Nosenje bebe na rukama

odgovora

Objavljeno

Ne treba da ga odvikavaš. On nije ''naviknut'', nego je jedna normalna beba koja ima potrebu da oseti svoju mamu kako diše, miriše... Devet meseci je bio neodvojiv od tebe u utrobi, pa naravno da ne može tek tako da prestane da ima potrebu da i dalje bude sastavni deo tebe, a kako će drugačije nego da ti bude u rukama, da oseti ponovo kako tvoje srce kuca... Kupi maramu za nošenje da ti bude lakše i nosi svoju bebicu dok je tako mala. To bi bilo najprirodnije!

Što se spavanja tiče, dala sam savet pre nekoliko postova u ovoj temi... Pokušaj. :)

:rolleyes: moj matea nece u kolica samo bi po rukama da se nosi,ne mogu da ga ostavim ni na par nin sa nekim odmah place...ne znam kako da ga odviknem od toka iako je jos mali...ima samo 2 mes i 4 ned...a da ne pricam za spavanje nocu...spava od 9 do 1 posle toga nema sanse...mame neki savet :rolleyes: pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala...

Njega još muče grčiči...čim to prođe biće sve OK...ali još ćete se nosati, međutim manje nego sada(moj slučaj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu definitivno otvoriti Kutak za pohvale :)

Moram da se pohvalim, vec dva dana Aleksu uspavam bez nosanja na rukama, nadam se da cu ga uspeti skroz odviknuti. Ne mogu vise, tezak mi je a ja i nisam neka ''krsna'' zena. Od svih navika, mislim da je ova najgora sto roditelj moze da napravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si to uspjela? Šta radiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma na kraju nista posebno, sve sam pokusavala, i pustala da place i nista... E sad, cekam da mu se bas prispava, igramo se i sl. Kada vidim da je spreman, odnesem ga u krevetac, okrenem ga na stranu, dam mu moju ruku (uzme je sa obe rucice, i nesto joj prica, cucla pod obavezno) a sa drugom rukom ga malo ljuljuskam. U roku od 5min zaspi. Samo prvi put se bunio, sad je drugacije. Nije ni ovo neko resenje, ali bolje nego na rukama, ja sam bas odmornija. I kako je dobio tri zubica gornja, sinoc je spavao do 4h bez prekida, a posle :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...svaka čast. Filipu raste 4-ka...baš ga pati. Juče smo šetali do dežurne apoteke, kupim mu CALGEL i naravno morala sam mu ga dati da se igra s njim. Kada sam došla kući...naravno gela nema...možeš misliti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...svaka čast. Filipu raste 4-ka...baš ga pati. Juče smo šetali do dežurne apoteke, kupim mu CALGEL i naravno morala sam mu ga dati da se igra s njim. Kada sam došla kući...naravno gela nema...možeš misliti...

:) :) :)

Vec cetvorka? A joj, pa ja sam mislila da sada sledi malo pauza sa zubicima :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nema pauze...ide jedan za drugim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od svih navika, mislim da je ova najgora sto roditelj moze da napravi.

Sad za koji mesec ce doci dan kada nece hteti da se uspavljuje na rukama...videces :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su poceli da bole clanci na rukama od ovog bucka od 6300g...al dobro, ne moram uvek da setam i da ga nosim da bih ga uspavala. Ako tatin "magic touch"ne upalu,sve sto treba jeste da ga stavim na krilo, dam mu dudu i tiho pricam. To sve AKO hoce da spava,ako nece, nista ne pomaze pa mar bio budan i 12 sati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovaj moj je u fazonu ovh dana da preko danaNE spava i NE jede,ali zato zeli da se nosi da i razgledao okolo.I to mora bti u uspravnom polozaju,nikako u polozenom!

