Nosenje bebe na rukama

odgovora

Objavljeno

Mi smo se bogami navikli na ruke,nosamo se dosta,a teski smo..I bicemo jos tezi i tezi.Svaki put moram da ga uspavavam na rukama pa posle spustim u krevetic ili kolica,pa se nekad probudi posle 5 min pa ajde i ovo nanovo... <_< Nekad to uspavljivanje traje 10min nekad 3h...Kad ima grceve ne bi ga ispustala ceo dan samo da se ne grci i ne place :(

I opet kazem bolje da bole ledja nego da me boli dusa!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se bogami navikli na ruke,nosamo se dosta,a teski smo..I bicemo jos tezi i tezi.Svaki put moram da ga uspavavam na rukama pa posle spustim u krevetic ili kolica,pa se nekad probudi posle 5 min pa ajde i ovo nanovo... <_< Nekad to uspavljivanje traje 10min nekad 3h...Kad ima grceve ne bi ga ispustala ceo dan samo da se ne grci i ne place :(

I opet kazem bolje da bole ledja nego da me boli dusa!! :D

Ivana84 malen je jos ,to ce tako brzo proci da se nesec secati toga . Mislim da su grcevi najgori period , gori i od zubica , moj maleni se samo tad nosio na rukama , vec sa tri meseca odprilike nam je dao do znanja da zeli sam da se uspavljuje :) Nekad mi prosto dodje da ga ljuljuskam i njuskam u rukama a on kao da oseti to pa se opusti ko kiflica neka mala i zaspi za dva minuta a ja ga ljuljam bar jos deset :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, za to sto te bole ledja je super imati sling maramu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam gledala hug-bug marame ili kako se vec zovu,i imam nameru da narucim,nadam se da ce pomoci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoce, hoce. Sve te marame ti olaksavaju posao puno. Treba samo da se naviknes na nju, ali to traje par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana84 malen je jos ,to ce tako brzo proci da se nesec secati toga . Mislim da su grcevi najgori period , gori i od zubica , moj maleni se samo tad nosio na rukama , vec sa tri meseca odprilike nam je dao do znanja da zeli sam da se uspavljuje :) Nekad mi prosto dodje da ga ljuljuskam i njuskam u rukama a on kao da oseti to pa se opusti ko kiflica neka mala i zaspi za dva minuta a ja ga ljuljam bar jos deset :)

Ma znam,preguracemo mi i ovaj period,sad izgleda dugacko,ali evo jedan mesec vec prosao,imamo gorih i boljih dana kao i svi.Makar cemo zategnuti biceps malo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stariju cerku nisam nosala na rukama,pa ne nosam sada ni bebu.Kada je Jana imala grceve,uzmem je u narucje,privijem uz sebe,tupkam po malo po guzi i toliko.Nikakvo nosanje nije dolazilo u obzir.

Zar nije logicno da je bebi vazno da bude uz majku,mama moze cupkati bebu i sedeci,zasto je bitno to setanje po kuci,skakanje,cimanje itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sad se ne nosamo mnogo, nisam ni S. nosala, stavim ga pored sebe na krevet pa se mazimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu beba od par dana nista ne zna a moj vrag mali samo bi u ruke i dok ga ne uzmes ne prestaje da place iako je i sit i presvucen :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu beba od par dana nista ne zna a moj vrag mali samo bi u ruke i dok ga ne uzmes ne prestaje da place iako je i sit i presvucen :-)

cista pelena i pun stomak ne pruzaju ljubav i osecaj sigurnosti koju pruza majkin zagrljaj :wub:

Moj Markic nikad nije bio bebe koja voli da se nosi , preko dana se uspava sam u kreveticu a uvece se malo igaramo posle kupanjaca , popijemo mleko (sad vec i to radi sam) i onda sledi malo igranjac na bracnom krevetu, dodje do mene ( ja lezim samo pored na krevetu) zagrli me , poljubi pa opet igranjac , malo me uzjasi djika-djika , malo me pokriva , otkriva , otima mi jastuk ispod glave iako ima svoj i samo odjednom se spusti na jastuk i zaspi ... Od cetvrtog meseca se migoljio iz ruku kao da hoce da sidje dole , a ja ljuljaj , ljuljaj dok nisam shvatila da on to ne voli ... Ovo malo mazenja uvece mi je najlepsi deo dana ,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu beba od par dana nista ne zna a moj vrag mali samo bi u ruke i dok ga ne uzmes ne prestaje da place iako je i sit i presvucen :-)

Ali zboravljas da je tvoje beba do skoro bila nosena u tvom stomaku ;) Posle boravka u beztezinskom stanju ( u plodovoj vodi), oni traze sigurnost jer im zemljina teza sada zadaje probleme.

