beba nece da pije mleko

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima! Moja beba ima 7 i po mjeseci. Od pocetka je na ad mlijeku, nisam je dojila. Prvih mhesec dana je fino jela, a onda je pocela da jede manje od prepoeucene doze. Napredovala je prosjecno, nekad bluze donjoj granici. Sa 3 i po mjeseca je pocela da odbija flasicu, tako da smo mogli samo da je nahranimo dik spava. Sa 5 i po mjeseci sam pocela da joj uvidim cvrstu hranu i nastavila da je hranim mlijekom dok spava.

Medjutim, prije 10 dana prestala je da pije mlijeko cak i spavajuci. Posto nemam drugog nacina da je nahranim samo mlijekom, pocela sam da joj dajem mlijecne kasice (pomijesam mlijeko sa nekim Linom ili nekim drugim zitnim pahuljicama). Moja beba sada ima 5 obroka, 3 mlijecna i 2 nemlijecna.

Da li je neko imao slicno iskustvo da beba prestane da odbija mlijeko na flasicu? (sce smo probali, mijenjali i mlijeka i flasice - imamo ih za kolekciju :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, da, sa prvim detetom mi se desilo nesto slicno. Dugacak vremenski period sam sebi navijala sat i budila se pre zore ne bi li on bar nesto popio jer je to uspevao samo u dubokom snu. Uzas. Otprilike je bilo reci samo o fazi koja je na kraju prosla iako je trajala bas dosta dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, da, sa prvim detetom mi se desilo nesto slicno. Dugacak vremenski period sam sebi navijala sat i budila se pre zore ne bi li on bar nesto popio jer je to uspevao samo u dubokom snu. Uzas. Otprilike je bilo reci samo o fazi koja je na kraju prosla iako je trajala bas dosta dugo.

I ja se nadam da je faza. Mada, sve mi se cini da je flasica za moje dijete prevazidjena stvar. No, i dalje brinem o kolicini mlijeka koje popije/ne popije u toku dana. Juce smo radili krvnu sliku koja je odlicna, hemoglobin 122... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu, tu je najgore to sto se ti razjedas od brige, oni vec sebi nadoknade na drugi nacin. Dokle god je malisa veseo i aktivan, ne bi trebalo da bude problema;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene ova tema brine. Moj bebac ima 5 meseci i pre mesec dana je smanjio dnevnu kolicinu mleka sa 900ml na 800ml, pa na 700, pa na 600 i stigosmo do jedva 500ml. Sve sam pokusavala, ali je jednostavno izgledalo kao da mu je to dovoljno, jer je hiperaktivan, prevrce se sa ledja na stomak i obrnuto od kada je imao 3.5 meseca i veseo je i lepo spava. Na kraju sam probala SVETU flasicu :D dr.Browns staklena sa cuclom level 3 (posto idu po nivoima za odredjeni uzrast) i vratismo se na 750ml (plus 2 mala cvrsta obroka jer tek uvodimo polako). Cucla na ovoj flasici je mekana i savrsena za bebina usta. Eto, mozda nekome pomogne :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.