Krvna grupa

odgovora

Objavljeno

KOD MENE JE OBRNUTA SITUACIJA,ja sam 0+ a muz 0-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti nemaš problem.Uživaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam A pozitivna,a muz B negativna,cerka je povukla tu na mene/isto A pozitivna. d001.gifd041.gif

d002.gifd042.gif

d045.gif

d001.gifd041.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 0+, muz je A+ a Mina 0- nasledila od dede i tetke. A tetka nam sada u drugom stanju, nisam znala za taj rogham, moracu obavezno da joj prenesem! Hvala na savetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam A negativ, moj suprug je O negativ, a dete je povuklo na mene A negativ. To su proverili odmah pri rodjenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 0-, muz A+, a malena je 0+ :)

Isto dok sam bila trudna morala sam svaki mesec da proveravam antitela, i na kraju posto sam se porodila primila sam rogham.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a šta kad je jedan roditelj A, a drigi AB?...

Onda dete moze biti A,AB ili B

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svo cetvoro smo 0+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ipak trba insistirati da se primi rogham u 28. nedelji. Kad se pojave antitela onda je kasno jer ostaju za ceo život. Bolje je ne rizikovati Ne budite lenje već primite rogham. Nemojte da dozvolite da se kajete kao što sam ja. Da je bar imao ko da mi kaže.

Ne radi se tu o lenjosti, pobogu.

Treba se posavetovati sa stručnjacima, pa odlučiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne radi se tu o lenjosti, pobogu.

Treba se posavetovati sa stručnjacima, pa odlučiti.

Znam ja te stručnjake. Moja doktorka je odličan ginekolog ali ništa ne zna o Rh antitelima. Kad se desi onda je kasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam O+, MM B+, a sinak povukao na tau B+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo oboje 0+ tako da je i sin,a bice i drugi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 0-, muz A+, a malena je 0+ :)

Isto dok sam bila trudna morala sam svaki mesec da proveravam antitela, i na kraju posto sam se porodila primila sam rogham.

Tako i kod nas, s tim sto su obe cerke O+.

Znam ja te stručnjake. Moja doktorka je odličan ginekolog ali ništa ne zna o Rh antitelima. Kad se desi onda je kasno.

Pa, neces se isterivati s dr, odes kod nekog ko to zna. Ili zna komplet da vodi trudnocu ili ne. Skroz mi je glupo da ti jedan vodi trudnocu, a za sve sto postoji nalazis i ides kod raznih dr. Mislim, kakav je to onda strucnjak?!

Ja sam vadila krv za antitela pre amniocenteze i jos jednom pred 7.mesec. i nije bilo nista, te sam rogam primila sam posle amniocenteze i posle porodjaja. A da su bila antitela, primila bih i izmedju. Nista jednostavnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i kod nas, s tim sto su obe cerke O+.

Pa, neces se isterivati s dr, odes kod nekog ko to zna. Ili zna komplet da vodi trudnocu ili ne. Skroz mi je glupo da ti jedan vodi trudnocu, a za sve sto postoji nalazis i ides kod raznih dr. Mislim, kakav je to onda strucnjak?!

Ja sam vadila krv za antitela pre amniocenteze i jos jednom pred 7.mesec. i nije bilo nista, te sam rogam primila sam posle amniocenteze i posle porodjaja. A da su bila antitela, primila bih i izmedju. Nista jednostavnije.

Možeš da saznaš da neko nešto ne zna tek kad pogreši ali tada je kasno. Drugu trdnoću sam morala voditi u Višegradskoj kod dr. Plećaša, stručnjaka za antitela. Dr. u domu zdravalja mi je samo pisala papire. Hvala Bogu sve je na kraju bilo super.

Kad se pojave antitela u krvi, onda ih imaš za ceo život i svaka sledeća beba je ugrožena. Važno je reagovati dok se ne pojave. Zato se prima rogam posle amniocenteze, teže povrede, krvarenja, pada i nakon porođaja, da se ne pojave antitela. Ako ih već ima onda se ne prima rogam jer nema efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako, mene su isprepadale neke komsinice kako ni slucajno ne smijem imati vise od 2djece, kao najvise 3,jer sam negativna!E sada, ja sam B-, mm B+, cerka je O- tako da nisam primala Rogam poslije porodjaja. Sada sam trudna, ušla u 5m mj.Komtrolisala sam antitijela i sve je bilo ok! E sada, moze se desiti da mi i ova beba bude negativna, ali ako bude pozitivna...Da li je dovoljno samo da redovno kontrolišem? Uh, u ovoj trudnoci sam osjetljiva jako...A želim još djece i jako bi bila razočarana kada ne bi smjela više da rađam...Da li ima neka mama koja je rodila vise djece, a da je negativna? Ili neka vaša komšinica, sestra...?Upomoć!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako, mene su isprepadale neke komsinice kako ni slucajno ne smijem imati vise od 2djece, kao najvise 3,jer sam negativna!E sada, ja sam B-, mm B+, cerka je O- tako da nisam primala Rogam poslije porodjaja. Sada sam trudna, ušla u 5m mj.Komtrolisala sam antitijela i sve je bilo ok! E sada, moze se desiti da mi i ova beba bude negativna, ali ako bude pozitivna...Da li je dovoljno samo da redovno kontrolišem? Uh, u ovoj trudnoci sam osjetljiva jako...A želim još djece i jako bi bila razočarana kada ne bi smjela više da rađam...Da li ima neka mama koja je rodila vise djece, a da je negativna? Ili neka vaša komšinica, sestra...?Upomoć!!!

