Carski rez – nužnost ili trend?

odgovora

Objavljeno

ovde moze i epidural za carski zavisi kako se dogovoris sa doktorom

Kod nas ne moze nista... Nema epidural a carski samo ako mora... Spinal nema takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mleko posle carskog, bez prethodnih kontrakcija, nadolazi kasnije, jer nema oksitocina da ga pokrene. Zato mnogi ginekolozi daju malo stimulacije cak i kad je planiran carski. Onda telo ima osecaj da se porodilo i odmah reaguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima zena kojima tek posle 5 dana od carskog krene mleko, onako bas lepo. Ali, dojenje je svakako moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle ovog hitnog CR i dobrog iskustva sigurno cu za treci porodjaj traziti CR..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u sedmi mesec .Sve je uredu do sada,nadam se da ce tako i biti,i pocinjem polako da citam temice o porodjaju,i da spremam sebe psihicki .Medjutim,vec dugo nisam bila kod oftamologa,i kao neko cudo,naterah se da prekontrolisem vid.Oftamolog mi je rekla da cu zbog velike dioptrije verovatno morati na carski rez .Kaze svakako cu se konsultovati sa svojim ginekologom,ali kada je velika dioptrija preporucuje se carski.Ja sam je pitala da li moze doci do pogorsanja,tj.povecanja dioptrije ukoliko bih se prirodno porodila.Dr je rekla ne samo povecanje dioptrije,vec i druge komplikacije,ali mi nista nije navela ka primer. Razgovaracu sa ginekologom,pa cu videti sta ginekolog preporucuje,uglavnom mi je najbitnije da mi dete bude zdravo,pa i ja sama ,da sve prodje kako treba.Da li je neko mozda imao slicno iskustvo,da su poslali na carski rez zbog velike dioptrije ? :unsure: ( danas sam saznala da se i u trudnoci dioptrija povecava) .Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u sedmi mesec .Sve je uredu do sada,nadam se da ce tako i biti,i pocinjem polako da citam temice o porodjaju,i da spremam sebe psihicki .Medjutim,vec dugo nisam bila kod oftamologa,i kao neko cudo,naterah se da prekontrolisem vid.Oftamolog mi je rekla da cu zbog velike dioptrije verovatno morati na carski rez .Kaze svakako cu se konsultovati sa svojim ginekologom,ali kada je velika dioptrija preporucuje se carski.Ja sam je pitala da li moze doci do pogorsanja,tj.povecanja dioptrije ukoliko bih se prirodno porodila.Dr je rekla ne samo povecanje dioptrije,vec i druge komplikacije,ali mi nista nije navela ka primer. Razgovaracu sa ginekologom,pa cu videti sta ginekolog preporucuje,uglavnom mi je najbitnije da mi dete bude zdravo,pa i ja sama ,da sve prodje kako treba.Da li je neko mozda imao slicno iskustvo,da su poslali na carski rez zbog velike dioptrije ? :unsure: ( danas sam saznala da se i u trudnoci dioptrija povecava) .Pozdrav

Moja najbolja drugarica je mesec dana pre nego je ostala trudna imala operaciju očiju u Rusiji. Tamo su joj rekli da kad se bude porađala - mora na CR.

Ovde je muke imala u Višegradskoj da objasni da će operacija i 4 hiljade evra pasti u vodu ako se prirodno porodi i da dioptrija može da joj se vrati... (Imala je čak -6).

Silne papire su joj tražili, ali je uspela - porodila se na CR i sačuvala i vid, i uspeh operacije očiju. Bebac, naravno super... :)

Ja mislim da je iz Rusije donela papir na kome je pisalo da mora na CR, al ovima našima to nije bilo dovoljno.

Tako da je najbolje se konsultuješ prvo sa oftamologom, papirima koji će ti trebati i šta je najbolje za bebu i tebe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u sedmi mesec .Sve je uredu do sada,nadam se da ce tako i biti,i pocinjem polako da citam temice o porodjaju,i da spremam sebe psihicki .Medjutim,vec dugo nisam bila kod oftamologa,i kao neko cudo,naterah se da prekontrolisem vid.Oftamolog mi je rekla da cu zbog velike dioptrije verovatno morati na carski rez .Kaze svakako cu se konsultovati sa svojim ginekologom,ali kada je velika dioptrija preporucuje se carski.Ja sam je pitala da li moze doci do pogorsanja,tj.povecanja dioptrije ukoliko bih se prirodno porodila.Dr je rekla ne samo povecanje dioptrije,vec i druge komplikacije,ali mi nista nije navela ka primer. Razgovaracu sa ginekologom,pa cu videti sta ginekolog preporucuje,uglavnom mi je najbitnije da mi dete bude zdravo,pa i ja sama ,da sve prodje kako treba.Da li je neko mozda imao slicno iskustvo,da su poslali na carski rez zbog velike dioptrije ? :unsure: ( danas sam saznala da se i u trudnoci dioptrija povecava) .Pozdrav

