Higijena zubića

odgovora

Objavljeno

Uvece dok ga kupam dam mu cetkicu i on sam kao pere zube, ali kad ja pokusam posle da mu perem ne da.

Isti slučaj. Trlja ona a posle neće da da meni četkicu da joj ja operem. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slučaj. Trlja ona a posle neće da da meni četkicu da joj ja operem. :(

Zbog toga prvo ja lepo istrljam i kazem joj da malo ja pa onda ona, kad zavrsim dam joj da trlja jos "pola sata". :lol:

Probajte i vi, mozda upali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog toga prvo ja lepo istrljam i kazem joj da malo ja pa onda ona, kad zavrsim dam joj da trlja jos "pola sata". :lol:

Probajte i vi, mozda upali!

E, samo da ti se zahvalim. Evo drugo veče nam uspeva ova taktika :rolleyes: Prvo ja njoj operem pa onda ona sama sebi :)

I počela sam da joj dajem tabletice Flurogala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, samo da ti se zahvalim. Evo drugo veče nam uspeva ova taktika :rolleyes: Prvo ja njoj operem pa onda ona sama sebi :)

I počela sam da joj dajem tabletice Flurogala

Drago mi je da sam pomogla... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko od vas je imao problem sa naslagama na zubicima?Mojoj devojcici naslage stije vec 1,5 godinu a poceli smo zubice da peremo od kad su joj jedinice nikle,kada smo isli kod stomatologa on kaze takvog su joj sastava zubi nije to karijes,vec naslage..stalni ce joj biti o.k da li je neko uspeo detetu da skine i sa cime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda će roditeljima koji traže za bebu/dete pastu za zube sa prirodnim sastojcima, bez fluora, Na-laurilsulfata i saharin-Na, biti od pomoći ova informacija:

http://www.biospajz.rs/katalog/pasta-za-zu...dina-55-ml.html

Ovde imate detaljnije karakteristike na webu proizvođača:

http://splat.by/en/products/18

Sa pakovanjem ove zubne paste dobijate i silikonski naprstak za početak, a za kasnije bih predložila CURAkid četkicu;

http://www.curaprox.info/index.php?cnumber...%20and%20Babies

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko od vas je imao problem sa naslagama na zubicima?Mojoj devojcici naslage stije vec 1,5 godinu a poceli smo zubice da peremo od kad su joj jedinice nikle,kada smo isli kod stomatologa on kaze takvog su joj sastava zubi nije to karijes,vec naslage..stalni ce joj biti o.k da li je neko uspeo detetu da skine i sa cime?

Moj stariji sin je imao te naslage, i to na jedinicama i dvojkama gore i dole, i nismo uspeli da ih skinemo, stomatolog je jednom priilkom stavio neki sloj preko toga, neznam tacno sta, ali je to vrlo kratko trajalo, i posle toga su se naslage viidele, i izgledale onako zute kao karies. Kada smo povadili te zube i izasli nam stalni sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi svako vece peremo zubice, prvo joj ja lepo istrljam i onda sama po jos pola sata pere :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna obozava da pere zube, ali nikad nije davala da joj ih ja perem, mada za tim i nema potrebe jer ona to savrseno radi, uopste mi nije jasno kako je samo tako dobro naucila :huh: Lepo od gore ka dole i od dole ka gore, pa onda i zadnje i gornje, ma sve lepo po redu. Dr nam je rekla da su joj zubici super i da samo nastavimo da ih peremo dva puta dnevno (iako ih Luna pere samo jednom, pred spavanje :D). Doduse, nekad joj se toliko omili da ih pere vise puta dnevno, jednostavno uzme cetkicu pa se secka s njom po kuci :lol: I Anita isto obozava cetkicu i pasticu... A da, pre koji dan me je Luna, sasvim nenadano, zamolila da joj ja iscetkam zube i onda je sve vreme mirno stajala dok sam joj ja prala jedan po jedan zubic, i sve sam namerno odugovlacila da vidim koliko ce izdrzati :lol: I nije joj dosadilo :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prihvatam sugestije vezano za to kako privoleti dete da otvori usta da mu operem zube bez da na kraju oboje zavrsimo mokri :D Po savetu lekara ova dva zubica mu odrzavam vodom i onom gumenom cetkicom ali se napatim najstrasnije, posto on stvarno ne voli da mu se cacka oko usta :wacko: tj. cim vidi da mu se neko priblizava ustima zatvara ih i nece da otvori. Probala sam da ga poskakljam ispod usne ne bi li refleksno otvorio ali jok, probala sam pricom, smesnim grimasama, nasmeje se on ali cim primaknem cetkicu ista prica opet. Ne dolazi u obzir da mu na silu otvaram usta i perem zube,a opet volela bih da mu ih adekvatno odrzavam od pocetka a i on da stice naviku naravno. Ako imate predloge pretvorila sam se u uvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace, opet zmo bili kod zubara kaze dr da joj je taj proces stao, i po svoj prilici je nasledno jer i ja imam demineralizaciju...i dalje preporucuje taj rastvor fluorogala i da joj kupim rotacionu cetkicu

