Miom u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da li je neka od vas imala miom u trudnoći? Do pre dve nedelje nisam ga imala ni ja, ali se odjednom pojavio. Nema nikakav kontakt ni sa posteljicom, ni sa matericom, ali tu je! Doktori kažu da bebi ne smeta, ona se pravilno razvija i dobro je i tako će biti i dalje. Za svaki slučaj sam uradila tumor markere i čekam rezultate.

Strašno se loše osećam. Ne znam šta da radim!!! Doktori kažu da se to dešava i da to nije ništa. Njima nije, ali meni jeste! Poludeću!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas imala miom u trudnoći? Do pre dve nedelje nisam ga imala ni ja, ali se odjednom pojavio. Nema nikakav kontakt ni sa posteljicom, ni sa matericom, ali tu je! Doktori kažu da bebi ne smeta, ona se pravilno razvija i dobro je i tako će biti i dalje. Za svaki slučaj sam uradila tumor markere i čekam rezultate.

Strašno se loše osećam. Ne znam šta da radim!!! Doktori kažu da se to dešava i da to nije ništa. Njima nije, ali meni jeste! Poludeću!

e Anchi procitaj o miomu u tegobe i komplikacije u trudnoci,ja sam ga imala i napisala sam detaljno o tome...ne brini,bice sve ok!!! pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e Anchi procitaj o miomu u tegobe i komplikacije u trudnoci,ja sam ga imala i napisala sam detaljno o tome...ne brini,bice sve ok!!! pozdrav

Pročitala sam. Na istom je mestu kao što je i tebi bio. Veličine je 5x5mm. Prijateljica mi je lekar nutricionista pa ću sutra otići do nje da vidim šta sa ishranom. Nisu mi rekli da mirujem, već da šetam ali ne previše i zakazali su kontrolu za mesec dana.

Majap, hvala ti. Vidim da nisam jedina sa tim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majap, raspitala sam se u vezi hrane kad je u pitanju miom. Nema nikakve veze sa tim. Miom se pojavljuje kad polude hormoni.

Ipak, čekam rezultate i nadam se najboljem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majap, raspitala sam se u vezi hrane kad je u pitanju miom. Nema nikakve veze sa tim. Miom se pojavljuje kad polude hormoni.

Ipak, čekam rezultate i nadam se najboljem!!!

Hvala puno Anchi-KS... ne brini za miom,on ce ili sam nestati ili ce ga srediti kao meni :)

ti slobodno setaj ali nemoj previse da se umaras jer on raste od tvoje aktivnosti...a ja se nisam smirivala..na kraju je sve ispalo hvala Bogu ok!!! bice to sve super..sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo zujala. Ne drži me mesto! Mirovanje mi teško pada :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas imala miom u trudnoći? Do pre dve nedelje nisam ga imala ni ja, ali se odjednom pojavio. Nema nikakav kontakt ni sa posteljicom, ni sa matericom, ali tu je! Doktori kažu da bebi ne smeta, ona se pravilno razvija i dobro je i tako će biti i dalje. Za svaki slučaj sam uradila tumor markere i čekam rezultate.

Strašno se loše osećam. Ne znam šta da radim!!! Doktori kažu da se to dešava i da to nije ništa. Njima nije, ali meni jeste! Poludeću!

meni su u 7. nedelji isto pronasli miom,iako sam isla na preventivni pregled kod lekara pre nego sto sam ostala trudna.to se jednostavno dogadja(koliko sam razumela dosta cesto),miomi porastu od promenjenog stanja hormona tokom trudnoce.nalazi mi se na zadnjem zidu materice i u to vreme je bio velicine 28x28mm,koliko sam cula to ne znaci da ce on jos dodatno rasti.Moja doktorica tome nije pridavala preveliku paznju,jedna moja prijateljica je imala miom,koji joj se ,takodje ,pojavio u trudnoci.rodila je prelepu zdravu devojcicu,ali je dosta vremena provela u bolnici mirujuci (drugih komplikacoija nije imala,samo je bila i previse aktivna za svoje stanje).Koliko sam se informisala,miom moze biti na 3 mesta: u materici(tj na unutrasnjem zidu),u samom zidu i na spoljasnjem zidu materice,pa i to nekad ume da pravi razliku.Kazu da moze i da izazove kontrakcije,kao kod te moje prijateljice,pa se tada preporucuje mirovanje.Na expertnom UZ mi nista nisu spominjali za to,ocigledno ne smeta bebcu.Iako mi nije bilo sve jedno kada su mi ga otkrili,sada se ne nerviram,pogotovo jer ni lekari oko toga nisu napravili dramu(naravno,nije mi to nikakva uteha,ali pored svih ``stresova`` trudnoce i turbulencije u emocijama,samo mi jos fali da se kidam i oko toga).zelim ti da se opustis i razmisljas o toj srecici koja raste u tebi,ako ti nisu rekli nista zabrinjavajuce kad si bila kod lekara.ZELIM TI JEDNU LEPU ZDRAVU I DOBRU BEBU :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Bokicina mikice! I ja tebi isto želim!