Kada sam se ja poradjala sa prvim kod mene u sobi je bila porodilja kojoj je dioptrija prevagnula da je odvedu na carski tj ona se poradjala prirodno i mnogo je tesko islo i onda su doktori resili zbog dioptrije da je porode na cr.E sada ne znam koliku je dioptriju imala,ali zakljucak je da je imala laksi porodjaj ne bi je dirali,jedino kad je zagustilo.Znaci moras stvar uzeti u svoje ruke,raspitati se i uraditi kako je najbolje za tebe i bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,meni se povecala i u prvoj i u drugoj.Nisam bila da je proverim,ali primecujem da sam drasticno coravija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolko sam zakljucila iz Vasih odgovora,doktori gledaju da izbegnu carski ukoliko bas nije frka.Znaci Ivancice ,to za tvoju drugaricu da se namucila da je prime na carski da bi sacuvala vid posle operacije je neverovatno .Hej ,pa nisam ni pomislila da treba ja da se borim za sebe ,da sacuvam svoje zdravlje,vid,mislila sam da je logicno ako oftamolog kaze da se preporucuje carski,to je to ,a ne sada kako kome lakse.Npr. ta cimerka iz Jokine sobe...zena ima dioptriju,al nema veze,ajde malo na prirodni,pa je posle prebacili na carski ,pa se nepotrebno vise namucila.Ne verujem da ce beba tek tako izleteti,zena mora maksimalno da se napregne,a svaki napor je i napor za vid zenama koje imaju diopriju.Moja je malo iznad -6 ...,preko -6 se preporucuje carski ,kako mi je oftamolog danas rekla.Ko zna,mozda mi se posle porodjaja smanji dioptrija,nisam pitala ,al se nadam :) .Videcu sta ce mi ginekolog reci,hvala Vam svima na odgovorima,moracu ovo sve bas ozbiljno shvatiti i dobro se raspitati pred porodjaj .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u sedmi mesec .Sve je uredu do sada,nadam se da ce tako i biti,i pocinjem polako da citam temice o porodjaju,i da spremam sebe psihicki .Medjutim,vec dugo nisam bila kod oftamologa,i kao neko cudo,naterah se da prekontrolisem vid.Oftamolog mi je rekla da cu zbog velike dioptrije verovatno morati na carski rez .Kaze svakako cu se konsultovati sa svojim ginekologom,ali kada je velika dioptrija preporucuje se carski.Ja sam je pitala da li moze doci do pogorsanja,tj.povecanja dioptrije ukoliko bih se prirodno porodila.Dr je rekla ne samo povecanje dioptrije,vec i druge komplikacije,ali mi nista nije navela ka primer. Razgovaracu sa ginekologom,pa cu videti sta ginekolog preporucuje,uglavnom mi je najbitnije da mi dete bude zdravo,pa i ja sama ,da sve prodje kako treba.Da li je neko mozda imao slicno iskustvo,da su poslali na carski rez zbog velike dioptrije ? :unsure: ( danas sam saznala da se i u trudnoci dioptrija povecava) .Pozdrav
Jao neko je ovde pisao da mora na carski zbog dioptrije, ne mogu da se setim ko... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,meni se povecala i u prvoj i u drugoj.Nisam bila da je proverim,ali primecujem da sam drasticno coravija :(
Zasto neproveris? Nemoj da cekas... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je CR u poslednje vreme sve cesce postao trend...ja sam zelela da to bude prirodno ali obzirom da mi je vodenjak pukao nesto ranije a beba jos uvek postavljena karlicno moralo je doci do carskog. Slusala sam razlicite price o CRu pre nego da se porodim i imala strah od svega toga...ali proslo je super, bila sam jedna od onih koje ustaju odmah sutradan ujutru i cak stepenicama isla jedan sprat ne bih li videla moju malenu koju su smestili na neonatologiji. Nakon carskog dobijas sve potrebne injekcije tako da nikakve bolove ne osecas, rana kao rana nemoguce je da je ne osecas ali je to zanemarljivo...verovatno puno zavisi i od praga bola koji je zena spremna da podnese. To je ukratko moje potpuno pozitivno iskustvo nakon carskog iako sam verovala u suprotno...najbitnije je da su i majka i beba zive i zdrave, a da li boli pre porodjaja kao slucaj kod prirodnog ili nakon kao kod CR, svejedno je...mi smo tu da sve izdrzimo zbog nasih malisana!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je CR u poslednje vreme sve cesce postao trend...ja sam zelela da to bude prirodno ali obzirom da mi je vodenjak pukao nesto ranije a beba jos uvek postavljena karlicno moralo je doci do carskog. Slusala sam razlicite price o CRu pre nego da se porodim i imala strah od svega toga...ali proslo je super, bila sam jedna od onih koje ustaju odmah sutradan ujutru i cak stepenicama isla jedan sprat ne bih li videla moju malenu koju su smestili na neonatologiji. Nakon carskog dobijas sve potrebne injekcije tako da nikakve bolove ne osecas, rana kao rana nemoguce je da je ne osecas ali je to zanemarljivo...verovatno puno zavisi i od praga bola koji je zena spremna da podnese. To je ukratko moje potpuno pozitivno iskustvo nakon carskog iako sam verovala u suprotno...najbitnije je da su i majka i beba zive i zdrave, a da li boli pre porodjaja kao slucaj kod prirodnog ili nakon kao kod CR, svejedno je...mi smo tu da sve izdrzimo zbog nasih malisana!!!!

