Provera uplate doprinosa moguća i preko interneta

odgovora

Objavljeno

Radi, samo neznam šta ovo znači

Пореска управа није Републичком заводу за здравствено осигурање доставила потпуне податке о задужењима Вашег послодавца.

Piše da mi je zdravstvena knjižica overena ali to znam i sama ali ne znam dali su meni uplaćeni doprinosi ili ne?

Veky voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radi, samo neznam šta ovo znači

Пореска управа није Републичком заводу за здравствено осигурање доставила потпуне податке о задужењима Вашег послодавца.

Piše da mi je zdravstvena knjižica overena ali to znam i sama ali ne znam dali su meni uplaćeni doprinosi ili ne?

то и мени пише

можда још није профункционисало

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Према подацима Пореске управе Ваш послодавац ЈЕ ИЗМИРИО обавезу уплате доприноса за здравствено осигурање.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radi, samo neznam šta ovo znači

Пореска управа није Републичком заводу за здравствено осигурање доставила потпуне податке о задужењима Вашег послодавца.

Piše da mi je zdravstvena knjižica overena ali to znam i sama ali ne znam dali su meni uplaćeni doprinosi ili ne?

To znaci da republicki zavod za zdravstvo nema podatke o tvojim doprinosima. Te podatke treba da im dostavi Poreska uprava, e sad, zasto ih nije dostavila...Mozda tvoj poslodavac ne podnosi redovno obrasce poreskoj upravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ATamo ne piše za koji mesec je izmireno. Da li za prethodni ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eeee,zenske,ovo je super sto mozete da proverite uplatu...

ja mislim da je nebitno koji je mesec u pitanju,zato sto ako pise da je izmirio obaveze to znaci da je izmirio za svaki mesec,a da pise da nije izmirio,znaci da neki mesec nije uplatio,a to moze da bude poslednji ili neki predhodni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima. :rolleyes:

Ovo je super sto mozemo proveriti da li poslodavci izmiruju svoje obaveze..

A da li neko zna kako se moze proveriti da li grad upatio 35%?

Ne iz razloga da bi se proveravale obaveze grada Beograda,vec da li je poslodavac

novac sa svog racuna prebacio na racun radnika?

Zna li neko nesto o tome?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima. :rolleyes:

Ovo je super sto mozemo proveriti da li poslodavci izmiruju svoje obaveze..

A da li neko zna kako se moze proveriti da li grad upatio 35%?

Ne iz razloga da bi se proveravale obaveze grada Beograda,vec da li je poslodavac

novac sa svog racuna prebacio na racun radnika?

Zna li neko nesto o tome?

Hvala.

Jedino ako znas nekog iz banke poslodavca, koji ce ti to reci. Mada, to je zabranjeno, jer su podaci o transakcijama poslovna tajna. E sad, ako bas dugo nisi primila mozes da nadjes neki kontakt u gradskoj upravi, da ti daju info kad je uplaceno i za koji mesec.

A na tih 35% nacekaces se, meni je to stizalo a ja sam se vec bila porodila, kasnilo je oko nekih 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno..

Iskreno,ne brine me i ako kasni vec da li ce uopste novac biti prebacen sa racuna firme. Prosto ne verujem bas puno svom poslodavcu.

65% uvek dobijem na vreme,ali odgovor za 35% je kao kad legne novac na racun firme..

Hvala jos jednom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To kad napisu da nemaju podatke jer poreska uprava nije dostavila jednostavno znaci da poslodavac kasni sa placanjem doprinosa ali to mora da se proveri kod onog ko radi knjigovodstvene usluge koji je zadnji mesec uplacen,jer ako nije izmireno do otvaranja bolovanja onda nista ni od tih 65% dok se zaostali dug ne izmiri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze da se proveri,ali vecini je crveno....moj slucaj:prijavljena sam kod supruga u radnju,licno kontrolisem dokumentaciju,redovno uplacujemo doprinose!!

Znaci sve je ok.cak smo i u predplati...ali kada odem na RZZO da proverim uplatu doprinosa i kada ukucam podatke sa zdravstvene knjizice ,pokazuje crveno i pise kako poreska uprava nije dostavila potpunu dokumentaciju zdravstvu....neko ne radi posao kako treba....

