Carski rez – nužnost ili trend?

odgovora

Objavljeno

Ja bih volela da još neko iznese svoje, ovde smo postale ponavljače :P:lol::P

Pojasni ovo malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojasni ovo malo.

Tebi jok :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojasni ovo malo.

Hoce da kaze da smo joj se vise smucile ,jer stalno pisemo jedno te isto :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aham, ti si, a? :lol:

Ja opet tvrdim da materinski instinkt nema veze sa načinom porođaja, možda jer spadam u manji procenat :P.

Ne morate da budete grube jedna prema drugoj, svako će braniti svoj stav, i to je ok - ne reagujte ishitreno.

Come-down, ne volim kad "novopridosle" (Ivana, Ivana ;)) članice stanu na grabulje ovde a tek došle ;)

Moze biti :)

Ja ne bejah gruba, ali ko se vatrom igra, vatrom se i opece. Znas da ne volim drsko ophodjenje i one nevaspitane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce da kaze da smo joj se vise smucile ,jer stalno pisemo jedno te isto :P

Cicko, ne izvlači šta ti odgovara iz konteksta :P Ako dva puta pročitaš videćeš da nisam sebe izuzela :P

Sad smo OT :P:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti :)

Ja ne bejah gruba, ali ko se vatrom igra, vatrom se i opece. Znas da ne volim drsko ophodjenje i one nevaspitane :D

Znam, znam da si alergična na to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se pre 5 meseci porodila CR,i zahvaljujem Bogu svaki dan što je tako bilo,da nije ko zna šta bi sa nama bilo.Naime,planiran je prirodni porođaj uz epiduralnu anesteziju,sve dogovoreno u čuvenoj betaniji,termin 18. kad sam i primljena u bolnicu a o epiduralu ni reč da se povede,bolovi krenu 19-og rano ujutru,na prvoj jutarnjoj viziti pregledana ni milimetar se nisam otvorila,kazu čekaj krenuce prirodno...cekam ja sve do 20-og ujutru oko 2h nemogu više da izdrzim od bolova,zovu lekara dezurnog ( naravno besnog jer je morao da ustane ) iako mu je bilo poznato ko sam jer je isti kontaktiran ( kao to je veza bila ) izdere se na mene jer se nisam ni jedan prst otvorila ( zasto sam ga uopšte i zvala ) i pravac u porodjajnu salu.Tamo nista bolje,stomak jako visoko a bolovi uzasni,kao pukao vodenjak al se beba nespusta u porodjajni kanal ni indukcija ni nista ne pomaze,pritisak skocio kontrakcije sve duze i bolnije a ja se ne otvaram...tako je bilo do 5.30 dok nije došao lekar koji je tu noć bio glavni dezuran pregledao me i hitan CR istog momenta pre toga niko ništa.Sve je bilo gotovo za 15 min i moja mačkica je dobila najbolje ocene na rođenju a rodila se 4.100kg,a pupcana vrpca je bila 2x omotana oko njenog vratića.Da je bolelo,bolelo je al to nije ni mrvica od onog sto sam osetila pokusavajuci prirodno da se porodim...što znači da sam ja za CR...naravno ako moze prirodno ok i još bolje al po mom iskustvu nikad više tako...

blago mamama koje su uspele prirodno da se porode i koje su odmah videle svoje bebice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

?? Administratori??

Bilo je i težih reči, pa su prošle :D Danas aktulene neke druge teme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskustva sa porodjajem nemam, bice ga uskoro :)

ali kad citam sva vasa iskustva ne verujem da zelim carski pa i sa blizancima, samo ako mora, ako su bebe ugrozene, moja dr se slozila, ipak je operacija operacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskustva sa porodjajem nemam, bice ga uskoro :)

ali kad citam sva vasa iskustva ne verujem da zelim carski pa i sa blizancima, samo ako mora, ako su bebe ugrozene, moja dr se slozila, ipak je operacija operacija...

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je i težih reči, pa su prošle :D Danas aktulene neke druge teme ;)

Ne mogu da verujem da su administratori samo obrisali Kristalin post i onaj drugi, i to je to... Pa zar ne postoji neka druga metoda da se resi doticni problem?

Najlakse je obrisati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zbog čega neki doktori rade carski ako je u pitanju dioptrija?? Ja sam operisala oči kad sam imala 10 god i težak sam astmatičar i ne znam, ali nadam se da neću morati na carski.Mada kako vidim moj dr me svaki put ispituje jel imam gušenja,uzimam li po potrebi terapiju,ako me guši onda obavezno da se inhaliram,ne smem da trpim...Ne znam šta će biti,uskoro idem na kontrolu,ali sve me strah da pitam hoće li me slati na carski,sve se razmišljam imam vremena do aprila kad mi je termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zbog čega neki doktori rade carski ako je u pitanju dioptrija?? Ja sam operisala oči kad sam imala 10 god i težak sam astmatičar i ne znam, ali nadam se da neću morati na carski.Mada kako vidim moj dr me svaki put ispituje jel imam gušenja,uzimam li po potrebi terapiju,ako me guši onda obavezno da se inhaliram,ne smem da trpim...Ne znam šta će biti,uskoro idem na kontrolu,ali sve me strah da pitam hoće li me slati na carski,sve se razmišljam imam vremena do aprila kad mi je termin.