Prošle srede su mi otkrili miom, tj. moj doktor u bolnici. Ostao je bez teksta i dao mi je odmah da uradim tumor markere. Istog dana uveče, završila sam u bolnici jer sam imala jake bolove u bubregu. To je bio još jedan dobar "udarac". Ležala sam na odeljenju 2 dana, dok su mi smirili bolove, malo propratili miom i pustili me kući. Danas su mi stigli konačno svi rezultati i moj doktor mi je samo rekao da mogu mirno da spavam i čuvam moju bebicu. Da se ne krećem previše da ne dođe do uvrtanja mioma , dok još malo bebica poraste i ne zaglavi ga da ne može da se mrda.

Inače, na otpusnoj listi za miom piše ovako: " u predelu fudusa uterusa promena sa karakteristikama mioma na pteljci vaskularizovana". Sve u svemu, ne smeta bebi što mi jako bitno!

E, Bokice moja, samo neka su naše bebe žive i zdrave a sve drugo će se rešiti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci imala 2 dosta velika mioma (kod mene je to genetski nasledjeno) i oba su bila na materici (prednji i zadnji zid), medjutim jedan je bio "miran" i nije smetao a drugi je rastao kako je rasla i beba i pravio veliki problem. Pred kraj trudnoce beba je imala bas zbog njega malo prostora pa sam se porodila 10 dana ranije a verovatno I zato sto sam prestala da pijem tablete. Zato sam celu trudnocu morala da mirujem i cesce idem kod lekara na preglede i UZ, pijem lekove za odrzavanje trudnoce. Svaki dan mi je bio rizican. Medjutim sve je proslo super kao i sam porodjaj, samo kada je trebala i posteljica da izadje tada je nastao problemcic jer se "zakacila" za miom pa nije mogla sama da izadje vec su me uspavljivali i vadili je. Jas sam naprimer krvarila posle porodjaja dosta vise nego druge porodilje ali veruj mi sve se to zaboravi kada ugledate to malo stvorenje.

Prvo kada su mi rekli da "ce se voditi bitka"bila sam veoma uplasena ali sam verovala u happy end :) Inace, zaista je cesta pojava mioma kod zena i nemoj to da te plasi, vec budi sigurna u lekara i sledi njegove upute, budi optimista i sve ce biti ok, sigurna sam u to! Srecno!

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! Nije nam bilo svejedno kad mi je doktor rekao za miom. Jedva smo došli do kuće. Sada sam već mirnija i bolje se osećam. Trudim se da ne mislim na to, već samo na ovu slatku nestašnu bebicu u stomaku koja jako dobro udara ;) Imam jako mnogo poverenja u svog doktora u bolnici, tako da me je sve manje strah!

Reci mi, koliko su ti se brzo razvijali miomi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Bokicina mikice! I ja tebi isto želim!

Prošle srede su mi otkrili miom, tj. moj doktor u bolnici. Ostao je bez teksta i dao mi je odmah da uradim tumor markere. Istog dana uveče, završila sam u bolnici jer sam imala jake bolove u bubregu. To je bio još jedan dobar "udarac". Ležala sam na odeljenju 2 dana, dok su mi smirili bolove, malo propratili miom i pustili me kući. Danas su mi stigli konačno svi rezultati i moj doktor mi je samo rekao da mogu mirno da spavam i čuvam moju bebicu. Da se ne krećem previše da ne dođe do uvrtanja mioma , dok još malo bebica poraste i ne zaglavi ga da ne može da se mrda.

Inače, na otpusnoj listi za miom piše ovako: " u predelu fudusa uterusa promena sa karakteristikama mioma na pteljci vaskularizovana". Sve u svemu, ne smeta bebi što mi jako bitno!

E, Bokice moja, samo neka su naše bebe žive i zdrave a sve drugo će se rešiti!!!

