Higijena zubića

odgovora

Objavljeno

Pitaj izabranog pedijatra šta misli o tome. Mi možemo da iznosimo svoja mišljenja, ali on je sigurno bolje upućen.

Pedijatar mi je i preporucio <_< (mada nije bio nas pedijatar, na odmoru je, tako da nisam odusevljena sa zamenom :unsure: ) a u svakom slucaju moj stomatolog mi je rekao samo cetkicu i to jos od prvih zubica jer zdravi prvi zubici su preduslov za zdrave stalne zubice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne sećam kada smo počeli sa pranjem, ali sigurno pre prvog rođendana i to onim naprstkom, strava je stvarčica!

Prvo samo sa tim, onda smo ubacili pastu, Chiccovu, za nju sam pročitala negde da sme da se proguta. E sad sam mu kupila pravu četkicu, i sad mi više ne dozvoljava već hoće čovek sam da pere zube. Nema veze, važno je da stiče naviku!

Kod stomatologa još nismo bili ali znam da bi trebalo. Uskoro idemo u savetovalište pa ću taman pitati dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel može neko da nam preporuči neku kvalitetnu pastu za uzrast od 2 godine? Bez hemije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne sećam kada smo počeli sa pranjem, ali sigurno pre prvog rođendana i to onim naprstkom, strava je stvarčica!

A sta je to? Ja to sad prvi put "cujem". I naravno gde ima da se kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je nešto što liči na kondom, plastično i ima kao četkice za zubiće, navuče se na prst. Ima da se kupi u apotekama, Canpol je proizvođač, nije skupo možda oko 300 din, a videla sam da ima i Taperver, ali je mnogo skuplje. Odlična stvarčica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Keka... Cini mi se mnogo prakticnije od setkica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma super je, ja sam bila oduševljena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam protiv davanja bilo kakvih tabletica deci, a zasto imas detaljno opisano u temi fluorogal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlucila sam i ja da joj ne dajem... Samo pranje zubica i nista vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakve bre tabletice samo pranje kao sto neko rece..evo moja cerka menja mlecne i nema nijedaan karijes...sve mislim da je bas pranje zahvalno za to.....obicno deca njenog uzrasta imaju haos u ustima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pedijatar mi je i preporucio <_< (mada nije bio nas pedijatar, na odmoru je, tako da nisam odusevljena sa zamenom :unsure: ) a u svakom slucaju moj stomatolog mi je rekao samo cetkicu i to jos od prvih zubica jer zdravi prvi zubici su preduslov za zdrave stalne zubice.

I nama je stomatolog rekao samo četkica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do 9. mjeseca je dobio 8 zubica i tad smo krenuli pranje svako vece, ali samo vodom bez paste. Svako vece posle kupanja, imamo i pjesmicu koja ide uz pranje zubica, prvo ja, pa onda pustim njega malo da trlja i svi zadovoljni...Postao je to ritual i ne buni se uopste.

A koja je to pesmica? :) Mi smo juce dobili cetvrti zubic, pa sad planiram da pocnem da joj perem! Do sad je imala samo nesto slicno cetkici, ali to ne pere nego vise sluzi kao glodalica, ali ima istu drsku kao cetkica pa je navikla pre kupanja da se "masira" sa njom. To sam joj dala kako bi lakse prihvatila pravu cetkicu :) Inace imamo 8.5 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerkica pocela da pere zubice ima vec mesec dana i to po 10 minuta ne ispusta cetkicu...a sin? E, njemu ce biti tesko objasniti da se zubi peru non stop...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

q2-IMG-37.jpg

Posle jela, sledi pranje zubica :)

Ujedno, dobro mu dodje da ''masira'' desni, izgleda da su mu trojke na putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja cu jos jednu devojcicu da mi budes prija :rolleyes: Kao luce je :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje su najbolje cetkice za pranje zubica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, ovo je obicna, i ne preporucujem je, ali kada sam kupila je za put (ona se rasklapa) on ju je rasklopio i poceo da ceska desni, videla sam da mu prija, pa sam je oprala dobro i dam mu je kada se unervozi zbog zubica.

Sto se tice ''prave cetkice'' ja gde sam god gledala pise 3+, dakle ne znam koje su za male bebe.

Ana, radjaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf... Peremo mi zube samo to bas ponekad i ne volimo ... Pogotovo kad i m ja perem ... Oni hoce sami ..Nisu dugo prali (mm kriv) posle sam jedva nasla cetkice i pastu sad peremo .. Imala sam cetkice one najobicnije da im da da se igraju âli nema ih vise ,postale blak .. Koliko dugo im perete ?? Znam za ono 3min ali ovi nema sanse ni minut.. Imamo foru ono pokazi zube III pa im operem ove prednje pa otvori usta AAA pa unutra malo i tako ... Ali bas im smrdi iz usta...bljak ..Dok je mm bas neodgvoran ,ajde to sto on ne pere zube nego nece ni deci ..KAZE "ionako ce mu oni ispadnu pa ce ima druge" ocigledno da nije bas obavesten ... iako sam mu rekla da mu ovi mlecni "cuvaju mesto " za one stalne... Jadan moj Aki 3nedelje dok ja nisam tu ... Ali videcu bar da mu da da pere zube sam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel može neko da nam preporuči neku kvalitetnu pastu za uzrast od 2 godine? Bez hemije.

I tako... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tako... <_<

:lol: :lol: :lol:

sve mi se cini da tako nesto ne postoji...ako je izbunaris...otkrij i nama "veliku tajnu" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tako... <_<

Na zalost svaka ima hemijskog sastava u sebi i apsolutno sve su na isti kalup a one fore "beljenje" zuba i 24 casa zastite su ciste gluposti (citirm stomatologa) i samo ostecuju gledj zuba.

Ali Phoenix, ne gubi nadu, cekam jos odgovor od jedne doktorke sa instituta Josif Pancic pa se nadam da ce ona imati da predlozi bar neku "alternativu"... Javljam "informacije"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo dobila sam danas odgovor... Jedina alternativa je cista cetkica za zube i mlaka voda a samo ponekad dodati i sodu bikarbonu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li obracate paznju da li je "marka" ili kupujete one najjednostavnije ??? I da li neko ima onu elektricnu cetkicu ?? Zanima me da li ima da se kupi ta elek. za decu mladju od 3 godine,videla sam da ima za od 3.pa na gore , ali ne znam za manje... A bolje mi je elek. jer bolje im opere zubice ovako ja sama nema sanse !!!!! Ne daju mi ,vriste placu , i cesto im smrdi iz usta ! blak ,a ja i mm imamo elekt.cetkice i ne retko i jedan i drugi se zavuku u kupatilo i sami peru zube sa nasim cetkicama ... Oni vole da peru zube,ali sami !!! I izgrizu onu cetkicu uzasno.. . I da ,zanima me , na koliko menjate cetkice ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miro, ti bas navalila sa ovim "stomatoloskim" temama! :lol:

Koristim najobicnije cetkice (ne one najskuplje, ali ne i najjeftinije), obicno ih ne placam vise od 5 evra... Mijenjam na 3 mjeseca. Kada kupujem sebi, kupujem i mm-u.

Koristila sam elektricnu, ali me nervirala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam manuelac :D nista bez rucnog ;) a sto se tice marke, obracam praznju da to bude nekog "jaceg" brenda ali jos bitnije je da li je polutvrda, oblik, da li ima "zglob", te tri karakteristike su mi bitne. Ne menjam je na tri meseca vec kada se setim, mozda jednom u godinu dana (da znam da gresim ali sam bar iskrena :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.