odgovora

Objavljeno

Kod mene u kuci svi obozavaju picu. Mm kaze da pravim najbolje testo za picu...Jos dok sam bila student pocela sam da pravim testo po receptu sa onog paradajz pirea. Sve se svodi na sledece. Stavim dve soljice-kao za grand kafu- mleka da se ugreje. U to dodam kasiku brasna i dve kasike secera i trecinu paketica kvasca i pustim da nadodje. U vanglu stavim 5 soljica brasna, dva jaja, malo soli i 5-6 kas ulja. Kad nadodje kvasac dodam u brasno i varjacom zamesim. Testo bude malo redje ali kada ga razmesim dodajem brasna po potrebi. Ovo mi je dupla mera i obicno imam testo za dva puta. Ono sto ostane stavim u friz gde moze da stoji dva tri dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...probam, pa javljam jer ja nikako nisam zadovoljna receptima koje sam probala i ne mogu da nadjem bas 'onaj pravi' recept za picu!

Inace sam na jednom blogu nasla ovaj recept za mini pizze i fenomenalan je, to cesto napravim!

Mini pizze

Potrebno za testo:

* 1 kg brašna

* 2 kašičice šećera

* 2 kašičice soli

* 2 kašičice sirćeta

* 1 kockica kvasca

* 240 ml ulja

* 250 ml mleka

* 250 ml vode

* 1 žumance

* 50 gr margarina

Za fil:

* rendani kačkavalj

* rendana šunka

* rendane pečurke

* kečap

* origano

U mlako mleko stavite šećer i kvasac da nadođe. Sjedinite ulje, mleko, sirće, so i dodajte nadošli kvasac. Brašnom zamesite testo i ostavite 30-45 minuta da naraste.

Nadošlo testo premesite i podelite na dva dela. Svaki deo posebno razvucite na 1/2 cm debljine na pobrašnjenoj podlozi. Razvučeno testo prvo premažite sa umućenim žumancetom, a onda i kečapom. Na koru naneti sastojke za fil i urolati. Rolate iseći na kolutove i ređati na pleh obložen papirom za pečenje. Na svaki kolut staviti po malo margarina i peći na 200 °C dok ne porumeni.

Posle pečenja pokriti pleh vlažnom krpom i ostavite pizze par minuta da se ohlade.

Prijatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...probam, pa javljam jer ja nikako nisam zadovoljna receptima koje sam probala i ne mogu da nadjem bas 'onaj pravi' recept za picu!

Inace sam na jednom blogu nasla ovaj recept za mini pizze i fenomenalan je, to cesto napravim!

Mini pizze

Potrebno za testo:

* 1 kg brašna

* 2 kašičice šećera

* 2 kašičice soli

* 2 kašičice sirćeta

* 1 kockica kvasca

* 240 ml ulja

* 250 ml mleka

* 250 ml vode

* 1 žumance

* 50 gr margarina

Za fil:

* rendani kačkavalj

* rendana šunka

* rendane pečurke

* kečap

* origano

U mlako mleko stavite šećer i kvasac da nadođe. Sjedinite ulje, mleko, sirće, so i dodajte nadošli kvasac. Brašnom zamesite testo i ostavite 30-45 minuta da naraste.

Nadošlo testo premesite i podelite na dva dela. Svaki deo posebno razvucite na 1/2 cm debljine na pobrašnjenoj podlozi. Razvučeno testo prvo premažite sa umućenim žumancetom, a onda i kečapom. Na koru naneti sastojke za fil i urolati. Rolate iseći na kolutove i ređati na pleh obložen papirom za pečenje. Na svaki kolut staviti po malo margarina i peći na 200 °C dok ne porumeni.

Posle pečenja pokriti pleh vlažnom krpom i ostavite pizze par minuta da se ohlade.

Prijatno

Po podne cu da probam tvoj recept...mislim da ce se sin obradovati...samo da je pizza mala velika srednja...S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo slovo s je cerka dodala...hoce i ona da kucka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja i mm mnoooogo volimo pizze. Problem je što ja ne znam da ih pravim :blink: ali zato imamo super piceriju nedaleko od nas :D Tu smo redovni gosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pravim najjeftinije testo za pizzu:

500 gr brasna

25gr kvasca (rastopi se u vodi)

kasicica soli

1dl ulja

mlaka voda za mesanje (to po potrebi)

I to treba da nadodje.

