Alergije i osipi u trudnoći


odgovora

Objavljeno

Joooj moze li neko da mi pomogne? u 18oj nedelji trudnoce sam i inace imam probleme sa alergijom u smislu kijanja i zapusenog nosa ali evo vec dva dana ja bukvalno ne mogu da disem. Zna li neko da li postoji bilo kakve kapi koje smeju da se uzimaju? Procitala sam za neki Benil? Zna li neko sta je to? E da i Aqua maris? Najveci mi je problem taj zapusen nos od kojeg me posle i boli glava toliko da mi dodje da povracam. help :)

Dok sam bila trudna prosle godine u ovo vreme istu sam reakciju imala kao i ti, isla sam kod doktora i nesto sto ne dolazi do bebironca a mogu trudnice da koriste je nasonex kapi za nos...ali ja da sam na tvom mestu posavetovala bih se sa doktorom pre upotrebe bilo cega.poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco i meni rekose nasonex ili beconase pa videcemo da li ce to imati efekta :) samo mi je u glavi kako cu pregurati celo prolece kad sve bude pocelo da cveta...oh moj neprezaljeni Pressing ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam problema sa alergijom (inace sam alergicna na dosta toga).Jako me svrbi grlo,kijam i curi mi nos.A najvise me iritira taj strasan svrab u grlu.Da li neko zna sta bi mi pomoglo?Da li postoji neki prirodni lek?Cak ni ne znam sta mi sad smeta,zbog cega se javila alergija koja je strasno dosadna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec u 8. mesecu trudnoce ali jos od 11. nedelje su mi krenuli osipi prvo po zglobovima na nogama a kasnije se to pretvorilo u nesto izmedju svraba i peckanja koze po celom telu. Slali su me kod dermatologa, gde su mi promenila terapije od pravljenih krema za mazanje pa sve do inekcija i blokatora centara nervnog sistema. Slali me na ORL, ATD,... i nista. Ja se i dalje cesam, imam histericne napade peckanja koze kao da sam legla u kadu punu sone kiseline a sto me koza vise svrbi, to vise kasljem sto je praceno povracanjem i sve vecim nekontrolisanjem besike i sve vecim otocima nogu - voda se vese ne zadrzava samo u zglobovima vec je dosla do kolena!!! Jedino sto sam danas od dermatologa saznala da to moze da bude od MamaVit-a (!?!?!) koji ja inace pijem redovno od prvog dana.

Interesuje me, da li je jos neko od vas imao slicnih problema ili da li ste barem culi da MamaVit moze da izazove ovakve probleme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dewojke pomagajte,pre neki dan mi se u rano jutro jos dok sam spawala pojawio neki osip,kao ujedi komaraca na kuku i pozadini na 4 mesta po 3 tacke...swrbi ko sasawo i pocelo je da poprima tamniju boju,sad izgledaju kao masnice,kao da me neko istukao...doktorica mi je na godisnjem i tek u utorak idem kod nje...izludecu dotle...pomagajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dewojke pomagajte,pre neki dan mi se u rano jutro jos dok sam spawala pojawio neki osip,kao ujedi komaraca na kuku i pozadini na 4 mesta po 3 tacke...swrbi ko sasawo i pocelo je da poprima tamniju boju,sad izgledaju kao masnice,kao da me neko istukao...doktorica mi je na godisnjem i tek u utorak idem kod nje...izludecu dotle...pomagajte

A zašto ne odeš kod druge dr? Svakako ćeš posle otići i kod svoje, ali bez problema odeš kod dežurne dr da pogleda.... Da ti kaže kako da tretiraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, ja sam u 17 nedelji.Zanima me da li neka od vas ima preosetljivost na gel koji se koristi prilikom ultrazvuka?Ja sam inace sklona alergijama i osecam kratkotrajan svrab posle svakog ultrazvuka, ali poslednji put (pre 4 dana) mi je dan posle kontrole i gela? izasao osip u predelu stomaka i podlaktica (koje za vreme pregleda stoje uz telo, znate i same).Primetila sam sutradan, kada sam se probudila, osip je bas obiman po stomaku i isto toliko svrbi, a ubrzo se pojavio i na podlakticama, malo na grudima i tek po koja na butinama.Odmah sam otisla kod lekara, lekar opste prakse nece da se petlja sa trudnim zenama :), uputila me kod ginekologa, kome je taj osip licio na male boginje i dao mi uput za infektologa.Infektolog je rekao da to ne lici ni na jedne poznatije boginje i da je verovatno alergija na gel, rekao da nista ne stavljam, da izvadim krv i da dodjem na kontrolu za par dana.To ce biti prekosutra, ja bas brinem (za bebu), jer nista ne cinim po tom pitanju, sem sto se ponekad pocesem :), a i dalje strepim da su boginje.Tesi me to sto infektologu (koji bi trebalo dobro da razlikuje i prepoznaje boginje) to ne lici na iste ali opet...Elem, kako vi podnosite gel i sta ja da radim ova dva dana :)?Pozz

