odgovora

Objavljeno

Fox, ako ti je za utehu, nije ni moja nikad htela da se povinuje rutini. Povinuj se ti njemu i guraj, još ste mali, posle će biti lakše :wub:

Jeste mi za utehu jer se plasim da negde gresim i da skodim detetu...

Osecam se kao totalni autsajder i promasaj. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvek imam problem sa Eleninim spavanjem tokom dana. Ona zaista malo spava za svoj uzrast. Laza spava vise od nje. Do treceg meseca je bar spavala 12 sati nocu a tokom dana kako kad. Sad joj se desi da je izmedju 5 i 6 muci stomak i nema vise spavanja. Sve posle je lutrija uspavati je. Vise nisam sigurna da li je grcevi jos muce jer ona ne place kao pre a opet zgrci nogice, stegne guzu i izvije se unazad. Mada i kad se iznervira i place isto se izvija unazad. Recimo, ako ne odspava ujutru oko 9 ona ceo dan ne moze da zaspi i ako zaspi to bude na 10 min kao danas npr. Uspavljujem je na ramenu jer drugi polozaj nece. Ili dok sisa mada to izbegavam iako mi je tako najlakse jer ona tad zaspi ali se jos brze probudi Kad podrigne. Neverovatno je koliko njoj smeta kad ne podrigne. Mislim, ova faza traje od njenih navrsenih mesec dana. Izludecu vise jer bas malo vremena imam za Lazu, a za sebe nemam uopste.

Milena, meni to jaaaako liči na hipertonus. Jeste li bili kod fizijatra?

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo, sve sam navela pedijatru i dr mi je rekla da je sa njom sve ok da je ona beba koja se sasvim lepo razvija. Cak i sestra koja je fizijatar kaze ona ok.Sake je brzo otvorila, glavicu je pocela da drzi kako trba pred kraj drugog meseca, okrece se sa stomaka na ledja, glavu ne vuce vise na levu stranu jos od kraja prvog meseca, pocela je da predmete drzi sa obe ruke, da se igra sa nogicama i da ih vuce ka ustima. Pokusava da puzi. Znaci sa te strane je ok. Ja sam od navrsenih mesec dana samostalno radila vezbice sa njom kao i sa L uostalom. Noge je opustila pre a ruke malo kasnije. Pravilno je nosim. Spava na stomaku tako da su joj ledjni misici ojacali.

Inace, ona dosta bljucka pa mislim da je sve povezano ali kako fino napreduje ni previse ni premalo, niko u tome ne vidi problem. Cak mi je sama dr rekla da je njeno dete imalo grceve do sestog meseca.s.

Sestrina (druga sestra) mala ima hipertonus pa ide redovno kod fizijatra.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda je stvarno jako osetljivog stomačića... Znaš i sama, vežbice, masaža stomaka, podizanje nogu.

Zaličilo mi na hipertonus to izvijanje koje si prethodno spomenula, ali i, da budem iskrena, činjenica da joj još uvek smetaju gasovi i kad ne podrigne, a sad reče i da počesto bljucka. Kod hipertoničnih beba, svi mišići digestivnog sistema malo su "zategnutiji" i čitav taj proces varenja je otežan i bolniji, odnosno neprijatniji, pa zato deca skoro uopšte i ne spavaju i tako se izvijaju... U pravu si što misliš da je sve povezano, ja sam mnogo kasnije saznala koliko je u stvari sve to jedno uticalo na drugo, samo je kod nas bio utvrđen hipertonus. Nije bio neki previše izražen, naša pedijatrica ga nije bila uočila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey i Mna mama hvala vam na komentarima, i o jednoj i o drugoj sam stekla preko foruma utiske da su mame koje znaju sta rade (mna pogotovu zbog brojnosti :) ) i komentari mi jako znace!

Glavu gore, pregurajte još par meseci i sve će doći na svoje. Znaš šta je činilo da se loše osećam? Da slušam kako kod drugih mama sve može i kako sve ide kako treba i kako sve ide kako mora i kako je tamo neko rekao da mora. Moje dete je pobijalo svako mora svojim "e ne mora" i opet je najbolje i najlepše i najdraže dete na svetu, ako me razumeš ;)Kao što je i tvoje. To je poenta, sve ostalo je nevažno. I sve ostalo zaboravi.

Da, mnogo znaci...da se opustim.

Nervozna ja=nervozno dete.

Opustena ja=videcemo kakav ce biti ^_^

mna mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, a kada se probudi to posle 40 munuta nakon večernjeg uspavljivanja, da li ostaviš ugašeno svetlo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj evo ima skoro 10 meseci i svako veče kad se uspavamo, prvo buđenje ide nakon 30-40 minuta, ali ja ne palim svetlo, ako hoće da sisa, dam mu ili ga dignem na ruke i uspavam ga ponovo. On se probudi po 3-4 puta u prva dva sata spavanja, ali uvek ostanemo u mraku i brzo se uspavamo. Nakon toga ima pauzu od oko 3h kada lepo spava, pa se opet probudi. Dakle, za noć imamo jedno 5-6 buđenja. Nije baš za utehu. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, a kada se probudi to posle 40 munuta nakon večernjeg uspavljivanja, da li ostaviš ugašeno svetlo?

Ne, ugaseno svetlo, ili neko priguseno svetlo da se ne sapletem. Tisina uglavnom, bez pevanja itd...

Isto kao i ti, ako je gladan jede, pokusam da uspavam...ali ne vredi. Onda ako nece tako, krecem da pevusim, pustim white noise ili neku pesmicu koju voli, ali je uvek u polu snu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

Milena, meni to jaaaako liči na hipertonus. Jeste li bili kod fizijatra?

Kod nas je upravo ovo problem. Svi lekari govore kako beba nema nikakav problem sa crevima a ona jadna vristi i cela se grci i lomi preko struka cim je spustim. Znaci podrigne odmah posle jela, nosim je podignutu preko ramena jos 20min i ona se uspava. Spustim je i onda krece ludilo. Sada znam da treba odmah da je podignem i mukica podrigne uvek...nakon toga je spustim i do jutra mirno spava. Ali danju spava ssamo u ljulji-uzdignuta i to max pola sata.

Na svoju ruku sam je odvela kod fizijatra i konstatovan je hipertonus na rukama. Radimo vezbe vec mesec dana kod kuce.

Da li neko ima slicno iskustvo, kada ce je proci ova muka sa podrigivanjem? Da je to ne cima toliko spavala bi po ceo dan. Smey da li si jos uvek tu? :)

Izmenjeno od strane Kata034

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je stara bebica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je stara bebica?

3 1/2 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.