Znaci ja sam jos u pretplati ,ali papiroligija nije potpuna,ali ne sa nase strane ....tako da to za mene uopste nije pouzdano... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To kad napisu da nemaju podatke jer poreska uprava nije dostavila jednostavno znaci da poslodavac kasni sa placanjem doprinosa ali to mora da se proveri kod onog ko radi knjigovodstvene usluge koji je zadnji mesec uplacen,jer ako nije izmireno do otvaranja bolovanja onda nista ni od tih 65% dok se zaostali dug ne izmiri

nije tacno da poslodavac kasni....ja licno namirujem svoje doprinose,cak sam i u predplatia pokazuje da poreska nije dostavila potpunu dokumentaciju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije tacno da poslodavac kasni....ja licno namirujem svoje doprinose,cak sam i u predplatia pokazuje da poreska nije dostavila potpunu dokumentaciju....

I U SLUCAJU MOJE KOLEGINICE JE TAKO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod mene.

na porodiljskom sam i sigurna da su mi svi porezi i doprinosi izmireni (juče overila knjižicu u rzzo - ne bi overili da postoji neko dugovanje), ali kada svoje podatke ukucam tamo pokazuje crveno i pise kako poreska uprava nije dostavila potpunu dokumentaciju zdravstvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poreska uprava kasni sa unosom podataka i to debelo, valjda ih nema dovoljno :angry: pa ne stižu, tako da socijalno nema pravi uvid. Ako vam bilo šta zatreba, slobodno pitajte, ja u firmi radim obračun bolovanja i sve što je vezano za to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod mene.

na porodiljskom sam i sigurna da su mi svi porezi i doprinosi izmireni (juče overila knjižicu u rzzo - ne bi overili da postoji neko dugovanje), ali kada svoje podatke ukucam tamo pokazuje crveno i pise kako poreska uprava nije dostavila potpunu dokumentaciju zdravstvu

svaka porodilja ima pravo na markicu, kao i trudnica, bez obzira da li su izmireni doprinosi...što ne znači u tvom slučaju da poslodavac nije izmirio obaveze, jer poreska stvarno kasni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ja sam vlasnik firme...otisla sam na bolovanje krajem marta...jos mi nista nije leglo od drzave a svu dokumentaciju uredno prilazem svaki mesec :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ja sam vlasnik firme...otisla sam na bolovanje krajem marta...jos mi nista nije leglo od drzave a svu dokumentaciju uredno prilazem svaki mesec :S

Cipiripi, cudi me da u julu nisi dobila nista :unsure: Zasto ih ne zoves da proveris!!! Mozda im treba jos nesto od dokumenata?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba im nista..sve sad dostavila...

Prvo sam sama sebi morala 3 meseca da uplacujem sve pa tek onda da padne na njihovu grbacu da mi sve to refundiraju..

Palo mi je napamet...hm..velika mi je plata .. mozda ih to koci .. haha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba im nista..sve sad dostavila...

Prvo sam sama sebi morala 3 meseca da uplacujem sve pa tek onda da padne na njihovu grbacu da mi sve to refundiraju..

Palo mi je napamet...hm..velika mi je plata .. mozda ih to koci .. haha :D

Aaaaa... Znaci zbog tebe ce napravidi deficit u budzetu :lol: E, stvarno me cudi sto nisi u Julu dobila prvu nadoknadu :unsure: Meni je kasnilo 4 meseca nadoknada za porodiljsko ali to je zato sto sam upala u onaj "vakuum" kada su izvrsili promenu propisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja se sve nadam..sad ce sad ce..al nema...

Javljam kad bude :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno i naravno sta si lepo kupila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba im nista..sve sad dostavila...

Prvo sam sama sebi morala 3 meseca da uplacujem sve pa tek onda da padne na njihovu grbacu da mi sve to refundiraju..

Palo mi je napamet...hm..velika mi je plata .. mozda ih to koci .. haha :D

Cipi, ne znam kako je u BG ali kod nas, čim podneseš zahtev u roku od 10 dana dobiješ parice, a ako si na porodiljskom onda do kraja narednog meseca bez obzira kada uplatiš i podneseš zahtev u tekućem mesecu...ala sam iskomplikovala :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.