Carski rez – nužnost ili trend?

odgovora

Objavljeno

Stvarno mi nisu jasne mame koje posle cr "Ništa nije bolelo, odmah su trčale po porodilištu, dojile, presvlačile bebu...." Možda ja nisam normalna! Mene je bolelo toliko da sam grizla prste na rukama, jer me je bilo sramota da jaučem na sav glas! Tačno, i ja sam ustala nekih 8 sati posle porođaja i tada je još bolelo, kao i svaki put prilikom ustajanja ko zna koliko dana... Nisam mogla da se nakašljem, ni nasmejem, mislila sam da ću da se raspadnem. Četiri dana sam bila u istom položaju, jer nije bilo šanse da se okrenem u krevetu. I ja sam se brinula o svojoj devojčici čim smo izašle (4. dan), ali je bilo neprijatnosti i bolova prilikom sedanja i savijanja tačno mesec dana. Ne kukam sad što me je bolelo, znam da mora, (Boli i prirodan porođaj, znam jer sam pokušavala 8 sati sa jakim kontrakcijama da se porodim, ali nije išlo), samo ne mogu da shvatim one koje kažu NIŠTA NE BOLI! Kako da ne boli kad ti naprave rez od kuka do kuka(skoro), kad te raspore i prekinu ko zna koliko mišića, nerava i sto drugih čuda.

Da mogu da biram, i ako budem u prilici da biram, uvek bih izabrala prirodan porođaj.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, misice ti nisu dirali, njih samo pomeraju. A znam da boli. Pre prvog porodjaja me je mm odveo da vidim kako izgledaju zene posle prirodnog i posle CZ. Meni se vise svidelo ovo prvo. Da je moralo, ne bih se bunila, ali posto smo mi sami i nema ko da uskace da pomogne, prakticnije je bilo prirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za prirodu. Da treba na carski, svaka bi zena imala snir, odsniras, izvadis, zasniras i idemo dalje. Ne, ja sam za bol, slatki bol koji zena 1,2 ili 3 puta u zivotu, jedinstven i koji se pamti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za prirodu. Da treba na carski, svaka bi zena imala snjir, odsnjiras, izvadis, zasnjiras i idemo dalje. Ne, ja sam za bol, slatki bol koji zena 1,2 ili 3 puta u zivotu, jedinstven i koji se pamti.

Sta znaci sNJir,odsNJiras,zasNJiras?

Znaci po ovoj tvojoj teoriji,zene koje NE mogu da se porode prirodnim putem treba ih terati posto poto,i dovoditi u opasnost zivot mame i bebe?

Da li si znala koliko boli rana posle carskog,i koliko je tezak oporavak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znaci sNJir,odsNJiras,zasNJiras?

Znaci po ovoj tvojoj teoriji,zene koje NE mogu da se porode prirodnim putem treba ih terati posto poto,i dovoditi u opasnost zivot mame i bebe?

Da li si znala koliko boli rana posle carskog,i koliko je tezak oporavak?

Ne, ne, ne. Nisam mislila da treba rizikovati, daleko od toga, mislila sam ne one koje su zdrave, pa se odluce na taj korak da ne bi morale da prolaze kroz trudove ili da bi se dete rodilo na taj neki odredjeni datum. I, hvala ti sto si mi ukazala na gresku, sad cu da je popravim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne, ne. Nisam mislila da treba rizikovati, daleko od toga, mislila sam ne one koje su zdrave, pa se odluce na taj korak da ne bi morale da prolaze kroz trudove ili da bi se dete rodilo na taj neki odredjeni datum. I, hvala ti sto si mi ukazala na gresku, sad cu da je popravim. :D

AAAAAAAAAAA,ok i ja se slazem,mada one koje se odluce na carski iz hira izgleda ne znaju kakve su to muke. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trend ili ne, neka svako radi po svom nahodjenju i nikom ne treba suditi. I meni su dani posle cr prosli u najgorim mukama i bolovima,tako da pojma nemam hocu li svoje telo izloziti opet takvom bolu. Ne znam da li cu imati hrabrosti za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne, ne. Nisam mislila da treba rizikovati, daleko od toga, mislila sam ne one koje su zdrave, pa se odluce na taj korak da ne bi morale da prolaze kroz trudove ili da bi se dete rodilo na taj neki odredjeni datum. I, hvala ti sto si mi ukazala na gresku, sad cu da je popravim. :D

Tako je Milky :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

glupo je raspravljati se oko toga.....da mogu sve zene da se porode prirodno ne bi ni bilo potrebe za carskim!!!! ja sam htela prirodno i bilo mi je planirano do kraja prirodno,ali mi je decak bio toliko visoko i nije se mrdnuo zadnja 3 meseca ni milimetar!!! moj dr se bojao da ako krenemo prirodno i izadje devojcica,mozda nece biti vremena da se ceka da se decak namesti tj da krene da se spusta....pa da ne bi jedno dete rodila prirodno a drugo na hitan carski onda smo se odlucili na carski!!!

