Kalendar menstruacije

odgovora

Objavljeno

Ja nemam pojma... :lol: mislim nisam trudna..to su blagodeti spirale Mirena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

5.5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si bila kod ginekologa?

Bila. Ja sam ciklus uredila tabletama, i neko vreme ih nisam pila, ali mi se posle porodjaja ponovo poremetio i doktor mi savetuje da ponovo pocnem da ih pijem.

Ja kad bih se ovde upisivala, imala bih najvise postova na ovoj temi :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se utefterim posle duze vremena

27.09

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, imam problem sa bolnim i neredovnim menstruacijama, koje su mi se pojavile posle drugog porođaja. Stalno mi kasni, nikad ne znam kad ću da dobijem, a kad se najzad to desi, dva dana bukvalno ne mogu iz kreveta zbog bolova. Bila sam kod ginekologa ( i u domu zdravlja i privatno) na svim pregledima, sve ok, i doktorki je u suštini čudno jer pre porođaja ciklusi su mi uvek bili uredni. Sve se nadam da će sledećeg meseca biti bolje, međutim ništa od toga i sad baš ne znam šta više da radim.

Ima li neko još ovakav problem ili možda neko rešenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

...

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage mame, imam problem sa bolnim i neredovnim menstruacijama, koje su mi se pojavile posle drugog porođaja. Stalno mi kasni, nikad ne znam kad ću da dobijem, a kad se najzad to desi, dva dana bukvalno ne mogu iz kreveta zbog bolova. Bila sam kod ginekologa ( i u domu zdravlja i privatno) na svim pregledima, sve ok, i doktorki je u suštini čudno jer pre porođaja ciklusi su mi uvek bili uredni. Sve se nadam da će sledećeg meseca biti bolje, međutim ništa od toga i sad baš ne znam šta više da radim.

Ima li neko još ovakav problem ili možda neko rešenje...

Znam o čemu govoriš, imala sam slično iskustvo. Zbog ciklusa sam bila bukvalno hormonski nestabilna žena. A onda sam pre pola  godine na nagovor prijateljice počela da pijem neki preparat Makamu, koji je na prirodnoj bazi. Iskreno, zadovoljna sam, ciklus mi je uredniji i nemam ni te tegobe više. Možda da probaš sa tim.  

Izmenjeno od strane snelka_mother

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam o čemu govoriš, imala sam slično iskustvo. Zbog ciklusa sam bila bukvalno hormonski nestabilna žena. A onda sam pre pola  godine na nagovor prijateljice počela da pijem neki preparat Makamu, koji je na prirodnoj bazi. Iskreno, zadovoljna sam, ciklus mi je uredniji i nemam ni te tegobe više. Možda da probaš sa tim.  

a jesu li ti manje bolne menstruacije i kako se pije taj preparat? gde si ga kupila? ja sam skeptična prema svim tim preparatima, pošto ih ima puno na tržištu i tačno čovek ne zna koji stvarno deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jesu li ti manje bolne menstruacije i kako se pije taj preparat? gde si ga kupila? ja sam skeptična prema svim tim preparatima, pošto ih ima puno na tržištu i tačno čovek ne zna koji stvarno deluje.

I ja sam bila skeptična, ali u suštini dok ne probaš ne znaš. Ja sam probala sve i svašta, pa sam tako naišla na zlatnu maku i preparat koji sam ti iznad pomenula. Meni su hormoni bili problem, bila sam pred dobijanje baš razdražljiva, depresivna i to mi je pomoglo, a sa njim sam se rešila i bolnih menstruacija. Ali što se tiče zlatne make budi oprezna, pod tim imenom prodaju svašta, posebno u prodavnicama zdrave hrane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@simcemezimce Izvini, sad vidim da ti na sve nisam odgovorila. Što se načina korišćenja tiče, ja sam uzimala svaki dan po jednu kafenu kašičicu tog makamu praha razmućenu u vodi, čaju ili soku. Pila sam tri meseca, pa sam napravila pauzu deset dana i opet nastavila. Ali imaš na netu više da pročitaš o ovome, a možda i neka od mama još ima iskustva sa zlatnom makom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slažem se da sa zlatnom makom treba biti oprezan jer sam i sama to videla. i ja sam prošle godine na forumima pročitala da pomaže kod bolnih menstruacija i onda sam kupila neku, ali mi ništa nije bilo bolje.  iskreno, mene je spasila zlatna maka iz tog preparata Makamu. od drugarice sam čula za njega i dopalo mi se što je na prirodnoj bazi. sadrži i tu neku biljku camu camu koja je bogata vitaminom C, ima ga više od pomorandže, pa sam kapirala da je dobro i za imunitet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, hvala vam. Ne znam ni sama šta da radim. Zbog neredovnih menstruacija stalno sam u strahu da nisam opet trudna (stvarno nisam spremna za još jedno dete), a opet čitala sam o tom preparatu koji mi preporučujete. Kažu da ima neprijatan ukus. Je li to tačno i jeste li imale neke štetne efekte? Mene kod tih preparata uvek strah da mi nešto drugo ne iskomplikuju. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, hvala vam. Ne znam ni sama šta da radim. Zbog neredovnih menstruacija stalno sam u strahu da nisam opet trudna (stvarno nisam spremna za još jedno dete), a opet čitala sam o tom preparatu koji mi preporučujete. Kažu da ima neprijatan ukus. Je li to tačno i jeste li imale neke štetne efekte? Mene kod tih preparata uvek strah da mi nešto drugo ne iskomplikuju. B)