SanjaRuška, paper_moon i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ga spustis u krevetac, tako krecu grcevi. Cudo jedno... a kad ga nosas grceva nema! :wub:

Mora da u tom krevetcu ima nesto sto privlaci grceve. :P

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa u krevetcu mu nije bas fetusni polozaj, nema ko da mu drzi nogice podignute i nema sta da ga greje :)

Kamilica i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, bre, Yelena, u krevetcu nema mame i sike, nista bre ne znas. A i nije zabavno i nista se ne vidi... :D

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a stvarno,valjda je bebama dok imaju grceve lakse dok ih mame nosaju,jer im odgovara truckanje i kretanje.

Mada pre bih rekla da je ovo drugo.

Mm uzme D 5 minuta i kaze otpadose mu ruke,a ja sam se kao navikla jer mi se ruke svaki dan privikavaju na njenu novu kulazu. :lol:

Tako da smo konstatovali da cu dok ona prohoda izgledati kao majmun.

Ruke ce mi biti otegnute do poda,i imacu grbu na ledjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Vuka non stop nosim, mnogo smo smesni. I samo nesto kukam kako mi je tesko, kako me bole ruke... A kada spava duze od sat i po dva (doduse to je retko) jedva cekam da se probudi da ga uzmem i nosim :D Maleno moje... :wub:

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a stvarno,valjda je bebama dok imaju grceve lakse dok ih mame nosaju,jer im odgovara truckanje i kretanje.

Mada pre bih rekla da je ovo drugo.

Mm uzme D 5 minuta i kaze otpadose mu ruke,a ja sam se kao navikla jer mi se ruke svaki dan privikavaju na njenu novu kulazu. :lol:

Tako da smo konstatovali da cu dok ona prohoda izgledati kao majmun.

Ruke ce mi biti otegnute do poda,i imacu grbu na ledjima.

:lol:

Ovako isto i mm, 5 min je nosi i kaze utrnula mu ruka, zabolese ga ledja, mnogo je otezala, a ja uopste ne osecam njenu tezinu, a nije nesto puno ni teska, nema ni 7kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato su valjda i izmesljene marame za bebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hocu da kupim maramu, ali nikako, uvek nesto nepredvidjeno izleti i marama ostane za sledeci mesec :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi kod nas u malim oglasima ili postavi tamo da trazis maramu. Mislim da je Ivna84 prodavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prodata, pitala sam je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prodata, pitala sam je

Ja bih ti dala moju,jer je više ne koristim.Al ne znam kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sutra stiže marama i sad sam baš nestrpljiva da vidim kako i šta... :)

Za ovih mesec i po dana smo x puta čuli taj komentar "Nemojte ga navići na ruke..." i zaista su me ljudi počeli nervirati sa tim. Juče je mm pukao i jednom drugaru nakon takvog komentara odbrusio " Naše dete - naša stvar..." Mislila sam da mene to izluđuje ali vidim da je i njemu dopi....o :D

Ako je nahranjen, presvučen i ne muče ga grčevi ali traži zagrljaj, pažnju, maženje narvno da mu je neću uskratiti pa...Moje mišljenje je da deca koja odrastu sa osećanjem da su voljena mažena i pažena neće biti razmažena već psihiči stabilnija. Pa zar i mi odrasli ne uživamo u partnerovom zagrljaju i maženju?

Marina cura fina i bullet volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti dala moju,jer je više ne koristim.Al ne znam kako.

posalji joj busom, brate slatki, pa nek ti vrati posle. ;) Imate muzeve nek se organizuju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.