Yes! Stalno ponavljam - važno je da sve bude u redu i sa bebom i sa mamom, kako god da se žena porodi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je CR u poslednje vreme sve cesce postao trend...ja sam zelela da to bude prirodno ali obzirom da mi je vodenjak pukao nesto ranije a beba jos uvek postavljena karlicno moralo je doci do carskog. Slusala sam razlicite price o CRu pre nego da se porodim i imala strah od svega toga...ali proslo je super, bila sam jedna od onih koje ustaju odmah sutradan ujutru i cak stepenicama isla jedan sprat ne bih li videla moju malenu koju su smestili na neonatologiji. Nakon carskog dobijas sve potrebne injekcije tako da nikakve bolove ne osecas, rana kao rana nemoguce je da je ne osecas ali je to zanemarljivo...verovatno puno zavisi i od praga bola koji je zena spremna da podnese. To je ukratko moje potpuno pozitivno iskustvo nakon carskog iako sam verovala u suprotno...najbitnije je da su i majka i beba zive i zdrave, a da li boli pre porodjaja kao slucaj kod prirodnog ili nakon kao kod CR, svejedno je...mi smo tu da sve izdrzimo zbog nasih malisana!!!!

Posle Ivancicine price ,da je njena drugarica jedva primljena na porodjaj carskim rezom,iako zbog operacije ociju nije trebalo da bude dilemo o kakvom porodjaju se radi,interesuje me da li kod nas zena moze da bira da li ce se poroditi prirodno ili carski,ili ako ona oce svojevoljno carski rez,da li to placa?ja jedva cekam da saznam od svog ginekologa da li cu ici na carski zbog dioptrije ili ne ,ne bi volela da me muce ,vec da mi kazu istinu sta i kako,i ako mora carski,onda carski,sta da radim.Bitno mi je samo da bebica i ja budemo zivi i zdravi,pa kakav god bol da imam preguracu lako sve ,samo da smo zdravo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne bih trazila cr posle mog groznog iskustva, a sekli su me jer su morali, i to mi je jedno uzasno iskustvo.

Najradije bih drugi put prirodno, ali se bolim da ne pukne stari rez od naprezanja. Ili se to ne desava?

Imala sam hitan carski posle 6 sati redovnih kontrakcija, i svi oni bolovi su bili milina u odnosu na oporavak od cr!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne bih trazila cr posle mog groznog iskustva, a sekli su me jer su morali, i to mi je jedno uzasno iskustvo.

Najradije bih drugi put prirodno, ali se bolim da ne pukne stari rez od naprezanja. Ili se to ne desava?

Imala sam hitan carski posle 6 sati redovnih kontrakcija, i svi oni bolovi su bili milina u odnosu na oporavak od cr!

moze prirodno posle cr. zao mi je sto ti je takvo iskustvo posle cr.

ja sam prvi porodjaj prirodni a drugi cr, da kazem da sam posle 12 dana vozila auto, isla peske u betaniju na kontrolni uz-blizu mioje porodiliste, sve mogla i radila, a posle prvog i posle 2 meseca nisam bila oporavljena a porodjaj mi bio lak manje vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze prirodno posle cr. zao mi je sto ti je takvo iskustvo posle cr.

ja sam prvi porodjaj prirodni a drugi cr, da kazem da sam posle 12 dana vozila auto, isla peske u betaniju na kontrolni uz-blizu mioje porodiliste, sve mogla i radila, a posle prvog i posle 2 meseca nisam bila oporavljena a porodjaj mi bio lak manje vise..

Ovi u Somboru su uvek za cr posle prvog, ali moj gin je rekao da mozemo probati, videcemo kao ce teci druga trudnoca, a nadam se prirodnom porodjaju. I tako sam vec jednom prosla kroz sve bolove, samo beba nije usela izaci, a vremena vise nije bilo, pa su me hitno vodili u salu za operaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovala ili ne drugi put manje cr boli a treci nista cr bar je meni tako bilo .... ;)

Puno njih to kaze, pa se hvatam za tu slamku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mog iskustva sa CR.

