Higijena zubića

odgovora

Objavljeno

hahhahahhahahaahhahhaha ne mogu da verujem .hahahahahhahahahhhaaah e kidam se od smeha hehehehehehhehehe ellelele ahhahhahhahhahahahahahahahahha

Ajde molim vas jos jednom procitajte naslov teme, i za sta sam pitala ehehehhehehehehehehe i na kom podforumu je tema .hahahahhahaahhaha NE MOGU DA VERUJEM AHAHAHHAHAHAH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahhahahhahahaahhahhaha ne mogu da verujem .hahahahahhahahahhhaaah e kidam se od smeha hehehehehehhehehe ellelele ahhahhahhahhahahahahahahahahha

Ajde molim vas jos jednom procitajte naslov teme, i za sta sam pitala ehehehhehehehehehehe i na kom podforumu je tema .hahahahhahaahhaha NE MOGU DA VERUJEM AHAHAHHAHAHAH

:D hehehehe ja sam admin i ja mogu sve :D hahahahaha o boze moj oprosti mi, ljucki je gresiti :D

E sad, kupila sam u DMu njihovu marku i u pakovanju ima tri cetkice, jedna je okrugla gumirana, druga je kao standardna cektica samo je isto kao gumirana i treca je normalna cetkica. :D Eto ja se ispravila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahhahahhahahaahhahhaha ne mogu da verujem .hahahahahhahahahhhaaah e kidam se od smeha hehehehehehhehehe ellelele ahhahhahhahhahahahahahahahahha

Ajde molim vas jos jednom procitajte naslov teme, i za sta sam pitala ehehehhehehehehehehe i na kom podforumu je tema .hahahahhahaahhaha NE MOGU DA VERUJEM AHAHAHHAHAHAH

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D hehehehe ja sam admin i ja mogu sve :D hahahahaha o boze moj oprosti mi, ljucki je gresiti :D

E sad, kupila sam u DMu njihovu marku i u pakovanju ima tri cetkice, jedna je okrugla gumirana, druga je kao standardna cektica samo je isto kao gumirana i treca je normalna cetkica. :D Eto ja se ispravila :D

A za koga si kupila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za koga si kupila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hehehe u ovom drugom postu za Emiliju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehheehheheheh e nemas pojma koliko sam se iskidala od smeha kad sam procitla tvoj i Borjanin post ,uzas !!! Muz dolazi i gleda me ja se valjam !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja koristimo elektricne cetkice i glavu menjamo svaka 2 meseca. Za malu imamo manuelnu, ali joj je jedan od Bozicnih poklona elektricna Philips Sonicare.

Mirjana ima elektricnih za bebe marke Summer, Mothercare i jos par. Potrazi po internetu ko ih kod vas radi, obicno na Amazonu imas par u ponudi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka ima elektricnu i to je cela u obliku vini pua, ali dzabe kad je on samo na pocetku zeleo da je pali, sad nece,,,,pere sa njom kao da je obicna....dzabe bacene pare....

menjamo na svaka 3 meseca otprilike, zaista ne brojim dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa Mirooooo.... Moram da povecam dioptriju! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mirka nasa je ovakva....ja napisah gore da je vini pu, ali nije, vec je zapravo tigar iz vini pua :)....pasta nam je vini pu, pa sam pobrkala,,,:)

53y-tohbru.jpg

Pitala si za marke. Nasa je Oral B, znam da oni imaju sigurnoz a tako male klince, ali isto tako znam da ima i Colgate.Ali sigurno ih ima jos milion, nego nisam ni gledala nesto preterano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj kako je slatka! Hocu i ja takvu! Ja bih Jagodicu Bobicu, ako ima! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da malo pomognem mirki,

draga moja samo budi strpljiva sa malcima nemoj ih na silu terati da ne odbiju cetkicu/pranje skroz na skroz.

Povedi ih u kupovinu neka oni biraju, znas kolko to njima znaci.

Ja sam malcima uzela ORAL B isto sa nekim leptirovima patkama..bas sarena decija.

Menjam kad krenu one dlacice da se krive tj kad se vidi da se trosi, sad sve zavisi nekad bude na 3 mes nekad mozda i duze, ne brojim bas dane.

Prva je kupljena kad sa oboje dobili po 4 zubica, dala im da im sluzi kao igracka prilikom kupanja da se navikavaju, pokazivala sta se radi sa tom spravicom i sad hvala bogu nema nikakvih problema, nema odbijanja.

Kada smo bili na I pregledu kod stomatologa rekla nam je dr da je bitnije to mehanicko pranje nego hemijsko, tj da pastu skoro do 3god nemoramo ni koristiti, tj dok dete ne nauci da lepo pljune, kako ne bi gutalo pastu prilikom svakog pranja zubica. I mi smo tek pre neko vece sinu kupili pastu za zube, odusevljen je, ume lepo da pljune....

