Higijena zubića

odgovora

Objavljeno

i mi koristimo oral B, ali nisam znala za te aplikatore...bas cu sutra da pogledam kad ustanem...a jel vama rodjendan danas, ili vam je ticker star??? ako je danas, onda srecan rodjendan!!!!!:)

na cetkicama po sredini su plave dlacice, kada pocnu da menjaju boju vreme je da se promene.. kao, treba da poblede.. mada ja sam samo na chiccovoj primetila malo promenu boje, na ovim oral b jos nisam.. sve ipak cesce promenim nego sto verovatno treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre neki dan bili na prvom stomatoloskom pregledu, rekla mi je da mu cistim zube gazom i vodom ujutru i uvece, vidim da to ovde niko nije napisao a i ja mislim da nema potrebe pa sam kupila cetkicu i njemu je to interesantnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva cetkica nam je bila Signal-ova,a sada CURA kid,svajcarska proizvidnja,skupa kao djavo,apoteka mi se okrenula kad su mi rekli cijenu!

t3602.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, sad - sve sam pročitala i malo ko se fokusirao da nam da informaciju koje četkice ili paste koristi za DETE. :D

Znam šta vi mame trošite a mene zanima šta da kupim za mog bebana.

Ima 14zubića i druge trojke izlaze i mislim da je vreme da počnemo da ih peremo.

Praćemo ih mlakom vodim, sad je pitanje:

Koji proizvođač četkice?

Ja ih inače menjam na 3 meseca. Oral B mi je malkice gruba, a Colgate mi više nije ko nekad - ko ribaća četka.. :D

A toliko ih ima da je izbor "hevi". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo Chicovu pastu,prvo smo uzeli 6+ mes,a kasnije 12+,bez fluora a cetkica takodje njihova,ima isto prema uzrastu od 6 meseci pa na dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad treba poceti sa pranjem zubica? Mi imamo 12 zubica,jos nam nisu izbile trojke. Da li odmah poceti i sa pastom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad treba poceti sa pranjem zubica? Mi imamo 12 zubica,jos nam nisu izbile trojke. Da li odmah poceti i sa pastom?

Mislim da bi trebali. Preporuka mog pedijatra je bila da se sa "pranjem" zubića krene još na samom početku (kada se oforme) i bez paste. Pastu ubaciti tek kada dete-beba nauči da ispljune. Ema čim vidi četkicu za zube (čija go da je) grabi i pere svoje, što jeste simpatično ali malo neprijatno kada se to desi kada nismo kod svoje kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi trebali. Preporuka mog pedijatra je bila da se sa "pranjem" zubića krene još na samom početku (kada se oforme) i bez paste. Pastu ubaciti tek kada dete-beba nauči da ispljune. Ema čim vidi četkicu za zube (čija go da je) grabi i pere svoje, što jeste simpatično ali malo neprijatno kada se to desi kada nismo kod svoje kuće.

Onda cemo ovih dana ici u kupovinu prve cetkice. Jel treba na nesto posebno da obratim paznju kod izbora cetkice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo počeli prati zubiće( vodom i gazicom) kas su počeli izlaziti, sa godinu dana sam mu kupila četkicu, pa smo prali zube i igrali se...od skoro neće da vidi ni četkicu ni pastu...ne znam na koji način da ga ponovo ubedim da pere zube...

Svako jutro i veče sedi samnom i sa mm u kupatilu kad peremo zube, ali on neće... :unsure:

Da li imate neki predlog kako da ga ponovo zainteresujem za to??? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda cemo ovih dana ici u kupovinu prve cetkice. Jel treba na nesto posebno da obratim paznju kod izbora cetkice?

Samo da je mekana i ništa više ;)

Mi smo počeli prati zubiće( vodom i gazicom) kas su počeli izlaziti, sa godinu dana sam mu kupila četkicu, pa smo prali zube i igrali se...od skoro neće da vidi ni četkicu ni pastu...ne znam na koji način da ga ponovo ubedim da pere zube...

Svako jutro i veče sedi samnom i sa mm u kupatilu kad peremo zube, ali on neće... :unsure:

Da li imate neki predlog kako da ga ponovo zainteresujem za to??? :huh:

Da mu se nije zgadilo od paste? Kupi neku "blesavu" četkicu za zube pa probaj bez paste da mu daš, ako bude u opšte hteo da stavi u usta :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo počeli prati zubiće( vodom i gazicom) kas su počeli izlaziti, sa godinu dana sam mu kupila četkicu, pa smo prali zube i igrali se...od skoro neće da vidi ni četkicu ni pastu...ne znam na koji način da ga ponovo ubedim da pere zube...