I nista vise! I verujte mi, odlicno je. Moj muz to testo najvise voli. Ako hocete da vam cuvate testo u frizideru za neki drugi put, u onu smesu dodajte malo praska za pecivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po podne cu da probam tvoj recept...mislim da ce se sin obradovati...samo da je pizza mala velika srednja...S

Nama se bas svidja...Cak se ovo moje malo ogrebe po malo, voli sva tijesta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto kad pravite ne napravite kore kao gotove (ja licno pravim okrugle,velicine plitkog tanjira,ali moja sveki ih u cetvrtast pleh,onda isece na delove i malo ispece,stavu u kesu i zamrzne,a posle ih slozi kao puzzle i filuje picu), nekoliko minuta u rerni ispecete i stavite u kesu i u zamrzivac-to vam je kao kupovna kora. I ja imam razne recepte, volela sam onaj od: pola kocke kvasca, 3 dl mlake vode i brasna koliko podnese. Moze i malo ulja, ali ja svakako ulje stavim na pleh pa mi ne treba puno. Medjutim, poslednja dva puta kad sam pravila nije mi se nesto ispeklo i tada sam izgubila volju, onda odem do prodavnice, stvarno uvek imaju lepe sveze kore, kostaju 22din, nisu ni male...kupim dve kore i ne brinem da li ce se ispeci ili nece... Lakse je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto kad pravite ne napravite kore kao gotove (ja licno pravim okrugle,velicine plitkog tanjira,ali moja sveki ih u cetvrtast pleh,onda isece na delove i malo ispece,stavu u kesu i zamrzne,a posle ih slozi kao puzzle i filuje picu), nekoliko minuta u rerni ispecete i stavite u kesu i u zamrzivac-to vam je kao kupovna kora. I ja imam razne recepte, volela sam onaj od: pola kocke kvasca, 3 dl mlake vode i brasna koliko podnese. Moze i malo ulja, ali ja svakako ulje stavim na pleh pa mi ne treba puno. Medjutim, poslednja dva puta kad sam pravila nije mi se nesto ispeklo i tada sam izgubila volju, onda odem do prodavnice, stvarno uvek imaju lepe sveze kore, kostaju 22din, nisu ni male...kupim dve kore i ne brinem da li ce se ispeci ili nece... Lakse je...

Lakse jeste ali moj sin voli da uzme oklagiju u ruke pa da i on malo bude kuvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пробајте ове мини:

око 1/2 кг брашна;

2 дцл млијека у коме размутим свјежу герму;

мало соли

50 грама путра

Све заједно измијесим, ставим на топло да се "диже"(али здјелу обавезно ставим у врећицу да држи топлоту);

Разваљате тијесто и округлим калупом(ја узмем чашу) вадите кругове;

Премажете кечапом или парадајз сосом(то је боље), ставите горе саламе, сира... по вољи и печете око 20 мин на 200 степени.

Клинци ово обожавају, а супер је за феште.

kdaca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пробајте ове мини:

око 1/2 кг брашна;

2 дцл млијека у коме размутим свјежу герму;

мало соли

50 грама путра

Све заједно измијесим, ставим на топло да се "диже"(али здјелу обавезно ставим у врећицу да држи топлоту);

Разваљате тијесто и округлим калупом(ја узмем чашу) вадите кругове;

Премажете кечапом или парадајз сосом(то је боље), ставите горе саламе, сира... по вољи и печете око 20 мин на 200 степени.

Клинци ово обожавају, а супер је за феште.

Sta je germa? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Квасац...ја се извињавам на неприлагођеном језику...обратит ћу пажњу...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Квасац...ја се извињавам на неприлагођеном језику...обратит ћу пажњу...

Ma opusteno,meni je cak to i simpaticno. Imam jednu prijateljicu koja je iz tvog grada udata u selu gde i ja i ona tako prica, Nekada me njeno rodjeno dete u cudu pogleda :blink: i kao a sta joj to znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...probam, pa javljam jer ja nikako nisam zadovoljna receptima koje sam probala i ne mogu da nadjem bas 'onaj pravi' recept za picu!

Inace sam na jednom blogu nasla ovaj recept za mini pizze i fenomenalan je, to cesto napravim!

Mini pizze

Potrebno za testo:

* 1 kg brašna

* 2 kašičice šećera

* 2 kašičice soli

* 2 kašičice sirćeta

* 1 kockica kvasca

* 240 ml ulja

* 250 ml mleka

* 250 ml vode

* 1 žumance

* 50 gr margarina

Za fil:

* rendani kačkavalj

* rendana šunka

* rendane pečurke

* kečap

* origano

U mlako mleko stavite šećer i kvasac da nadođe. Sjedinite ulje, mleko, sirće, so i dodajte nadošli kvasac. Brašnom zamesite testo i ostavite 30-45 minuta da naraste.

