Carski rez – nužnost ili trend?

odgovora

Objavljeno

Carski rez je nista u odnosu na prirodni porodjaj. Ja sam se porodila na CR a u porodilistu sam posmatrala trudnice koje su se poradjale prirodnim i presrecna sam sto ja nisam, a htela sam nego je beba bila okrenutra karlicno! Nista nisam osetila od bolova, malo mi je bilo nezgodno zbog rane prvih 2, 3 dana i to je sve... nisam cak uzimala nista protiv boliva! I mislim da je mnogo vise nezgodna rana posle prirodnog nego posle CR, ja sam bar mogla da sedim, lezim kako hocu, idem u wc, kupam se, manje sam i krvarila nego zene koje su se pradjale prirodnim, cak sam i bebu videla odmah nakon budjenja i sutra dan mi je krenulo mleko, beba prihvatila da doji.... A i njoj je bilo mnogo lakse nego bebicama koje su se namucile da izadju iz stomaka! Tako da mislim da bi carski rez trebalo da postane trend ako vec nije!

Ti i samo imala jako mnogo srece. Nije dzaba prirodno-prirodno i nista ne moze biti tako dobro kao sto je ono sto je prirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj lekar je za carski samo ako je baas bas neophodan. Dok sam lezala na odeljenju, uvek se svadjao sa ostalim lekarima koji su hteli da rade carski svojim pacijentima. Smatram da ako je priroda odredila da to izgleda tako kako izgleda, carski nije nuzan, osim ako ne postoji odredjeni rizik za mamu i bebu tokom priridnog porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj lekar je za carski samo ako je baas bas neophodan. Dok sam lezala na odeljenju, uvek se svadjao sa ostalim lekarima koji su hteli da rade carski svojim pacijentima. Smatram da ako je priroda odredila da to izgleda tako kako izgleda, carski nije nuzan, osim ako ne postoji odredjeni rizik za mamu i bebu tokom priridnog porodjaja.

Lepo razmisljas i to jeste tako, da nije svi bi se poradjali na carski. Prvo beba ne pokupi sve bakterije koje pokupi kad prodje kroz porodjajni kanal, i mnogo je podloznija bolestima, drugo zeni materica nikada vise ne moze biti ista kao sto je bila pre nego sto je secena, i mislim da se zene koje su se porodile normalno mnogo brze oporavljaju od carica. Ja sam posle par sati ustala i mogla odmah kuci. :) Carski samo ako mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo razmisljas i to jeste tako, da nije svi bi se poradjali na carski. Prvo beba ne pokupi sve bakterije koje pokupi kad prodje kroz porodjajni kanal, i mnogo je podloznija bolestima, drugo zeni materica nikada vise ne moze biti ista kao sto je bila pre nego sto je secena, i mislim da se zene koje su se porodile normalno mnogo brze oporavljaju od carica. Ja sam posle par sati ustala i mogla odmah kuci. :) Carski samo ako mora.

Slažem se.

Ja sam se bunila za CR, a morala sam. CR je ipak žene moje - OPERACIJA, a ako nema potrebe (sve u redu i mama i beba) porađajte se prirodno. Ja se iskreno nadam da ću drugo roditi prirodno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se.

Ja sam se bunila za CR, a morala sam. CR je ipak žene moje - OPERACIJA, a ako nema potrebe (sve u redu i mama i beba) porađajte se prirodno. Ja se iskreno nadam da ću drugo roditi prirodno. :)

Naravno. Nije istina da nakon carskog i drugi porodjaj mora da bude carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se.

