"Džidža-bidže" u kući

odgovora

Objavljeno

Obožavam razne sveće, lampe, egipatske figurice..al kad dodje vreme za brisanje prašine..uhh.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ih volim samo imam mali stan pa nemam gde da ih drzim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve dzidzabidze izbacila jer su nas gusile,pogotovo od kad smo renovirali kucu.Udnevnoj imam par policica koje krase jedan ugao sobe i na njima po koju sitnicu,uglavnom su tu ramovi sa slikama i rucni radovi mojih momaka koje su pravili u vrticu i skoli,a u drugom uglu imam kamin/koji nas je u staroj kuci grejao/ a sluzi za opet ramove i novogodisnje ukrasavanje.U spavacem delu nemam bas nista od dzidzabidza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

volim i ja te sitnice,ali kad zivis u malom stanu,pa kad krenes da budzis i briskas-uzas...a sve mi je zao da bacim,pa onda neke stvari samo sklanjam iz javnosti :lol:

sad mi se jako svidjaju tapete..ima ih prelepih,za razliku od onoga sto je kod nas bilo popularno pre nekih 20-30 god kada su ,takodje ,bile u trendu.i sad ne moras da oblepis sve zidove prostorije,vec samo jedan ili deo ili stavis neku ukrasnu tapeta traku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao devojka obozavala te sitnice i imala ih gomilu ali vremenom sam sklanjala po malo i sada imam par ukrasa koji su uspomena na meni drage ljude. Od kada imam dete previse mi je i njenih igracaka a ne jos i moje da ubacim...

Mada kazu da su osobe koje vole te sitnice i koje ih imaju i previse po ormanima i policama da su jako komplikovane osobe. Ne znam, mozda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EVO NISAM BILA LENJA PA SAM SLIKALA NEKE OD MOJIH "DZIDZA"

NADAM SE DA VAM SE SVIDJAJU, BAR NEKE :)

DSC01022.jpg

VAZNICA, AFRICKI RUCNI RAD

DSC01023.jpg

DSC01024.jpg

SVECA SA PAPRICICAMA

DSC01025.jpg

NEKI OD MOJIH KRISTALCICA

DSC01020.jpg

DSC01019.jpg

DSC01018.jpg

DSC01017.jpg

LAMPA KOJA JE OGROMNA ALI SE TO NE VIDI NA SLICI :)

DSC01016.jpg

DSC01015.jpg

Kao da si provalila u moj stan!!! I ja imam dosta, kako ja to kazem, "crnackih stvari". Svece, moderni oblici, (kocke, krugovi, jednolike boje i sl.) OBOZAVAM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao da si provalila u moj stan!!! I ja imam dosta, kako ja to kazem, "crnackih stvari". Svece, moderni oblici, (kocke, krugovi, jednolike boje i sl.) OBOZAVAM!!!

:)

PA DAJTE SLIKE...SAMO JA I MICILICI OVDE NESTO SLIKAMO :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EVO NISAM BILA LENJA PA SAM SLIKALA NEKE OD MOJIH "DZIDZA"

NADAM SE DA VAM SE SVIDJAJU, BAR NEKE :)

DSC01022.jpg

VAZNICA, AFRICKI RUCNI RAD

DSC01023.jpg

DSC01024.jpg

SVECA SA PAPRICICAMA

DSC01025.jpg

NEKI OD MOJIH KRISTALCICA

DSC01020.jpg

DSC01019.jpg

DSC01018.jpg

DSC01017.jpg

LAMPA KOJA JE OGROMNA ALI SE TO NE VIDI NA SLICI :)

DSC01016.jpg

DSC01015.jpg

PRELEPE SU ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRELEPE SU ;)

hvala tica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, zaista su divne dzidzice... I ja ih obozavam :rolleyes:

Bele lampa mi je pi*darija (pardon) :unsure: , nisam nista slicno videla... Divna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, zaista su divne dzidzice... I ja ih obozavam :rolleyes:

Bele lampa mi je pi*darija (pardon) :unsure: , nisam nista slicno videla... Divna!

hvala nanny....jeste i meni je bela lampa bruka, u prirodi je jos lepsa. inace je bio poklon ali je lampa iz ikee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... ma zlatne jabuke... mmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... ma zlatne jabuke... mmm

ma zlatna i srebrna jabuka su bile medju novogodisnjim dzidzama kao za dekoraciju cegagod. a meni su se jako svidele i koristim ih kao ukras. malo kic,zar ne? :)

i bile su nesto smesno jeftineee.....

ali dobro idu uz ramove za slike koje imam, pa taj kic nekad zna da ispadne dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim svijeće, lampe, vaze, ćupove i neobične stvarčice...

palm-wax-candles-800X800.jpgsvijece.jpg

ukrasna-lampa-slika-3128806.jpgcolor-pencil-vase.jpg

vazazlatniiris.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam svece,ramove,lampe i tako neke 'cudne' dzidza-bidze,ali ih,trenutno,imam tek po koju poredjanu u dn.sobi,jer to ne bi ostalo u zivotu ako bi ih se mali dokopao... :unsure: tako da cim dete malo poraste eto meni mojih stvarcica po kuci... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim svijeće, lampe, vaze, ćupove i neobične stvarčice...

palm-wax-candles-800X800.jpgsvijece.jpg

Jedva cekam da i ja mogu da stavim ovako svece na sto..kad bi ih sad stavila mislim da bi ih neko malo poruckao... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mojoj devojačkoj kući ih imam po svuda...