Ja sam zbog karličnih mera bila koliko-toliko psihički pripremljena za CR. Doktorka je preporučila da probamo prirodno, sa obećanjem da me neće puno mučiti. Pristala sam, s obzirom da sam ipak htela da izbegnem operaciju... Bila sam oko 6 sati u porođajnoj sali, vodenjek je pukao, sva voda je uveliko otišla, a porođaj ne počinje. Kako ni ctg nije bio sjajan, poslali su me na CR.

Divno iskustvo! Zaspiš, probudiš se i već si mama! Anesteziju nisam ni osetila - kao popodnevna dremka, odmah sam bila budna i sama prešla na drugi krevet. Posle tri dana su me pustili kući, a ja na moj peti sprat bez lifta ko od šale!

Naravno, bol je prisutan, ali zanemarlljiv naspram bolova kod žena koje su se namučile prirodnim porođajem. Dakle, ja glasam za CR!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, bol je prisutan, ali zanemarlljiv naspram bolova kod žena koje su se namučile prirodnim porođajem. Dakle, ja glasam za CR!

Nisam sigurna u ovo. Porađala sam se prirodno sa epiduralom. Kada se porođaj završio svi bolovi su nestali, ali bukvalno. To je tako divan osećaj lakoće bio... Nisu mi dali da se odmah šetam zbog epidurala, ali za par sati posle porođaja sam se uveliko šetala, videla sa mm, istuširala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna u ovo. Porađala sam se prirodno sa epiduralom. Kada se porođaj završio svi bolovi su nestali, ali bukvalno. To je tako divan osećaj lakoće bio... Nisu mi dali da se odmah šetam zbog epidurala, ali za par sati posle porođaja sam se uveliko šetala, videla sa mm, istuširala...

Tako i ja, oba puta, samo bez epidurala. Ako se odlucim za trece dete, opet bih isla vaginalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala placentu previju i od pocetka sam znala da moram na carski. Ovde se radi sa epiduralom, opstu anesteziju rade samo kad su u pitanju zivoti majke ili deteta. Sad nosim blizance i opet mi rekli da trebam na carski....

Razmisljam cesto o prirodnom, meni nije sudjen.... E sad da li bih ja te bolove izgurala, ne znam.... Glasam za to da svako treba da odluci za sebe, ne radi se o trendu nego psihofizickoj spremnosti trudnice za jednu od ovih solucija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala placentu previju i od pocetka sam znala da moram na carski. Ovde se radi sa epiduralom, opstu anesteziju rade samo kad su u pitanju zivoti majke ili deteta. Sad nosim blizance i opet mi rekli da trebam na carski....

Razmisljam cesto o prirodnom, meni nije sudjen.... E sad da li bih ja te bolove izgurala, ne znam.... Glasam za to da svako treba da odluci za sebe, ne radi se o trendu nego psihofizickoj spremnosti trudnice za jednu od ovih solucija...

neno, verujem da ti tako mislis, i ja i mnoge druge.

ali, stvarno je postalo trend ove fensi mamice koje ne zele da se naprezu. mali slatki rez, nista se ne vidi.. licno ih znam nekoliko koje su meni govorile kakav prirodni porodjaj, nisam luda bez da su imale bilo kakvih problema..

ja sam imala oba porodjaja, CR mi je bio mnogo laksi i sam oporavak i porodjaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se osam sati poradjala prirodno, uz strahovite kontrakcije, ali posto se nisam otvarala, carski rez je bio neophodan.

Kada bih mogla da biram, sl. put bih se odlucila za prirodni porodjaj i mislim da carski rez moze biti dobar izbor ali ako se za takav vid porodjaja odluci lekar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carski rez je nista u odnosu na prirodni porodjaj. Ja sam se porodila na CR a u porodilistu sam posmatrala trudnice koje su se poradjale prirodnim i presrecna sam sto ja nisam, a htela sam nego je beba bila okrenutra karlicno! Nista nisam osetila od bolova, malo mi je bilo nezgodno zbog rane prvih 2, 3 dana i to je sve... nisam cak uzimala nista protiv boliva! I mislim da je mnogo vise nezgodna rana posle prirodnog nego posle CR, ja sam bar mogla da sedim, lezim kako hocu, idem u wc, kupam se, manje sam i krvarila nego zene koje su se pradjale prirodnim, cak sam i bebu videla odmah nakon budjenja i sutra dan mi je krenulo mleko, beba prihvatila da doji.... A i njoj je bilo mnogo lakse nego bebicama koje su se namucile da izadju iz stomaka! Tako da mislim da bi carski rez trebalo da postane trend ako vec nije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.