Nismo ga naucili na nosanje,nije ni biolo potrebe,od zutice je bio toliko uspavan,da nisamo ni znali da imamo bebu u kuci.sad kad ga je to prolso,hoce da istrazuje,sve mu je interesantno.a izgleda da ni bebama ne treba mnogo da se na nesto naviknu.

zasad,hb,ne trazi da se uspavljuje nosanjem ili bilo sta slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je jos uvijek sve otvoreno! :lol: :lol:

Kada je bas dobro raspolozen, ne smeta mu lezanje... Ali, zato mama ili tata ne mogu da ga puste da lezi budan, pa ga nosamo. ;) To nije problem, problem je kada treba da ga spustimo. :lol:

Ali, imamo mi svoje nacine da ga ucutkamo, kao npr.- duda u usta i cebence preko nosica, i on je vec u polusnu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosenje bebe na rukama koliko je stetno (po nase ruke) toliko je i korisno! Korisno za bebin vrat i njeno cvrsto drzanje glave (savet pedijatra).

Dunjica voli da je nosimo i tada gleda oko sebe, ali isto tako voli da lezi na krevetu i da gleda Baby tv. Dok lezi voli i da "prica" tj. guce.

Inace, ne uspavljujemo se na rukama, to ne voli. Samo je spustim u krevetac, navijem vrtesku i ona spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nošenje bebe na rukama je primarna psihofizička potreba bebe. Beba ne može da se navikne na ruke, niti je to navika, jer čim stane na noge, više neće tražiti da je nosite. Nošenjem i maženjem bebe, pokazujete joj da je voljena, a ona se oseća sigurno i zaštićeno i stvara dobar osnov za razvijanje u sigurnu i ostvarenu ličnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam luku non stop nosila...Cak i prvog dana kad se rodio u bolnici, sve bebe su spavale u svojim kreveticima a luka meni na stomaku tj grudima...Samo je tako hteo da cuti tj da ne urla...A posle sam ga se nanosala kao niko do 6. meseca....mogla sam da ga stavim da vristi u stolicu ali nisam. Bila sam u fazonu" ako ga sad ne nosim kad cu"...Glupost ali eto tako sam zelela u tom momentu....

Da vam ne pricam da sam ga uspavljivala na rukama do 6. meseca i duze malo cak :unsure::unsure::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam luku non stop nosila...Cak i prvog dana kad se rodio u bolnici, sve bebe su spavale u svojim kreveticima a luka meni na stomaku tj grudima...Samo je tako hteo da cuti tj da ne urla...A posle sam ga se nanosala kao niko do 6. meseca....mogla sam da ga stavim da vristi u stolicu ali nisam. Bila sam u fazonu" ako ga sad ne nosim kad cu"...Glupost ali eto tako sam zelela u tom momentu....

Da vam ne pricam da sam ga uspavljivala na rukama do 6. meseca i duze malo cak :unsure::unsure::unsure:

Da, ako ih tada ne nosimo i ne mazimo, nećemo nikada. Oni odrastaju i svakim danom su im potrebe za nama manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nošenje bebe na rukama je primarna psihofizička potreba bebe. Beba ne može da se navikne na ruke, niti je to navika, jer čim stane na noge, više neće tražiti da je nosite. Nošenjem i maženjem bebe, pokazujete joj da je voljena, a ona se oseća sigurno i zaštićeno i stvara dobar osnov za razvijanje u sigurnu i ostvarenu ličnost.

JOOOOOOOOJ Kristal,tako je....(a sada ću da objasnim ovo joooooj)

Ja sam luku non stop nosila...Cak i prvog dana kad se rodio u bolnici, sve bebe su spavale u svojim kreveticima a luka meni na stomaku tj grudima...Samo je tako hteo da cuti tj da ne urla...A posle sam ga se nanosala kao niko do 6. meseca....mogla sam da ga stavim da vristi u stolicu ali nisam. Bila sam u fazonu" ako ga sad ne nosim kad cu"...Glupost ali eto tako sam zelela u tom momentu....

Da vam ne pricam da sam ga uspavljivala na rukama do 6. meseca i duze malo cak :unsure::unsure::unsure:

E neka si :D

Da, ako ih tada ne nosimo i ne mazimo, nećemo nikada. Oni odrastaju i svakim danom su im potrebe za nama manje.

Da,da........

