Kakve igračke vaša deca vole?

odgovora

Objavljeno

Wow, paper moon, svaka cast!

Znaci, uspelo je!

Ja nisam pravila, al hocu obavezno. Jel' obicni gips stavljas unutra?

 

Da obični gips,pomešaš sa vodom da bude gustine kao malo gušći jogurt.Ispuniš poluloptu,prekriješ salvetom i prevrnes brzo na podlogu.I sačekaš preko noći da očvrsne .

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm predlozi sinoc da koristimo silikon za majstorske radove, umesto gipsa.

Dakle ubrizgas silikon u lopte, i samo ih prepolovis. A mene rec silikon odmah poseti na nesto drugo:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeftiniji ti je gips.A i tvrdji :D

Al ajde probaj ako ne uspije prodaj Jeleni Karleuši da ima rezervu :lol:

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Trebali bi da patentiramo ovaj zajednicki izum ;) visestruka namena...

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Trebali bi da patentiramo ovaj zajednicki izum ;) visestruka namena...

Da tvoje za razuzdane,moje za dame kamenog srca :D A jos ima sado-mazo element - bodlje! (sta mi pisemo na temi za dečije igračke :lol: )

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da tvoje za razuzdane,moje za dame kamenog srca :D A jos ima sado-mazo element - bodlje! (sta mi pisemo na temi za dečije igračke :lol: )

:lol::lol::lol: bodlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili neke pino kocke sa slovima i brojevima,ali je pogledao 2 puta i to je to...Klasicne kocke su mu sada zanimljive,stajale u kutiji 2 godine,sada ih svuda vuce za sobom i stalno slaze...plastelin i dalje neprevazidjen.flomasteri i bojanke/Nasla sam neke casopise zovu se "Malac radoznalac" i poprilicno je zainteresovan za njih/Stikeri i lepljenje istih ,evo ideje//od stikera i kocica napravite slagalicu.zalepim slicicu preko vise kockica pa nosicem odvojim//poprilicno je zanimljivo a jednostavno.Inace jedva cekam malo lepse vreme.skrenucemo u kuci...Dajte ideju za jos nesto zanimljivo..ima 3 godine

broccoli i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stikere, 50 din kod kineza, lepimo u svesku, pa mu ja pored pisem, traktor, avion, kamion, seka jede jabuku, beba se kupa:) Mislim, to je deo nasih logopedskih vezbi, ali zanumljivo je za svako dete. 

Glumimo price koje mu citam, Dzordz prase je princ, tata kralj... Izrezemo slicice iz brosure iz supermarketa pa se igramo prodavnice, bojimo vodenim bojicama... parking pravimo, pa se vozimo na razna mesta... pecamo ribice na magnet, pa spremamo veceru, plesemo...

I nas zima ubi, katastrofa:( Sad nije nas strah hladnoce, ali sve je poledilo, sad mislim kako cu ga iz vrtica dovesti... 

Ummu i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj N ima 3 godine..Njemu je neiscrpni izvor inspiracije pravljenje predstava.Mozete napraviti od kartonske kutije pozornicu,uzeti one lutke sto se stave na ruku (mogu i obicne plisane) i udri mašti na volju..Na kraju predstave se pokloni kao pravi glumac,sav je smešan..

broccoli i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brocooli ajde da pitam ovde da ne prebacujm na drugu temu.Kakve jos vezbice radite?D ima zaostatke u govoru pa bih da malo ubrzam to kod kuce dok ne odemo kod logopeda...S' tim sto on nece da saradjuje,i nema mira duze od minut///

Stikere, 50 din kod kineza, lepimo u svesku, pa mu ja pored pisem, traktor, avion, kamion, seka jede jabuku, beba se kupa:) Mislim, to je deo nasih logopedskih vezbi, ali zanumljivo je za svako dete. 

Glumimo price koje mu citam, Dzordz prase je princ, tata kralj... Izrezemo slicice iz brosure iz supermarketa pa se igramo prodavnice, bojimo vodenim bojicama... parking pravimo, pa se vozimo na razna mesta... pecamo ribice na magnet, pa spremamo veceru, plesemo...

I nas zima ubi, katastrofa:( Sad nije nas strah hladnoce, ali sve je poledilo, sad mislim kako cu ga iz vrtica dovesti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brocooli ajde da pitam ovde da ne prebacujm na drugu temu.Kakve jos vezbice radite?D ima zaostatke u govoru pa bih da malo ubrzam to kod kuce dok ne odemo kod logopeda...S' tim sto on nece da saradjuje,i nema mira duze od minut///

 

Mirka, ne znam u kakvom je zaostatku, da bih ti konkretnije pomogla...

Ali svakako mu nece skoditi da citate sto vise (pa da on onda preprica pricu), pevaje i recitujte, one "starinske" pesmice minja subota, branko kockica, i igrajte se uloga sto vise...

Koristi njegovu igru da se ukljucis i pricas sa njim sto vise. 

