Miom u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Hvala na receptu! Dobro ce doci!

KUNICA http://www.missouriplants.com/Whitealt/Ach...olium_plant.jpg

POgledaj te ako otvori ako ne ukucaj na www.google.com Kunica pa prepoznat ces kod nas u Bosni se tako zove a ima i da se kupi Caj na kutiji tako pise neznam za drugi naziv, ali za ovaj recept najbolje je da vam neko nade na livadama domaci i svjez nego da ovaj iz prodavnice koristite,..ja cu morat svekra zaduzit da mi nade to pa da i sebi pripremim bas sam se ulijenila i nedami se nikao napravit ..... Jos jednom SRETNO!!!!!!! Kada Vam je termin drage trudnice.....

Nazivi kunica, ranjenik, stolisnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, reci mi šta je to kunica?

Jel toj tvojoj prijateljici iščezao ili pukao? I hvala na lepim željama! I tebi neka je sa srećom!

Ona kaze da je nestao a kako nisam je bas ni pitala, mada se on zna povuc sam i nestat, moja kuma koja je sef DZ kaze da ako Bogda i uz malo srece moze sam nestat tako da se vise i neopterecujem, ali ovaj cu lijek sa medom kunicom i bokvicom svakako pripremit i pocet koristit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona kaze da je nestao a kako nisam je bas ni pitala, mada se on zna povuc sam i nestat, moja kuma koja je sef DZ kaze da ako Bogda i uz malo srece moze sam nestat tako da se vise i neopterecujem, ali ovaj cu lijek sa medom kunicom i bokvicom svakako pripremit i pocet koristit....

Baš si me zaintrigirala! Moraću da probam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, drage moje trudnice!

Hoću samo da Vam prenesem stanje mog mioma i da pišete dali ste vi radile skoro UZ šta se sa vašim miomima dešava. Ja sam u 30/31 nedjelji radila UZ i Dr. mi rekao da se miom razvukao i da nema pravu vrijednost, da je bebica okk i da nema razloga za strah. Drugi Dr. isto mi rekao kao da nije više bitan. Koje olakšanje. Pišite mi o Vama i Vašem stanju šta se dešava. Hvala.... Pozdravljam Vas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, drage moje trudnice!

Hoću samo da Vam prenesem stanje mog mioma i da pišete dali ste vi radile skoro UZ šta se sa vašim miomima dešava. Ja sam u 30/31 nedjelji radila UZ i Dr. mi rekao da se miom razvukao i da nema pravu vrijednost, da je bebica okk i da nema razloga za strah. Drugi Dr. isto mi rekao kao da nije više bitan. Koje olakšanje. Pišite mi o Vama i Vašem stanju šta se dešava. Hvala.... Pozdravljam Vas sve!

POSTO SAM PRESLA KOD DRUGOG DR U DRUGI DZ,rekla sam mu za miom..tad sam bila 19. nedelja .on mi je rekao da miom nije opasan u tom razdoblju,vec samo u maloj trudnoci.na uz se nije video,tj bar dr nije nista komentarisao.predpostavljam da je doslo do rasta mioma,da bi on to registrovao i rekao mi.

koleginica,koja ima dvoje dece,mi je isto rekla da je tokom trudnoce imala miom i da se on sam od sebe povukao posle porodjaja.

tako da trenutno tu brigu nemam,trudnoca mi sasvim lepo tece,bebac je dobro i razigrano,tako da o njemu i ne razmisljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je da ne budete opterecene, koliko je to moguce i mislite pozitivno i sve ce biti u redu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam miomektomiu u novembru prošle godine, u petom mesecu trudnoće. Nisam znala da imam miom, niti su ga lekari dijagnostifikovali, iako je bio ogroman, - kao paradaiz. Usled jakih bolova u predelu levog jajnika otišla sam u bolnicu, i tamo su posle silnih pretraga rekli da mi jajnik nekrotira i da ga moraju vaditi napolje. Kad su me rasporili na operacionom stolu, imali su šta da vide! Jajnik je bio potpuno zdrav, a iza njega se krio ogromni, gadni miom, koji je krvnim žilama bio spojen sa matericom i tako se ''hranio'' krvlju i hormonima. I izvadiše oni miom, a ne poremetiše trudnoću! Bebica je evo napunila već tri meseca, hvala Bogu, jer sve je dalje proteklo bez ikakvih dodatnih problema, od operacije do porođaja. Svi smo zajedno, uključujući i lekare imali više sreće nego pameti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZEMUNCI - Hvala ti draga za ovaj post. I hvala Bogu da je beba i ti okk, što želim i svima onima koje imaju miom u trudnoći. Bitno je smao da nemislimo na to i mislimo pozitivno, ja sam se na početku ubijala, histerisala, plakala ali sad sam malo smirenija i trudnim se ne misliti na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dada27, veruj mi da sam prestala da razmisljam o miomu. Tako mi je lepo kada bebica djuska da se sva istopim. U utorak idem na UZ pa cu vam kuckati kako sam prosla.

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam veceras na UZ. Miom nije promenio velicinu ali jeste oblik, malo se razvukao. Sto se tice porodjaja, ako miom ne bude smetao bice prirodnim putem, ali videcemo vec kad bude bilo vreme! Dr i nema neku zelju da se petlja sa njim ali ako mora ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam veceras na UZ. Miom nije promenio velicinu ali jeste oblik, malo se razvukao. Sto se tice porodjaja, ako miom ne bude smetao bice prirodnim putem, ali videcemo vec kad bude bilo vreme! Dr i nema neku zelju da se petlja sa njim ali ako mora ...