post-55695-1326822450_thumb.jpg

post-55695-1326822469_thumb.jpg

post-55695-1326822485_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na žalost većina farmaceutskih proizvoda namenjena smirivanju alerg.reakcija nije poželjna :( Možda jedino da uzmeš Pantenol da bar malo ti umine taj svrab. Vremenom će ti proći a već za par dana ćeš imati i preporuku lekara šta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se u drugoj trudnoci negde oko 6 mes. pojavio kontaktni dermamtitis na stopalima, ni manje ni vise vec od obuce od vestacke koze, i to samo kad se oznoji noga, tako da cipele i sandale od tada striktno kupujem samo od prirodne koze...tada mi nista nisu pomagale ni te kortikosteroidne masti, nista....uzas, to je bio takav svrab da sam bila u stanju da se cesem dok krv ne pustim :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf pojavio mi se nenormalan osip po nogama i svrbi katastrofa, sve je gore, šta da radim????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf pojavio mi se nenormalan osip po nogama i svrbi katastrofa, sve je gore, šta da radim????

Ti se jos nisi porodila? :lol:<_<

Probaj da pospes malo talka, mozda pomogne. Ili namazi nesto sta imas za decu za te osipe i ujede. Da te nije nesto ujelo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i meni se pojavila alergija (pečati) pa su mi hitno dali uput za KBC Zemun i dr nema predstavu od čega je. Sumnja da je od ove prehlade koja je "protutnjala" kroz moj organizam.

Prepisala mi je krečno mleko i ecomer kremu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce stigla sa mora,i prekjuce mi se na donjemdelu vrata pojavila kao neka alergija,osip,crvenilo promera oko 10 cm koje svrbi,i proslo je cim sam stigla,tako da mislim da je od sunca??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, slabo vidim da mi se šta povlači ali bar ne svrbi puno a nisu se pojavljivale nove. Hvala ti što misliš na mene :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, slabo vidim da mi se šta povlači ali bar ne svrbi puno a nisu se pojavljivale nove. Hvala ti što misliš na mene :*

Kako si,da li je prosla alergija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juče na kontroli i dr kaže da je dobro što nema novih "pečata" tako da nastavim da mažem sa krečnim mlekom a kremu 1 dnevno. Prolazi sporo i nervira me što imam jednu na rukama koja se pretvorila u hiljadu malih bolnih plikića ali bitno je da to prolazi.

Hvala ti što pitaš :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske , ja sam u trudnoci imala takve napade svraba po sakama i stopalima da sam pravila rane cesuci se , nocu se budila , cesala se cetkom za feniranje , ma uzas ..., Dr. mi tad rece da je to od hormona nekih i da kupim bilo kakvu kremu na bazi nevena i da je mazem , dosta mi je pomogla , tj umanjila taj svrab ali tek kad sam se porodila on je u potpunosti prestao .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se iskreno nadam da je ovo kod mene prolaznog karaktera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da ce te proci uskoro ! Mene je taj svrab mucio zadnja dva meseca trudnoce , nepodnosljivo je bilo :P

Pa eto ako nista drugo da znas da cetka za feniranje najlepse cese :D I ne pravi plikove ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha dobro, za sada me je zadovoljavao peškir :lol:

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha dobro, za sada me je zadovoljavao peškir :lol:

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je mene ujeo pauk, jer me vec tri dana svrbi i ne prolazi :( Smijem li nesto da namazem? Jel nekoga od vas ujeo u toku trudnoce? Inace, u 6mj sam trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš hiperhama gel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da Anom. Ja sam ga cerkici sad koristila zbog komaraca a mogu i odrasli, na biljnoj je bazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.