Kakva je to cetkica? :)

Prihvatam sugestije vezano za to kako privoleti dete da otvori usta da mu operem zube bez da na kraju oboje zavrsimo mokri :D Po savetu lekara ova dva zubica mu odrzavam vodom i onom gumenom cetkicom ali se napatim najstrasnije, posto on stvarno ne voli da mu se cacka oko usta :wacko: tj. cim vidi da mu se neko priblizava ustima zatvara ih i nece da otvori. Probala sam da ga poskakljam ispod usne ne bi li refleksno otvorio ali jok, probala sam pricom, smesnim grimasama, nasmeje se on ali cim primaknem cetkicu ista prica opet. Ne dolazi u obzir da mu na silu otvaram usta i perem zube,a opet volela bih da mu ih adekvatno odrzavam od pocetka a i on da stice naviku naravno. Ako imate predloge pretvorila sam se u uvo :D

Mika je poceo sam da trazi da pere zube, jer ga mm i ja vodimo u kupatilo da gleda kako mi peremo, pa hoce i on da bude veliki i da pere. Peremo zube od sestog meseca, a od 12tog sa pastom, nekada jednom a nekad dva puta dnevno. On cetkicu obozava i kad ustane sam seda na nosu i trazi cetkicu. Mislim da je posebno obozava zbog lepog ukusa paste, ponekad i promenim, od jagode ili banane... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde ne preporucuju pastu tako rano i ta mogucnost mi je iskljucena a da sam pere jos uvek nece :unsure: Videcu da ga probam povesti u kupatilo kad ja perem zube, mada ja to radim navece dosta kasno, on tada vec spava a najcesce spava i ujutro zato mi to nije padalo na pamet dosad :D , no pomericu malo vreme pa da vidim hoce li hteti onda. Hvala za predlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prihvatam sugestije vezano za to kako privoleti dete da otvori usta da mu operem zube bez da na kraju oboje zavrsimo mokri :D Po savetu lekara ova dva zubica mu odrzavam vodom i onom gumenom cetkicom ali se napatim najstrasnije, posto on stvarno ne voli da mu se cacka oko usta :wacko: tj. cim vidi da mu se neko priblizava ustima zatvara ih i nece da otvori. Probala sam da ga poskakljam ispod usne ne bi li refleksno otvorio ali jok, probala sam pricom, smesnim grimasama, nasmeje se on ali cim primaknem cetkicu ista prica opet. Ne dolazi u obzir da mu na silu otvaram usta i perem zube,a opet volela bih da mu ih adekvatno odrzavam od pocetka a i on da stice naviku naravno. Ako imate predloge pretvorila sam se u uvo :D

Nice zasto ne pokusas kada ga kupas uvece?Kada se igra,kupate se,ti kazes kao ajde i zubice da peremo :P Mozda ce hteti.Moja sama trazi da pere zubice,njoj je to zabavno.
*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk uopste ne daje d amu perem zube. ma nista oko usta da mu radim, nema sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj za sada drlja sam,pa sta pogodi pogodi.Pomokrim mu cetkicu kad ja perem zube hoce i on,pa trlja i ceremba se.

*andjelcic* i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne kupam ja njega uvece, nisam nikad, mi se danju kupamo ali probacu i tada, neka vezba, tj ako bude hteo ali on zasad ima stav da mu niko ustima ne prilazi :P Pored patkice dobice i cetkicu, valjda nece zameniti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jooj! ja mu malo prodrljam koliko stignem dok mi se ne otme, cisto da umirim savest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovaj moj jos uvek nece lepo da pere zubice..Mislim neki put mu lepo operem,stavim ga ispred ogledala i on gleda se,otvara usta..i tako,ali neki put samo grize cetkicu. :) Inace peremo i ujutru i uvece..

Ma ja ocekujem previse,mali je on..Meni je vazno da stekne naviku,da zna kad treba da pere,e sad a kako cemo oprati,to polako..naucice.. :D

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde ne preporucuju pastu tako rano i ta mogucnost mi je iskljucena a da sam pere jos uvek nece :unsure: Videcu da ga probam povesti u kupatilo kad ja perem zube, mada ja to radim navece dosta kasno, on tada vec spava a najcesce spava i ujutro zato mi to nije padalo na pamet dosad :D , no pomericu malo vreme pa da vidim hoce li hteti onda. Hvala za predlog.

