Beba zabacuje glavu unazad kad spava

odgovora

Objavljeno

Moja Isidora za neki dan puni mesec dana. Primetila sam da zabacuje glavicu unazad kada spava. Znači tegli se kad je na stranu i zabacuje je, a posle je uglavnom ispravi. Kad mi je u naručju, lepo je drži. Isto i kada je na stomačiću.

Zanima me da li je neka mama imala iskustva sa ovim i ako jeste kako je rešeno.

Meni su rekli da je dovoljno da se bebici u toku spavanja stavlja iza glavice neki jastuk koji joj ne bi dozvolio da to radi.

Ne znam da li je ovo dovoljno?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom bebcu je bilo dovoljno. Mi smo mu čak nešto kratko stavljali taj jastuk, možda dva meseca i sve je OK. Sin moje sestre je zabacivao glavu skoro do 10-tog meseca. Sada ima 5 godina i sasvim je uredu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, lukice, na brzom odgovoru. :) Nastavićemo da je "podupiremo" jastukom. Već smo to i radili ali iz razloga da se ne okrene na leđa.

Uhvatio me neki trip večeras i ne da mi mira. Sad sam se malo smirila. Ja lako počnem da paničim, a još od kada je i Isidora sa nama luda sam skroz. Ma kao i svaka mama...

Znam da se sa bebama prolazi kroz razne faze i probleme i lakše je kada sa nekim podeliš,a zato ste vi tu.

Nadam se da će još nekome ova tema pomoći da reši svoje nedoumice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se sekiras, imali smo i mi taj problem ali sve se jako brzo sredilo. Nazalost ne mogu da ti pokazem njenu slku kada je imala 10 dana pa da vidis kako je ona zabacivala glavu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas bebac je zabacivao glavu gotovo 4 prva meseca i u budnom stanju i kad spava. Posto smo isli na vezbe jer je to bilo drasticno, terapeut nam je dao savet da urolamo jedan veci peskir i njime podupremo ledja i glavicu bebcu dok spava. Mi smo rolali veliki peskir za tusiranje i stavljali smo mu jedan kraj izmedju nogica, pa sve do iznad glave tako da drugi kraj rolne peskira moze cak i malo da se savije uz glavu. Ovako podupiranje onemogucava da se beba okrene na ledja, a sasvim je dovoljno za glavu.

Sada ponekad zabaci glavu kad spava, sto doktori smatraju normalnim (svi mi to radimo), ali mu ja obicno vratim. Ako tvoja beba vraca sama glavicu u snu, mislim da to nije nikakav problem.

zlatibor voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame, ja sam mama jedne devojcice koja ce za par dana 3 meseca :) Ona je do pre 2-3 nedelje zabacivala glavu, tj. kad spava protegli se i onda joj glava ostane nazad...ja nisam znala da to bas i nevalja, a evo sad sam skontala kad sam citala vase poruke :( Medjutim, ona je to sama "sredila" i vise to neradi, sada lepo spava na boku i jako je dobra bebica :) Pozdrav svim mamama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem u čemu je preblem ako dete zabacuje glavu dok spava.Moja dva sina su to radila i sa njima je sve u redu. Pozdrav!

zlatibor i Makicaaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja,slazem se da ne smes da se brines oko toga,

na primer moj Lazar je toliko zabacivao glavu da je mogao da je sastavi sa kicmom,dokAndrej nije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaj to i moj radi ponekad, ma stavim ja njemu jastuk iza al nista, opet on po svom ... al ev sve je super sa glavicom , sve normalno radi :)

ne brini se, sve je to ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, drage, za odgovore. ;)

Vrlo brzo sam se smirila i skapirala da to nije strašno. Nisam nikoga do sada ni pitala da li je to normalno ili ne... jednostavno sam primetila i odmah počela da paničim. Jurila po net-u i naravno nalazila samo loše stvari. Kao, recimo, da to može da bude hipertonus. Znam ja da se sve leči ali... Ma luda žena. Tako je to kad umisliš. Isto kao kad skačeš noću iz kreveta u tripu da ne diše!

Kaže moja mama, kad ja tako krenem da nalazim neke nevidljive stvari na svom detetu: "Ne daj Bože da ti se desi ono što ti majka misli."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da se opustiš i da uživaš u svojoj bebi. Kad sam rodila prvo dete i ja sam bila ista kao ti. Posle drugog porođaja sve se promenilo. Živim sa svojom decom današnji dan i ne razmišljam mnogo o tome šta će biti. Tek tako mogu prepoznati ako nešto nije kako treba i pomoći detetu. U strahu vidiš ono čega nema a ne vidiš pravi problem. Raduj se svakom novom danu jer je neponovljiv. Tako brzo će porasti. Poljubac!

