Voda kao dodatak kod beba koje sisaju?

odgovora

Objavljeno

Ja Vuletu dajem vodu od prvog dana i ne mislim da mu skodi. Voda je voda a formula je formula..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam i davala vodicu na kasicicu od njenog treceg,cetvrtog dana zivota.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 A vid' sad mene :mellow:

Mi dojimo evo 40 dana, bez kapljice vode, caja, nista apsolutno osim sike.

Ali sam kontala da pocnem da joj dajem po koji gutljajcic vode i to na flasicu, cisto da je navikavam i na bocicu.

Zasto?

Ni u ludilu ne planiram preci na adaptirano kad nam dojenje super ide, ali mislim se ako ostavim nekad bebu mami da joj moze bar kamilicu ili vodu dati na flasicu da je zavara dok nedodjem. I sutra kad bude starija da mi ne odbija kravlje mlijeko iz bocice, ako ukinemo dojenje. Meni izmlazanje ne ide, jedva 10 ml. Znaci nema sanse, sva se preznojim.

Vidjecemo kako ce biti, ja sam mislila prije prvog rodjendana ukinuti dojenje, plasi me to mučno odvikavanje o kom pišete i budjenje u starijem dobu svaki cas, pa racunam dok je manja... Ako mi ne bude zao odbiti je :(

Slobodno dajte svoj sud, shvaticu dobronamjerno svaki savjet i kritiku, ipak ste iskusniji u dojenju.

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Brezica : Nemam nešto mnogo iskustva, ali bih samo savetovala da je bolje da daješ na kašičicu, kad već dojiš :) Posle bi morala i od toga da je odvikavaš. Moja N nije prihvatala flašicu, pa smo pre mesec dana uzeli onu čašu sa pipom, a pre toga joj davala upravo na kašičicu.

Izmenjeno od strane Ivushka
In-Greed, Brezica i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle bi morala i od toga da je odvikavaš.

Pa da, ovo jos kako ima smisla :mellow:

Trazila bi onda i bocicu s mlijekom nocu, logicno... Bolje siku dati nego ustajati :rolleyes:

Ne zamjerite, malo mi promaja u glavi od nespavanja.

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radikalno, Tangerine? Ma daj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brezice,ja sam O davala vodu jer je bio na adaptiranom,a S nisam jer je dojio.Ja jesam probala,da vidim dali ce htjeti ali nije htio.E sad ti probaj ako hoces na kasicicu,mada i ja mislim da ako dijete doji ne mora voda,ali vidis desava se da nekoj djeci prija.Voda je,nije strasno,Kada je napunio 6mj,kupila sam mu onu flasicu Nukk-ovu za vodu ( ovu - https://image.windeln.de/windeln/71036/4008600184195_detail_l_0.jpg) i super je prihvatio.Sada saam pocela da mu skidam taj gornji dio pa mu dajem samo kao casu da pije,ali ne sjekiram se puno oko tog odvikavanja,A ne mora da znaci da ce htjeti da pije kravlje mlijeko ako ga naucis na flasicu,Dok sam bila kod mojih ostavila S mami i izasla sa sestrom,ona probala da mu uvali kravlje ( moja mama i sve je moguce :lol:) ali on nije htio,

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure :wub:

Sad nesto kontam, kod mene nije poenta u vodi, vec u flasici. Ono, ja znam da voda ne treba i necu da joj dajem jer dojim, ali da mi je sa flasicom da je upoznam ako nam nekad zatreba :o

Valjda je tu krivo prethodno iskustvo kad s dojenjem nisam uspjela i baratala sam s bocicama, pa mi sad neka nesigurnost..

Sreca pa mi ne treba flasica, ali podsvijest mi govori kako cu othraniti bebu a u kuci nemam flasicu, kao da mi nesto fali :rolleyes:

Kakve predrasude, a sve nam je to nametnuto... :angry:

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brezice, ja mislim da je sve to individualno od deteta do deteta, moze da se dogodi, a ne znaci da ce se dogoditi (to sporije odvikavanje itd.)

Ja nisam dala ni kap vode do sestog meseca, ona je kasnije pila bas dosta vode i sad pije. E sad, imali smo muku da se odvikne od flasice, vodu je pila iskljucivo iz Aventove staklene. Negde posle prvog rodjendana flasica se razbila i ja pokusam da joj dam iz druge, tri dana je bojkotovala, kupim jos par istih, krenula je da pije kao ranije. Koristila je do nedavno kada smo odlucili da je dosta (nakon sto su se sve razbile) i kupili smo joj na pipak flasicu. Opet bojkot od par dana, jedva da je pila vodu, ali evo sad se vratila na staro. 