Ja sam se bunila za CR, a morala sam. CR je ipak žene moje - OPERACIJA, a ako nema potrebe (sve u redu i mama i beba) porađajte se prirodno. Ja se iskreno nadam da ću drugo roditi prirodno. :)

Eto i savet od carice. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carski rez je nista u odnosu na prirodni porodjaj. Ja sam se porodila na CR a u porodilistu sam posmatrala trudnice koje su se poradjale prirodnim i presrecna sam sto ja nisam, a htela sam nego je beba bila okrenutra karlicno! Nista nisam osetila od bolova, malo mi je bilo nezgodno zbog rane prvih 2, 3 dana i to je sve... nisam cak uzimala nista protiv boliva! I mislim da je mnogo vise nezgodna rana posle prirodnog nego posle CR, ja sam bar mogla da sedim, lezim kako hocu, idem u wc, kupam se, manje sam i krvarila nego zene koje su se pradjale prirodnim, cak sam i bebu videla odmah nakon budjenja i sutra dan mi je krenulo mleko, beba prihvatila da doji.... A i njoj je bilo mnogo lakse nego bebicama koje su se namucile da izadju iz stomaka! Tako da mislim da bi carski rez trebalo da postane trend ako vec nije!

:angry: :angry: :angry:

Prosto neverovatno.Nije mi jasno kako zena posle carskog reza moze sve to.Tek cetvrti dan zena moze da se okrene na bok i legne.

Ne znam zasto zene misle da je carski rez bezopasan.Nekada je carski rez za zenu znacilo i OBAVEZNA smrt,dok medicina nije uznapredovala.Carski rez je samo nuznost i nikako ne bi trebalo da postane trend,nesto sto se radi samo u slucajevima kad mora.

Ipak je priroda-priroda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carski rez je realno nuznost i bilo bi bolje kada bi lekari one zene koje se poradjaju po 14 sati, gde pati i beba i majka, padaju bebini tonovi itd poceli da koriste carski rez. A ne da pustaju zenu da izgubi svu snagu i onda izvlace dete vakumom. U tom slucaju bolje carski nego vakum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako da mislim da bi carski rez trebalo da postane trend ako vec nije!

Rizikujem da me kazne, ali ovaj komentar je tako sebican i samoziv. Prvo, na carski bi trebalo da idu oni koji MORAJU, a posto ima mnogo onih koje placaju, onda one ostale idu na komisije, ne bi li ih provukli na obicno. I onda bebe, i mame nekad, umiru. Zato jer sve ove razmazene nece da trpe bol. Ako neces da te boli, plati epidural, a nemoj nekome da oduzimas sansu za zivot. To je tako, koliko god se neki ljutili.

Inace KC Novi Sad nema vise ni prebijene pare, zbog ovakvih bahacenja pacijentkinja i njihovih lekara. Taj ceo zahvat kosta, pa jos lekovi, anestezija, 4 dana u bolnici... Ko ce to da plati?! Drzava!? Jer neko nece da ga boli. Onda nemojte imati decu!

Mm je rekao zeni na svom proslom dezurstvu da je nece poroditi na carski, sem ako treba, pa da mu da sve pare ovog sveta, jer zena pored mora, a drze je na pripravnosti, jer ce pre nje da uleti neka koja plati.

Dakle, muka mi je tih sto kukaju nad tudjom umrlom decom i sa teskim ostecenjima na porodjaju, a onda sebi ugovore carski, na ustrb nekog kome treba.

I, da, u inostranstvu moze da se bira porodjaj, ali vrsta prirodnog, epidural, u vodi, da zena stoji, sedi, lezi...A carski ne moze. Koliko smo svi ogrezli u korupciji da ne vidimo da nase ponasanje direktno ugrozava nekoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav, svaka cast na odgovoru! I meni se to o razmazenim gospodjama motalo po glavi, ali nisam uspela lepo da srocim iskreno receno jer me iritirala kolicina nesmotrenih i glupih izjava u postu gde se tvrdi da cr treba da postane trend. Ali zato si ti rekla bas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rizikujem da me kazne, ali ovaj komentar je tako sebican i samoziv. Prvo, na carski bi trebalo da idu oni koji MORAJU, a posto ima mnogo onih koje placaju, onda one ostale idu na komisije, ne bi li ih provukli na obicno. I onda bebe, i mame nekad, umiru. Zato jer sve ove razmazene nece da trpe bol. Ako neces da te boli, plati epidural, a nemoj nekome da oduzimas sansu za zivot. To je tako, koliko god se neki ljutili.

Inace KC Novi Sad nema vise ni prebijene pare, zbog ovakvih bahacenja pacijentkinja i njihovih lekara. Taj ceo zahvat kosta, pa jos lekovi, anestezija, 4 dana u bolnici... Ko ce to da plati?! Drzava!? Jer neko nece da ga boli. Onda nemojte imati decu!

