Plodova voda

odgovora

Objavljeno

U prvoj trudnoći pukao mi vodenjak u 35.nedelji.Piskilo mi se stalno.Ja u wc,curne malo,vratim se u krevet i tu curne.Mislila sam besika popustila.Trpim malo i kad sam ustala izlete voda.Zovem babicu i kaze da idem odmah u bolnicu.Za pola sata krenuli neverovatni bolovi.Porodili me posle 13 sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugi porodjaj poceo pucanjem vodenjaka. Kod prvog porodjaja su mi to probusili u bolnici. Secam se dobro, lezala sam u krevetu, taman se probudila posle podnevne dremke kad me je nesto zignulo u stomaku, ja se uplasila jer nije bolelo ali je bilo cudno. Posle par sekundi krenula voda, ja ustala brzo sa kreveta i onda je bas krenula da curi. Za dva sata sam krenula u porodiliste, a porodila sam se za 5-6 sati od dolaska u porodiliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 32 nedelji, pre dve nedelje sam bila na 4d ultrazvuku i lekar mi je rekao da mi je kolicina plodove vode na granici ka povisenoj i da smanjim slatkise i voce (mada ja sa slatkim uopste ne preterujem)

zanima me da li ta kolicina plodove vode moze da bude uzrok prevremenog porodjaja? citala sam da zbog vise plodove vode vodenjak obicno pukne ranije nego sto je predvidjeno, pa ne znam sta i kada da ocekujem :)

sta vi mislite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima na forumu...

Imam dilemu, u 38-oj sam nedelji (prva trudnoca),prosle nedelje kada sam bila kod svog doktora rekao mi je da ce porodjaj biti raniije i ukoliko se nista ne dogodi u roku od nedelju dana da se obavezno javim. Posto se nista nije dogodilo (imam povremeno slabe bolove ali nista konkretno) dala mi je uput da odmah ostanem na porodilistu zbog oticanja (manjka) plodove vode. Moram da priznam malo sam se uspanicila jer nisam dobila objasnjenje zasto je to tako ni da li ce biti nekih problema. Odmah sam otisla na odeljenje gde su me pregledali i gde su mi rekli da plodove vode imam na pretek. Sa bebom je kako kazu sve u redu i da se javim za nedelju dana....Sada se ja pitam O CEMU SE TU RADI?? Ima li plodove vode dovoljno ili ne?? Jedni kazu jedno, drugi drugo a ja zbunjena i pomalo uplasena.....moze li neki savet?? UNAPRED HVALA.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.u 19.oj nedelji sam,i na danasnjem UZV dr mi je rekao da plodova voda nije bas bistra,tj tacnije da je gustina veca nego sto bi trebala biti.Imam da odradim nalaze,zasad sam uradila CRP koji je 8.9..Prije svega ovoga imala sam hematom koji je pukao i odlubljivaje posteljice koje se povuklo,sad imam supljine na posteljici.dinamika i morfologija bebe su u redu a i ostali dosadasnji nalazi.Da li neko zna nesto vise o gustini plodove vode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Ja sam trenutno u 19 nedlji trudnoce,i ovo je moja treca trudnoca po redu. Sa prve dvije je bilo sve ok od pocetka do kraja. Prije 2 dana bila sam na ultrazvuk i ljekar je utvrdio da imam manjak podove vode,zabrinula sam se jer to moze biti kao predznak da nesto nije u redu,sledeca kontrola mi je u ponedeljak zato vas molim sve koje znate nesto o tome ili ste imale isto iskustvo da mi kazete da li postoji nesto sa cime ja sama mogu da povecam kolicinu plodove vode kao npr. da pijem tecnosti ili da li postoje neke infuzije za to.mnogo sam uplasena a od svog doktora nisam dobila konkretne odgovore :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=456

Ta tejma postoji pa mozes iscitati na linku koji sam ti postavila . Ja sam imala taj problem ali od 7. meseca i pred kraj. PIj jako puno vode , oko 4 litre dnevno. Iako to nema veze sa plodovom vodom, znam da doktori to preporucuju uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Ja sam trenutno u 19 nedlji trudnoce,i ovo je moja treca trudnoca po redu. Sa prve dvije je bilo sve ok od pocetka do kraja. Prije 2 dana bila sam na ultrazvuk i ljekar je utvrdio da imam manjak podove vode,zabrinula sam se jer to moze biti kao predznak da nesto nije u redu,sledeca kontrola mi je u ponedeljak zato vas molim sve koje znate nesto o tome ili ste imale isto iskustvo da mi kazete da li postoji nesto sa cime ja sama mogu da povecam kolicinu plodove vode kao npr. da pijem tecnosti ili da li postoje neke infuzije za to.mnogo sam uplasena a od svog doktora nisam dobila konkretne odgovore :blink:

Da,slazem se sa Secer,pij tecnosti iako ona nema nikakve veze sa plodovom vodom.Ja sam imala problem u osmom mesecu,manjak plodove vode,posle tri nedelje sam se porodila.Sa mnom je lezala devojka koja je imala isti problem i lezala je u bolnici do porodjaja,nekih tri meseca,stalno su ispitivali da li joj otice plodova voda dok piski i sl.Vidi sta ce ti reci na kontroli.Ja sam u bolnici lezala tri dana,nije bilo potrebe da lezim,jer je bilo dovoljno plodove vode i nije mi puno oticala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanjce. Dr mi je rekla da imam više plodove vode, procitala sam gore da je jedan od mogući uzroka i šećer koji mi je blago skočio na 7. Nije mi dala terapiju niti se zarinula, kaze da je ima vise nego sto bi trebalo ali da je u granicama normalnog. Dok ovo gore sve nisam iscitala nisam se brinula sada me uhvatila panika ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanjce. Dr mi je rekla da imam više plodove vode, procitala sam gore da je jedan od mogući uzroka i šećer koji mi je blago skočio na 7. Nije mi dala terapiju niti se zarinula, kaze da je ima vise nego sto bi trebalo ali da je u granicama normalnog. Dok ovo gore sve nisam iscitala nisam se brinula sada me uhvatila panika ....

Eto.. Nije trebalo da citas... ako Dr kaze da je ok i ti se osecas ok onda nema potrebe za brigom. Ako zelis da budes sigurna, onda idi opet za koji dan, kad ti je zakazala sledeci pregled? Bice to sve u redu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto.. Nije trebalo da citas... ako Dr kaze da je ok i ti se osecas ok onda nema potrebe za brigom. Ako zelis da budes sigurna, onda idi opet za koji dan, kad ti je zakazala sledeci pregled? Bice to sve u redu ;)

za 7 dana - kaze ako i izdrzim do tada :lol:

Ma ona je odgovoran ljekar, ne vjerujem da bi me pustila tek tako da je nešto strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz ne moj da se brines bez potrebe da nesto nije kako treba dr bi ti rekla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i ja kontam da bi rekla ..... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i ja kontam da bi rekla ..... :huh:

Nemoj da lupas tu pametnu glavicu, opusti se i cekaj dan kada ces (i mi sa tobom) docekati malenu lepotu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanjce. Dr mi je rekla da imam više plodove vode, procitala sam gore da je jedan od mogući uzroka i šećer koji mi je blago skočio na 7. Nije mi dala terapiju niti se zarinula, kaze da je ima vise nego sto bi trebalo ali da je u granicama normalnog. Dok ovo gore sve nisam iscitala nisam se brinula sada me uhvatila panika ....

Meni je u prvoj trudnoci to isto bilo non stop, zbog toga su mi radili silne testove na glukozu sto ambulanto, sto u bolnici. E kad su utvrdili da nemam secer onda su trazili anomaliju bebe, i naravno nista nisu nasli moj sin se rodio sa 4.400 i 57cm zdrav kao dren. A oni su se samo ceskali po glavi celu moju trudnocu, i meni je bila malo povisena ali je sve proslo kako treba. Ne brini bice sve ok tako je bilo i meni a nije nista znacilo bar ne nista sto je ukazivalo na problem. Oni moraju sve da ispitaju jer stavljaju svoj potpis na sve pa zbog toga, tako da nas cesce isprepadaju nego sto realno problem postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr prosle nedelje ustanovio povecanu kolicinu plodove vode, i da je bebac postao jako krupan u poslednje 4 nedelje, tacnije, dobio je u tom periodu blizu 2kg, sto ga je zabrinulo. Sada (u 36. nedelji po datumu, a 38. pu UZ) ima 3600gr, a dr predvidja do porodjaja i preko 4kg. Sumnja na gestacijski dijabetes, bebica je na UZ bila ok, sto mi je i najvaznije. E, sad nastupa rebus: ja sam uradila testove na secer (krv, mokraca, glik,hemoglobin) i svi rezultati su normalni! Sad sam zabrinuta da li je ipak bebac ok...u utorak treba da se javim na Betaniju u NS kod mog dr-a (vodi me prof. Stojic), pa se nadam da cemo uskoro znati vise...do tad nervoziram po kuci :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.