Mleko iz flasice nikad nije htela, a isto kao i ti nisam nikad mogla da izmlazam vise od 10-20ml, ali zato je kad ona sisa iz grudi islo "u potocima".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bgb,daj sliku flasice,Ja sam sa O svasta pokusavala nema sanse da pije ista bez flasice,Casa ne dolazi u obzir nikako.Moram kako znam i umijem da ga odviknem od ove,dosta je vise,

Brezice,to su roditeljske muke,nikada him kraja,I kada nema problema,izmislis ga :D  uzivajte dok mozete,bez ch,flasica,bez icega .Samo sisa pa sisa :babymommy: 

 

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ne, to je bilo do grceva koji nemaju veze sa time i neka deca ih jednostavno imaju bez obzira na sve, kao i do dojenja na zahtev, koje, kad su grcevi aktuelni, nema reda ni poretka jer je uteha i potreba deteta non stop. Na temu grceva, ritma dojenja i uopste dojenja sam pisala i pisala, i zalila se i hvalila se, svi znaju za nase grceve kao i za dojenje po ceo dan, ali problem sa laktacijom imala nisam i svakako ne zbog kasicice vode. 

Za SZO vs. moje (mesijansko ili kako si ti to vec smislila) nemam komentar, osim da jos jednom ponovim da dete nije tabela ni prosek ni knjiski primer ni isto kao ono drugo, nit je svaka majka ista. Tako da insistiranje na SZO i ni trunki vode je hiljadu puta radikalnije.

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l ti vodu bas nikako nisi povezala sa grcevima?

A kako bas ta jedna kasicica utice na bebu, zedj? Jesi li ti probla zedj da utolis jednom kasicicom vode nakon sto si probala svoje prednje mleko?

Prednje mleko sadrzi laktozu u vrlo malim kolicinama koje ne izaziva zedj poput dekstroze i ostalih secera, ili nazovi kravljeg mleka iz tetrapaka. Da ubijem zabludu o zedji od majcinog mleka, kaze moja sestra nutricionista koja ima iskustva u ishrani zdravih i bolesnih beba.

 

Brezice mislim da je davanje vode bebi sa ciljem da se navikne na flasicu nedovljan razlog. Da li si pokusala da naucis tehnike izmlazanja da bi joj na flasicu davala svoje mleko? Hoce li beba mozda varalicu?

Moje iskustvo je da se moja beba na ad pre navikla na silikon, a sada isljucivo dojena beba pre je prihvatila kaucuk jer ima vise slicnosti sa bradavicom. Uz to aako odbija flasicu ugrejte cuclu u vodi na tt tela, kao i tecnost koju beba pije, jer cesto beba odbija varalicu ili cuclu od flasice jer joj je hladna pri prvom kontaktu, a kasnije se zgadi.  Tu voda ne igra puno uloge u navikavanju na flasicu, a ako se vec daje bebi voda savetuje se vise iz kasicice nego iz flasice. Ako se daje voda na flasicu onda se daje na posebnu koja jeste samo tome namenjena jer je voda redja od ostalih tecnosti i treba manje da curi, da se beba ne bi zagrcnula. Meni je starije dete imalo posebnu flasicu za vodu, a posebne za sve ostale tecnosti, ad mleko jednu, cajeve i sok drugu (mada sokove i nije bas pio)

Ja sam bebi po onim nenormalnim vrucinama davala vodu iako je bio do tad iskljucivo dojen, po nagovoru mog tate koji je bio pod stresom sto se beba previse znoji, i verujem da nije bas slucajno tada imao najjace grceve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelce, kascica vode ima veze s grcevima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih se vise javljala ovde, da li sam neinformisana sta li je, prvi put cujem za neke stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji vodu nisu pili ni kap prvih sest meseci,sin do skoro i godinu dana. Cerka je pocela da pije pre godine vodu. I nikada nisu imali grceve,mada ne vidi  vezu nikakavu sa vodom i grcevima.

Inace moji sada popiju vode vise nego odraslI. Imaju svoje odlicne (contigo) flasice i popije 2-3 cele na dan. To je oko 1,5l,malo manje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam Smey za jednu kasicicu i grceve, ali mislim da kasicica vode nema veze ni sa utoljavanjem zedji, ako je u pitanju jedna kasicica u toku dana? ;)
Moj bebac je pio vise vode od jedne kasicice kada je imao grceve, a da li bi imao i od jedne kasicice ili ne ne znam, nisam bas eksperimentisala sa bebom namerno.