Svako jutro i veče sedi samnom i sa mm u kupatilu kad peremo zube, ali on neće... :unsure:

Da li imate neki predlog kako da ga ponovo zainteresujem za to??? :huh:

Isti problem..nece ni da cuje..uzme on nju,ali nece da pere zubice nego mi maze plocice.A ja mu nisam do skoro ni stavljala pastu,i kupim mu deciju ali nece sa njom,on hoce iz velike tube,i ja mu dam da proba da vidi da je ljuta ali ne smeta mu,i sad kad smo dosli sa mora nece ni da cuje za pranje zuba.Ne znam sta da radim kako da ga privolim da opet pere zubice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mu se nije zgadilo od paste? Kupi neku "blesavu" četkicu za zube pa probaj bez paste da mu daš, ako bude u opšte hteo da stavi u usta :unsure:

Kupili.... vodila sam ga da bira sam, i pastu je birao, i nju voli da liže, kaže da je lepa, al kad stavim na četkicu jednostavno odbija i neće... neće ni bez paste... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam joj kupila chicovu cetkicu i svidja joj se,svima pokazuje i hvali se,cak pokazuje kako pere zube (van usta) ali nikako nece da stavi na zube i da operemo.Nece da zine da joj ja operem (da joj pokazem) a nece ni sama. Ne znam kako da je zainteresujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam joj kupila chicovu cetkicu i svidja joj se,svima pokazuje i hvali se,cak pokazuje kako pere zube (van usta) ali nikako nece da stavi na zube i da operemo.Nece da zine da joj ja operem (da joj pokazem) a nece ni sama. Ne znam kako da je zainteresujem.

U, polako... Ima vremena... Samo preporučujem foru "majmuni vidi-majmun radi" :lol: naš "majmunčić" uredno radi na repet :D tako da samo je pusti da ide sa tobom u wc kad i ti. Nama je tako "uspelo" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo počeli prati zube, nekad sa pastom, nekad bez, al nema veze, bitno je da ih pere :) Sad ujutro ustane i kaže ajde da pejemo zube i idemo u kojicu :) heheheh

Bilo je teško, ali milom ili silom je dobio opcije, sva sreća pa je odlučio milom... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali dugotrajnu fazu fascinacije pranjem zuba. Stalno je vukla četkice za zube i oduševljavala se kada vidi da neko pere zube. Zube je prala sam po 10 puta na dan :blink::wacko: . Sada je četkica više ne zanima toliko, a ni pranje zuba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sad imamo takav problem! Ne mogu da je odvojim od cetkice za zube posle pranja. Pokusavala sam na razne nacine da je nateram da ostavi sama cetkicu (nakon 45min cetkanja zuba <_< ) -BEZUSPESNO! Dodje do suza-ili mojih ili njenih -_- !!! -Zadnjih par puta ponese cetkicu u krevetic i zaspi sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sad imamo takav problem! Ne mogu da je odvojim od cetkice za zube posle pranja. Pokusavala sam na razne nacine da je nateram da ostavi sama cetkicu (nakon 45min cetkanja zuba <_< ) -BEZUSPESNO! Dodje do suza-ili mojih ili njenih -_- !!! -Zadnjih par puta ponese cetkicu u krevetic i zaspi sa njom.

Mi smo bili dogurali dotle da je, kada bi otišli kod nekog u goste, trčala odmah u kupatilo i pokušavala da uzme četkicu :wacko: . Bilo je dana kada je nosila 2-3 četkice u ruci i nije htela da se odvoji od njih. Srećom, i to je prošlo ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, strpljenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vaši trogodišnjaci sami peru zube?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joksi ima 3.5 god, sam pere, sa sve pastom, ume lepo da ih istrlja, cak i jezik,

ali ipak mama mora da doradi, za svaki slucaj

uveliko hoce i sam da se kupa, udje u tus kabinu i zatvori se :lol:

i smizla sama pere zube ali vise grize cetkicu nego sto ih istrlja , i jos ne zna da ispljune pastu/vodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj misic svako jutro i vece pere zube i obozava to da radi. Ali i pored toga njemu su se hvatale neke naslage na prednjim zubicima, pa nam je zubarka rekla da mu kupimo fluor od 25mg da gricka. I od tad naslage vise nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj misic svako jutro i vece pere zube i obozava to da radi. Ali i pored toga njemu su se hvatale neke naslage na prednjim zubicima, pa nam je zubarka rekla da mu kupimo fluor od 25mg da gricka. I od tad naslage vise nema.

Isti slucaj i kod nas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa vec duze vreme koristi cetkicu za zube, u pocetku mu je prijala za desni, sad vec to radi zato sto voli. Jedino imam problem sto vidi od nas i trazi pastu za zube, ukoliko mu ne stavim ( samo dodirnem pastu) nema sanse da bi prao zubice. da se razumemo, ne opere on to bas onako kako bi trebalo, nekad mi dozvoli da ja dovrsim nekad ne, ali mi je drago da je stekao naviku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvece dok ga kupam dam mu cetkicu i on sam kao pere zube, ali kad ja pokusam posle da mu perem ne da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.