Ti si se odavno operisala, moja najbolja drugarica je imala operaciju očiju u Rusiji, kad je došla kući, mislila je da joj kasni zbog promene klime, a ona trudna. Nikako nije smela da se napreže, od klinike je dobila papir da kad bude se porađala to bude na CR, jer ako se porađa prirodno cela operacija može pasti u vodu.... Kažu da se dioptrija inače pogorša u trudnoći, a prirodan porođaj posle operacije može jako da ugrozi celo lečenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a zbog čega neki doktori rade carski ako je u pitanju dioptrija?? Ja sam operisala oči kad sam imala 10 god i težak sam astmatičar i ne znam, ali nadam se da neću morati na carski.Mada kako vidim moj dr me svaki put ispituje jel imam gušenja,uzimam li po potrebi terapiju,ako me guši onda obavezno da se inhaliram,ne smem da trpim...Ne znam šta će biti,uskoro idem na kontrolu,ali sve me strah da pitam hoće li me slati na carski,sve se razmišljam imam vremena do aprila kad mi je termin.

U trudnoci je vid drugaciji zbog tecnosti u telu...A za Cz zbog dioptrije se daje normalan uput samo ako zena ima degenerativne promene ili ako joj je dioptrija -8 i vise. Sve ostalo je kalkulacija, jer se vid porodjajem ne ostecuje, sem gore navedenog. A za astmu je nezgodan carski zbog anestezije...Ali videces sta ce ti savetovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci je vid drugaciji zbog tecnosti u telu...A za Cz zbog dioptrije se daje normalan uput samo ako zena ima degenerativne promene ili ako joj je dioptrija -8 i vise. Sve ostalo je kalkulacija, jer se vid porodjajem ne ostecuje, sem gore navedenog. A za astmu je nezgodan carski zbog anestezije...Ali videces sta ce ti savetovati.

Meni je oftalmolo dao predlog za carski rez iako nemam dioptriju vecu od 8. Doktorka mi je rekla da je moj problem to sto mi je jedno oko plus, a drugo minus, strabizam i astigmatizam i ocni pritisak. Kaze da su mi oci preopterecene same po sebi i da bi moglo da se desi da mi popucaju kapilari u ocima od napona sto moze da dovede do slepila...

E sad, ne znam sta je od svega toga bilo presudno, predpostavljam poviseni ocni pritisak, ali ne mogu da tvrdij... u svakom slucaju moj doktor nije pihvatio taj predlog za carski rez, rekao je da bih se mogla sasvim pristojno poroditi prirodno sa vakumom (na sta sam se ja strasno najezila). Ali ipak je na kraju komisija donela odluku za carski rez zbog centra za ravnotezu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki broj žena se sve više odlučuje za carski rez iako nemaju zdravstvenih razloga. Da li je to znači da je carski rez postao više trend nego potreba?

Priključite se na forum i napišite nam iz kog razloga ste se odlučili ili planirate da se odlučite za ili protiv carskog reza. Da li je to strah od prirodnog porođaja ili ste osećale veću sigurnost da će sve biti pod kontrolom. Koliko ste se informisale pre nego što ste doneli tu odluku? Ko je na vas imao najveći uticaj?

Kakva su vaša iskustva sa lekarima i kakvi su njihovi stavovi. Da li su vas odgovarali od carskog reza ili su vam ga češće predlagali kao opciju.

Koliko mediji i popularne ličnosti utiču na odabir načina na koji ćete se poroditi?