:D :D :D

Ovaj mali cesto trazi cetkicu i u gostima :D

Eeeeeeeeee kako su se on i Nadja potukli za cetkice za zube, to je trebalo snimati, mali cirkus ;) I sad objasni deci ko koju cetkicu sme da stavi u usta i koja je cija cetkica, i da se sa jednom od te dve ne peru zubi vec zubi zekiu knjizi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej ljudi, ajde mozda neko vidi ovde pa mi odgovori. Ja slabo perem Vuku zube, kreten sam, znam i primetila sam kao da ima zute naslage na zubima koje ne mogu da se skinu ni gazom ni cetkicom. Krenucu da mu obavezno perem ujutru i uvece zubice ali me zanima da li ce se to skinuti :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej ljudi, ajde mozda neko vidi ovde pa mi odgovori. Ja slabo perem Vuku zube, kreten sam, znam i primetila sam kao da ima zute naslage na zubima koje ne mogu da se skinu ni gazom ni cetkicom. Krenucu da mu obavezno perem ujutru i uvece zubice ali me zanima da li ce se to skinuti :unsure:

Hoce, ali moras biti redovna. Probaj ujutru i uvece i za par dana ce nestati. Tako sam ja uradila svom sinu.

Miva i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva,skinuce se to samo moras redovno da mu peres,znaci i ujutru i uvece..

Ne znam ja od kad sam prvi put pocela A da perem zubice,nema 2 puta na dan se peru..Jeste da po neki put hoce samo da grize cetkicu,a neki put mu i lepo operem,ali koliko toliko..operu se..samo zbog tih naslaga da se ne hvataju i naravno da stekne naviku..

Ne brini..bice sve ok. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo problem koji traje vec vise od mesec dana :(. Do tada je zaista ok prihvatao pranje zubica, otvori usta ja iscetkam a on posle najvise sisa cetkicu tj.guta pastu. Madjutim, negde u tom periodu mu je buknula i izasla prva trojka i od tada nece vristi, mlati rukama, udara se po glavi ili stavi rukice preko lica. Ta trojka jos uvek nije skroz izasla, bas sporo ide a i sa druge strane se vec 3 nedelje cas ukaze vrh zubica cas nestane. Za to vreme su se pojavile naslage pri korenu zuba jer ne uspevam i da mu drzim usne podignute, usta otvorena i ruke van istih...  I sve bi to bilo ok jer sam ja kontala ok boli ga nece zbog toga, nego pre neko jutro dok sam se borila sa njim cuo se neobican zvuk na koji se on skoncentrisao i ja oprale zube bez drame:angry: Znaci da ga u stvari ne boli nego je vec stekao naviku da histerise. Pokusavam sve vreme sa pricom da se moraju ujutro i uvece prati zubi, gleda me svako jutro kako perem svoje cak mu dam da ih on pere... Vise ne znam sta da radim i koju pricu da pricam jer ni pevanje ni glupiranje ma bas nista ne pomaze... Ima li neko savet mozda? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo u tom periodu imali protest pranja zubica, mozda ga boli , mozda jednostavno hoce svoje ne da istera..e sad ja sam isto pokusavala na razne nacine, nekad smo u toku dana prali zubice, razne zanimacije, kupila mu 2-3 knjige gde deca peru zubice, nekad ga tata drzao a ja prala, i mi smo tako uzmemo navece cetkice ja i muz i peremo  i on kad vidi prihvati pranje, ali opet bilo je i po 2-3 dana da nije hteo nikako. Sad peremo bez problema, ima lepe zubice, inace ja ne dajem slatkise, vikendom samo jedno kinder jaje i to zadnja 2-3 meseca, on nesto i ne trazi.  A kad nije hteo prati puno voca da jede, sir da gricka , posle dosta vode i nece biti zubicima nista, samo ne sokove i slatkise.

mama maza i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bas sam sad htela da vidim neke knjige o pranju zubica pa i tu da ga podsticem. Tacno mi dozvoli da operem donje zubice a gornje ne (tu su te pomenute trojke). Jos smo ga i pustali nekih 5 dana u pocetku da se gotovo ne peru zubi ali predugo traje pa sam se malo uplasila. Valjda ce biti ok. Jutros smo prali zubice i plisanim igrackama :D A sto se tice slatkisa i soka tu nema frke ;) jos ih nije probao, voce obozava a jabuke bas grize (dobro ne one zelene, te su mu tvrde). 

Izmenjeno od strane Zone*
Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.