E pa Anchi isto je i meni pisalo na nalazu...miom je petiljkom vezan za matericu....meni se zboh moje velike aktivnosti on vrtio oko te petiljke i uvio se,zalepio za trbusni zid i zatezao tu petiljku pri svakom bebinom udarcu...zato se ne preporucuje velika aktivnost...i ja sam pila tablete za odrzavanje i porodila sam se u 36. nedelji,malo pre vremena, 25 dana pre termina, jer su kontrakcije bile jake..beba je porasla i nije mogla puno da se vrti jer je zatezala tu petiljku svaki put i to je stvaralo kontrakcije...

ali ne brini,sve je to ok...samo misli na malu bekicu u stomaku,uziv aj u trudnoci,opusti se...vazno da ti je i doktor rekao da je sve ok...tako da glavu gore i opusteno....pusa velika od mene i mog malog bebaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa Anchi isto je i meni pisalo na nalazu...miom je petiljkom vezan za matericu....meni se zboh moje velike aktivnosti on vrtio oko te petiljke i uvio se,zalepio za trbusni zid i zatezao tu petiljku pri svakom bebinom udarcu...zato se ne preporucuje velika aktivnost...i ja sam pila tablete za odrzavanje i porodila sam se u 36. nedelji,malo pre vremena, 25 dana pre termina, jer su kontrakcije bile jake..beba je porasla i nije mogla puno da se vrti jer je zatezala tu petiljku svaki put i to je stvaralo kontrakcije...

ali ne brini,sve je to ok...samo misli na malu bekicu u stomaku,uziv aj u trudnoci,opusti se...vazno da ti je i doktor rekao da je sve ok...tako da glavu gore i opusteno....pusa velika od mene i mog malog bebaca :)

Hvala, Majap! Ljubimo i mi vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas imala miom u trudnoći? Do pre dve nedelje nisam ga imala ni ja, ali se odjednom pojavio. Nema nikakav kontakt ni sa posteljicom, ni sa matericom, ali tu je! Doktori kažu da bebi ne smeta, ona se pravilno razvija i dobro je i tako će biti i dalje. Za svaki slučaj sam uradila tumor markere i čekam rezultate.

Strašno se loše osećam. Ne znam šta da radim!!! Doktori kažu da se to dešava i da to nije ništa. Njima nije, ali meni jeste! Poludeću!

sto se tice mog mioma,danas sam pitala moju lekarku,sta sa njim,jer tu temu nismo potezale neko vreme.ja nemam tegobe,ali me ipak interesuje misli li ona to da prati ili ne.njen odgovor je da je on jako mali (28mmx28mm,dimenzije od pre mesec dana) i da tyime ne treba da se bavim.jos je i pridodala da nisam zavrsila medicinski fakultet i da pola stvari koje nadjem na netu bacim u vodu,te da se ne opterecujem time i da ne budem u grcu.lepo je to sto ona mene nece da opterecuje,samo joj je ton i stav krajnje bezveze.da ne pominjem da se iznervirala,ali sta da joj radim,kad nece nista sama da mi objasni,davicu je pitanjima svaki put i dizati joj pritisak i tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice mog mioma,danas sam pitala moju lekarku,sta sa njim,jer tu temu nismo potezale neko vreme.ja nemam tegobe,ali me ipak interesuje misli li ona to da prati ili ne.njen odgovor je da je on jako mali (28mmx28mm,dimenzije od pre mesec dana) i da tyime ne treba da se bavim.jos je i pridodala da nisam zavrsila medicinski fakultet i da pola stvari koje nadjem na netu bacim u vodu,te da se ne opterecujem time i da ne budem u grcu.lepo je to sto ona mene nece da opterecuje,samo joj je ton i stav krajnje bezveze.da ne pominjem da se iznervirala,ali sta da joj radim,kad nece nista sama da mi objasni,davicu je pitanjima svaki put i dizati joj pritisak i tacka.

Odlično! Ja na kontrolu idem tek za 15 dana pa ću videti jel napredovao. Inače, smirila sam se i sada ne brinem baš mnogo. Šta bude, biće! Bitno mi je samo da beba bude dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! Nije nam bilo svejedno kad mi je doktor rekao za miom. Jedva smo došli do kuće. Sada sam već mirnija i bolje se osećam. Trudim se da ne mislim na to, već samo na ovu slatku nestašnu bebicu u stomaku koja jako dobro udara ;) Imam jako mnogo poverenja u svog doktora u bolnici, tako da me je sve manje strah!

Reci mi, koliko su ti se brzo razvijali miomi?

Pa pazi, dovoljno da bi smetao, konkretno taj jedan... Vise se tacno i ne secam... Ma bice sve u redu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim opet po ovom pitanju. Juče sam bila na kontroli i doktor mi je rekao da miom nije porastao ni malo samo više nije okruglog oblika već ovalnog jer je počeo da se razvlači sa matericom. Mogu vam reći da mi je laknulo a020.gif Za 15 dana opet kontrola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim opet po ovom pitanju. Juče sam bila na kontroli i doktor mi je rekao da miom nije porastao ni malo samo više nije okruglog oblika već ovalnog jer je počeo da se razvlači sa matericom. Mogu vam reći da mi je laknulo a020.gif Za 15 dana opet kontrola!

super,samo neka ti ne smeta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma super ste vi i sve vam tece "po planu" :rolleyes: Bice sve u redu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma super ste vi i sve vam tece "po planu" :rolleyes: Bice sve u redu!