ima malo čudan ukus u početku dok se ne navikneš, a dobra stvar je što možeš tu jednu kafenu kašičicu koliko se preporučuje dnevno da razmutiš u soku ili čaju. mada, znaš kako kažu, sve za zdravlje :) a što se tiče nepoželjnih reakcija i štetnih efekata, ništa nisam imala da kucnem. hvala bogu, menstruacije mi više nisu bolne i pred ciklus me više ne drma toliko pms, pre sam stvarno htela da izludim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slažem se da sa zlatnom makom treba biti oprezan jer sam i sama to videla. i ja sam prošle godine na forumima pročitala da pomaže kod bolnih menstruacija i onda sam kupila neku, ali mi ništa nije bilo bolje.  iskreno, mene je spasila zlatna maka iz tog preparata Makamu. od drugarice sam čula za njega i dopalo mi se što je na prirodnoj bazi. sadrži i tu neku biljku camu camu koja je bogata vitaminom C, ima ga više od pomorandže, pa sam kapirala da je dobro i za imunitet. 

Ja sam o toj zlatnoj, peruanskoj maki baš dosta čitala i poenta je da nisu sve peruanske make koje se nalaze kod nas da se kupe istog kvaliteta i sastava. Bitno je da je poreklo baš iz Perua jer tamo raste na nadmorskoj visini preko 4.000 metara gde je sve čisto. I ppritom kod nas dosta često u nju stavljaju neki maltodekstrin i tako joj smanjuju dejstvo. Zato neke deluju i pomažu, a druge ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa i ja kupih taj Makamu u apoteci. Devojke, ubedile ste me :) Pijem ga već četiri dana uz doručak i daj bože samo da mi reguliše ciklus. Javljam utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, zaboravih da napišem, a to me je iznenadilo, uopšte nije skup. Cena mu je skroz prihvatljiva u poređenju sa drugim sličnim preparatima. Iako je zdravlje u pitanju, nažalost takav nam je standard da čovek i o tome mora da vodi računa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ste pisale o preparatu Makamu, pa želim i ja da podelim moje iskustvo. Ja sam se preporodila od kada sam počela da ga konzumiram i rešio mi je probleme sa PMS-om. Čula sam za njega, pa sam na internetu našla broj telefona Srca prirode, čiji je to preparat, pozvala ih i njihova ljubazna doktorka mi je sve lepo objasnila. To je zapravo kombinacija zlatne make iz Perua i camu camu koji je plod biljke koja raste u Amazonu. Specifičnost ove biljke izdvaja visoka koncetracija vitamina C, ali ono što je meni bilo najvažnije to je da ne postoje kontraindikacije, a stanovništvo Perua ove biljke koristi  vekovima u svakodnevnoj ishrani jer su jako lekovite. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još samo da napišem da je taj preparat spasio moju sestru bolnih menstruacija, od nje sam i prvi put čula za Makamu. Tako da je iz našeg iskustva maka iz Srca prirode zaista proverena i nešto što stvarno deluje. U uputstvu piše da pomaže i kod menopauze, u suštini kod svega što je povezano sa hormonima i hormonskim disbalansom.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se pohvalim da Makamu pijem mesec i po dana. Ovaj mesec sam najzad dobila sa manje dana kašnjenja i manje me je bolelo. Srećna sam što sam osetila boljitak, ali sačekaću da vidim šta će biti posle tri meseca korišćenja, sledim uputstvo, pa ćemo videti.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, iskreno ja sam očekivala čudo već posle mesec dana korišćenja. Da me ne boli, da dobijem na 28 dana, pa sam se bila malo smorila i onda sam ih zvala. Javila mi se neka dr Olga i objasnila mi da to tako ipak ne ide, da je kod mene veći hormonski disbalans u pitanju verovatno, pa da budem strpljiva i pijem prema uputstvu jer i tamo piše preporuka tri meseca korišćenja bar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih još ovo da napišem, a što može da bude korisno, to je da ovaj put pre dobijanja nisam bila toliko napeta, depresivna, razdražljiva. Nije me drmao pms toliko kao pre, nisam histerisala po kući danima, pa pretpostavljam da je to zbog Makamu jer se to jedino promenilo u mom životu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, mene je spasio pms-a. Baš sam bila nepodnošljiva i sama sam primetila da sam boljeg raspoloženja. Kao da mi se organizam podmladio i imam više snage. Tako da bih ga stvarno svima preporučila jer nam je danas izgleda svima potrebna prirodna regeneracija tela s obzirom na današnji tempo života. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da podelim i ovo na šta sam naišla na internetu pokušavajući da što više saznam o Makamu.

Baš me je iznenadio ovaj komentar na koji sam naletela na jednom forumu:

Makamu je stvarno cudo. Muz i ja ga koristimo zajedno. On zbog losijeg spermograma koji se posle mesec dana koriscenja solidno popravio, a ja zbog policisticnih jajnika. Kod sebe sam primetila da lakse podnosim pms i nadam se da ce nam pomoci i u buduce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.