Kako stojite sa sitnom motorikom? Plastelin, nizanje perli, lepljenje sitnih stikera...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fina motorika mu je savrsena///Stikere lepi i voli ihplastelin nam je omiljena zabava...Perle jos nismo probali.to cu morati..ali smo provlacili pertlice kroz patike i odlicno mu ide//Pravimo i svasta od raznih drvca od sibica,ali govor nikako da dodje/Jako je tezak za saradnju.Krenemo da pricamo,on samo pocne da se dere NECUUU i to je to.Imam osecaj  nekada kao da se plasi da izgovori neku duzu ili komplikovaniju rec..Guta slova recimo L proguta,a R izgovara kao L..Retko kada pristane da mu citam..Uopsteno ne dozvoljava da mu se bilo ko pridruzi u igri to je neka nova faza,odnosno ne da da mu diras igracku sa kojom se trenutno igra/Boje hoce da ga govori,broji predmete,razlikuje malo od velikog,razlikuje brojeve,neke cak zna i da napise kao i slova,,ali je bas tezak za saradnju.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ce za dva meseca 5 godina i jos nezna reci r,dal je to ok? Mislim dal zbog toga zaostaje? Zna brojat do 15 zna napisat a,o,i i tako neka jednostavna slova,poceo je pamtit reci na Njemackom jeziku a za god.dana ce ga morat i naucit,nadam se da to nece biti preveliki zalogaj za njega i da zbog tog nece zaostajat u skoli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sad ode OT, tema je igracke:)

Mirka, ma super je on, pa tek je napunio 3 godine. U svakom slucaju, posto vidim da bas brines, zakazi kod logopeda, verujem da ce ti on isto potvrditi.

Maajaa, znam da se R slovo poslednje ispravlja, sad neko kaze do pete, neko do seste a neko do sedme tolerise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka,nije tema ali evo i ja da dam neki savjet kao majka cije dijete takodje kasni u govoru pa ako zele admini neka prebace u odgovarajucu temu.Poseti i temu od Fox : razvojni poremecaji ili kako vec bese tu sam pisala poneke vjezbe koje potsticu razvoj govora i slikavala nasu logopedsku svesku.Ako tvoj sin ima dobru motoriku super,mislim da bih upalila samo prica.Pricajte puno,sve uz igru.Sta god da radite pratite pricom.Otezavajuce je to sto ne da da se prikljucis u igru,pokusaj nekako da mu pridjes,igrajte se ono sto voli i onako kako voli.Ako je vec napunio 3god,savjetujem odalazak kod logopeda jer i ja sam tako pokusala kuci raditi sa njime ali nije bio neki napredak dok nismo krenuli na vjezbe.I ja sam mislila da nema sanse da on sjedne na stolici i 45min prati sta logopedica prica i da suradjuje ( tad je imao 3god i 3mj) ali je sve super prihvatio i jako brzo krenuo da prica i to i na makedonskom ( tako mu logopedica prica ) i na nasem.

Zelim vam sve najbolje :babymommy: 

:wub: :babymommy: Broccoli .. super se igrate i ujedno ucite,hvala za ideje.

broccoli i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu, javi se na caskaliste, bas nam nedostajete:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako vam dosadi plastelin, evo mi smo danas uzeli glinamol, i divno se zabavljamo.

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brocooli ajde da pitam ovde da ne prebacujm na drugu temu.Kakve jos vezbice radite?D ima zaostatke u govoru pa bih da malo ubrzam to kod kuce dok ne odemo kod logopeda...S' tim sto on nece da saradjuje,i nema mira duze od minut///

 

Da se ubacim..Ja bih ti preporucila Higia Logos u Beogradu.Barem pregled.A od njih jedna sjajna knjiga Progovorilica sa kartama (mi imamo staro izdanje).

broccoli i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mare, jel ima u PG da se kupi ta knjiga? Djeluje bas dobro.
I vidim da ima cirilicno i latinicno izdanje. Koje ti.imas? I u cemu je uopste razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ubacim..Ja bih ti preporucila Higia Logos u Beogradu.Barem pregled.A od njih jedna sjajna knjiga Progovorilica sa kartama (mi imamo staro izdanje).

Pridruzujem se preporukama:)

Mi smo isli kod njih. Prezadovoljni. Ne samo sto je bilo uspesno, vec uopste pristupom i nacinom rada. 

Snow, razlika je u pismu i neke slike, nije velika... zavisi koje pismo preferirate. Uz kartice se dobija i knjiga sa prakticnim uputstvima za roditelje. 

Snow, mozes direktno da ih kontaktiras mailom  ili preko Fb, za knjigu. 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow ja sam uzela u BG-u.Plašim se da je poštarina jako skupa,ali bilo bi dobro da odes u Narodnu Knjigu,pitas ih da ti naruce i da ces kupiti.Ja sam tako dosta izdavaca kod nas uzela a nisam mogla naci ovde.Sve preko Narodne Knjige...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi se cini da su oni pominjali da imaju predstavnika u Cg, ili je to za Bosnu, vrlo moguce da gresim, ali treba proveriti... 

Jeste postarina ovako skupa kad se salje, oko 10-15 eura. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, zenske:-) Ne isplati mi se narucivati tj placati postarinu...vidjecu u Narodnu knjigu.
Jel to ona dodje oko 20e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, zenske:-) Ne isplati mi se narucivati tj placati postarinu...vidjecu u Narodnu knjigu.
Jel to ona dodje oko 20e?

Jeste, nesto oko 20 e. Ima na youtube i njihovom sajtu uputstvo kako se koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa logopedica je ima.Stvarno lijepa knjiga.Kupila je u Beogradu dok je bila dali na neki sajam ili nesto,ne pamtim bas najbolje.Ali bas ih koristi i zadovoljna je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.