Mm je rekao zeni na svom proslom dezurstvu da je nece poroditi na carski, sem ako treba, pa da mu da sve pare ovog sveta, jer zena pored mora, a drze je na pripravnosti, jer ce pre nje da uleti neka koja plati.

Dakle, muka mi je tih sto kukaju nad tudjom umrlom decom i sa teskim ostecenjima na porodjaju, a onda sebi ugovore carski, na ustrb nekog kome treba.

I, da, u inostranstvu moze da se bira porodjaj, ali vrsta prirodnog, epidural, u vodi, da zena stoji, sedi, lezi...A carski ne moze. Koliko smo svi ogrezli u korupciji da ne vidimo da nase ponasanje direktno ugrozava nekoga.

Ovo bih ja stavila na početak ove teme!!!

Bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo bih ja stavila na početak ove teme!!!

Bravo!

I ja kažem - Enav - svaka čast!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, da, u inostranstvu moze da se bira porodjaj, ali vrsta prirodnog, epidural, u vodi, da zena stoji, sedi, lezi...A carski ne moze. Koliko smo svi ogrezli u korupciji da ne vidimo da nase ponasanje direktno ugrozava nekoga.

Baš tako,ovde treba da se prodje debela komisija za carski,neverovatno kakvih izjava sve ima. Po meni je prirodno -prirodno i ne daj Bože da carski postane trend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomislite samo na Jelenu Karleusu koja se dva puta porodila carskim rezom i to na isti dan! :blink:

Previse je bolesnih ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomislite samo na Jelenu Karleusu koja se dva puta porodila carskim rezom i to na isti dan! :blink:

Previse je bolesnih ljudi...

A znate kad je izjavljivala da je tesko podnela i tesko se oporavljala.Pa sestro slatka ipak je to carski,sta si ti mislila.Sorry za OT.

Kad se samo setim,sve je bilo u redu,ali ipak taj bol.Osecaj da posle operacije ne mozes da pomeris mali nozni prst,a kamoli nesto drugo.

Pa koliko samo antibiotika jutro-vece po 2,nekad i tri i tako 7 dana.

Pa nek mi neko kaze da je to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate sta, ne bih zabranila carski po zelji, ali da se plati ekonomska cena ili nek idu u privatno porodiliste. To bi bilo placanje na Kliniku, a ne dr na ruke i ne bi onda nikog ugrozavalo, a dr bi bilo oslobodjen odgovornosti za neki los ishod, jer je to zelja pacijenta, kao nadogradnja silikona.

Pa, kad bi se za carski placalo po par hiljada evrica, jer to toliko kosta, ne bi se htelo tako mnogo...

I to sa korupcijom ide u krug. Sad treba da platim carski, a sutra cu da placam u prodavnici da mi daju sveze mleko, kako smo krenuli... ili da platim racun u posti. Svako bi hteo malo para sa strane, ako moze bez rada, uz ucenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A znate kad je izjavljivala da je tesko podnela i tesko se oporavljala.Pa sestro slatka ipak je to carski,sta si ti mislila.Sorry za OT.

Kad se samo setim,sve je bilo u redu,ali ipak taj bol.Osecaj da posle operacije ne mozes da pomeris mali nozni prst,a kamoli nesto drugo.

Pa koliko samo antibiotika jutro-vece po 2,nekad i tri i tako 7 dana.

Pa nek mi neko kaze da je to ok.