Moj je porodjaj bio bas CARSKI!!!!jeste da me bolelo uzasno kad su mi decaka vadili jer epidural ne hvata tako visoko gde je on bio-ta 2-3 min sam mislila da cu da izludim od bola....ali mi posle oporavak nije bio tako strasan....ali me nisu isekli od kuka do kuka-imam jako mali rez koji se ni nevidi jer je toliko nisko!!!!

Da sam mogla isla bi na prirodni jer smatram da je bolje,ali sam na porodjaju prosla super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

glupo je raspravljati se oko toga.....da mogu sve zene da se porode prirodno ne bi ni bilo potrebe za carskim!!!! ja sam htela prirodno i bilo mi je planirano do kraja prirodno,ali mi je decak bio toliko visoko i nije se mrdnuo zadnja 3 meseca ni milimetar!!! moj dr se bojao da ako krenemo prirodno i izadje devojcica,mozda nece biti vremena da se ceka da se decak namesti tj da krene da se spusta....pa da ne bi jedno dete rodila prirodno a drugo na hitan carski onda smo se odlucili na carski!!!

Moj je porodjaj bio bas CARSKI!!!!jeste da me bolelo uzasno kad su mi decaka vadili jer epidural ne hvata tako visoko gde je on bio-ta 2-3 min sam mislila da cu da izludim od bola....ali mi posle oporavak nije bio tako strasan....ali me nisu isekli od kuka do kuka-imam jako mali rez koji se ni nevidi jer je toliko nisko!!!!

Da sam mogla isla bi na prirodni jer smatram da je bolje,ali sam na porodjaju prosla super

epidural??? ili mozda spinal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

epidural??? ili mozda spinal?

Epidural 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je epidural za prirodni, a spinal za carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je epidural za prirodni, a spinal za carski.

ovde moze i epidural za carski zavisi kako se dogovoris sa doktorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde moze i epidural za carski zavisi kako se dogovoris sa doktorom

nemoj molim te da mislis da te ismevam ili nesto slicno ali to prvi put cujem u zivotu.spinal je totalna oduzetost od pojasa na dole koliko znam i koristi se za carski rez,a epidural je nesto drugo,on se koristi za prirodni porodjaj i ne iskljucuje bol u potpunosti vec ga umanji za npr 60 posto.u tvom slucaju ispada da su te operisali maltene na zivo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj molim te da mislis da te ismevam ili nesto slicno ali to prvi put cujem u zivotu.spinal je totalna oduzetost od pojasa na dole koliko znam i koristi se za carski rez,a epidural je nesto drugo,on se koristi za prirodni porodjaj i ne iskljucuje bol u potpunosti vec ga umanji za npr 60 posto.u tvom slucaju ispada da su te operisali maltene na zivo ....

ma ne mislim sve je ok!!!! ovde to zovu epidural,ali ako kazes da nije verujem!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ne mislim sve je ok!!!! ovde to zovu epidural,ali ako kazes da nije verujem!!!!!

inace kako god da su ti izasle bebe mnogo su slatke :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima. Ovde još jedna mama koja se porodila na carski i mogu vam reći da kad budem sledeći put išla na porođaj,imaću strašnu frku. Uradili su mi hitan carski pre mesec dana u spinalnoj anesteziji. Otišla sam u salu u transu, ne znajući šta me čeka, znala sam samo da neće ništa boleti. A posle... ajoooj. Ja to ne mogu opisati. Kad je popustila spinalna, počela sam da se gubim od bolova. Šta da vam kažem kad su mi dali Morfijum u venu. Dve nedelje nisam mogla da hodam ispravljena, urastao mi jedan konac pa se rana zagnojila, užas. A znam da me to čeka i sledeći put, jer u SM rade uvek carski ako je prvi put tako bilo. Moraću da se naoružam tabletama za bolove i da ih krišom pijem. Da se je pitam, porađala bih se uvek prirodno, iskusila sam taj bol dok sam tri sata bila na indukciji, ali nije išlo, plodova voda pozelenela i tako završih kako se nisam nadala.