Na osnovu čega ti te komšinice tvrde takvu stvar?

Mislim da to nema veze sa životom.

Treba pratiti antitela u trudnoći. Ako rodiš dete sa pozitivnim Rh, primićeš rhogam i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ceco, moja majka je rh - i ima nas petoro dece i svi smo hvala Bogu dobro i njoj ništa ne fali!

ja sam O - a muž O + posle amio sam dobila rogham sin je O- pa mi posle cr nisu davali rogham.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako, mene su isprepadale neke komsinice kako ni slucajno ne smijem imati vise od 2djece, kao najvise 3,jer sam negativna!E sada, ja sam B-, mm B+, cerka je O- tako da nisam primala Rogam poslije porodjaja. Sada sam trudna, ušla u 5m mj.Komtrolisala sam antitijela i sve je bilo ok! E sada, moze se desiti da mi i ova beba bude negativna, ali ako bude pozitivna...Da li je dovoljno samo da redovno kontrolišem? Uh, u ovoj trudnoci sam osjetljiva jako...A želim još djece i jako bi bila razočarana kada ne bi smjela više da rađam...Da li ima neka mama koja je rodila vise djece, a da je negativna? Ili neka vaša komšinica, sestra...?Upomoć!!!

:wacko: Izvini ali komšinice su ti "carice". Još jednom izvini što sam ovako odreagovala, ali to su babske priče

Ja sam rh negativna a Emilija pozitivna i samo sam dva puta kontrolisala antitela i odmah nakon porođaja sam primila rhogam. Ništa se ti ne brini. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uredu je kada majka radja djecu koja su negativna...I ako nema kompikacija sa antitijelima u toku trudnoće...Nisam neupućena, znam za Rogam, znam kada se prima, kada se kontrolišu antitijela...Ali dešava se da nekoj djeci moraju mijenjati krv poslije porodjaja, kada je majka negativna, a dijete pozitivno...Za to sam čula...E, sada, komšinici su oba djeteta pozitivna i ne smije da rađa više, tako mi je rekla, ali nije znala da objasni zašto, jednostavno su joj tako doktori rekli, a ona žena nije upamtila zbog čega tačno...zna da ima neke veze sa tim što antitijela ostaju u tijelu(njenom) tokom cijelog života i da beba može biti ugrožena ako zatrudni...Znači, mene zanima kada se to dešava, da li su majke koje su više rađale rađale djecu koja su negativna ili je nešto drugo u pitanju...Dakle, da li je moguće roditi više djece(ja bih da imam petoro, ako Bog da) ako majka rađa djecu koja su pozitivna?U kom slučaju nastaju kompikacije? Da li samo ako se redovno ne kontroliše ili...Dakle, sve majke koje ja znam, a negativne su imaju ili jeno ili dvoje djece ili su im djeca negativna, pa nemam koga iskusnog da pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ceco, moja majka je rh - i ima nas petoro dece i svi smo hvala Bogu dobro i njoj ništa ne fali!

ja sam O - a muž O + posle amio sam dobila rogham sin je O- pa mi posle cr nisu davali rogham.

Da li ste i vi, djeca, negativni takođe? Vidim, ti jesi...A ostali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,moja beba treba da primi vakcinu posle 24.4.jel kasno da joj zakazem za 05.05.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,moja beba treba da primi vakcinu posle 24.4.jel kasno da joj zakazem za 05.05.?

mislim da nije,mi smo kasnili sa 3 vakcinacijom tacno 25dana jer je klinac imao stomacni virus i dr nam je rekla da nije strasno kasniti ni do mesec dana....sad ne znam pitaj pedijatra za svaki slucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste i vi, djeca, negativni takođe? Vidim, ti jesi...A ostali?

nemoj slusati svakoga,sto Ana* kaze lupaju gluposti...moja mama je - a rodila nas dvoje dece +...pa nikome nista nije falilo...sve se to prati i za sve ima odgovarajuca terapija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste i vi, djeca, negativni takođe? Vidim, ti jesi...A ostali?

I ostali su negativni.

Možda je tvoja koleginica imala problema sa antitelima pa su joj zato rekli. Možda je bila pozitivna na antitela i nije primila rogham...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da nije,mi smo kasnili sa 3 vakcinacijom tacno 25dana jer je klinac imao stomacni virus i dr nam je rekla da nije strasno kasniti ni do mesec dana....sad ne znam pitaj pedijatra za svaki slucaj

I nama ce to biti treca vakcinacija(sa punih 5 meseci).Zvala sam DZ,kazu da nije problem i bas su mi rekli za to da se vakcina odgadja i ako dete ima bilo kakve simptome prehlade,virusa,.....Hvala ti Jelena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.