Nadošlo testo premesite i podelite na dva dela. Svaki deo posebno razvucite na 1/2 cm debljine na pobrašnjenoj podlozi. Razvučeno testo prvo premažite sa umućenim žumancetom, a onda i kečapom. Na koru naneti sastojke za fil i urolati. Rolate iseći na kolutove i ređati na pleh obložen papirom za pečenje. Na svaki kolut staviti po malo margarina i peći na 200 °C dok ne porumeni.

Posle pečenja pokriti pleh vlažnom krpom i ostavite pizze par minuta da se ohlade.

Prijatno

ja imam slican recept..preporuvcujem ih! xtra su ukusne i zahvalne...ako pravite samo za dvoje,slobodno moze pola mere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ps u mom receptu kecap i rendani sir idu NA te pica puzice,i onda se peku

dobije se vise malih pica,a ne jedna ! umesto pecuraka mozete da naseckate kisele krastavcice.

ako nekog interesuje imam recept za pica rolat koji se pravi od kora za pitu-extra je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

njam njam njam :o :o :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijesto:

30 dag brašna

1/3 praška za pecivo

185 ml mlijeka

5 dag masti (ili maslaca)

Nadjev:

8 žlica pasirane rajčice (po želji kečap)

10 dag salame, pancete, šunke ili sl

10 dag sira gaude

origano

Istresti ga na radnu površinu te razvaljati na veličinu cca 30 x 30 cm.

Sve zajedno zarolati u roladu i rezati na 12 pužića.

Peći u prethodno zagrijanoj pećnici na 200-220 st.C oko 20 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijesto:

30 dag brašna

1/3 praška za pecivo

185 ml mlijeka

5 dag masti (ili maslaca)

Nadjev:

8 žlica pasirane rajčice (po želji kečap)

10 dag salame, pancete, šunke ili sl

10 dag sira gaude

origano

Istresti ga na radnu površinu te razvaljati na veličinu cca 30 x 30 cm.

Sve zajedno zarolati u roladu i rezati na 12 pužića.

Peći u prethodno zagrijanoj pećnici na 200-220 st.C oko 20 minuta.

ovo izgleda socno :rolleyes:

kdaca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Супер фазон,посебно кад вам неко долази, нема тањира, виљушака. Лијепо пица у руке и одлично.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sto sam gladna...a mm me sve citira i govori ja ne veceravam...da, da a malopre sam omandala 3 palacinke sa kremom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја никад не правим тесто за пицу, јер би то онда мало дуже трајало. У замрзивачу увек имам неколико готових куповних подлога, само је нафилујем и печем, буде брзо готово, ма ја све правим на брзину. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne veceravam ali kada je pica u pitanju...e, to ne mogu da odbijem...sinoc sam pravila i naravno jela...i ja hocu da smrsam...nema nista od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PICA ROLAT

500gr kora za pitu

250gr sunkarice

400gr secenih mariniranih sampinjona

250gr tvrdog sira(kackavalja)

100gr tost sira

1 casa pavlake

200gr kecapa

2 jaja

origano

jaja i pavlaka se izmute u jednoliku smesu.sunkarica se isecka na kocke,izrenadati tvrdi sir.

redjamo 3 kore jednu na drugu.gornja se premaze kecapom,pa stavimo drugu,redjamo parcad tost sira i rendanog,preko toga jos jedna kora.preko nje ide sunka.opet kora,preko nje stavljamo sampinjone,pa jos jednu koru.nju namazemo mesavinom jaja i pavlake,zatim kora,pa na nju kecap i ostatak sira,sunke i sampinjona,pospemo origano i sve uvijemo u rolat.

nauljimo tepsiju u koju stavimo rolat i prelijemo ga sa ostatkom smese od jaja i pavlake i pospemo origanom( mnogo je rolat ukusniji ako prenoci u frizideru).

pece se na 200C oko 30 min (dok ne porumeni)

izdasno i jako ukusno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pica palacinke

Napravite palacinke, u posudu stavite 1 krem sir, sunke po ukusu, pola pavlake, kecapa, ako volite trapist, preprzene sampinjone, slanine... Sta god, igrajte se sa hranom. Tu smesu stavite na palacinke i savijete ih kao sarme, i redjajte u vatrostanu posudu. Prelijte sa ono pola pavlake + jaje i narendajte odozgo sira (trapist ili sl.) Pecite na 250 dok ne porumeni odozgo. Hrenljivo je, tako da dolazi u obzir samo salata pored, malo kecapa, majoneza ili neki ljuti sos. Moze i pomfrit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZENE,KOLIKO RECEPATA,MORAM PROBATI NEKI,MM IMA NEKI DOBAR RECEPT ZA PICU,OD ONOG DZEJMI OLIVERA,ALI HOCU DA NAUCI NESTO NOVO,E SADA CU MU DATI VASE,PA NEK NAVALI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.