Epa bas mi drago, to je velika stvar! Zelim ti da do kraja bude tako i da se porodis prirodnim putem ali i ako bude i cr znaci tako mora, bitno je da sa tobom i bebicom bude sve u redu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epa bas mi drago, to je velika stvar! Zelim ti da do kraja bude tako i da se porodis prirodnim putem ali i ako bude i cr znaci tako mora, bitno je da sa tobom i bebicom bude sve u redu! :rolleyes:

Hvala, Tamara! Izljubi Minu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam veceras na UZ. Miom nije promenio velicinu ali jeste oblik, malo se razvukao. Sto se tice porodjaja, ako miom ne bude smetao bice prirodnim putem, ali videcemo vec kad bude bilo vreme! Dr i nema neku zelju da se petlja sa njim ali ako mora ...

ANCHI-KŠ ista stvar kao i kod mene, kada je tebi termin za roditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ANCHI-KŠ ista stvar kao i kod mene, kada je tebi termin za roditi?

I termin su mi pomerili jer je beba krupna ;) Bio mi je 17. septembar a pomerili su mi za 12.09. pa cak mozda bude u pitanju i 09.09. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I termin su mi pomerili jer je beba krupna ;) Bio mi je 17. septembar a pomerili su mi za 12.09. pa cak mozda bude u pitanju i 09.09. :)

ok meni je 01.09. pa cut ce mo se da vidimo kako cemo proci, uz Božiju pomoč bit će sve OKK,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok meni je 01.09. pa cut ce mo se da vidimo kako cemo proci, uz Božiju pomoč bit će sve OKK,

Mora biti dobro! Bicemo u kontaktu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora biti dobro! Bicemo u kontaktu!

Hallo draga, kako si..... Jeli ima nešto novo, termin još malo zar ne...... Ti si pisala termin ti pomeren jeli ti to zakazan Carski i zašto? Puno te pozdravljam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je tema malo napustena, ali mozda ovo ipak neko cita... Imala sam spontani pobacaj u petoj nedelji trudnoce u decembru 2012. godine, gde mi je prilikom pregleda konstatovan i miom velicine 1,5 cm. Ginekolog mi je rekao da miom nije razlog pobacaja vec da verovatno nesto sa plodom genetski nije bilo uredu, pa je telo samo odbacilo plod. Srecom, ponovo sam zatrudnela posle 3 meseca. U 12. nedelji trudnoce, na prvom ekspertnom ultrazvuku, ginekolog je primetio i taj moj miom ali sada velicine 3 cm, a mesec dana kasnije, odn. u 17. nedelji prilikom pregleda utvrdjen je miom velicine 5 cm. Znaci miom raste i niko ne zna dokle i sta ce se desiti. Za sada on ne smeta plodu, nalazi se u samom zidu materice, ali ja se bojim mogucih komplikacija i toga da mi taj grozni miom ne ugrozi trudnocu i mog bebca. Nadam se da ce bebica rasti brze nego miom i da cu uspeti trudnocu privesti kraju i dovesti bebu zdravu i zivu kuci. Ako je neko skoro imao neki slican primer neka pise, jer me je ginekolog ostavio u nedoumici da li da se brinem i da li ce uopste sve biti uredu. Hvala vam i svima zelim srecnu i bezbriznu trudnocu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je tema malo napustena, ali mozda ovo ipak neko cita... Imala sam spontani pobacaj u petoj nedelji trudnoce u decembru 2012. godine, gde mi je prilikom pregleda konstatovan i miom velicine 1,5 cm. Ginekolog mi je rekao da miom nije razlog pobacaja vec da verovatno nesto sa plodom genetski nije bilo uredu, pa je telo samo odbacilo plod. Srecom, ponovo sam zatrudnela posle 3 meseca. U 12. nedelji trudnoce, na prvom ekspertnom ultrazvuku, ginekolog je primetio i taj moj miom ali sada velicine 3 cm, a mesec dana kasnije, odn. u 17. nedelji prilikom pregleda utvrdjen je miom velicine 5 cm. Znaci miom raste i niko ne zna dokle i sta ce se desiti. Za sada on ne smeta plodu, nalazi se u samom zidu materice, ali ja se bojim mogucih komplikacija i toga da mi taj grozni miom ne ugrozi trudnocu i mog bebca. Nadam se da ce bebica rasti brze nego miom i da cu uspeti trudnocu privesti kraju i dovesti bebu zdravu i zivu kuci. Ako je neko skoro imao neki slican primer neka pise, jer me je ginekolog ostavio u nedoumici da li da se brinem i da li ce uopste sve biti uredu. Hvala vam i svima zelim srecnu i bezbriznu trudnocu :)

postoje ciste i miomi koji se razvijaju, neki tek i pojavljuju, za vreme trudnoce. rastu od hormona koji su nam u porastu u tom periodu. Ja bih otisla jos kod nekoga da me pogleda.

dok sam lezala u bolnici na pocetku trudnoce samnom su sobi je bila devojka

koja je bila 6-7 nedelja trudnoce i kojoj su radili operaciju ciste koja se pojavila na jajniku i koja je ubrzano rasla. znaci, cak izvan same materice. Tu je gadno sto ne moze da se precizira koliko ce brzo da raste. U to vreme drugarica moje drugarice je takodje u trudnoci operisala cistu koja je isla od jednog do drugog jajnika po velicini, iza materice je bila i takodje je rasla. ona uvek u trudnoci dobije te ciste koje rastu od hormona.

nemoj se plasiti unapred naravno, nije mi bio cilj da te zaplasim losim pricama vec da sagledas situaciju sa svih strana. idi kod jos nekoga na pregled i trazi misljenje. tvoj miom je u materici koliko sam razumela, ne mora da znaci da ce se nesto desiti ali sama cinjenica da raste definitivno ima veze sa porastom hormona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.