Epiduralna u Nišu

odgovora

Objavljeno

Znaci, sve se svodi na isto, tj. na vezu...

Naravno,bio mi je ponudjen ali sam ga odbila...Kicma je to.A i takodje sam dobila informaciju da nisu jos uvek dovoljno iskusni(novembar 2009)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih ni ja, mislim necu, tamo maja meseca :)

Slazem se sa Sanjom da je to ipak kicma i ne bih da mi se neko mota oko nje sa iglom. A i kad god pomislim na epidural i anesteziologe, u glavi mi "flesne" izjava neke doktorke: "Ko? On?? Pa, njega ne bih pustila ni kuce da mi uspava!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih ni ja, mislim necu, tamo maja meseca :)

Slazem se sa Sanjom da je to ipak kicma i ne bih da mi se neko mota oko nje sa iglom. A i kad god pomislim na epidural i anesteziologe, u glavi mi "flesne" izjava neke doktorke: "Ko? On?? Pa, njega ne bih pustila ni kuce da mi uspava!"

Sto se anesteziologa tice,u Nisu,coveku svaka cast,a i onom ko je izmislio taj episural,ja sam super prosla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se anesteziologa tice,u Nisu,coveku svaka cast,a i onom ko je izmislio taj episural,ja sam super prosla...

Kako se zove taj anesteziolog???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se zove taj anesteziolog???

Mislim da je Vlada,ima bradu i jako je fin i prijatan covek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se anesteziologa tice,u Nisu,coveku svaka cast,a i onom ko je izmislio taj episural,ja sam super prosla...

Slazem se.Nije bio taj Vlada ali je i ovaj moj anesteziolog jedan od najboljih u Nisu.Ja nisam bila hrabra trudnica i mogu vam reci da pamtim svoj porodjaj kao nesto najlepse u zivotu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se.Nije bio taj Vlada ali je i ovaj moj anesteziolog jedan od najboljih u Nisu.Ja nisam bila hrabra trudnica i mogu vam reci da pamtim svoj porodjaj kao nesto najlepse u zivotu!

A kako je ime tvom anesteziologu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M??? :D Napisi ime coveka-nista mi ne znaci prvo slovo... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj dr Stefanovic je i nama drzao predavanje u dz i zastrasivao nas epiduralnom anestezijom. Da je dobar lekar, rekao bi sta je epidural, kako deluje, sta su prednosti, sta mane, sta su rizici, pa tek onda izneo svoje misljenje i na kraju ostavio svakoj trudnici mogucnost da sama izabere. Ja znam 5 yena koje su se porodile u poslednjih par meseci sa epiduralom,neka je zadovoljna, neka nije(nije smanji bol koliko je ocekivala), ali su sve zive i zdrave.

A rizik postoji i kada vadimo zub, vozimo se automobilom, setamo parkom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom uz epidural pre dve nedelje u Nisu, kostalo je 100 evra :) (iako je to besplatna intervencija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom uz epidural pre dve nedelje u Nisu, kostalo je 100 evra :) (iako je to besplatna intervencija)

Pa što je onda bilo potrebno da platiš, ako je besplatna? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po drugi put sam se poradjala u epiduralu i opet sam super prosla.Porodila se za 2 i po sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ide ta procedura sa dogovaranjem sa doktorom oko epidurala? Kako ste stupile u kontakt sa anesteziologom, koliko ranije se to dogovara i koliko to kosta? :)

Ja sam danas usla u 9. mesec, pocinje panika i sve cesce razmisljam o epiduralu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao .... interesuje me da li postoji epiduralna u Prokupackoj bolnici.... i da li se placa ? I naravno kakva su vam iskustva ? Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao .... interesuje me da li postoji epiduralna u Prokupackoj bolnici.... i da li se placa ? I naravno kakva su vam iskustva ? Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutna situacija u Kliničkom centru u Nišu je ta da je potrebno obezbediti uput za epiduralnu anesteziju, koji izdaje ginekolog koji vodi trudnoću (informaciju sam dobila u Kliničkom centru Niš).

Međutim, izdavanje uputa nije regulisano, tj. ginekolozi nisu dobili dopis ili bilo kakve smernice, zeleno svetlo, da mogu i smeju da izdaju takve upute. Tj. u ovom momentu ginekolozi nemaju proceduru po kojoj bi postupali.

Situacija na kraju 2015. godine se svodi na to da ne možete da dobijete epidural u niškom porodilištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne cudi me. Raspitacu se kod svog ginekologa u DZ, sutra ulazim u 9. pa idem da uzmem upute i uradim CTG i tako ponesto. Obavestavam vas ovde sta sam saznala. :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.