Ma gde ok, nadljudsku snagu skupljaš da ustaneš iz kreveta jer te i nokti i kosa bole... A ustajanje iz kreveta da ne pominjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali meni je neshvatljivo da zena trazi da je seku, ljudi, da joj rasecaju stomak, dakle kozu, misic, trbusnu maramicu, i jedan od unutrasnjih organa, da svesno ide na to da joj telo bude povredjeno samo da ne bi trpela odredjen bol i dozvolila da beba izadje kroz otvor predvidjen za to. Ako ne moze drugacije, onda je carski rez super stvar, ali traziti da te operisu ako ne moras...meni je to skroz suludo. Kao da zelis da ti izvade zub jer te boli, umesto da odes i popravis ga...samo sto puta gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav bravo za post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je operisana u aprilu i kaze da je rana i dan danas zaboli. Mislim da postoji posebna veza izmedju majke i bebe samom cinjenicom da si se devet meseci pazila dok si nosila bebu, da si trpela bol prilikom porodjaja i istrpela ga zbog nekog do koga ti je stalo i prihvatila to kao nesto potpuno prirodno. Meni je jako bitan taj psiholoski momenat (u svemu,pa i u ovome :rolleyes: ). Takodje, mada to ovde nije tema, traziti surogat majku pored sasvim sposobne zene koja moze da rodi. Sramota. Procitala sam negde da je neka glumica to uradila da ne bi zapostavila karijeru i unistila svoj izgled. Mrzim ta pomodarstva... Dete nije aksesoar vec jedan novi zivot. Kao kada je Seka Aleksic rekla da bi volela da moze da ode do geneticara da odredi na koga ce dete imati oci, nos, usta... <_< Neki ljudi zive u "magli".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je operisana u aprilu i kaze da je rana i dan danas zaboli. Mislim da postoji posebna veza izmedju majke i bebe samom cinjenicom da si se devet meseci pazila dok si nosila bebu, da si trpela bol prilikom porodjaja i istrpela ga zbog nekog do koga ti je stalo i prihvatila to kao nesto potpuno prirodno. Meni je jako bitan taj psiholoski momenat (u svemu,pa i u ovome :rolleyes: ). Takodje, mada to ovde nije tema, traziti surogat majku pored sasvim sposobne zene koja moze da rodi. Sramota. Procitala sam negde da je neka glumica to uradila da ne bi zapostavila karijeru i unistila svoj izgled. Mrzim ta pomodarstva... Dete nije aksesoar vec jedan novi zivot. Kao kada je Seka Aleksic rekla da bi volela da moze da ode do geneticara da odredi na koga ce dete imati oci, nos, usta... <_< Neki ljudi zive u "magli".

I ovde se skroz slazem sa tobom!!!

Veliki procenat majki koje dete rode carskim rezom (cast svim izuzecima) ima problem sa uspostavljanjem veze majka-beba i kasno im proradi materinski instinkt. Moja drugarica koja je rodila bebu na cr kaze da nije imala odbojnost prema njemu, svom sinu, ali da ga dobrih mesec dana nije posmatrala kao nesto svoje. Jednostavno je zaspala, probudila se sa bebom, i tvrdi da ga je mnogo vise dozivljavala kao svoje dete pre nego sto ga je rodila nego tih prvih dana po rodjenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rizikujem da me kazne, ali ovaj komentar je tako sebican i samoziv. Prvo, na carski bi trebalo da idu oni koji MORAJU, a posto ima mnogo onih koje placaju, onda one ostale idu na komisije, ne bi li ih provukli na obicno. I onda bebe, i mame nekad, umiru. Zato jer sve ove razmazene nece da trpe bol. Ako neces da te boli, plati epidural, a nemoj nekome da oduzimas sansu za zivot. To je tako, koliko god se neki ljutili.

Inace KC Novi Sad nema vise ni prebijene pare, zbog ovakvih bahacenja pacijentkinja i njihovih lekara. Taj ceo zahvat kosta, pa jos lekovi, anestezija, 4 dana u bolnici... Ko ce to da plati?! Drzava!? Jer neko nece da ga boli. Onda nemojte imati decu!

Mm je rekao zeni na svom proslom dezurstvu da je nece poroditi na carski, sem ako treba, pa da mu da sve pare ovog sveta, jer zena pored mora, a drze je na pripravnosti, jer ce pre nje da uleti neka koja plati.

Dakle, muka mi je tih sto kukaju nad tudjom umrlom decom i sa teskim ostecenjima na porodjaju, a onda sebi ugovore carski, na ustrb nekog kome treba.

I, da, u inostranstvu moze da se bira porodjaj, ali vrsta prirodnog, epidural, u vodi, da zena stoji, sedi, lezi...A carski ne moze. Koliko smo svi ogrezli u korupciji da ne vidimo da nase ponasanje direktno ugrozava nekoga.