Posle jela ni odrasli ne bi trebali da piju vodu, zato sto ispiraju zeludacnu kiselinu i tako otezavaju varenje hrane. E tako voda i bebama ispira zeludacnu kiselinu i otezava varenje hrane, i tako moze da izaziva grceve. A da li hoce ili nece zavisi i od razvijenosti bebinog digestivnog trakta. To oko vode i grceva nije bas cisti mit, a da li ce neko da veruje u to ili ne, to je vec stvar izbora ;)

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelce, Anka je kratko imala fizioloske grceve, kao i svaka ili skoro svaka beba, a mesecima je bila nervno/psiholoski uznemirena, sto se isto ubraja u kolike i nema veze sa crevima. U tom smislu mogla sam da dubim na glavi, kuvam kim dajem kapi grejem stomak i masiram, svakako je samo vreme pomoglo, to danas sa sigurnoscu mogu da kazem. I naravno sisa, sisa je bila lek za sve. O temperamentu i emotivnoj osetljivosti do dana danasnjeg i da ne pocinjem, ko zna Anku zna o cemu govorim. Ne volim zato da ta prica bude dovedena u vezu s vodom, ne vidim ni otkud ni kako, veze s vezom nema, ali ovo je forum pa nek pise ko sta hoce, ja vise ne bih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se slažem sa Smey, mislim da nigde veze nema to malo vode s grčevima. I kod mene je iskustvo da grčevi najviše veze imaju sa temperamentom deteta. Nisam ni jednom ni drugom davala vodu, ali prvi je imao grčeve, ne kao Anka, ali jeste bio uznemiren, teško se uspavljivao, budio se od svakog prdeščića, jako se puno nosao. Bio je visoko reaktivna beba, osetljiv na sve nadražaje, i takav je i ostao. Ovaj drugi mi je puno opušteniji tip. Vidim ja da se i on ponekad grči, prducka, smeta mu nešto u stomaku, ali on to puno lakše podnosi. U stanju je da posle "napada" gasova nastavi da spava gde je stao, bez da ga je tešim. I inače, miran je dečak, nikad nije uznemiren  (sem kad je gladan ). Verujem da im je intenzitet grčeva i bolova otprilike jednak, samo je prvi sa svojom osetljivom prirodom to znatno teže podnosio.

In-Greed, Zoe86 i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brezice teze je odviknuti bebu od god dana nego od dve. Sa dve nema placa, razumni su objasnis im i td..mislim dojis koliko zelis naravno..ali da je lakse prekinuti sa godinu nije tacno. Osim ako ti je ok da slusas plac.

Mleko nema potrebe da joj dajes na flasicu to se ni ne preporucuje. Kad prestanes da dojis ako zelis da joj dajes mleko das iz case da pije.

M ne koristi ni cuclu ni flasicu ni vodu ni nista..samo siki i super napreduje. Mirna je beba, nasmejana, spava celu noc. Ali to mozda uopste nema veze sa tim..mozda je jednostavno takva, pojma nemam. Samo kazem nase iskustvo i primer.

Moja pesmica i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne mislim da je voda izazivac grcica. D je do 6. mjeseca nije okusio pa je imao grceve 6 mjeseci, 4 mjeseca non stop, a dva mjeseca sporadicno. E je isto ne pije. Ima grcica. Nisam cula nigdje da se grcici dovode u vezu sa vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedavno sam citala preporuke strucnjaka, zaboravih kojih- da l nutricionista, doktora, szo cak...da se posle jela preporucuje casa vode-znam da sam se iznenadila jer su do skoro tvdili suprotno.

Inace moje dete je pilo vodu-morao je posto je od rodjenja pio folni kiselinu-i nije nesto narocito imao grcice. Osrednje,do 3.meseca 2-3sata uvece. Ne kao kod nekih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Andjelcic, probala sam da se izmlazam, gledala po netu, ali kap po kap cijedim. Osijedim dok deset mililitara nacijedim.

Namjera mi i jeste bila da mogu da ostavim svoje mlijeko ukoliko nekud odem, u tom slucaju nemam nista protiv flasice.

Ali nece, odbija da pije iz nje. Grozi se i na vodu, bas onako facu složi i ne guta. Cuclu manje vise hoce, mada ni nju rado ne prihvata. Nekad zaspi sa njom. Tako je kod dojenih beba.

To je valjda i pokazatelj da sve to sto nudimo mimo dojke bebi ustvari i jeste neprirodno i suvisno.

Hvala svima na savjetu.

Izmenjeno od strane Brezica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brezice jeste tako sa dojenim bebama.Zaista.Ali dodje trenutak da ćeš možda morati da odeš negde.Da ćeš biti nekad jako iscrpljenja pa bi ti dobro došlo da odmoriš a da tm nahrani bebu tvojim mlekom iz flašice.

Ne isključuj tu opciju.Moj ti je savet da čuvaš mleko za te prilike.Stavi datum pa u zarzivač.A beba kad je gladna,a tebe nema će verovatno popiti tvoje mleko iz flašice.

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.