Krvna grupa

odgovora

Objavljeno

Al ste se vi lepo uklopili... cak i po pitanju krvnih grupa. :rolleyes:

:rolleyes: Odlicno zapazanje ;)

Dok sam bila djevojka, svi su se mrstili kad bih rekla da sam ABneg, govorili mi kao da cu imati poteskoca u trudnoci, al na srecu nisam imala nikakvih problema sto se toga tice.

E samo ne znam kako bi uticalo na plod da mi muz ima pozitivan RH faktor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Odlicno zapazanje ;)

Dok sam bila djevojka, svi su se mrstili kad bih rekla da sam ABneg, govorili mi kao da cu imati poteskoca u trudnoci, al na srecu nisam imala nikakvih problema sto se toga tice.

E samo ne znam kako bi uticalo na plod da mi muz ima pozitivan RH faktor?

Ne bi uticalo na plod, samo bi morala da primais rogam inekcije nakon porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rhogam treba da prime žene nakon porođaja u koliko su one same Rh-, a novorođenče Rh+.

Ako žena ipak ne primi injekciju, to i dalje ne znači da će sledeći put imati problem u trudnoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rhogam treba da prime žene nakon porođaja u koliko su one same Rh-, a novorođenče Rh+.

Ako žena ipak ne primi injekciju, to i dalje ne znači da će sledeći put imati problem u trudnoći.

Ovo jos uvek niko ne moze pouzdano da kaze, moze da ima a moze i da nema probleme! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo jos uvek niko ne moze pouzdano da kaze, moze da ima a moze i da nema probleme! ;)

Pa to sam i rekla samo na obrnut način, za nijasnu pozitivniji. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure:

Ja sada ovo plus vidim kao + a ne -. Izvini.

Zasto ti nisu dali Rogam? I zasto su ti ga dali posle 1?

neznam valjda što mi je prva trudnoća bila visoko rizična :( radila sam anti tjela svakih 15 dana ,lezala 5m samo do wc :mellow: trzila sam poslije druge da primim rekli su da nema potrebe :unsure: ja sam inače rodzena kao sedmače i prbolila sam meningitis mozda zato :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure:

neznam valjda što mi je prva trudnoća bila visoko rizična :( radila sam anti tjela svakih 15 dana ,lezala 5m samo do wc :mellow: trzila sam poslije druge da primim rekli su da nema potrebe :unsure: ja sam inače rodzena kao sedmače i prbolila sam meningitis mozda zato :(

A, OK. Raspitaj se, ne odustaj, pa znaju sta rade i zasto. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pročitala sam negdje da se rogam moze primiti i u toku trudnoće :rolleyes::mellow: moj mi ginekolog kaze da slobodno mogu imati još djece ali strah me :unsure:

ovde je obavezno i u 27. nedelji, mislim da ce to uvesti i u srbiji uskoro, posto sam cula da neki dr su to poceli da praktikuju. ja sam 3 puta primila rogam, posle amniocenteze, u 27. nedelji i posle porodjaja, jer sam ja 0-, a dete mi je 0+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam B negativna,a mm A pozitivna...lekar mi nikad nije napomenuo da to moze biti neki problem i da svakog meseca trebam da radim antitela...nista nisam primila pre porodjaja.Na zadnjem pregledu me je samo zacudjeno pogledao i rekao:PA VALJDA NECE NISTA DA TI FALI!?Kakav debil...

A posle mi je babica rekla da nema potrebe da primim rogham jer je beba ista krvna grupa kao ja i isto je negativna...inace to se daje i proverava da se kod narednih beba kad se rode ne bi razvila hemofilija(bolest krvi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ab+    za ćerku neznam , prvi singl mi je A+  , drugi mi je AB-   mislim da mi je muž B-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.