Svaka cast!

Ja sam se porodila carskim jer je tako moralo...

Rodila sam blizance u 39.nedelji..nisam odrzavala trudnocu niti pila lekove, i mooj dr je zeleo da vidi koliko cu da izdrzim i rekao da cu se prirodno poradjati, sto sam ja i zelela.

Uzela sam epidural i poradjala se 8 sati prirodno, a onda kad su videli da nema vajde, da se uopste ne otvaram, a vec su mi prokinuli prvi vodenjak i beba je krenula da gura, odlucili su se za cr.

Meni je krivo sto nisam odmah mogla da vidim svoju decicu, jer sam bila pod totalnom anestezijom. Bebe su super, i ja takodje, nismo imali nikakve komplikacije, ali sam se iskeno plasila da nesto ne krene po zlu.

Inace, lezala sam pre porodjala par dana na odeljenju, posto su cekali da porodjaj prirodno krene, i bila sam u sobi sa zenom koja je rodila dva decaka. Porodili su je na svetu Petku, jer je to bila njena zelja!?! a da ne pominjem i to da radi u toj bolnici pa su se na porodjaju i posle svi sjatili, a u por.sali je bilo nekoliko njenih koleginica koje su snimale/fotografisale operaciju...

Sta reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carski rez je nista u odnosu na prirodni porodjaj. Ja sam se porodila na CR a u porodilistu sam posmatrala trudnice koje su se poradjale prirodnim i presrecna sam sto ja nisam, a htela sam nego je beba bila okrenutra karlicno! Nista nisam osetila od bolova, malo mi je bilo nezgodno zbog rane prvih 2, 3 dana i to je sve... nisam cak uzimala nista protiv boliva! I mislim da je mnogo vise nezgodna rana posle prirodnog nego posle CR, ja sam bar mogla da sedim, lezim kako hocu, idem u wc, kupam se, manje sam i krvarila nego zene koje su se pradjale prirodnim, cak sam i bebu videla odmah nakon budjenja i sutra dan mi je krenulo mleko, beba prihvatila da doji.... A i njoj je bilo mnogo lakse nego bebicama koje su se namucile da izadju iz stomaka! Tako da mislim da bi carski rez trebalo da postane trend ako vec nije!

Vidim da se nisi nikada porađala prirodnim putem, prema tome, ne možeš da donisiš ovakve sudove. Otkud znaš kako izgleda prirodni porođaj i oporavak od istog kada to nisi osetila na svojoj koži. Meni su u porodilištu izgledale jezivo žene koje su se porodile carskim. Bile su slomljene, jedva hodale, nosile katetere u rukama. Uz to, čula sam i jednu koja se budila iz anestezije dok sam bila u sali. Ti urlici, jecanje i zapomanje... Zbog svega toga drago mi je da nisam iskusila takve užase. Posle prirodnog je bilo u mom slučaju kao da kliknete taster delete - svi bolovi su nestali, a osećaj lakoće i sreće, neopisiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodili su je na svetu Petku, jer je to bila njena zelja!?! a da ne pominjem i to da radi u toj bolnici pa su se na porodjaju i posle svi sjatili, a u por.sali je bilo nekoliko njenih koleginica koje su snimale/fotografisale operaciju...

Sta reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da se nisi nikada porađala prirodnim putem, prema tome, ne možeš da donisiš ovakve sudove. Otkud znaš kako izgleda prirodni porođaj i oporavak od istog kada to nisi osetila na svojoj koži. Meni su u porodilištu izgledale jezivo žene koje su se porodile carskim. Bile su slomljene, jedva hodale, nosile katetere u rukama. Uz to, čula sam i jednu koja se budila iz anestezije dok sam bila u sali. Ti urlici, jecanje i zapomanje... Zbog svega toga drago mi je da nisam iskusila takve užase. Posle prirodnog je bilo u mom slučaju kao da kliknete taster delete - svi bolovi su nestali, a osećaj lakoće i sreće, neopisiv.

Kako je ovo lijepo i istinito rečeno.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.