Obožavam ih i svaka figurica i ram za slike imasvoje mestašce. Za održavanje je - teško - puno vremena treba pomeriti i vratiti.

A od kad je Stefan počeo i da ih dohvata otišle su na najviše police.

Ja recimo u zadnjem delu držim red knjiga a ispred razne figurice koje sam dobijala za rođendane i suvenire kupovane po raznim mestima...

Imam jedan deo samo za moje plišane igračke - mali je počeo da ih iseljava - jednu po jednu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mojoj devojačkoj kući ih imam po svuda...

Obožavam ih i svaka figurica i ram za slike imasvoje mestašce. Za održavanje je - teško - puno vremena treba pomeriti i vratiti.

A od kad je Stefan počeo i da ih dohvata otišle su na najviše police.

Ja recimo u zadnjem delu držim red knjiga a ispred razne figurice koje sam dobijala za rođendane i suvenire kupovane po raznim mestima...

Imam jedan deo samo za moje plišane igračke - mali je počeo da ih iseljava - jednu po jednu...

Takodje...nestaje jedna po jedna... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod dzidza bidza pocela bas sam se primila na figure vila. Za sada ih imam samo 5 kom, slikacu ih, ali snimila sam jednu feng shui radnju i unutra jedno 1000 razlicitih , pa planiram da je posetim ovih dana :)

Samo sebi zadajem novi posao sto se ciscenja prasine tice, ali sta da radim kad volim :)

Inace sam za NG doila babusku oslikanu zlatnom bojom, prelepa je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me zanima kako izgledaju te figure?

Ja sam otkrila nesto fatasticno.U jednoj prodavnici igracaka,nadjem neke kao samo tackice kostaju 20 din.U dodiru sa vodom one porastu u razne nepravilne oblike i raznih boja.Inace to sluzi za dekoraciju,stavi se u one staklene okrigle posude i bude mnogo interesantno.

Dobro je i za feng samo sto ja vise nemam gde,a stavila bi bar u hodnik,moze bas lepo da izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me zanima kako izgledaju te figure?

Ja sam otkrila nesto fatasticno.U jednoj prodavnici igracaka,nadjem neke kao samo tackice kostaju 20 din.U dodiru sa vodom one porastu u razne nepravilne oblike i raznih boja.Inace to sluzi za dekoraciju,stavi se u one staklene okrigle posude i bude mnogo interesantno.

Dobro je i za feng samo sto ja vise nemam gde,a stavila bi bar u hodnik,moze bas lepo da izgleda.

Pa jel su to one gel kuglice sto se stavljaju u vazne ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel su to one gel kuglice sto se stavljaju u vazne ili?

Pa nemam pojma,uglavnom prodaje se u decijoj radnji,naraste,bude kao ljigavac.Moguce da je to to.

Bas bih volela tako nesto da napravim,da razbijem malo monotoniju.Sve mi je pretezno drveno od tih dzidza-bidza,ali ne vredi kad nemam mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nemam pojma,uglavnom prodaje se u decijoj radnji,naraste,bude kao ljigavac.Moguce da je to to.

Bas bih volela tako nesto da napravim,da razbijem malo monotoniju.Sve mi je pretezno drveno od tih dzidza-bidza,ali ne vredi kad nemam mesta.

Pa da to je to.Pa stavi ga u vaznu gde drzis cvece ili slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana ovo su te vile

ba-001.jpg

l2g-002.jpg

Ovo su babuskice koje sam dobila za NG :)

ykb-005.jpg

A ovo je kamenje koje oslikava moja mama

lp-006.jpg

Slon na ulazu :lol:

3m3-008.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepe su vile,ali verovatno su osetljive,i treba vremena oko ciscenja.Mada ja uzivam i svaki p[ut kad ocistim prasinu i ponovo sve slozim imam utisak kao da sam nesto novo stavila,odmaknem se i gledam da li je sve na svom mestu,simetricno itd. :lol:

Babuskice sam uvek dozivljavala kao nesto sto svako treba da ima u kuci.

Kamenje je prelepo,svaka cast mami.Sta sve sa njim moze da se kombinuje,uklapa se uz sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.