odgovora

Objavljeno

Не знам да ли је већ неко написао. Пожељно је да се тесто умеси увече, да се покрије мокром крпом, а крајеви посуе у којој се налази да се обложе уљем, да се стави у фрижидер и сутрадан да се спрема. Такође, није лоше да се тесто када се развије у плеху, премаже киселом павлаком, па преко тога кечап, оригано итд.

Наравно, обавезно на јакој ватри, мислим, на високој температуру.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je mm PICA- MAJSTOR, tako da ja nemam prilaza kada se to pravi...a koristi gotove kore, toliko znam. Ja sam ranije mesila a recepta ne mogu da se setim, ako se setim javicu vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce mesila po novom italijanskom receptu pa od testa napravila mini pizze, a inace imam i super recept za rolat pizzu sa korama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

500 grama brašna, svježi kvasac rastopljen u mlakom mlijeku, malo soli, jedan putar...dobro zamjesim, stavim na toplo da se "diže" i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

500gr brašna

2.5 dl vode

1 dl ulja

1/2 kvasca

1 kk šećera

1/2 kk soli

Vodu smlačiti i sve sastojke sjediniti. Pustiti da testo nadođe, pa ga ponovo zamesiti. Kad se drugi put "digne" rukama razvući po tepsiji i dalje klasika... pavlaka, kečap, origano, salama, kobasica, slaninica, šampinjoni, sir, masline... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tijesto za pizzu je najbitnije staviti putar...i naravno da se kvasac rastopi u toploj kombinaciji mlijeka i vode...

Ako želite dobru pizzu-zaboravite na kečap, paradajz sos je pun pogodak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MASTOVITA PICA

-1,5kg brasna

-kvasac

-kasika meda

-2,5dl mleka

-1,5dl ulja

Staviti kvasac da nadodje, zamesiti testo i ostaviti da naraste. Premesiti i ostaviti jos jednom da naraste.Posle toga ga razvuci i oblikovati po zelji. Ja sam vadila modlom i pravila mini pice. Filovati po ukusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras sam pravila PIZZA TROUGLOVE, evo recepta,mnogo su dobri

U 2dl mleka dodati 2 kasikice secera i kocku kvasca i ostaviti da nadodje. Oko 700gr brasna,malo soli,3dl mleka,1dl ulja i nadosli kvasac umesiti u meko testo i ostaviti 1h da naraste. Premesiti i razvuci pa premazati sa umucenih 100gr margarina i 2 zumanceta.Sa dva suprotna kraja filovati kecapom,sunkaricom,origanomom,kackavaljem...Uvijati krajeve prema sredini tako da se dobiju dva rolata. Tacnicom

seci trouglive,premazati ih umucenim jajetom i posuti susamom.

Mozda zvuci komplikovano ali veruj te mi da je vrlo jednostavno i brzo i jako ukusno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tijesto za pizzu je najbitnije staviti putar...i naravno da se kvasac rastopi u toploj kombinaciji mlijeka i vode...

Ako želite dobru pizzu-zaboravite na kečap, paradajz sos je pun pogodak!

E to!Ja ga uvek stavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veceras sam pravila PIZZA TROUGLOVE, evo recepta,mnogo su dobri

U 2dl mleka dodati 2 kasikice secera i kocku kvasca i ostaviti da nadodje. Oko 700gr brasna,malo soli,3dl mleka,1dl ulja i nadosli kvasac umesiti u meko testo i ostaviti 1h da naraste. Premesiti i razvuci pa premazati sa umucenih 100gr margarina i 2 zumanceta.Sa dva suprotna kraja filovati kecapom,sunkaricom,origanomom,kackavaljem...Uvijati krajeve prema sredini tako da se dobiju dva rolata. Tacnicom

seci trouglive,premazati ih umucenim jajetom i posuti susamom.

Mozda zvuci komplikovano ali veruj te mi da je vrlo jednostavno i brzo i jako ukusno.

Njammmm.Eeeee dzabe meni antikilogram :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjice,ista situacija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da, i ja bas tamo nasla :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravila moja mama....kaže suuuuper...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam našla ovaj recept, na žalost trenutno nije sezona nabrojanih namernica ali me interesuje da li je neko od vas isprobao ovaj recept

Voćna pica

Ljubičasta kožica na šljivi i plavom patlidžanu pokazuje da imaju velike količine antocijana, koji utiče na prevenciju raka i poboljšava nivo holesterola. Takođe, uz pomoć šljiva i plavog patlidžana može se poboljšati imuni sistem i zadržati jake kosti. U pola šolje patlidžana ima više vlakna nego u šljivama. Odlična zamena ovoj pici mogu biti gomboce sa šljivama koje su nam bake i mame pravile.

Sastojci

* Testo za pizu količine potrebne za vašu porodicu. Testo možete kupiti u prodavnicama ili sirovo u pekarama;

* 2 supene kašike maslinovog ulja;

* Šljive, iseckane na manje kriške;

* Feta sir, izmrvljen.

Postupak

Zagrejte rernu do 250ºC. Podelite testo na pola, ako imate veću količinu testa. Testo stanjite da bude debljine pola santimetra i oblika vaše tepsije u kojoj će se peći. Stavite testo na podmazan pleh. Testo izbodite viljuškom i premažite maslinovim uljem.

Pecite testo 12 minuta sve dok ne počne da menja boju. Ponovo ga premažite maslinovim uljem i poređajte šljive i na kraju feta sir. Pecite još 7 do 10 minuta, ili dok se ne ispeče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, ja....samo je još bilo i pečuraka...ma ko neki kolač, pizza je ipak pizza....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, ja....samo je još bilo i pečuraka...ma ko neki kolač, pizza je ipak pizza....

Onda mi definitivno ne zvuči primamljivo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda mi definitivno ne zvuči primamljivo. :)

Ali, moraš da paziš na zdravlje, pa 1x mesečno pizzu zameni sa ovom zdravom.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka hvala, pre ću izbaciti pizzu sa svog menia nego da jedem "ovu". Ma sve što se nalazi na toj "voćnoj" bih radije jela na drugi način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

WOW Milice* ovo super zvuči...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice* super recept, ovo isto može sa inćunima i maslinama... njam, njam... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u cemu pecete pizzu :) obicnoj tepsiji ili ...

ja pecem u ovom plehu on je bas tanak,

8280.jpg

mnogo je dobra kao iz picerije bude kad imamo goste niko ne moze da provali da je domaca, super mi uvek ispadne..pleh kosta 4 eur i ipslati se bas uzeti..

A gde u Srbiji da kupim-o?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na netu nađoh extra brzo testo za pizzu i od kako sam g probala uvek njega pravim

200ml jogurta

2,5 šolje brašna

2 kašike ulja

1/2 pzp

Mera je za pleh od šporeta 50x60

Nema narastanja nema drndanja.

Nadev za mene je obično: kečap pomešan sa malo ulja i tople vode i origanom. To namackam na pizzu. Preko turam svežu papriku isečenu na kolutove, maslinke crne, kukuruz i preko kačkavalj.

Muži bez parike, sa salamom i gorgonzolom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi li ko pita picu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi li ko pita picu?

Na sta mislis?

Ja pica pitu zovem onaj kao rolat, od gotovih kora.

Evo, ovaj recept je odlican:

pizza pita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.