Da kucnem u drvo KUC KUC KUC ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super,samo neka ti ne smeta!

Iskreno se nadam da neće!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice mog mioma,danas sam pitala moju lekarku,sta sa njim,jer tu temu nismo potezale neko vreme.ja nemam tegobe,ali me ipak interesuje misli li ona to da prati ili ne.njen odgovor je da je on jako mali (28mmx28mm,dimenzije od pre mesec dana) i da tyime ne treba da se bavim.jos je i pridodala da nisam zavrsila medicinski fakultet i da pola stvari koje nadjem na netu bacim u vodu,te da se ne opterecujem time i da ne budem u grcu.lepo je to sto ona mene nece da opterecuje,samo joj je ton i stav krajnje bezveze.da ne pominjem da se iznervirala,ali sta da joj radim,kad nece nista sama da mi objasni,davicu je pitanjima svaki put i dizati joj pritisak i tacka.

Oko mog mioma isto n e pridaju nekog znacaj bila sam i privatno i u nasem DZ i na UZ kod treceg ali niko to nista, bas kao da je to sve ok i da tako treba biti, u pocetku sam plakala i nervirala se samo mislila kako cu umrijet i kako ce moja djevojcica od 2 i pol godine ostat bez mame, ali kako vrijeme odmice ne nerviram se vise sve je Bozija volja, i ako to doktori nesmatraju da je problem zelim i ja tako misliti pa sta bude, jer tugovanjem mogu samo nauditi sebi bebi u stomaku i svojim negativnim razmisljanjem ukucanima........Zato drage moje ne mislite lose o tome i uopste ne razmisljajte budite vesele i nasmijane zbog bebe u stomaku koja se razvija jer sto smo mi nervoznije i bebi se ispoljava nassa nervoza.... Ja sam dobila neki recešpt od prijateljice koja je skinula miom ide 1kg meda, 300 gr bokvice i 300 gr kunice i po kasicicu od kafe svako jutro jos nisam napravila i krenula u akciju, SRETNO!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje i od mene..sretno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko mog mioma isto n e pridaju nekog znacaj bila sam i privatno i u nasem DZ i na UZ kod treceg ali niko to nista, bas kao da je to sve ok i da tako treba biti, u pocetku sam plakala i nervirala se samo mislila kako cu umrijet i kako ce moja djevojcica od 2 i pol godine ostat bez mame, ali kako vrijeme odmice ne nerviram se vise sve je Bozija volja, i ako to doktori nesmatraju da je problem zelim i ja tako misliti pa sta bude, jer tugovanjem mogu samo nauditi sebi bebi u stomaku i svojim negativnim razmisljanjem ukucanima........Zato drage moje ne mislite lose o tome i uopste ne razmisljajte budite vesele i nasmijane zbog bebe u stomaku koja se razvija jer sto smo mi nervoznije i bebi se ispoljava nassa nervoza.... Ja sam dobila neki recešpt od prijateljice koja je skinula miom ide 1kg meda, 300 gr bokvice i 300 gr kunice i po kasicicu od kafe svako jutro jos nisam napravila i krenula u akciju, SRETNO!!!!!!!!!

Draga, reci mi šta je to kunica?

Jel toj tvojoj prijateljici iščezao ili pukao? I hvala na lepim željama! I tebi neka je sa srećom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje i od mene..sretno :)

Hvala Clara82!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko mog mioma isto n e pridaju nekog znacaj bila sam i privatno i u nasem DZ i na UZ kod treceg ali niko to nista, bas kao da je to sve ok i da tako treba biti, u pocetku sam plakala i nervirala se samo mislila kako cu umrijet i kako ce moja djevojcica od 2 i pol godine ostat bez mame, ali kako vrijeme odmice ne nerviram se vise sve je Bozija volja, i ako to doktori nesmatraju da je problem zelim i ja tako misliti pa sta bude, jer tugovanjem mogu samo nauditi sebi bebi u stomaku i svojim negativnim razmisljanjem ukucanima........Zato drage moje ne mislite lose o tome i uopste ne razmisljajte budite vesele i nasmijane zbog bebe u stomaku koja se razvija jer sto smo mi nervoznije i bebi se ispoljava nassa nervoza.... Ja sam dobila neki recešpt od prijateljice koja je skinula miom ide 1kg meda, 300 gr bokvice i 300 gr kunice i po kasicicu od kafe svako jutro jos nisam napravila i krenula u akciju, SRETNO!!!!!!!!!

Hvala na receptu! Dobro ce doci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.