisala je sam vise bila ocajna od refluksa:( Doduse, moji postovi su se izbrisali...

Kod nas je prestalo negde oko prvog rodjendana, s tim da je bivalo sve redje i redje...

AR mleko nam nije prijalo, dok sam uvodila cvrstu hranu, pratila sam sta mu prija, i svoj instinkt. Recimo svi preporucuju sargarepu, njemu nije prijala... nisam mu davala sokice, uvek sam miksala malo gusce i dodavala pirincane pahuljice. Dr mi preporucila i kasicicu maslinovog ulja u slani obrok. 

Posle obroka, trudila sam se da ga spustim da se odmori, da ga ne drmusam i ne cimam... jeste bas nezgodno, ali prodje... 

Alex80 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broccoli, hvala na odgovoru i recima utehe... meni je dr rekla da ga obavezno duze drzim posle obroka da li mleka, slatke papice ili slanog obroka rucka... da sto vise podrigne da mu hrana lakse padne na zeludac... s tim sto mij bekan sada ima v3c 9 kg bogu hvala pa mama(ja)  polagano postajem micro hulk!  I vas me nervira i svaki put kada povrati, bljucne smorim se i bas mi bude uznemiravajuce tesko da ga gledam kako se muci a obozava da njupka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve smo isto prosli... A moj je isto napredan bio, da me gastroenterolog maltene izignorisala kad smo dosli zbog refluksa. 

Ono kad beba lepo izgleda, niko ti i ne veruje koliko izbaci svakog dana:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da upravo ta prica! I niko mi ne veruje koliko moze da povrati i bljucne.... strahota, pritom bogu hvala zdravo pravo detE! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.