Dac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj mali je tako spavkao u pocetku,skrooz bi zabacio glavicu pa sam se ja plasila da se ne ugusi,kao mali je,nece umeti da okrene glavu.Gluposti!Spavkao je tako jer mu tako odgovaralo.Mi prvorotke obicno panicimo oko svega i svacega :D Uglavnom jesu mali ali su opasni,tacno znaju sta im prija,a sta ne.Ljubim ih sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako neko ima iskustva sa hipertonusom misica volela bi da mi objasni da li je to opasno. moja ana ima tri ipo meseca i vec od drugog se podize i sama hoce da ustane,glavu je pocela dosta rano da drzi. pedijatar mi je dao uput za vezbe u sokobanjskoj i tamo su mi rekli da je to hipertonus! meni kod nje sve deluje normalno samo sam mislila da je cvrsta,ali sad shvatam da to nevalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Ilija je tako zabacivao glavu dok je spavao ali to meni nije izgledalo kao nesto lose ili opasno pa nisam nikad ni pomenula doktorki. Sa njim je sve bilo u redu. Sada to i Vanja radi, a ja mislim da je to samo poza koja im iz nekog razloga odgovara.

Mislim da nema razloga za brigu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako neko ima iskustva sa hipertonusom misica volela bi da mi objasni da li je to opasno. moja ana ima tri ipo meseca i vec od drugog se podize i sama hoce da ustane,glavu je pocela dosta rano da drzi. pedijatar mi je dao uput za vezbe u sokobanjskoj i tamo su mi rekli da je to hipertonus! meni kod nje sve deluje normalno samo sam mislila da je cvrsta,ali sad shvatam da to nevalja

Imas sva nasa iskustva sa hipertonusom na dve teme: hipertonus i psihomotorni razvoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako neko ima iskustva sa hipertonusom misica volela bi da mi objasni da li je to opasno. moja ana ima tri ipo meseca i vec od drugog se podize i sama hoce da ustane,glavu je pocela dosta rano da drzi. pedijatar mi je dao uput za vezbe u sokobanjskoj i tamo su mi rekli da je to hipertonus! meni kod nje sve deluje normalno samo sam mislila da je cvrsta,ali sad shvatam da to nevalja

Hipertonus nije dobar zato sto ogranicava da se razvija fina motorika kod beba usled stalnog aktiviranja misica.To moze da utice na koordinaciju ruku tj.hvatanje predmeta,na ucenje sedenja i kasnije lepog hodanja.Postoje vrlo lake vezbe za to(sigurno su vam pokazali u Sokobanjskoj)mada se u vecini blazih slucajeva hipertonus izgubi sam od sebe.Moj Andrej je imao od drugog meseca,radili smo vezbe kod kuce(moram priznati-ne bas redovno:-))),sad ima 8 meseci i ok.je.Obrati paznju na sakice,ako drzi stisnute pesnice mazi je po nadlanici da ih otvara.POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se odavno sredila situacija. Šašava mama dizala frku bzv. :blink:

Valjda sve bebe moraju kroz to da prođu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod beba koje zabacuju glavu unazad,i spavaju u specificnom stavu slova `c` obicno imaju tortikolis asimetriju vrata. potrebno je odvesti dete kod pedijatra da bi dobili uput za fizikalnu terapiju,u slucaju da je tortikolis slabije izrazen postavlja se peskiric ispod bebinog vrata,odnosno kod uha,ispod glave,zavisi od mesta tortikolisa da li je sa leve ili desne strane.

nije opasno,ali nije zanemarljivo,najbolje je posetiti fizijatra jer su rezultati brzo vidljivi,vezbama se postizu odlicni rezultati.

pozdrav mamama

majka mara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba zabacuje glavu dok spava. Izvije se u snu u obliku polumeseca i sve pelene urolane i postavljene iza ledja i ispred stomaka razbaca ( jaka je kao džin! ) Juče sam na YUTUBE naišla na emisiju U zdravom telu u kojoj se pričalo o zabacivanju glave deteta i slično. U toj emisiji ima i prikazan korektivni jastuk na koji se dete stavlja da leži, ali ja ne mogu da nadjem kako se zove i gde bi moglo da se kupi.

Rado bih postavila link za tu emisiju, ali ne umem! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba zabacuje glavu dok spava. Izvije se u snu u obliku polumeseca i sve pelene urolane i postavljene iza ledja i ispred stomaka razbaca ( jaka je kao džin! ) Juče sam na YUTUBE naišla na emisiju U zdravom telu u kojoj se pričalo o zabacivanju glave deteta i slično. U toj emisiji ima i prikazan korektivni jastuk na koji se dete stavlja da leži, ali ja ne mogu da nadjem kako se zove i gde bi moglo da se kupi.

Rado bih postavila link za tu emisiju, ali ne umem! :angry:

ma nema potrebe da kupuješ..to je često kod beba i samo se ispravi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje cerkice zabacuju glavicu ali sam primetio da to rade kada im je nosic pun slinaca. Danas su napunile mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje cerkice zabacuju glavicu ali sam primetio da to rade kada im je nosic pun slinaca. Danas su napunile mesec dana.

I moja tada cesce zabacuje glavicu... Ona se cela izvija tako unazad, mnogo je jaka i cesto zabacuje glavu, ali je i sama vraca... pedijatar je to video danas, ali je rekao da se ne brinem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I MOJA ZABACUJE KAD NE STAVIM NESTO IZA...

Moja okrece glavu sa strane na stranu, dzabe joj stavljam, sa boka se izvrne na ledja, okrene glavicu i onda je zabaci... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.