Ja sam drugo dete rodila elektivnim(planiranim)cr zbog parcijalne placente previe u porodilištu bolnice u Zr.Meni je posteljica prelazila preko unutrašnjeg ušća grlića materice i svi su savetovali cr.Operacija je trajala oko dva sata jer su lekari morali da odlubljuju posteljicu koja je bila urasla u matericu.Teško sam se oporavljala ali izdržalo se.Inače trudnoća je odlično prošla bez krvarenja i ostalih komplikacija.Prvi porodjaj mi je bio u Gradskoj bolnici u Bg prirodan sa boravkom u kadi što je zaista super.Dobro sam prošla i mogu da kažem kada uporedim da u cr nema c od carskog.Boli su haos.Fiksaju vas oni tako da kažem lekovima protiv bolova,ali ja sam ih ipak osećala.Takodje budjenje iz totalne anestezije mi nije lako palo.Nisam imala pojma gde se nalazim.Bebicu sam videla tek sledeći dan po porodjaju.Što se tiče mišljenja lekara o cr naravno da je njima lakše da operišu odmah nego da stoje kraj stola po 10h i da se nešto iskomplikuje pa da završe na hitnom cr.Čas izuzecima koji ne misle tako(dr.Šijak u Zr).Mislim da se kod nas u zemlji mali broj lekara bavi akušerstvom,većinom su svi ginekolozi opšte prakse(kontracepcija,citologija,vodjenje trudnoće)i prosto sve više se ide na carski pa sve češće ne preovladavaju za carski apsolutne indikacije već porširene.Takodje u prilog carskom ide i to da se tako poradja estrada,glumice,pevačice...JASNO I GALSNO MOGU DA KAZEM DA ONE ŽENE KOJE TRAŽE DA SE PORODE CARSKIM I ONI LEKLARI KOJI PRISTAJU NA TO NEMAJU POJMA I NE TREBA IH SLUŠATI ŠTA GOVORE.Nazalost mi kao zemlja imamo i institucije gde se školuju budući lekari ginekolozi na kojima rade koje kakvi prof.,docenti i ostali koji propagiraju carski rez jer tu dolaze do izražaja njihove hiruške veštine a oni su sami po sebi bitni a ne bebe.U zemlji dembeliji zvanoj Srbija iz godine u godinu sve je manje beba a sve više nezaposlenih lekara koji kada se dokopaju radnog mesta ponašaju se kao da su svu pamet sveta popili(nevalja epidural,nevalja otac na porodjaju,lekovi kao sto su ginipral,prepar i ostali dele se kao vitamini,čeka se porodjaj i preko dve nedelje prenešene trudnoće jer carski nekome može nekome ne čeka se komisija jer od palanke praviš univerzitet i tako u krug)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se pre 5 meseci porodila CR,i zahvaljujem Bogu svaki dan što je tako bilo,da nije ko zna šta bi sa nama bilo.Naime,planiran je prirodni porođaj uz epiduralnu anesteziju,sve dogovoreno u čuvenoj betaniji,termin 18. kad sam i primljena u bolnicu a o epiduralu ni reč da se povede,bolovi krenu 19-og rano ujutru,na prvoj jutarnjoj viziti pregledana ni milimetar se nisam otvorila,kazu čekaj krenuce prirodno...cekam ja sve do 20-og ujutru oko 2h nemogu više da izdrzim od bolova,zovu lekara dezurnog ( naravno besnog jer je morao da ustane ) iako mu je bilo poznato ko sam jer je isti kontaktiran ( kao to je veza bila ) izdere se na mene jer se nisam ni jedan prst otvorila ( zasto sam ga uopšte i zvala ) i pravac u porodjajnu salu.Tamo nista bolje,stomak jako visoko a bolovi uzasni,kao pukao vodenjak al se beba nespusta u porodjajni kanal ni indukcija ni nista ne pomaze,pritisak skocio kontrakcije sve duze i bolnije a ja se ne otvaram...tako je bilo do 5.30 dok nije došao lekar koji je tu noć bio glavni dezuran pregledao me i hitan CR istog momenta pre toga niko ništa.Sve je bilo gotovo za 15 min i moja mačkica je dobila najbolje ocene na rođenju a rodila se 4.100kg,a pupcana vrpca je bila 2x omotana oko njenog vratića.Da je bolelo,bolelo je al to nije ni mrvica od onog sto sam osetila pokusavajuci prirodno da se porodim...što znači da sam ja za CR...naravno ako moze prirodno ok i još bolje al po mom iskustvu nikad više tako...

blago mamama koje su uspele prirodno da se porode i koje su odmah videle svoje bebice....

Potpuno te razumem! Nisam nesto bolje prosla! Iskreno, sad mislim da je bolje kad nemas "vezu", inace doktori su haos... I ja sam se tako mucila pokusavajuci prirodno, dok ujutru nisam sama rekla da hocu carski, jer, zaboga, doktor nije mogao da me porodi prirodno narednih 7 sati zbog velike guzve... a kad sam zatrazila carski odmah se stvorio (samo da uzmu sve sto moze da se uzme)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam morala na carski rez jer sam operisala kicmu i zaista sam super prosla ...odmah sam pocela da se sminkam i nije mi nista tesko palo...sve sa osmehom...osim onog katetra od kog imam fobiju...meni je nekako laksi Carski rez valjda zato sto sam lepo prosla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se prvi put porodila prirodno, i moje iskustvo i nije baš pozitivno. Posle porođaja je morala da se radi revizija, zbog epiziotomije sam imala 10 šava i na sedenje nisam pomišljala puna dva meseca. A pored svega toga nisu hteli da mi kažu da mi je prilikom porođaja bio zadabljan grlić materice i da je tom prilikom pukao saznala sam tek na prvoj kontroli nakon porođaja. Pored svega toga ubrzo nakon prvog porođaja saznajem da sam dobila i diskus herniju zbog koje sam morala na operaciju, inače pre prve trudnoće nisam imala nikakve probleme sa kičmom. Sada u drugoj trudnoći dobila sam duboku vensku trombozu i detaljnijom analizom kod hematologa ustanovljeno je da je uzrok tome urođena trombofilija. Zbog svega što sam navela moj sadašnji ginekolog insistira da se drugi porođaj završi CR i to u KBC Srbije. Da li se neko od Vas već porađao u ovoj ustanovi i ako jeste kakva su Vaša iskustva?Zn7Sp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.