E ovo mi je 'rana neprebolna'....ne znam da li je ovo što ću reći za novu temu na pr. MANE I PREDNOSTI RAĐANJA DECE U MLAĐIM GODINAMA...elem,kada sam 'rađala' ovo troje moje starije dečice mislila sam da sve znam,da su stvari crne ili bele(nikakve druge boje nisu dolazile u obzir :( )...da se bebe ne nosaju(nije dobro za kičmu :blink: ,navići će se na ruke :blink: ,pa šta ću ja 'jadna' onda)...pa neka malo plače u krevetiću ništa im ne nedostaje,moraju bebe da plaču :blink: ...i tako niz tako nekih polu-spartanskih poteza,užas,kada se samo setim naježim se...i savest me neviđeno 'peče'...zato Anđu smo svi 'iznosali' i kada je trebalo i kada nije trebalo :P ...i tako,polako ispravljam svoje 'greške iz mladosti',što se tiče dece <_< .........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame mom Dorianu je nedavno bilo mjesec dana i s tim da je jako mali i prvo je djete u porodici svi ga mazimo i pazimo nosamo i ostalo medjutim,kada ostanem sama s njim i kad ga podojim,presvucem i sve kako treba dodje vrijeme da ide u krevetac on naravno place,i to se jako cesto desava a kada ga uzmem u narucje prestaje! I smiri se i ja ga spustam on krece plakati ja ga dizem on prestaje. :huh:

Koliko sam citala i koliko sam cula svi mi govore da se beba do 6 mjeseci nemoze nauciti na ruke i nemoze razmaziti pa me cisto zanima vase iskustvo,ja mislim da se moj Dori ipak malo naucio. :D

0t14.jpgNku8p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije se razmazio,bebe do treceg meseca non stop traze maminu toplotu,posle prestanu grcevi pa budu mirnije vise spavaju,nasa mala je sad punila 4 meseca i dovoljno je a ju drzim za rukicu i zaspe a nekad je dovoljno i da samo sedim pored nje,a do treceg meseca smo i mi se dosta drzakale.........a uostalom ako je mama mrna i beba je mirnija,oni osete ak je mama imalo nervozna po pokretu ruke i drzanju u ruci.....pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se nosamo po potrebi, kada zaželi..nije mi ništa teško..najveselije je ujutru, kada stevu ispraćamo u vrtić..odlučila braća da se bude u isto vreme..pa jednog doji, drugog spremaj..nego već smo se uhodali :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije se razmazio,bebe do treceg meseca non stop traze maminu toplotu,posle prestanu grcevi pa budu mirnije vise spavaju,nasa mala je sad punila 4 meseca i dovoljno je a ju drzim za rukicu i zaspe a nekad je dovoljno i da samo sedim pored nje,a do treceg meseca smo i mi se dosta drzakale.........a uostalom ako je mama mrna i beba je mirnija,oni osete ak je mama imalo nervozna po pokretu ruke i drzanju u ruci.....pozdrav

:)

Može da deluje utešno nekom mamama, ali ne treba očekivati od bebe sa 4 meseca neku zrelost i osamostaljivanje :) . Tek kada počnu da puze i prave prve korake, možete očekivati da će postati samostalnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo mi je 'rana neprebolna'....ne znam da li je ovo što ću reći za novu temu na pr. MANE I PREDNOSTI RAĐANJA DECE U MLAĐIM GODINAMA...elem,kada sam 'rađala' ovo troje moje starije dečice mislila sam da sve znam,da su stvari crne ili bele(nikakve druge boje nisu dolazile u obzir :( )...da se bebe ne nosaju(nije dobro za kičmu :blink: ,navići će se na ruke :blink: ,pa šta ću ja 'jadna' onda)...pa neka malo plače u krevetiću ništa im ne nedostaje,moraju bebe da plaču :blink: ...i tako niz tako nekih polu-spartanskih poteza,užas,kada se samo setim naježim se...i savest me neviđeno 'peče'...zato Anđu smo svi 'iznosali' i kada je trebalo i kada nije trebalo :P ...i tako,polako ispravljam svoje 'greške iz mladosti',što se tiče dece <_< .........

Ovo treba da pročita svaka mlada mama :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene clanak stvarno boli,ali ne odustajem od nosanja svog malog Herkulesa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam 14.02 dobio dve devojcice. krivo mi je sto nestizem vise da ih mazim. gazda mi je dao otkaz vece pred zenin porodjajtako da sam trenutno slobodan i imam vremena za njih dve a za lovu cu se vec nekako snaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.