No šta je tu je, za mog sina je vredelo pretrpeti svaki bol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, Sremice, neces morati opet na CZ, nije to bas tako. Mada, mnoge bi sve dale da mogu opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Morala sam hitno na CR isto tako u spiralnoj i imam pozitivno misljenje,da me je bolela rana jeste,al posle nekih 7 dana je vec bilo lakse.

Drugi cu verovatno opet na CR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAA,ok i ja se slazem,mada one koje se odluce na carski iz hira izgleda ne znaju kakve su to muke. :)

te koje se odluche na tako neshto, nisu pametne :D

i ja bih pre izabrala prirodni, ali ne pitamo se mi za sve, na zalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se nadam da necu morati na cr.. imala sam jedan prirodni porodjaj i pored svega sto te moze zadesiti nista ne moze da zameni taj prvi utisak. KADA SAM JA PRVI PUT UGLEDALA MOGA LUKU, ONAKO MUSAVOG, CUPAVOG, DIVNOG.. to mi je najlepsi dozivljaj u zivotu. pa sve i da boli i da bude tesko opet bih to ponovila.. sve vreme sam se izdizala sa stola da ga vidim kako se koprca i drma nogicama dok smo bili jos u porodjajnom boksu.. to mi je prirodno, porodis se, boli malo, prodje.. imas taj prvi utisak..

mene je mama rodila na cr, imala je hitan jer je krenuo prirodni porodjaj ali sam ja krenula ramenom i zaglavila se.. danas jeste sve naprednije i cr se radi i bolje i lepse sto se samog oziljka tice ali to je operacija.. naravno ako mora ok, ali nemogu da zamislim sta je u glavama onih koje idu na planirani cr i ako je sve u redu..

platis nekome da te sece..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta morala na cr i drago mi je sto jesam inace bi mi beba umrla i onako nije disala kad su je izvadili , sad idem na treci cr mora da boli sto je normalno al drugi put manje boli od prvog bar meene e sad treci put cemo da vidimo .....

draga moja, sve ce biti ok..

boze zdravlja da se druzimo u betaniji.. ti ces ranije na cr a ja verujem da ce i ovaj moj poraniti malo i taman se nadjemo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na carski rez isla zato sto sam imala kontrakcije bez otvaranja i beba je bila postavljena karlicno. Sama operacija je prosla dobro, ali kroz sta sam prosla posle operacije samo ja znam. Zbog katetra sam dobila eserihiju koja je izazivala jako pecenje i to je trajalo nekih 3 nedelje posle operacije. Izlecila sam to nekako, ali i pojavio mi se neki poremecaj creva negde 4-ti dan posle operacije i trajao je nekih mesec i po dana. Nisam mogla skoro nijednom da stignem do wc-a. Doktori nisu znali zasto se to desava, pokusali kroz lekove da to rese i na kraju pustili da ja to resavam kako umem i znam. Kicma mi je otpadala i jedva sam se pomerala. Zbog svih tih bolova ja negde 10-ti dan izgubim mleko, koga sam imala bas bas puno. Naravno nisam mogla da jedem nego sam bila na dijeti zbog dijareje, pa mozda je i to doprinelo gubitku mleka. Sve u svemu nisam zadovoljna kako sam prosla. Usput oporavak mi je dugo trajao. Savetujem buducim mamama da ako nema nikakvih prepreka za prirodni porodjaj, radjaju prirodno. Mnogo se brze oporave i mogu da uzivaju sa svojim bebicama. Kad je covek secen, nije to vise isto. Znam da ima puno mama koje su lepo prosle na carskom, ali mene nije sreca posluzila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno mi nisu jasne mame koje posle cr "Ništa nije bolelo, odmah su trčale po porodilištu, dojile, presvlačile bebu...."

Ja sam jedna od tih ali stvarno... Nisam trcala, setala sam non stop... Jedva sam cekala da svane i da mi kazu da mogu da ustanem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trend ili ne, neka svako radi po svom nahodjenju i nikom ne treba suditi. I meni su dani posle cr prosli u najgorim mukama i bolovima,tako da pojma nemam hocu li svoje telo izloziti opet takvom bolu. Ne znam da li cu imati hrabrosti za to...
Ja sam imala najgore bolove kad sam se probudila posle anestezije ... U toku dana vec su se dosta smanjili i bilo je podnosljivo, vec sutra druga prica... Ali ujutru i uvece primala sam infuz.protiv bolova... Boluckalo je pri ustajanju ali to je nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.