Ja da sam znala kao sto sad znam da postoji i ta rotirajuca za njih male kupila bih sigurno, jos tvojima se to i svidja, pa zasto da ne, ako nadjes to je bolja varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja im dajem cetkice sami da peru, peru 2min , mislim "PERU" i pocnu da trljaju igracke , itd ... Aki mozda malo bolje opere a Strahinja ne bas ,ali vole ... Kad ih vidim sa elek.cetkicom mnogo bolje peru i lepo ociste , imamo jednu ne koriscenu pa sam im oprala jednom nisu se bunili ni malo pa zato cemo gledati da im uzmemo , naravno sami ce da biraju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto vidis ako im se svidja jos bolje bitno je da su zubi cisti a cime ih peru...pa mogu i ribacom ako im se svidja.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cisti su kad im mama opere kako treba ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih par dana Nikola odbija da pere zubice,ne znam zasto!Nekada je to bila prava zabava,a sada imamo muke sa tim,ne znam sta da radim!? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih par dana Nikola odbija da pere zubice,ne znam zasto!Nekada je to bila prava zabava,a sada imamo muke sa tim,ne znam sta da radim!? :blink:

Daj mu da on pere tebi, a ti njemu. Nama je to pomoglo u momentu kad je odbijao da pere zubiće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno mu sad izbija zub, pa su desni bolne i otecene a tebi na pogled nista se ne cini, pa ga dodatno iritira i povredjuje cetkica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix,pokusali smo,ali ne ide,a palo mi je na pamet da mu izbijaju zubici,Nensi.Nadam se da cemo ubrzo prevazici ovaj problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali dve taktike za pranje zuba:

- prva sa pesmicom:

"Trljam, trljam, sve se pusi,

perem zube moje male

trljam, trljam ja

Sofi, Sofiya!"

- druga sa zivotinjicama na zubima: navodno ona ima razne divlje i pitome zivotinje u ustima, kriju se iza zuba, a mi ih pronalazimo, izbacujemo na jezik i onda sa jezika vani. Pali kod raznih uzrasta :lol:

Od cetkica smo kupovali OralB, Colgate i Aquafresh najcesce. U Srbiji sam pored Colgate videla i Chicco 0+.

Sto se prirodne paste tice- naravno da ih ima, drugaciju nikad za dete nismo koristili ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali dve taktike za pranje zuba:

- prva sa pesmicom:

"Trljam, trljam, sve se pusi,

perem zube moje male

trljam, trljam ja

Sofi, Sofiya!"

- druga sa zivotinjicama na zubima: navodno ona ima razne divlje i pitome zivotinje u ustima, kriju se iza zuba, a mi ih pronalazimo, izbacujemo na jezik i onda sa jezika vani. Pali kod raznih uzrasta :lol:

Od cetkica smo kupovali OralB, Colgate i Aquafresh najcesce. U Srbiji sam pored Colgate videla i Chicco 0+.

Sto se prirodne paste tice- naravno da ih ima, drugaciju nikad za dete nismo koristili ;)

Pokusacemo i sa pjesmicama,mozda upali... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacemo i sa pjesmicama,mozda upali... :rolleyes:

Drzimo palceve! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uglavnom Luki uzimam oral b , samo jedna je do sad bila chicco. meni su te oral b bas slatke, on voli sam da pere, ne bude to ne znam kako oprano, ja malo uzmem pa DOTRLJAM, ali ok, neka ga sam pa polako.. naucice.. bolje ikako nego nikako. mislim da je bitno za cetkicu da se redovno menja i da je meka-za decu da im ne zulja po desnima jer onda nece hteti da peru zubice..ove oral b imaju aplikatore plave na dlakama koji menjaju boju kada se vec potrosi da tako kazem cetkica, tj kad je treba zameniti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uglavnom Luki uzimam oral b , samo jedna je do sad bila chicco. meni su te oral b bas slatke, on voli sam da pere, ne bude to ne znam kako oprano, ja malo uzmem pa DOTRLJAM, ali ok, neka ga sam pa polako.. naucice.. bolje ikako nego nikako. mislim da je bitno za cetkicu da se redovno menja i da je meka-za decu da im ne zulja po desnima jer onda nece hteti da peru zubice..ove oral b imaju aplikatore plave na dlakama koji menjaju boju kada se vec potrosi da tako kazem cetkica, tj kad je treba zameniti..

i mi koristimo oral B, ali nisam znala za te aplikatore...bas cu sutra da pogledam kad ustanem...a jel vama rodjendan danas, ili vam je ticker star??? ako je danas, onda srecan rodjendan!!!!!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi koristimo oral B, ali nisam znala za te aplikatore...bas cu sutra da pogledam kad ustanem...a jel vama rodjendan danas, ili vam je ticker star??? ako je danas, onda srecan rodjendan!!!!!:)

hehehe, ma star je tiker.. nisam ni skontala..

u septembru je bio (ali hvala, lepim zeljama je uvek i svugde mesto)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.